Esileht Ilu ja tervis Alzheimeri varajased sümptomid

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Alzheimeri varajased sümptomid

Postitas:
Kägu

Olen oma ämma mälu pärast natuke mures. Nimelt tema isal oli Alzheimer.
Umbes viimased paar aastat olen tähele pannud, et ta mälu on kuidagi eriti palju nõrgemaks jäänud. Erilist kummastust tekitas minus see kui ta küsis 5min jooksul minu käest 7x kas ma kohvi soovin ????????‍♀️ Või näiteks viisin talle kohvipaki mida ta ise mulle mõni aeg tagasi soovitas ja mida ta ka ise oli suht pikalt kasutanud. Vaatas pakki ja ütles, et ,, oi kui tore, proovin ära ,,. Ütlesin, et sa ise ju soovitasid mulle seda osta ja ka ise kasutasid siis jäi korra mõttesse ja ütles ,, kas tõesti, tead ma üldse ei mäleta ,,. Viimati ise ka tõdes mulle, et ta üldse enam ei mäleta asju.
Ise jäin mõtlema, et kas võivad olla mingid varajased sümptomid need? Vanust tal 66a. Kuidas arst Alzheimerit üldse diagnoosib?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehakse Mini mental või MoCA test näiteks.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjelduse järgi meenutab väga minu ema, kellel oligi see jube haigus. Tehti mingi test psühhoterapeudi poolt ja siis ka MRT uuring.
Palu ämmal ümmargune kell joonistada nii, et kõik numbrid ja ka seierid oleks olemas. Kui ta sellega hakkama ei saa, siis tuleb juba edasi uurida.
Alzheimeriga kaob esmalt lühimälu. See mitu korda ühe asja küsimine ongi lühimälu kadumine.
Pikaajaline mälu on aga kenasti korras.
Siis hakkavad kaduma õpitud oskused. Mu ema hakkas muna praadima ja pani pannile täiesti terve muna. Saunas ütlesin talle, et määri nüüd seepi nuustiku peale. Seisis seal seep ühes ja nuustik teises käes ning küsis nu käest – kuidas?

Samas võib Su ämmal olla veresoonte lupjumine peas.
Igal juhul on vaja perearstil uurida lasta. Kellatesti tulemus on arstile abiks.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panen Sulle lingi ka
https://www.virtuaalkliinik.ee/uudised/2016/06/16/millised-on-alzheimeri-tove-varased-margid

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selle Alzheimeri pärast ikka nii väga muretseda. Selle haiguse vastu ravi ju ei ole. On ainult paar ravimit mis haiguse algfaasis ainult kergelt pidurdab haiguse kulgu. Olemas on ka selline asi nagu hajameelsus. Mul on see haigus juba eluaeg vist.Muidugi kui terve muna paned pannile ja proovid seda praadida on tegemist Alzheimeriga.Siin peaks omaksed rohkem valmis olema et ema või vanaema vajab varsti ööpäeva ringset hooldust.Kas suudate inimest ööpäeva ringselt hooldada? Või on teil piisavalt raha et hooldaja palgata.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selle Alzheimeri pärast ikka nii väga muretseda. Selle haiguse vastu ravi ju ei ole. On ainult paar ravimit mis haiguse algfaasis ainult kergelt pidurdab haiguse kulgu. Olemas on ka selline asi nagu hajameelsus. Mul on see haigus juba eluaeg vist.Muidugi kui terve muna paned pannile ja proovid seda praadida on tegemist Alzheimeriga.Siin peaks omaksed rohkem valmis olema et ema või vanaema vajab varsti ööpäeva ringset hooldust.Kas suudate inimest ööpäeva ringselt hooldada? Või on teil piisavalt raha et hooldaja palgata.

