Esileht Koolilaps allergiline nohu, aevastamine, köha, vesised silmad jne

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: allergiline nohu, aevastamine, köha, vesised silmad jne

Postitas:

Kuidas on teie lapse koolis reguleeritud olukord kus laps on allergik ning sellest lähtuvalt nuuskab ja köhatab vahelduva eduga aastaringselt?

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 17:06; 15.09 17:38; 16.09 11:06; 16.09 17:12; 16.09 17:18; 16.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil öeldi, et lähtume talupojamõistusest. Ka järelköhade jmt korral.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:01; 16.09 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea mis põhjustas miinustajate vajaduse miinustada? Enda meelest täiesti asjakohane küsimus.

Selgus meie kooli poliitika – peab olema arstitõend et lapsel on allergiline nohu või köha. Perearstile pidin pool tundi pool väljapressimise meetodil selgeks tegema et ta sellise tõendi kirjutaks. Vastuväited:
Nemad ei kirjuta sellist tõendit. Miks ei nad vastata ei osanud.
Kool ei saa nõuda sellist tõendit – no ei saa jah aga koolis käimine on võimatu ilma sellise tõendita. Seda et seadust peavad täitma ainult lollid lihtinimesed makse makstes, see on muidugi teada. Ei med süsteem, kool, kohalikud omavalitsused ega riigitegelased pea ühtegi seadust järgima.
Ei ole sellekohaseid kirjeid digiloos – no see pole minu viga, et med süsteem ei suuda normaalselt infot salvestada ja jagada. Kõik analüüsid on ammu tehtud, allergoloogil korduvalt käidud.
Ei saa, need analüüsid nii vanad – leidis lõpuks sissekanded kuskilt üles või?
Uute analüüside jaoks peaks minema allergoloogi vastuvõtule – järjekorrad mitu kuud? Vahepeal koolis ei käi????
Allergiateste saab tellida ka perearst, miks saata allergoloogile kui on juba tehtud testid, on juba teada, et laps on allergik? Ei nemad ei saa, nemad ei tee.

Kemplesime pool tundi. Lõpuks otsustas arst et võtab mõtlemisaega ja täna anti teada, et tõend on valmis kirjutatud ja ootab.

Aga see et sa pead ükskõik mille nimel pidevalt võitlema – ebanormaalne. Et saaks hariduse – kemple kooliga. Saaks arstilt tõendi – kemple. Milleks ma kurat makse maksan selles riigis. Seda et arstile aega ei saa, siis kui abi vajad, see on niigi ammu selge. Aga aina targemaks läheb. Nüüd läheb laste haridusega samasse solgipange nagu med süsteem.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 17:06; 15.09 17:38; 16.09 11:06; 16.09 17:12; 16.09 17:18; 16.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtumine algab sinust. Vingud arsti juures nagu siin, siis loomulikult arst ei soovi vastu tulla sulle. Kõigi jaoks on olukord uus. Katsu olla vähe tolerantsem ja rõõmsam, maailm muutub ka paremaks, usu.
Paljudel on allergikud kodus, meil lausa 3. Saame ka kuidagi hakkama, iga asi, mis teised meie heaks teevad, teeb rõõmu. Sulle aga teeb iga asi tuska. Mis sa sõdid ja virised, proovi heaga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtumine algab sinust. Vingud arsti juures nagu siin, siis loomulikult arst ei soovi vastu tulla sulle. Kõigi jaoks on olukord uus. Katsu olla vähe tolerantsem ja rõõmsam, maailm muutub ka paremaks, usu.

Paljudel on allergikud kodus, meil lausa 3. Saame ka kuidagi hakkama, iga asi, mis teised meie heaks teevad, teeb rõõmu. Sulle aga teeb iga asi tuska. Mis sa sõdid ja virised, proovi heaga.

🙂 Sa annad hinnangu teadmata olukorda. Mingit vingumist arsti juures polnud, siin jah väljendasin enda pettumust ja frustratsiooni. Perearstile esitasin täiesti neutraalsel toonil kooli ettekirjutused mille peale mind pool tundi kuu peale püüti saata.

Kui ei saa heaga saab halvaga. Heaga proovides peaksin lapse jätma koduõppele kuna kool teda tilkuva ninaga sisse ei lase ja perearst heaga tõendit ei kirjuta. Kui süsteem soosib neid kes ainult pidevalt jageledes midagi saab, siis oma lapse hariduse nimel jagelen, kuna heaga on proovitud ja heaga ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 17:06; 15.09 17:38; 16.09 11:06; 16.09 17:12; 16.09 17:18; 16.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtumine algab sinust. Vingud arsti juures nagu siin, siis loomulikult arst ei soovi vastu tulla sulle. Kõigi jaoks on olukord uus. Katsu olla vähe tolerantsem ja rõõmsam, maailm muutub ka paremaks, usu.

Paljudel on allergikud kodus, meil lausa 3. Saame ka kuidagi hakkama, iga asi, mis teised meie heaks teevad, teeb rõõmu. Sulle aga teeb iga asi tuska. Mis sa sõdid ja virised, proovi heaga.

???? Sa annad hinnangu teadmata olukorda. Mingit vingumist arsti juures polnud, siin jah väljendasin enda pettumust ja frustratsiooni. Perearstile esitasin täiesti neutraalsel toonil kooli ettekirjutused mille peale mind pool tundi kuu peale püüti saata.

