Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Imetamine Allergiarohud ja imetamine

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Allergiarohud ja imetamine

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab öelda, kas imetamise ajal võib allergiarohtusid kasutada (nt Claritin, Zyrtec)? Või mis oleksid alternatiivid. Pole mõtet nende infolehti kopeerida, lugesin juba ise ka.. Aga nt Zyrteci kohta tean, et kuigi seal kirjas et raseduse ajal pole soovituslik, siis arst just seda suunas raseduse ajal kasutama (küll mitte pidevalt, aga et võib võtta kui mingi hetk tõesti vaja on). Kas imetamise ajal võib sama kehtida? Allergikud, jagage teadmisi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Infoleht infoleheks. Claritini ravimi omaduste kokkuvõte ütleb, et ravimit pole rasedatel ja imetavatel emadel testitud seega ei saa soovitada. Claritini toimeaine imendub vähesel määral rinnapiima kuid pigem on hoiak selline, et võtta väikseim mõjuv annus kõige lühemat aega. Välismaal, nt UK’s on nii raseduse ajal kui imetades pigem claritine lubatud. Kui mul oli nina rikkis ja oli vaja allergiarohtu siis võtsin lühiajaliselt afrin ninaspreid mille lahjendasin quix meresoolalahusega. Paiksed allergia või tursevastased ravimid ohutumad kui süsteemsed. Ehk ninaspreid ja kreemid paremad kui tabletid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Claritin’i ja Zyrteci toimeained loetakse raseduse ja imetamise ajal ohututeks. Otseselt kliinilisi uuringuid tehtud ei ole tõesti ja seetõttu ei saa konkreetse ravimi infolehte muud kirjutadagi, aga toimeainete mõju on uuritud. On rida uuringuid, kus on vaadeldud nende emade raseduse kulgu ja lapse tervist, kes on võtnud neid allergiaravimeid ja seni pole leitud, et need ravimid kuidagi halvasti mõjuksid.

Üks kokkuvõtlik infomaterjal allergiaravimite jms kohta: https://milkworks.org/file_download/inline/c79c7562-31f1-4083-bd09-2b5e8e252dd7

Zyrtecit määrati aastaid tagasi koguni mu lapsele beebieas (alla 5 kuu kindlasti), kui tal mingi seletamatu allergia tekkis. Võttis lühiajaliselt ja õnneks allergia (või mis iganes see oli) kadus ning tagasi ei tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Imetamine Allergiarohud ja imetamine