Esileht Tööelu, raha ja seadused. Allkiri tühja dokumendi peale

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Allkiri tühja dokumendi peale

Postitas:

Juhtus selline apsakas, et dokumendile sai pandud allkiri aga väljad olid tühjad (oli ka teine dokument, ehk siis selle koopia, kus kõik väljad olid täidetud ja kõik oli korrektne).

Kas minu allkiri võib anda teisele isikule õigust seda kuidagi kuritarvitada? Või ainuüksi allkirjaga ei saaks midagi ette võtta?

Tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 23:14; 12.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinna tühjadesse lahtritesse kirjutatakse kokku teid süüstav jutt. Makste trahv ära. Peab ikka mõistus olema, et sellisele asjale allkiri anda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest on ju nii palju kirjutatud ja räägitud – ärge pilduge oma allkirju suvaliselt siia ja sinna, eriti mitte tühjadele paberitele! Te vastutate ise iga oma allkirja eest ja peate täpselt teadma, millele te alla kirjutasite!
Kopeerige või pildistage iga paber, millele allkirja andsite.
Kuhu kiire oli, et “juhtus apsakas”? Kogemata käsi kirjutas või?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on vormiga paber, mitte tühi valge paber, siis oleneb ju, mis vormid seal ette antud on. Sellisel juhul saab paberit täita siiski vaid nende lahtrite alusel.
Võib olla täiesti mõttetu dokument, võib olla mingi laenutaotlus vmt. Seega alustame ikka sellest, mis dokumendi sisuks oli.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 23:47; 12.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas minu allkiri võib anda teisele isikule õigust seda kuidagi kuritarvitada? Või ainuüksi allkirjaga ei saaks midagi ette võtta?

Võib ikka. Sinna lahtritesse saab ju nüüd kirjutada, mis teisele poolele sobib, ja siis öelda nt, et nii te kokku leppisitegi. NT kui see oli mingi tööleping, siis saab sinna kirjutada miinimumpalga ja öelda, et leppisitegi kokku, et see on su töötasu. Õnneks sul ei olnud päris tühi leht, muidu oleks saanud kirjutada ülemus juba sinu eest lahkumisavalduse või keegi kirjutada mingi volituse sinu nimel, millega jätad end suuremast rahasummast või varast ilma vms (osa varalisi lepinguid peab küll õnneks notariaalselt kinnitatud olema, mis natuke allkirjakasutusvõimalusi piirab).
Kunagi ei tohi ühelegi tühjale paberile või blanketile oma allkirja panna, arvata on, et see just pettuse eesmärgil sinult võetigi. Kui on pikk leping, siis peab ka jälgima, et allkirjalehel oleks lepingu oluliste kokkulepete kohta infot ka, mitte nt klammerdatud lehtedel viimasel ainult kuupäevad ja allkirjad, muidu saab pärast selle viimase lehe hoopis teistsuguste lepingupunktide juurde klammerdada.
Ausad inimesed teevad üldse lepingud kahes eksemplaris, aga kahjuks see, kui sinul enda poolt lepingust alles ei ole, ei ole eriline argument, et tõestada, et te sellist lepingut ei sõlminudki.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui allkirjastatud ja ära saadetud sai digidokument, siis seda muuta pole võimalik.

Kui aga jutt paberil allkirjastatud blanketist, siis jah, valedesse kätesse sattudes on võimalik seda kuritarvitada küll.

Aga räägid ehk täpsemalt, mis dokumendiga tegu ja kuhu sa selle allkirjastatud tühja dokumendiga jätsid/saatsid/esitasid?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 08:42; 12.01 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjeldan olukorda – müüsin autot ja tegemist on ostu-müügilepinguga. Ühe eksemplari lugesin läbi aga teine polnud täidetud, ostja ütles, et täidab hiljem ära. Tean, et ise loll ja ei teagi, miks nii tegin (ilmselt mõtted olid tol hetkel kuskil mujal) aga nüüd hakkasin kahtlema.

Mis oleks muidu kõige hullem variant, mis võiks selle dokumendiga teha?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 23:14; 12.01 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul raha käes ja müük Maanteeametis vormistatud, siis ma ei näe küll mingit võimalust seda allkirjastatud planki kuritarvitada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.01 08:42; 12.01 10:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt pole midagi karta sellisel juhul. Tegu ilmselt käsitsi kirjutamisega ja lihtsalt ei viitsitud teist eksemplari täis kirjutada kohapeal.