Kui ei saa heaga saab halvaga. Heaga proovides peaksin lapse jätma koduõppele kuna kool teda tilkuva ninaga sisse ei lase ja perearst heaga tõendit ei kirjuta. Kui süsteem soosib neid kes ainult pidevalt jageledes midagi saab, siis oma lapse hariduse nimel jagelen, kuna heaga on proovitud ja heaga ei saa.

Mina olin nädal tagasi valmis kooli ettekirjutused kuu peale saatma, mitte oma lapse perearsti kiusama. Õnneks oldi arusaajad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:01; 16.09 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ütles perearst selle tõendi kohta – aga kust ma tean, kas lapsel on allergiline nohu või tavaline nohu, mida on ka kümneid liike.
Saatsin lapse kooli, oli nohus – saadeti tagasi, õhtuks tipp-topp, hommikul jälle nina nohune, midagi muud ei ole – ei palavikku, peavalu, köha, halba enesetunnet – vaid tilkuv nina – kas siis jätangi koju. Minu arust on see nohu hirm absurdne juba, kui on ca 90% koroona puhul on kõrge palavik, siis tuleb köha ja siis halb enesetunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ütles perearst selle tõendi kohta – aga kust ma tean, kas lapsel on allergiline nohu või tavaline nohu, mida on ka kümneid liike.

Saatsin lapse kooli, oli nohus – saadeti tagasi, õhtuks tipp-topp, hommikul jälle nina nohune, midagi muud ei ole – ei palavikku, peavalu, köha, halba enesetunnet – vaid tilkuv nina – kas siis jätangi koju. Minu arust on see nohu hirm absurdne juba, kui on ca 90% koroona puhul on kõrge palavik, siis tuleb köha ja siis halb enesetunne.

Kas lapsel on allergia testid tehtud? Kui ei ole siis peaks perearst sind suunama neid tegema. Teste saab tellida ka perearst ise!!! Loomulikult ta püüab sulle kõigiti selgitada, et ei saa, ei või, pole ettenähtud jne aga kui mind ei usu uuri terviseameti infotelefonilt kas allergiatestide tegemiseks on vaja allergoloogi visiiti või piisab perearsti saatekirjast. Kui perearstiga kakelda ei soovi võid muidugi testide eest, mis tegelikult on kaetud haigekassarahastusega, tellida ja maksta ka ise kuskil tasulises laboris ja esitada kooli selle tõendi.

Corona kohta ei peagi arst teadma ega kinnitama et pole covid. Ma ei tea teie kooli eeskirju kuid meie kooli oma ütles, et erandiks on allergikud kui on olemas arstitõend mis kinnitab et lapsel on allergia. Arst ei pea välistama Covid viiruse olemasolu oma tõendis vaid kinnitama, et laps on allergik ja allergia väljendub nohuna. Sellega ei võta arst vastutust, et ta on välistanud covidi, mida ta ei saagi testimata ju kinnitada ja kool saab teadmise, et laps on allergik ja seetõttu enamus aega või sageli tatine ja turses silmade ning põskkoobastega.

Aga muidugi võid ju ka lasta iganädalaselt lapsele covid testi teha… Kus on tõenäolisem see viirus endale külge saada – kodus ja koolis, tänaval või covid testimispunktis kuhu kogunevad kõik covid kahtlusega inimesed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 17:06; 15.09 17:38; 16.09 11:06; 16.09 17:12; 16.09 17:18; 16.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtumine algab sinust. Vingud arsti juures nagu siin, siis loomulikult arst ei soovi vastu tulla sulle. Kõigi jaoks on olukord uus. Katsu olla vähe tolerantsem ja rõõmsam, maailm muutub ka paremaks, usu.

Paljudel on allergikud kodus, meil lausa 3. Saame ka kuidagi hakkama, iga asi, mis teised meie heaks teevad, teeb rõõmu. Sulle aga teeb iga asi tuska. Mis sa sõdid ja virised, proovi heaga.

???? Sa annad hinnangu teadmata olukorda. Mingit vingumist arsti juures polnud, siin jah väljendasin enda pettumust ja frustratsiooni. Perearstile esitasin täiesti neutraalsel toonil kooli ettekirjutused mille peale mind pool tundi kuu peale püüti saata.

Kui ei saa heaga saab halvaga. Heaga proovides peaksin lapse jätma koduõppele kuna kool teda tilkuva ninaga sisse ei lase ja perearst heaga tõendit ei kirjuta. Kui süsteem soosib neid kes ainult pidevalt jageledes midagi saab, siis oma lapse hariduse nimel jagelen, kuna heaga on proovitud ja heaga ei saa.

Mina olin nädal tagasi valmis kooli ettekirjutused kuu peale saatma, mitte oma lapse perearsti kiusama. Õnneks oldi arusaajad.

Seda kaalusin mina ka aga siis jäin mõtlema, et saadan kuu peale ja edasi? Laps saadetakse esimesel nädalal tilkuva ninaga koju. Edasi? Viin lapse jõuga kooli või? Seda ju ka ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 17:06; 15.09 17:38; 16.09 11:06; 16.09 17:12; 16.09 17:18; 16.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja ma vist taipasin miks miinustati. allpoololev teema, millel oli juba 6 lehekülge vastuseid käsitles kaudselt sama asja. Ei sidunud kohe ära. Sorry

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 14.09 17:06; 15.09 17:38; 16.09 11:06; 16.09 17:12; 16.09 17:18; 16.09 17:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Koolilaps allergiline nohu, aevastamine, köha, vesised silmad jne