Esileht Ilu ja tervis Alumise tarkusehamba ümbrus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Alumise tarkusehamba ümbrus

Postitas:
Kägu

Tere.
Lugu selline, et alumise tarkusehamba igemetaskus ilmselt põletik, sest hamba ümber ige valus, paistes ja olen süües mälunud sealt nagu katki või imelikuks, et see ige on selline kobruline ja põsk seest paistes, olen põse ka katki hammustanud. Lisaks on suu avamine valus ja söömine täiesti kohutav, mälun ja iga hammustamisega käib jube valu sealt igemelt läbi, kuna see laiaks hammustatud ige käib iga kord hammaste vahele, kui mälun.
See on tavaline ka lõikunud tarkusehammaste puhul aga see peaks ise üsna kiiresti taanduma, mul varsti juba kaks nädalat see kestnud.
Millised kogemused on, kas peab minema hambaarstile või kirjutavad antibiootikumid välja? Hammast ei tōmmata ka välja, kui ige põletikus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hammast ei tõmmata välja, kui ige põletikus. Enne ravi igemele ja siis, kui tarvis hammas eemaldada, seda tehakse. Üldiselt, tarkusehammas pigem eemaldatakse.

Ma sain anitbiootikume ning oli ka antibakteriaalne suuvesi. Siis tohtisid välja tõmmata. Olin pikalt seda edasi lükanud, kuid siis see igeme valu viis selleni, et lõpuks selle ära tegin ja koik korraga välja tõmbasin (poolnarkoosis).

Igatahes, hambaarsti visiit kindlasti ette võtta. Uus aasta ja uus hüvitis, ehk aitab see natuke kaasa. Valus elada pole kindlasti meeldiv ja kardan, et see läheb aina hullemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

näita kohe hambaarstile või suukirurgile. kui on hullus sei seisus, tõmmatakse välja. muidu aga võtad põletiku rohtu ja teed antibakteriaalset suuhooldust. seejärel hammas eemaldatakse. kui hambaarst annab saatekirja kirurgile saad tõmbamise tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul pole see hammas üldse lõikunud?
Mul oli aastaid nii, et ige lõikumata hamba ümber jubevalus ja paistes, selle suupoolega siis ei närinudki. Paari nädalaga läks üle. Ja nii ca 10 aastat jutti, paar korda aastas. Ja siis vaibus ära. Nüüd pea 15 aastat viimasest korrast möödas, hammas pole lõikunud siiani ja valus pole ka olnud, ei mingit põletiku moodi asja enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hammast ei tōmmata ka välja, kui ige põletikus?

Ikka tõmmatakse. Mul viimane kord oli väga suur hambavalu. Tõmbas hambaarst välja ja arvas,et põletik kaob ise ära. Viie päeva pärast polnud grammigi kadunud. Läksin tagasi -puhastas ja arvas,et äkki on kõrvaloleva hamba alla ka põletiku löönud, tõmbas sellegi välja. Aga põletik ikka ei taandunud. Lõpuks kirjutas AB peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hammast ei tōmmata ka välja, kui ige põletikus?

Ikka tõmmatakse. Mul viimane kord oli väga suur hambavalu. Tõmbas hambaarst välja ja arvas,et põletik kaob ise ära. Viie päeva pärast polnud grammigi kadunud. Läksin tagasi -puhastas ja arvas,et äkki on kõrvaloleva hamba alla ka põletiku löönud, tõmbas sellegi välja. Aga põletik ikka ei taandunud. Lõpuks kirjutas AB peale.

Misasja, kirurg tõmbas igaks juhuks ka kõrval hamba välja? Mingi nali või? Kus selline hambaarst töötab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hammast ei tōmmata ka välja, kui ige põletikus?

Ikka tõmmatakse. Mul viimane kord oli väga suur hambavalu. Tõmbas hambaarst välja ja arvas,et põletik kaob ise ära. Viie päeva pärast polnud grammigi kadunud. Läksin tagasi -puhastas ja arvas,et äkki on kõrvaloleva hamba alla ka põletiku löönud, tõmbas sellegi välja. Aga põletik ikka ei taandunud. Lõpuks kirjutas AB peale.

Misasja, kirurg tõmbas igaks juhuks ka kõrval hamba välja? Mingi nali või? Kus selline hambaarst töötab?

Ja sa lasid lihtsalt  tõmmata? Jumalappi. Mu hambaarst kõigepealt ravis põletikku, ravis juured, ehitas peaaegu tühjaks puuritud hamba üles. Püsib juba 20 aastat täiesti tervena.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PROPOLIS TINCT. 25ML (PAIRA) (apotheka.ee)

Sellel lingil olev taruvaigupiiritus aitab. Juhendis on kirjas suuõõne loputamiseks.

Ma ise olen veega pooleks teinud ja põletikulised igeme kohad pikalt üle loputanud.

Kui mul aeg-ajalt tarkusehambad jälle mingit kasvuspurti teevad ja igemest end välja pressima hakkavad, niiet ige punane valus ja ei saa suud hästi liigutada, siis 50% selle taruvaigu piirituse ja 50% kraanivee lahusega igeme loputamine aitab alati 100%. Peale loputamist natuke aega ei söö ega joo, et kauem taruvaik igeme peal püsiks. Ma olen paar koda päevas loputanud ja iga päevaga/lpoutamisega on paremaks läinud, no 5. päevaks umbes valu ja põletik täiesti kadunud.

Aitab mõnikord kurguvalu puhul ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitab mõnikord kurguvalu puhul ka.

Taruvaigu tinktuur või õlilahus aitab kurguvalu puhul kõigist ravimitest üldse kõige paremini! Müügil on mõlemad ka vussuna, mul on alati kodus olemas. Nagu natukegi valus, kohe lasen. Ja sellega enamasti ka lõpeb. Tinktuur on veidi valus, õli täiesti valutu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Alumise tarkusehamba ümbrus