Aga teoreetiliselt – kirjutab sinna lepingusse nt väiksema hinna kui kokku leppisite.

Vaidluse korral saad kasutada enda käes olevat täidetud eksemplari. Sellel on ikka vastaspoole allkiri olemas, eks?

Teinekord ära nii tee!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui raha käes siis isegi kui ta peaks teisele eksemplarile väiksema summa kirjutama siis see läheb igal juhul dokumendi võltsimise alla. Teisel poolel pole väga midagi teha nagunii, ütleb, et jah leppisime kokku summas 4000 eurot, aga ma kandsin 5000 üle, et näe, siin paberil on 4000. Kui peakski kuskil vaidluseks minema siis ikka vaadatakse teise poole poole (kui väidad, et selle summa ta sinna ise kirjutanud), et kas lollakas oled või, et kui leppisite 4000, mis paberil on, et miks siis 5000 kandsid/maksid.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.01 23:47; 12.01 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teisel poolel muidugi võimalus ülisoodsalt mõni Su auto veel ära “osta”.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 tõõpäeva jooksul peab omanik muutma kande. Kui uus omanik seda ei tee, siis peata enda nimel sõiduki arvelolek. Kui sa seda ei tee ja sõiduk endiselt sinu arvel registris, kuid sellega teeb tegusid kurat teabkes kurat teb kus, siis hakkad saama kiiruskaamerate liiklustrahve kui sõiduki omanik ja võib muidki kindlustuslugusid ette tulla. Kui auto sinu valdusest reaalselt väljas, siis hoolitse selle eest, et sa ei peaks vastutama uue omaniku tegude eest.
https://www.mnt.ee/sites/default/files/content-editors/Failid/Juhendid/E-teenindus/1._e-teeninduse_kasutusjuhend-soiduki_muumine.pdf

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise ka korra samamoodi auto müünud, et teisele poolele jäi täitmata blankett minu allkirjaga. Tookord oli küll konkreetne põhjus – kuna see oli üks tuttav, kes tegeleski autode müügiga – st ostis turuhinnast odavamalt kokku, kui keegi ise ei viitsinud müügiga tegeleda (või vajas auto putitamist) ja siis putitas üles ja müüs edasi. Ja see täitmata blankett oligi juhuks, kui tal õnnestub auto kohe edasi müüa, et ei peaks mitu korda ümber registreerima, vaid siis olengi nagu mina müüja. Minul oli oma leping olemas, kus kirjas, kellele ma tegelikult müüsin jne, juhuks kui vaja tõestada, et mina ie ole enam auot omanik.

Mis puudutab kiiruskaameraid jm jama, mis registriandmete põhjal võib tekkida – siis Eestis on nii, et registriandmete õigsust eeldatakse, aga üksnes seni, kuni sa tõendad, et need on valed. Kui kinnisvara välja arvata, siis vallasasja omand läheb üle lepingus märgitud ajal, mitte registrikandega. Üldiselt on mõistlik müügilepingu puhul kohe fikseerida ka eseme üleandmine – kas eraldi aktiga või sealsamas lepingus kirja panna, et ese on xx kuupäeval ostjale üle antud. Kui selline asi on fikseeritud, et auto ei ole enam ka sinu valduses (ainult müük ei tõenda seda, vaid vaja just tõendit, et asi on üle antud), siis ka kõikvõimalike kiiruskaamerate jmt otsuste ja olukordade puhul saad sina oma paberiga tõendada, et sõiduk ei ole sinu käes + kelle käes see sinu teada on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhtus selline apsakas, et dokumendile sai pandud allkiri aga väljad olid tühjad (oli ka teine dokument, ehk siis selle koopia, kus kõik väljad olid täidetud ja kõik oli korrektne).

Kas minu allkiri võib anda teisele isikule õigust seda kuidagi kuritarvitada? Või ainuüksi allkirjaga ei saaks midagi ette võtta?

Tänades!

Lollakas! Sa küsid ju praegu kas teisel inimesel on õigus kuritegevusega tegeleda. Kui sa küsid, kas selline võimalus on olemas, siis jah, see võimalus, et mõned inimesed võivad seda kurjasti ära kasutada, on olemas.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Allkiri tühja dokumendi peale