Esileht Koolilaps Alternatiiv suurele koolile kesklinnas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Alternatiiv suurele koolile kesklinnas

Postitas:

Kolme aasta pärast peaks vanem laps kooli minema ja hakkasin juba mõtteid mõlgutama, et kuhu ta panna. Paljud tuttavad kiidavad neid väikseid usukallakuga koole, aga mul on moraalne kõhklus, kuna me elus pole usul mingit kohta. Seal lapsed aga isegi palvetavad. Ühe kooli seinal nägin ka posterit sellest, kuidas Jumal meie elu suunab jne. Täiesti võõras suhtumine minu jaoks. No see selleks.

Ühesõnaga, kas oskate soovitada koole Tallinna kesklinnas? Asun Uue Maailma kandis.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitan reaalkooli. jah, on küll suur kool. aga esimestel klassidel on väike maja ja eriti väikese kooli tunne.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas juba on näha, et laps ei talu suurt seltskonda? Või mis on lapse väiksemasse kooli paneku soovi põhjus? Tuttavate järgi talitamine kindlasti ei lähe põhjusena arvesse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps käib Tallinna Kesklinna Põhikoolis ja ma olen ülimalt rahul! Klassis on 20 õpilast, täpselt piisavalt palju. Suhted on sõbralikud ja tase on hea.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõeline tase on soovitada reaalkooli 🙂

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, miks tuttavad neid usukallakuga koole kiidavad, mis põhjusel? Kas need pered on ise usklikud?
Mina isiklikult otsin ka kesklinna või Nõmme suunal väiksemat ja personaalsemat kooli, õppemaks ei oleks takistuseks. Laps ei talu liiga suurt seltskonda ega lärmi. Ma ei tea, mul laps ei käi ka veel isegi mitte eelkoolis, st aega on, aga korra mõtlesin seda Püha Miikaeli kooli: http://www.miikael.ee/yksused/puha-miikaeli-kool/
Kellelgi kogemusi? Tõesti see ka ainult usukool??

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gaia-kool on Kadriorus. Käivad jutud oma koolimaja loomisest, aga ei usu, et see paari aasta jooksul veel neil teoks saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, miks tuttavad neid usukallakuga koole kiidavad, mis põhjusel? Kas need pered on ise usklikud?

Mina isiklikult otsin ka kesklinna või Nõmme suunal väiksemat ja personaalsemat kooli, õppemaks ei oleks takistuseks. Laps ei talu liiga suurt seltskonda ega lärmi. Ma ei tea, mul laps ei käi ka veel isegi mitte eelkoolis, st aega on, aga korra mõtlesin seda Püha Miikaeli kooli: http://www.miikael.ee/yksused/puha-miikaeli-kool/

Kellelgi kogemusi? Tõesti see ka ainult usukool??

VHK, Miikael, Toomkool, Püha Johannes- kõik need on usuga tihedalt seotud koolid. Väga toredad ja head koolid. Aga ateisti peab arvestma sellega, et lapsest saab suure tõenäosusega usklik inimene. See tasub kindlasti enda peas selgeks mõelda.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, miks tuttavad neid usukallakuga koole kiidavad, mis põhjusel? Kas need pered on ise usklikud?

Mina isiklikult otsin ka kesklinna või Nõmme suunal väiksemat ja personaalsemat kooli, õppemaks ei oleks takistuseks. Laps ei talu liiga suurt seltskonda ega lärmi. Ma ei tea, mul laps ei käi ka veel isegi mitte eelkoolis, st aega on, aga korra mõtlesin seda Püha Miikaeli kooli: http://www.miikael.ee/yksused/puha-miikaeli-kool/

Kellelgi kogemusi? Tõesti see ka ainult usukool??

VHK, Miikael, Toomkool, Püha Johannes- kõik need on usuga tihedalt seotud koolid. Väga toredad ja head koolid. Aga ateisti peab arvestma sellega, et lapsest saab suure tõenäosusega usklik inimene. See tasub kindlasti enda peas selgeks mõelda.

esimese kolmega mul tõrget ei tekiks, aga mõte, et laps peaks päevast-päeva mingite patjuškate venekeelseid palveid kuulama, tundub mulle endale küll õõvastav 🙂

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 09:49; 19.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese kolmega mul tõrget ei tekiks, aga mõte, et laps peaks päevast-päeva mingite patjuškate venekeelseid palveid kuulama, tundub mulle endale küll õõvastav ????

ma olen nõus, tavalise eestlasena lapse õigeusu kiriku kooli panek oleks ikka ilmselge overkill.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 10:08; 19.11 12:06; 19.11 12:36; 19.11 14:29; 19.11 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavalise eestlasena lapse õigeusu kiriku kooli panek oleks ikka ilmselge overkill.

