Esileht Lapse ootamine Allergiarohud raseduse ajal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Allergiarohud raseduse ajal

Postitas:

Tere.
Milliseid allergiarohte teie ämmaemandad soovitanud on? Mu enda ämmaemand on puhkusel jaanuari alguseni ning vahepeal unustasin küsida. Polnud otsest vajadust uurida vahepeal, kuid nüüd läheme jõuludeks vanemate juurde ning seal on kassid, kahjuks on väga tugev kassiallergia.
Perearst ning apteeker ei osanud ühtegi ravimit soovitada.
Tänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergia korral võib raseduse ajal vajadusel lühiajaliselt kasutada loratadiini (Claritine, Loratin, Loratadine) ja tsetirisiini (Zyrtec, Aceterin, Cetrix, Cetirizin) tablette, mida võetakse 1 tablett päevas. Pikaajalisem ravi ei ole siiski soovitatav. Lootele ohutuim võimalus on aga ka allergia korral kasutada paikseid ravimeid aerosoolina ninna või silmatilkadena, sel juhul toimib ravim otse nina või silma limaskestale. Raseduse ajal on allergilise nohu puhul lubatud kasutada käsimüügiravimitest Flixonase ninaspreid või allergilise konjunktiviidi puhul Lecrolyn silmatilku.

Allikas: https://www.facebook.com/ammaemandanouandetelefon/posts/1013144265713452?__tn__=K-R

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergiarohud ei ole raseduse ajal soovitatavad, seega minu sinu olukorras jätaksin minemata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule arstid ei lubanud kasutada allergiaravimeid, kuna puuduvad uuringud,mis nende ohutust kinnitab (keegi rase ei ole jõu nõus enda peal testima).Seega – parem jäta minemata. Mul oli õietolmuallergia ja päris piin oli ilma ravmiteta olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtsin südamerahuga Claritini, mida olen juba palju aastaid kasutanud, mõlema raseduse ajal.
Kumb on parem: kas kaheldava väärtusega info, et allergiaravimid rasedale võibolla ei sobi või allergilise reaktsiooni käes vaevlev keha, kus ka loode oma osa saab, kuna emal on halb?

Jah, teadaoleva kontakt- või muu allergia (nagu akssialllergia) korral oleks ilmselt tõesti targem allergeeni vältida. Aga mis siis, kui allergeen ei ole teada? Kui allergeen põhjustab näiteks tugeva astmaataki?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lapseootel ja mul on allergiad ning ka sellest tulenev astma. Ämmaemand mulle ütles, et enamik allergiaravimeid, mis käsimüügis on lubatud ning ka ventolini piip astmale on ok. Võimalusel muidugi tasuks rohu võtmist vältida I trimestril aga midagi keelatut ta andmebaasis minu rohtude kohta ei leidnud ( kaevus seal päris pikalt).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleks ka tugeva allergia korral ema juurde mineku vahele jätnud. Saab ju teda ka enda juurde kutsuda ühel aastal, kaasas kannab ta ikka ju vähem karvu kui seal kodus on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine Allergiarohud raseduse ajal