Esileht Beebi ja mitmikud Allergikute emad, aidake!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Allergikute emad, aidake!

Postitas:

Katsun oma loo lühidalt kirja panna ja äkki keegi oskab midagi asjast arvata.
Laps rinnapiima peal, hetkel 2.5 kuune. Algas asi kuuselt beebiaknega, mis läks järjest hullemaks ega tahtnud üle minna. Siis muutusid punnid näos hoopis karedateks laikudeks ja kõht läks täpiliseks ning tasapisi hakkas täppe tulema ka kätele. Jätsin kohe ära oma menüüst piimatooted ja magusa. Kui 6 päevaga midagi ei muutunud, läksime perearsti juurde. Saime Sibicorti ja Zyrtecit. Kreemi pain 2 päeva, tilka sai 3 ja karedad laigud kadusid. Täpid jäid ikka. Toitusin ainult riisist, tatrast, kanast ja banaanist, kuid olukord hakkas jälle hullemaks minema. Näkku tulid laigud tagasi, ka jalgadele ja kätele. Mujal hakkas nahk kestendama. Tuli korraline perearsti aeg ja ta ütles, et karedatele pindalele uuesti kreemi paneksin ja 10 päeva tilka annaksin. Et nahk tuleb puhtaks saada ja siis oma toitumisega allergeen välja selgitada. Kirjutas ka saatekirja allergoloogile. Ok, lihtne öelda, aga raske teha 🙁 Kahe päevaga sain kareduse maha ja isegi täpid kadusid. Möödus vaevalt paar päeva kui kõik hakkas tagasi tulema. Kord hommikul ühe põse peal laik, siis teise ja nüüd on ka jalad taas karedad (mitte veel punetavad) ja käed täpilised. Söön väga vähesid asju. Perearst soovitas kana ka ära jätta ja sealihaga asendada. Mõtlesin, et teen nüüd väga range kahenädalase riis-tatar-sealiha-lillkapsas dieedi ja kui midagi ei muutu, siis võib ju väita, et asi pole söögis!? Perearst arvab, et peab olema söök. Ta pole meie elamistingimuste või koduloomade kohta isegi mitte küsinud (meil on koer). Ja ka kirjandus väidab, et nii pisikestel peaks nagu ikka söögist olema.
Mõistus on üsna otsas!!! Kuidas ma ta naha puhtaks saan? Tundub väimatu, kui iga päev tuleb laik uude kohta ja kreemi ju ka pikalt kasutada ei tohi… Ja miks ei mõju Zyrtec ning ta keha ikka täpiline on? Kõike seda tahaks spetsialistilt küsida, kuid aja sain alles 22. veebruariks 🙁 Ei tea kohe, mida teha või mida ma valesti teen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan, et pesupulber on öko oma vastu juba ammu välja vahetatud ja kõik lapse riided üle pestud, samuti enda voodipesud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul selle titega üsna samasugune olukord su loo algusest kuni siiani, seega juba u 4 kuud olen olnud rangel dieedil ja lapse nahk luubi all.
1. mina sain arstilt korralduse minna hormoonkreemilt maha järkjärgult, vastasel korral (ainult väliste ärritusnähtude kadumiseni kasumisel) pidavat nahas sisemine põletik ikkagi alles jääma. nii et mina kasutasin esimese kuuri ajal paar päeva 2x päevas, paar päeva 1x päevas, siis päev vahet ja 1x päevas, siis 2 päeva vahet ja 1x päevas. u 10 päeva võttis aega. hiljem olen ainult väga hulludel juhtudel hormooni kasutanud, muidu piirdun 2x päevas niisutava kreemiga – meil lilla essex
2. söögist-joogist. oled sa kõik oma suutäied ja lonksud tähele pannud ja arvele võtnud? ei mingit ühte kommi, ühte klaasi morssi, tilka piima kohvile, poolt võisaia jne jne jne? su loetelust ka banaan on (väga) kahtlane. kana kohta olen kuulnud erinevaid seisukohti, pigem ka eitavaid. ise püüan ka rukist-nisu vältida.
3. võimalikest muudest põhjustajatest peale toidu. nii palju kui mina olen lugenud/kogenud, siis nahal peaks imikutel eeskätt siiski tõesti just sisse joodav ja söödav avalduma (eeldusel, et pesuvahendid jms on ok). meil on ka kodus kass ja alguses suundusid kõik süüdistavad pilgud temale, aga lugenuna ja arstiga nõu pidanuna jätsime ta rahule 🙂
4. praegune külm, pime ja rõske aeg soodustab ka igasuguseid nahahädasid oluliselt.

ega muud kui pikka närvi ja tugevat vaimu!
P.S. ainus hea asi on meie puhul selle kõige jubeduse juures minu kaalunäit, aga eks tulebki õppida väikestest asjadest rõõmu tundma 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Zyrtec ei pruugi tõesti aidata.
Kas proove on võetud? Äkki on hoopis stafülokoki nakkus, mis neid laike põhjustab.
Sõbranna lapsel oli mähkmeallergia. Õmbles ise marlist lapid, ja lööve kadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise allergiline kõiksugusele kodukeemiale ja kosmeetikale .
Kasutan vaid looduspoodides ja apteekides saadavat (Lavera,Eucerin,Sebamed).
Kaks last õnneks pole veel allergia nähte ilmutanud, mees aga küll.
Tean mida see tähendab kui nagu miski ei aita.Ja kui juba kuskilt nahk hakkab koledaks minema,siis iga asi veel lisaks ärritab,ka puhas vesi.
Ja nii valus on et jube ja sügeleb.