Seda ikka tead, et nii Päts kui Laidoner olid õigeusklikud? Ja et Püha Johannese Kooli loojaks ning juhiks on näitleja Rain Simmuli abikaasa Liivika Simmul ning et kool on eestikeelne, palved kaasa arvatud? Ja et kooli vaimulik on samuti eestlane?

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tavalise eestlasena lapse õigeusu kiriku kooli panek oleks ikka ilmselge overkill.

Seda ikka tead, et nii Päts kui Laidoner olid õigeusklikud? Ja et Püha Johannese Kooli loojaks ning juhiks on näitleja Rain Simmuli abikaasa Liivika Simmul ning et kool on eestikeelne, palved kaasa arvatud? Ja et kooli vaimulik on samuti eestlane?

tean küll, aga mis see kõik siia puutub? ma üldiselt ei tee rahvusepõhiselt kunagi mingeid otsuseid.

esiteks ma leian, et inimene, kes ei ole õigeusklik, ei peaks panema oma last õigeusu kirikuga seotud kooli. puhtalt minu isiklik arvamus, aga ma ei pea seda lapse suhtes ausaks.

teiseks, tegemist on moskva patriarhaadi eesti õigeusu kirikuga. see, et seda kooli juhib ühe eesti näitleja abikaasa, ei puutu kuskilt otsast teemasse. ega rehabiliteeri kooli kaudu tehtavat ajupesu (millest selle subjektid arvatavasti arugi ei saa).

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 10:08; 19.11 12:06; 19.11 12:36; 19.11 14:29; 19.11 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju ammu teada fakt, et on hulgim selliseid lapsevanemaid, kes on valmis oma lapse kasvõi moslemite kooli panema … peamine, et ei peaks naabrile tunnistama, et laps käib tavalises piirkonnakoolis 🙂

+10
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 09:49; 19.11 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõeline tase on soovitada reaalkooli ????

jah, eriti inimesele, kes otsib väikeste klassidega kooli.
isiklik kogemus oma laste klasside suurusega Reaalis: 1.-4. kl 30-31, 5.-9.kl 34-35, 10.-12.kl 35-38

väikeseid koole võib leida nii erakoolide hulgast (nt Kaarli Kool tõnismäel, vaid 1 paralleel, väikesed klassid) või kui ka munitsipaalkoolide hulgast (nt Südalinna Kool Liivalaial (põhikool, 1-3 paralleeli)

selle, kui palju mingis koolis õpilasi on, kui suured on klassid, leiad HA hariduse alalehelt:
https://info.haridus.ee/Asutused/Kool

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 12:26; 20.11 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju ammu teada fakt, et on hulgim selliseid lapsevanemaid, kes on valmis oma lapse kasvõi moslemite kooli panema … peamine, et ei peaks naabrile tunnistama, et laps käib tavalises piirkonnakoolis ????

tõenäoliselt on jah asi selles. kooli omaniku ega juhtide taust ja koolis õpetatav ei ole seejärel enam oluline. okei, õpetatav sedavõrd siiski on, et ikkagi õde Mary metoodika järgi õpitakse inglise keelt… seda on ka väga uhke öelda kõigile tuttavatele.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 10:08; 19.11 12:06; 19.11 12:36; 19.11 14:29; 19.11 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju ammu teada fakt, et on hulgim selliseid lapsevanemaid, kes on valmis oma lapse kasvõi moslemite kooli panema … peamine, et ei peaks naabrile tunnistama, et laps käib tavalises piirkonnakoolis ????

tõenäoliselt on jah asi selles. kooli omaniku ega juhtide taust ja koolis õpetatav ei ole seejärel enam oluline. okei, õpetatav sedavõrd siiski on, et ikkagi õde Mary metoodika järgi õpitakse inglise keelt… seda on ka väga uhke öelda kõigile tuttavatele.

Õde Mary või mitte, aga PJK lapsed loevad juba 2. klassis lihtsamaid ingliskeelseid raamatuid mu teada.

+3
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 14:15; 19.11 16:41; 19.11 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õde Mary või mitte, aga PJK lapsed loevad juba 2. klassis lihtsamaid ingliskeelseid raamatuid mu teada.

ajupesu hinnaga. kellele sobib, kellele mitte.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 10:08; 19.11 12:06; 19.11 12:36; 19.11 14:29; 19.11 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmekale Nõmme Erakool. Väike maja, väikesed klassid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmmekale Nõmme Erakool. Väike maja, väikesed klassid.

