Esileht Tööelu, raha ja seadused. alusetu arve ja inkasso

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: alusetu arve ja inkasso

Postitas:

Mul tekkis ühes ostu-müügi portaalis vaidlus portaali pidava ettevõttega ning lõpetuseks esitas see firma mulle trahviarve – olen seal eraisikust kasutaja. Lugesin portaali kasutustingimusi, kuid alust trahviarve esitamise kohta ei leidnud.

Saatsin portaalile maksetähtaja jooksul e-kirja, milles viitasin kasutustingimustele, selgitasin veelkord oma seisukohti vaidluses ning palusin vastavalt eelpooltoodule arve tühistada või debiteerida.
Sain ka vastuse, kus teatati, et kasutustingimused peavadki olema üldised, kuna \”kasutajad ei loeks neid muidu läbi\” ja et \”kõiki juhtumeid ei saa üksikasjalikult kirjeldada\”. Minu trahviarvet tühistama ei nõustutud ning kasutajana olen samuti blokeeritud.
Nüüd on maksetähtaeg saabunud ja ülegi. Olen saanud portaalilt kolm meeldetuletuskirja ning viimase koos ähvardusega, et minu \”tasumata arve\” edastatakse sissenõudmiseks inkassofirmale.

Teadjamad, palun aidake, mida peaksin tegema. Mul pole eales olnud ühtegi võlgnevust ega muud rahalist probleemi. Võiksin ka selle 12 eurot tasuda (inkasso lisavat veel 18 eurot) , kuid küsimus on põhimõttes – ma ei ole nende kasutustingimusi rikkunud ega näe endal süüd. Ka süda on puhas – st ei ole ainult juriidiline JOKK. Kasutustingimustes pole võimalike vaidlusjuhtumite lahendusi, suhteliselt tüüpilisi, üldse kirjeldatud, trahvimisest tääkimata.

Inkassofirma ei ole minuga veel ühendust võtnud, portaal minu kirjadele rohkem ei vasta, kuid arvet samuti ei tühistata ega debiteerita.

Andke palun head nõu, mida eraisikuna edasi saan teha. Tarbijakaitse alla selline juhtum ju vist ei käi ja kohtuga ähvardada…
Ühesõnaga, nõutu olen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 15:15; 08.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan siiski tarbijakaitsega ühendust võtta. kui nemad ei saa aidata, siis suunavad sind edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tarbijakaitse tegelebki ju firmade ja eraisikute vaheliste vaidluste lahendamisega, pöördu sinna

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta.ee portaaliga tegu? Mul nendega sama keiss. Mingi AA ingaksso hakkas saatma nõudearveid meilile, iga päev 3x. Olen neid eiranud aasta aega, samuti pole maksehäireregistris märget. Ma pole selle arvega nõus kuna see pole minu süü. Mind süüdistakse, ei läinud asjale järele mille ostsin aga tegelikult müüja oli see kellega ei saanud enam ühendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled mingit teenust saanud? Millegi eest ju raha küsitakse. Kui oled saanud ja see polnud tasuta teenus, siis maksa heaga ära. Mingi 10 euro pärast maksehäireteregistrisse saada pole küll mõtet. Kui arvad, et sul siiski on õigus, siis räägi üksikasjalikult miks, kus ja kuidas… (aga siiski maksa see raha ära).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tegemist osta.ee-ga ja saa tegid pakkumise ja ei tasunud selle eest või kui olid müüja rollis ja ei saatnud parimale pakkujale kaupa,siis loomulikult esitatkse sulle trahv.Olenemata kas olid ostja või müüja.Ja soovitaks selle sul ära tasuda,sest kui oled registreeninud ostas oled sa kõik lepingu tingmised sellega ka kinnitanud.Kui on ikka pettus,siis ongi ju õige,et tuleb ka karistus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh soovitamast Tarbijakaitseametisse pöörduda – asi käib tõepoolest nende valdkonna alla ja teen avalduse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 15:15; 08.08 15:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. alusetu arve ja inkasso

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.