Aga üks mõte oli see ,et kas sa pole mõelnud lapsele soetada orgaanilisest puuvillast riideid.
Neid siis millega lapse nahk otseselt kokku puutub.
Eerin pakub, Lindexil pea terve beebisari sellest.
Need on keemiavabalt kasvatatud puuvillast ja kogu kanga töötlemine samuti selline,et ei peaks allergiaid tekitama.Tavapuuvillal pidi selle jubeda koguse kemikaale alles peale 20 pesu enam vähem talutavaks saama.Et kui 150g t-särk,siis selle kasvatamisel-töötlemisel enam vähem sama hulk gramme ka kemikaale sinna lisatud.
Lihtsalt mõte sulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käskis nahaarst panna sibicorti vähemalt 10 päeva järjest, võib ka 2 nädalat, 2 korda päevas + baaskreemi, kasutame Linola kreemi ja Zyrtekit ei soovitanud üldse anda, sest hormoonkreem on ka sügelemise vastu. Meil on nüüd nahk parem, jätsime ka kõik piimatooted menüüst välja praegu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on see vanema lapsega üle elatud. suhteliselt kurb oli ikka, kui tibu oli nii laiguline ja aina kratsis. Ainuke ilma retseptita kreem, mis aitas, oli Babe kaeraga kreem (ei mäleta enam täpset nime)
Allergoloogi juures tehti lapsele nahatestid ja menüüst jäid kohe välja sokolaad, piim, muna, nisu, tsitruselised (Seda siis mul endal, kuna laps oli ainult RP-l ja seda aasta ja kahe kuuseks saamiseni. Siis allergia nähud taandusid ja nüüdeks oleme kimpus vaid asmaatilise bronhiidiga). Lapse nahale määras arst kahe kreemi kombinatsiooniga ravi. Advantan ja Elevit, mida kandsin peale arsti poolt määratud kuurina (täpselt enam ei mäleta, aga umbes nii, et esimesel nädalal õhtuti elevit ja hommikuti advantan ja teine nädal elevit üle päeva jne) ja mille peale määrisin siis veel baaskreemi vabal valikul (Saab apteegist). Suukaudelt võtsime Zyrtecit 5 tilka päevas. Lapse nahk paranes peale kahe nädalast kuuri märgatavalt ja saime laigukestest lahti. Kui nahk hakkas jälle karedaks minema, tegime jälle kuuri. Alguses tundusid kreemid julmad, aga kuna need nii hästi aitasid, siis soovitan soojalt!
Eks minu jutt tuli nüüd keeruline, aga ei ole aega pikalt kirjutada. Aga käige allergoloogi juures ära ja olen kindel, et sealt saab abi. Ise käisin dr Putniku juures ja kiidan teda taevani.
Jõudu ja jaksu teile paranemisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli esimene laps selline.
Allegiat tegid kõik kalatooted, tomat, muna, piimatooted jne.
Mina saingi süüa oma 5-6 asja, tatart, riisi, saia, kana, banaani ja pirni. Võib-olla oli midagi veel, enam hästi ei mäleta. Siiski möödusid esimesed 6 kuud nii, et väga vähestel päevadel oli nahk täiesti puhas.