21-23 last, mitte nii väga väikesed klassid. Vanemad klassid on tõesti veel või juba väikesed.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 14:15; 19.11 16:41; 19.11 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju ammu teada fakt, et on hulgim selliseid lapsevanemaid, kes on valmis oma lapse kasvõi moslemite kooli panema … peamine, et ei peaks naabrile tunnistama, et laps käib tavalises piirkonnakoolis ????

tõenäoliselt on jah asi selles. kooli omaniku ega juhtide taust ja koolis õpetatav ei ole seejärel enam oluline. okei, õpetatav sedavõrd siiski on, et ikkagi õde Mary metoodika järgi õpitakse inglise keelt… seda on ka väga uhke öelda kõigile tuttavatele.

Õde Mary või mitte, aga PJK lapsed loevad juba 2. klassis lihtsamaid ingliskeelseid raamatuid mu teada.

Miks peaks teise klassi laps ingliskeelseid raamatuid lugema? Saagu kõigepealt emakeeles lugemine käppa. Nii me neid poolkeelseid ja -meelseid vorbime.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese kolmega mul tõrget ei tekiks, aga mõte, et laps peaks päevast-päeva mingite patjuškate venekeelseid palveid kuulama, tundub mulle endale küll õõvastav ????

ma olen nõus, tavalise eestlasena lapse õigeusu kiriku kooli panek oleks ikka ilmselge overkill.

Aga paljud tavalised eestlased just panevad oma lapse sinna kooli, kuna nad soovivad lapsele head keskkonda. Usk või mitte, see on nende jaoks teisejärgulisem asi kui lapse heaolu. Pealegi, mida halba on usulistes väärtustes? Lapse usuküsimuse määrab siiski kodu, mitte kool. Kui on karta, et koolis pööravad “usuhullud” su lapse ära, siis ju kodus on lapsega vist liiga vähe tegeletud, et kool nii suurt mõju avaldab?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 18:29; 19.11 18:43; 19.11 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese kolmega mul tõrget ei tekiks, aga mõte, et laps peaks päevast-päeva mingite patjuškate venekeelseid palveid kuulama, tundub mulle endale küll õõvastav ????

ma olen nõus, tavalise eestlasena lapse õigeusu kiriku kooli panek oleks ikka ilmselge overkill.

Aga paljud tavalised eestlased just panevad oma lapse sinna kooli, kuna nad soovivad lapsele head keskkonda. Usk või mitte, see on nende jaoks teisejärgulisem asi kui lapse heaolu. Pealegi, mida halba on usulistes väärtustes? Lapse usuküsimuse määrab siiski kodu, mitte kool. Kui on karta, et koolis pööravad “usuhullud” su lapse ära, siis ju kodus on lapsega vist liiga vähe tegeletud, et kool nii suurt mõju avaldab?

kas sa muidu moskva patriarhaadi õigeusu kiriku seisukohtadega oled kursis? nõustud nendega? soovid, et su laps edaspidi nõustuks nendega? vastates jaatavalt, on raske uskuda, et oled eesti, mitte vene föderatsiooni kodanik.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 10:08; 19.11 12:06; 19.11 12:36; 19.11 14:29; 19.11 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese kolmega mul tõrget ei tekiks, aga mõte, et laps peaks päevast-päeva mingite patjuškate venekeelseid palveid kuulama, tundub mulle endale küll õõvastav ????

ma olen nõus, tavalise eestlasena lapse õigeusu kiriku kooli panek oleks ikka ilmselge overkill.

Aga paljud tavalised eestlased just panevad oma lapse sinna kooli, kuna nad soovivad lapsele head keskkonda. Usk või mitte, see on nende jaoks teisejärgulisem asi kui lapse heaolu. Pealegi, mida halba on usulistes väärtustes? Lapse usuküsimuse määrab siiski kodu, mitte kool. Kui on karta, et koolis pööravad “usuhullud” su lapse ära, siis ju kodus on lapsega vist liiga vähe tegeletud, et kool nii suurt mõju avaldab?

kas sa muidu moskva patriarhaadi õigeusu kiriku seisukohtadega oled kursis? nõustud nendega? soovid, et su laps edaspidi nõustuks nendega? vastates jaatavalt, on raske uskuda, et oled eesti, mitte vene föderatsiooni kodanik.

kas su laps on muidu käinud selles koolis? Päris naljakas on lugeda ausalt öeldes.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 14:15; 19.11 16:41; 19.11 18:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese kolmega mul tõrget ei tekiks, aga mõte, et laps peaks päevast-päeva mingite patjuškate venekeelseid palveid kuulama, tundub mulle endale küll õõvastav ????

ma olen nõus, tavalise eestlasena lapse õigeusu kiriku kooli panek oleks ikka ilmselge overkill.