Vbl inimene tahabki selleks varakult valmistuda ja sellepärast just muretsebki.
Hajameelsus ei pane 5 min jooksul 7 korda küsima ühte ja samat asja. Hajameelsust ei ole küll Alzheimeriga võrrelda mõtet, kuidagi väga kohatu võrdlus.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selle Alzheimeri pärast ikka nii väga muretseda. Selle haiguse vastu ravi ju ei ole. On ainult paar ravimit mis haiguse algfaasis ainult kergelt pidurdab haiguse kulgu. Olemas on ka selline asi nagu hajameelsus. Mul on see haigus juba eluaeg vist.Muidugi kui terve muna paned pannile ja proovid seda praadida on tegemist Alzheimeriga.Siin peaks omaksed rohkem valmis olema et ema või vanaema vajab varsti ööpäeva ringset hooldust.Kas suudate inimest ööpäeva ringselt hooldada? Või on teil piisavalt raha et hooldaja palgata.

Vbl inimene tahabki selleks varakult valmistuda ja sellepärast just muretsebki.

Hajameelsus ei pane 5 min jooksul 7 korda küsima ühte ja samat asja. Hajameelsust ei ole küll Alzheimeriga võrrelda mõtet, kuidagi väga kohatu võrdlus.

Pidage nüüd veidi hoogu.Veidi halb lugeda neid perekooli “spetsialiste” siin.Kõik dementsuse vormid ei ole mitte Alzheimer.Näiteks tugeva depressiooniga võib kaasneda ka dementsus.Minul sugulane on dementne juba ligi 15 aastat.Minu ema sai ka Alzheimeri diagnoosi,kuid arstidel siin üksmeel puudus.Miks? Sest dementsus käis peal lainetena.Kuid ometi ta selle diagnoosi sai.Alzheimeri puhul on see välistatud.Emal oli siiski 4 staadiumi vähk hoopis.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selle Alzheimeri pärast ikka nii väga muretseda. Selle haiguse vastu ravi ju ei ole. On ainult paar ravimit mis haiguse algfaasis ainult kergelt pidurdab haiguse kulgu. Olemas on ka selline asi nagu hajameelsus. Mul on see haigus juba eluaeg vist.Muidugi kui terve muna paned pannile ja proovid seda praadida on tegemist Alzheimeriga.Siin peaks omaksed rohkem valmis olema et ema või vanaema vajab varsti ööpäeva ringset hooldust.Kas suudate inimest ööpäeva ringselt hooldada? Või on teil piisavalt raha et hooldaja palgata.

Vbl inimene tahabki selleks varakult valmistuda ja sellepärast just muretsebki.

Hajameelsus ei pane 5 min jooksul 7 korda küsima ühte ja samat asja. Hajameelsust ei ole küll Alzheimeriga võrrelda mõtet, kuidagi väga kohatu võrdlus.

Pidage nüüd veidi hoogu.Veidi halb lugeda neid perekooli “spetsialiste” siin.Kõik dementsuse vormid ei ole mitte Alzheimer.Näiteks tugeva depressiooniga võib kaasneda ka dementsus.Minul sugulane on dementne juba ligi 15 aastat.Minu ema sai ka Alzheimeri diagnoosi,kuid arstidel siin üksmeel puudus.Miks? Sest dementsus käis peal lainetena.Kuid ometi ta selle diagnoosi sai.Alzheimeri puhul on see välistatud.Emal oli siiski 4 staadiumi vähk hoopis.

Minu arust pole siin keegi väitnudki, et kindel laks, et Alzheimer on. Loe uuesti kommentaare.
Üks vastab TA küsimusele. Teine püüab aidata kogemusega ja vastab ka TA küsimusele ning pakub ka muu võimaluse.
Sinu poolt tsiteeritu aga võrdleb tavalist hajameelsust Alzheimeriga ja ajab üldse muud juttu.
Veidi võiks ju lugedes kaasa mõelda, siis poleks nii halb.
Ema pärast kaastunne Sulle!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Ilu ja tervis Alzheimeri varajased sümptomid