Küll aga võin sind lohutada- oluliselt kergemaks läks asi kohe kui ise hakkas lisatoitu sööma. Täiesti jabur oli see, et ta võis ise süüa tomatit või muna ja mingeid allergianähte ei tekkinud, aga nii kui mina sõin ja talle rp andisn, oli allergia uuesti platsis :S. Ja täpselt samuti kõigi muude asjadega. Kuskil aastaselt olid kõik allergianähud täiesti kadunud, ainus kord kui põsk veel kergelt punaseks läks oli siis, kui ta nii 1.5 aastaselt maal endale oma pool kilo maasikaid korraga sisse vohmis :). Sest minu suurim hirm oli tegelikult just see, et ta ei saa ka suuremana paljusid asju süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]gedvil kirjutas:[/small]
[tsitaat]Katsun oma loo lühidalt kirja panna ja äkki keegi oskab midagi asjast arvata.
Laps rinnapiima peal, hetkel 2.5 kuune. Algas asi kuuselt beebiaknega, mis läks järjest hullemaks ega tahtnud üle minna. Siis muutusid punnid näos hoopis karedateks laikudeks ja kõht läks täpiliseks ning tasapisi hakkas täppe tulema ka kätele. Jätsin kohe ära oma menüüst piimatooted ja magusa. Kui 6 päevaga midagi ei muutunud, läksime perearsti juurde. Saime Sibicorti ja Zyrtecit. Kreemi pain 2 päeva, tilka sai 3 ja karedad laigud kadusid. Täpid jäid ikka. Toitusin ainult riisist, tatrast, kanast ja banaanist, kuid olukord hakkas jälle hullemaks minema. Näkku tulid laigud tagasi, ka jalgadele ja kätele. Mujal hakkas nahk kestendama. Tuli korraline perearsti aeg ja ta ütles, et karedatele pindalele uuesti kreemi paneksin ja 10 päeva tilka annaksin. Et nahk tuleb puhtaks saada ja siis oma toitumisega allergeen välja selgitada. Kirjutas ka saatekirja allergoloogile. Ok, lihtne öelda, aga raske teha 🙁 Kahe päevaga sain kareduse maha ja isegi täpid kadusid. Möödus vaevalt paar päeva kui kõik hakkas tagasi tulema. Kord hommikul ühe põse peal laik, siis teise ja nüüd on ka jalad taas karedad (mitte veel punetavad) ja käed täpilised. Söön väga vähesid asju. Perearst soovitas kana ka ära jätta ja sealihaga asendada. Mõtlesin, et teen nüüd väga range kahenädalase riis-tatar-sealiha-lillkapsas dieedi ja kui midagi ei muutu, siis võib ju väita, et asi pole söögis!? Perearst arvab, et peab olema söök. Ta pole meie elamistingimuste või koduloomade kohta isegi mitte küsinud (meil on koer). Ja ka kirjandus väidab, et nii pisikestel peaks nagu ikka söögist olema.
Mõistus on üsna otsas!!! Kuidas ma ta naha puhtaks saan? Tundub väimatu, kui iga päev tuleb laik uude kohta ja kreemi ju ka pikalt kasutada ei tohi… Ja miks ei mõju Zyrtec ning ta keha ikka täpiline on? Kõike seda tahaks spetsialistilt küsida, kuid aja sain alles 22. veebruariks 🙁 Ei tea kohe, mida teha või mida ma valesti teen. [/tsitaat]

Minu lapsel algas ka sama asi u 2-3k. Käisime ka allergoloogi juures ja diagnoosiks on atoopiline dermatiit. Ega sellele suurt ravi ei olegi st üldjuhul kasvavad lapsed sellest u 3a välja. Kui nahale tekivad punased laigud,siis määrime 2 ndl. järjest hormoonsalvi,lisaks igapäevane kreemitamine aqualan L baaskreemiga. Hormoonsalvi peab kindlasti 2ndl järjest kasutama,isegi siis,kui paari päevaga laigud kaovad,sest nahaalune põletik on veel alles ja kui enam hormoonsalvi ei pane,siis lööb põletik kohe uuesti välja. Ainult 50% juhtudest kaasneb AD-ga toiduallergia. Meie lapsel toiduallergiat ei ole. Sügis/talvel ongi nahk kõige hullem. Minu laps on nüüd 10k ja asi on tunduvalt paremaks läinud.Kreemitan teda ikka igapäev baaskreemiga ja vannivette lisan Linola õli.Nahk on küll aeg-ajal veel kare aga punakaid laike tekib väga harva ja hormoonisalve pole pidanud juba mitu kuud kasutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu vastuste eest!
Perearsti saatekirjal ongi kirjas, et \”täpsustada AD\”. Sellega olen leppinud, et võibki olla AD, aga hirmsasti tahaks siis esile kutsujat välja selgitada. Oma suutäisi loen karmilt 🙂 Piima pole tarbinud juba üle 3 nädala. Patustanud olen vaid nisuga, aga nüüd siis jah plaanis väga range dieet, et ometi mingitki sotti saada. Kui kahe nädalaga midagi ei muutu, siis hakkan sööma ja vaatan, kas on mingit vahet.
Ka minu kaal muudkui langeb ja langeb 🙂
Edu ka kõigile teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AD puhul ei pruugi põhjustaja üldse välja tullagi, seega ära end liialt ka lootustega üles küta 🙁 ja veel see ka, et on ju igasugused pika avaldumisega ja ristallergiad, nii et ka see 2 ndl pärast testimine ei pruugi mingit adekvaatset infot anda. ma ise olen hetkel suhteliselt käega löönud – hoian lihtsalt oma piiratud menüüd ja kreemitan last ning ootan päikest ja kuiva ilma. toidu ja joogiga katsetada ei julge, sest äkki läheb veel hullemaks

just riisimakaronide-kalkuniliha-musta-tee-lõuna lõpetanud pliiats

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbranna lapsel tekkis allergia siis, kui sõbranna tatart sõi. Vb siis ongi hoopis ikkagi toit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[tsitaat]Lisan, et pesupulber on öko oma vastu juba ammu välja vahetatud[/tsitaat]

Meie lapsel tekitas allergiat just ökopoest ostetud öko-pesugeel, mida pesupesemisel kasutasime. Ei maksa seda ökovärki alati usaldada. Nüüd kasutame Neutralit ja kõik karedad ning punetavad laigud on kadunud. Polnud tarvis ühtki hormoonkreemi ega ka mitte Zyrtecit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Allergikute emad, aidake!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.