Aga paljud tavalised eestlased just panevad oma lapse sinna kooli, kuna nad soovivad lapsele head keskkonda. Usk või mitte, see on nende jaoks teisejärgulisem asi kui lapse heaolu. Pealegi, mida halba on usulistes väärtustes? Lapse usuküsimuse määrab siiski kodu, mitte kool. Kui on karta, et koolis pööravad “usuhullud” su lapse ära, siis ju kodus on lapsega vist liiga vähe tegeletud, et kool nii suurt mõju avaldab?

kas sa muidu moskva patriarhaadi õigeusu kiriku seisukohtadega oled kursis? nõustud nendega? soovid, et su laps edaspidi nõustuks nendega? vastates jaatavalt, on raske uskuda, et oled eesti, mitte vene föderatsiooni kodanik.

Olen eestlane ja ei ole 100% kursis ja mu laps ei käi seal koolis. Aga mu mitmete tuttavate lapsed on viimasel ajal sinna kooli läinud ja head keskkonda kiitnud. On usulise taustaga peresid kui ka täiesti mitteusklikke. Kas sul ei ole võimalik aru saada, et lapse heaolu ja vaimne tervis võivad lapsevanemate jaoks olla olulisemad usuküsimusest? Et paned oma lapse kuhugi kombinaatkooli, millest väljub 12 a pärast õnnetu ja endaga mitte hakkama saav laps ja sa oled veel uhkegi, et vähemalt ei käinud nn usukoolis?

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 18:29; 19.11 18:43; 19.11 22:51;
To report this post you need to login first.

Ma kah ootan väikese kooli soovitusi kesklinnas, soovitavalt metsa sees ja mere ääres. (Koduõpe on ka variant)

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 22:40; 19.11 22:43;
To report this post you need to login first.

Mis häda on mitte teha ilmalikku väikest kooli? 15 last klassis.Tehke ära:)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 22:40; 19.11 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis häda on mitte teha ilmalikku väikest kooli? 15 last klassis.Tehke ära:)

Gaia peaks ju olema? Ja Waldorf?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 18:29; 19.11 18:43; 19.11 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ärge alahinnake oma lapsi. Normaalne keskmine laps saab ilusti hakkama ka täiesti tavalises normaalse tasemega piirkonnakoolis, rääkimata andekast lapsest. Sinna väikestesse koolidesse koguneb kokku palju üliaktiivseid ja kaitsvaid lapsevanemaid, kes hoiavad erilisi lapsi vatis. Lisaks, peab arvestama, et pidevalt on üritused, kuhu on kaasatud vanemad. Kui see sobib, siis on hästi.

Tavalises piirkonnakoolis saab laps oluliselt kiiremini iseseisvaks ja õpib oma asjade eest vastutama. See, et siin foorumis räägitakse, et tavakoolis ei õpita ja ainult kiusatakse, ei vasta tõele. Tee teema ükskõik, mis kooli kohta ja need vanemad, kelle lapsed õpivad konkreetses koolis, on üldiselt rahul. Ainult era-eriliste koolide fännid teevad maha piirkonnakoole.

Silmaring ja tööoskus tuleb ikka kodust, mitte koolist. Ja oluline on, et algklassides asuks kool kodu lähedal. Laps saab ise käia ja sõbrad elavad lähedal, nii et peale kooli saab nendega koos olla.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kah ootan väikese kooli soovitusi kesklinnas, soovitavalt metsa sees ja mere ääres. (Koduõpe on ka variant)

koli Aegna saarele – meri on ümber, metsa ka piisavalt ning administratiivse jaotise järgi Tallina kesklinn.

kui sul on peres 4-5 koolikohustuslikku põhikoolis õppivat last, siis on KOV kohustatud tagama neile kooli ja õpetamise.
arvestades, et Aegna kuulub juriidiliselt Tallinna kesklinna alla, aga sealt pole võimalik õppeperioodil etteantud 60min ja ühistranspordiga muudesse sama piirkonna koolidesse jõuda (kui linn just eraldi helikopterit ei telli), siis on Tallinn kohustatud sulle sinna eraldi kooli looma.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.11 12:26; 20.11 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Piirkonnakoolil ja piirkonnakoolil on vahe. Ma tean nt mitut last, kelle piirkonnakooliks oleks olnud Pääsküla ja on siis viidud kas katsetele või pandud mõnda nendest nn väikekoolidest.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Koolilaps Alternatiiv suurele koolile kesklinnas