Esileht Ilu ja tervis Alternatiiv antibeebipillidele?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Alternatiiv antibeebipillidele?

Postitas:

Tere.
Olen võtnud pea 15 aastat antibeebipille, viimased 8aastat minipille Cerazette. Nüüd teatud põhjustel kui elukaaslane on ära reisil mitu kuud pole võtnud ja seksiisu on väga tugev ja mulle meeldib see. Alati kui mul on elus periood kus ma antibeebipille ei võta(haiglaravi, pole seksparnerit) on mul tugev libiido aga neid tablette tarvitades on see suhteliselt madal. Ja mu mees on suure isuga ja tahaks talle samaga vastata. Nüüd kui ta tagasi tuleb sooviksin pillidest loobuda igaveseks- samas pisiperet ei plaani ja kondoom ei meeldi meile mõlemale(testid tehtud, suguhaigusi pole). Päevade lugemine ehk kalendri meetodit ei usalda. Mis oleks alternatiiv? Kas spiraal vähendab ka seksiisu? Kas seda pannakse sünnitamata naisele nagu mina? Kas kellegil on kogemust viljakusmonitoridega nagu näiteks “Daysy”? Väga kallis tundub-290 eurot ja kui mul on viljakas päev siis pean ju mehele ütlema,et käed eemale? 😀 Mida arvata pessaarist? On see Eestis kasutusel?
Igasugune info on teretulnud. Mainiks veel ,et lapsi mul pole ja saan kohe 31 aastaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 16:33; 05.10 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu viljakusmonitor, viljakatel päevadel kondoom. Neid viljakaid päevi ei ole nii palju, et see häirima hakkaks, ma usun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist viljakusmonitori kasutad? Milline neist kõige soodsam on? Kust neid osta saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.10 16:33; 05.10 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viljakusmonitor toimib ainult siis, kui sul on tsükkel nagu kellavärk ühe pikkusega ja isegi siis võib reaalne ovulatsioonipäev varieeruda 5-6 päeva ulatuses. Triibupüüdjana kasutan samuti üht teist viljakusmonitori, mis mõõdab öö jooksul puhkepulssi, nahatemp, unerütmi ja pulsi varieeruvust. Sellest kujuneb välja küll muster, mis kordub tsüklist tsüklisse, aga seda millal täpselt algab “ohtlik periood” st tegelikult 7p enne ov (max aeg, kui spermatosoidid suudavad elus püsida), ei suuda ta öelda. Daysy töötab pm sama moodi nagu tavaline kraadiklaas, millega mõõdetakse basaali, et teada saada millal ov on juba toimunud. “Kogemustega basaalimõõtjad” väidavad, et suust ei ole temp stabiilne, kuna siin mängib rolli, kas oled maganud suu kinni või lahti. Kui ma tahaks rasedust vältida, mõõdaks ma tsükli 3ndast päevastkuni ovulatsioonini oma basaali, märgiks selle FertilityFriendi, mis on tasuta ja kogub sinu follikulaarse faasi ja luteaalfaasi kohta statistikat et umbes ennustada, millal sul keskmiselt võiks viljakas aeg olla ja kuni selle päevani kasutaks kondoomi. Aga nagu ma enne mainisin, siis võib reaalne ov päev kõikuda päris suurel määral. Mul on kõige varem olnud 11ndal, kõige hiljem 16ndal tsükli päeval, tsükkel 25-28p

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spiraale pannakse minu teada küll sünnitamata naistele ka ja tavaline (st mitte hormoonspiraal) ei tohiks seksiisule mõjuda. Mina olen ka üks nendest, kellel pillid libiidot väga tugevalt vähendasid (minipillide kohta ei oska küll nii kindlalt väita, kuna võtsin neid vaid imetamise ajal ja siis mul niikuinii seksiisu puudus). Tavalist spiraali ei tahtnud, kuna mul olid niigi vererohked päevad, seetõttu katsetasin hormoonspiraaliga, aga valisin mitte Mirena, vaid Fleree, mille puhul hormoonikogus on veel 2x väiksem (Mirena 20 mikrog/24h, Fleree 10 mikrog/24h, võrdluseks Cerazette pillid on 75 mikrog). Ehkki libiido on mõnevõrra madalam kui üldse ilma hormonaalsete vahenditeta, on see siiski olemas ja kokkuvõttes olen rahul – päevad päris ära ei jäänud, nagu tihti Mirenaga juhtub, aga vereeritus on väiksem ja ei ole seda ebameeldivat “vedelikku täis” tunnet, mis muidu päevadele eelnes. Fleree ongi just sünnitamata naistele mõeldes välja töötatud, see on pisut väiksem kui Mirena ja paigaldamine peaks kergem olema (ma ise olen küll sünnitanud, nii et ei oska kommenteerida). Viljakatel päevadel seksist loobumise miinus on minu jaoks just see, et mu libiido ongi laes loomulikult just neil päevadel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munajuhade läbilõikamine. Ma plaanin seda teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaskspiraal. mul on neid 6-7 tk olnud ja on igati sobinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pmst sama mis viljakusmonitor, aga pole vaja aparaati osta, vaid lihtsalt kasutada äppi ning lisaks basaaltermomeetrit ning iga päev hommikul suust kraadida. väga lihtne. sellel äpil on tõhususuuringud taga ning see FDA poolt tunnistatud efektiivseks rasedusvastaseks vahendiks. mina kasutan, väga mugav on. http://www.naturalcycles.com

saan jagada ka lingi, millega on aastane kasutus 30% odavam, kui muidu: https://app.naturalcycles.com/?webSignup=1&refId=7f532b01333d495a876ed7f359da4fdd&refCode=referralid30#/reg-reg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakuks, et kui lähema 2-3 aasta jooksul lapsi ei planeeri siis Fleree.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan samuti Flereed. Minul pole libiido muutunud, muid kõrvalnähtusid pole ka kahe aastaga täheldanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Alternatiiv antibeebipillidele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.