Esileht Väikelaps Allergiline laps lasteaias, kes teeb toidu?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Allergiline laps lasteaias, kes teeb toidu?

Postitas:
Kägu

Küsimus pealkirjas. Kas teie ise teete lapsele kaasa iga kord või lasteaia köögist tuleb eritoit?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Juba aastaid panen lapsele lõuna termosega kaasa ja snäkikarbi ka. Mul on palju lihtsam seda niimoodi hallata kui hakata näpuga järge vedama menüüdes, et mida ta täna süüa saaks, kas saab ja kuidas.
Kui on arstitõend, mitte lihtsalt vanema soov, siis lasteaed oli ka nõus oma köögis tegema toitu (oli tervistedendav lasteaed ja oma köögiga, ei olnud kohaletoodud toit), põhiliselt siis nii, et toidu seest jätta välja osad asjad, nt tõsta makaronisupist meie osa kõrvale enne makaronide lisamist jne, aga eks mõnda toitu oleks olnud ikka raske teha. Koolis sellist vastutulekut polnud, nende köök ei olnud eritoitude osas nii paindlik. Kuna ma nagunii olen harjunud ja tean, kuidas midagi teha, siis on mul endal lihtsam eelmise õhtu toit või hommikul midagi kaasa teha.
Samamoodi on lapsel sünnipäevadeks õpetaja käes eraldi koogikesed ja kommid, mida tema saab, kui teistele jagatakse. Tsöliaakia ja piimavaba dieet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nisu-piima-munavaba dieet. Tõin perearstilt kirja, lasteaia medõde koostöös köögiga vastutab, et oleks sobiv toit (rühmas on eritoidul lapsi kokku kolm, neile tuuakse eraldi potsikuga vms). Olen omalt poolt viinud mõned maiustused puhuks, kui rühmakaaslane sünnipäeva puhul kommi toob.

Eelmisel aastal erakas (ainult üks rühm) viisin ise, ajasin näpuga järge, mida saab, mida ei saa, mida juurde viia, hommikusöögi andsin alati kodus (kusjuures see konkreetne erakas toob oma toidu sellestsamast omavalitsuse aiast, kus mu laps praegu käib). Õudne peavalu oli tõesti, praegu on nii palju mugavam ikka. 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegin ise, sain reedel järgmise nädala menüü ja vastavalt vajadusele tõin asendustoidu kaasas. Meil ei olnud om kööki, kasvatajad ka arvestasid, et kui näiteks unustasin ära, siis kombineerisid ise (lapsel oli nisuallergia).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul laps ei ole allergik, aga mind ajab närvi lasteaia toit tervikuna. Liiga palju süsivesikuid ja täiesti mõttetu menüü. Rühmas on 24 last pluss 3 õpetajat ja pidevalt on sünnipäevad. Pidevalt tuuakse kommi, kooki. Nagu sünnipäev on ainult siis kui saab ikka kommi ja kooki järada. Jõuluks oli terve kommikalender. Ei, mitte see shokolaadi oma vaid kalender kommidega. Vabariigi aastapäevaks- ikka kommi. Sõbrapäevaks-loomulikult kommi. Laps on otsast otsani suhkurt ja süsivesikuid täis topitud. Õpetaja pööritas silmi, kui küsisin miks laps jälle sai kommi-oli ju sünnipäev!!

3a lastele antakse juua kohvijooki!!!! Kuigi keelasin anda, antakse ikkagi! Andku tavalist kraanivett, mitte kofeiini ja suhkurt sisaldavat kohvijooki. Puuvilju-juurvilju antakse heal juhul üks amps ja viimati kuulsin, et ka mänguasjade kokkukorjamist organiseeritakse rühmas kommi abil.

Lihtsalt kohutav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3a lastele antakse juua kohvijooki!!!! Kuigi keelasin anda, antakse ikkagi! Andku tavalist kraanivett, mitte kofeiini ja suhkurt sisaldavat kohvijooki

Tegu on teraviljajoogiga (teraviljakohviga), milles ei ole kofeiini. Tõsi, suhkrut on.

Meil on kohvijook või kakao u 1x kuus, tee 2-3 x. Ei näe probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3a lastele antakse juua kohvijooki!!!! Kuigi keelasin anda, antakse ikkagi! Andku tavalist kraanivett, mitte kofeiini ja suhkurt sisaldavat kohvijooki

Tegu on teraviljajoogiga (teraviljakohviga), milles ei ole kofeiini. Tõsi, suhkrut on.

Meil on kohvijook või kakao u 1x kuus, tee 2-3 x. Ei näe probleemi.

Teraviljajook jah, kus sees pähklit ja igasugu muud toredat jama. Miks anda seda väikelastele?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teraviljajook jah, kus sees pähklit ja igasugu muud toredat jama. Miks anda seda väikelastele?

Ei näe kuskil pähklit. Erinevad teraviljad. Miks? No äkki vahelduseks- muidu puder-piimasupp-puder-piimasupp… need hommikud on vahelduseks võileivad ja juurde siis soe jook.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma joon ise kodus seda lastekohvi. Hetkel on mul siin kolm erinevat pakki:
1) röstitud teravili 95% (oder, rukis), röstitud sigur, söstitud suhkrupeet
2) odraterad (79,9%), sigurijuur (19,95%), ženšennijuur (0,1%)
3) sigurijuur 100% (ok, see on hullult mõru värk, seda vast lastele ei anta)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul laps ei ole allergik, aga mind ajab närvi lasteaia toit tervikuna. Liiga palju süsivesikuid ja täiesti mõttetu menüü. Rühmas on 24 last pluss 3 õpetajat ja pidevalt on sünnipäevad. Pidevalt tuuakse kommi, kooki. Nagu sünnipäev on ainult siis kui saab ikka kommi ja kooki järada. Jõuluks oli terve kommikalender. Ei, mitte see shokolaadi oma vaid kalender kommidega. Vabariigi aastapäevaks- ikka kommi. Sõbrapäevaks-loomulikult kommi. Laps on otsast otsani suhkurt ja süsivesikuid täis topitud. Õpetaja pööritas silmi, kui küsisin miks laps jälle sai kommi-oli ju sünnipäev!!

3a lastele antakse juua kohvijooki!!!! Kuigi keelasin anda, antakse ikkagi! Andku tavalist kraanivett, mitte kofeiini ja suhkurt sisaldavat kohvijooki. Puuvilju-juurvilju antakse heal juhul üks amps ja viimati kuulsin, et ka mänguasjade kokkukorjamist organiseeritakse rühmas kommi abil.

Lihtsalt kohutav.

Aga miks sa viid oma last sinna kui sulle sellised tingimused ei sobi?
Palka lapsehoidja ja siis saad lapsele kohandada täpselt sellist dieeti nagu sulle sobib.

Ääremärkusena: süsivesikud on meile kõige vajalikumad toitained, eriti kasvavale lapsele. Inimestel on millegi pärast tekkinud ettekujutlus, et süsivesikuid poleks justkui vaja ja ainult valk on oluline.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Väikelaps Allergiline laps lasteaias, kes teeb toidu?