Esileht Kodunurk Amarüllise sibul

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Amarüllise sibul

Postitas:

Enne jõule kingiti amarüllise sibul ja läks ilusti kasvama ja tulid lehed aga õienuppu pole seal vahel. Tavaliselt alati tuleb õienupp ka välja. Kas see on mingi praak sibul? Niisama enam vist ei tulegi..kes teab midagi sellisest juhust. Nii kahju, mitu nädalat poputasin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 15:47; 11.01 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal aastal ei ole minul õnnestunud õitsema saada. Mul on palju neid ja hoitud üle suve samamoodi. Mitu aastat juba tegelen ja paljundan. Mõni ajab nupu välja, teised ainult lehti, ju veel õitsemiseks nõrguke. Järgmisel aastal õitsevad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 16:01; 11.01 16:06; 13.01 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka see aasta amarüllis ei õitse. Taim on juba mitu aastat vana ja varasematel aastatel olen saanud ta õitsema (hoian pimedas ja ei kasta). Sel korral ajas ta pimedas lehed välja, aga õienuppu ei tulnudki. Tõstsin ta nüüd aknalauale valguse kätte.

Kas nüüd kasvatabki ta lehti kuni suve lõpuni? Siis vähendan kastmist ja panen ta pimedasse? Või peaksin temaga kuidagi teisiti toimima?

Mul tavaliselt on amarüllis jaan-veebruar õitsenud ja alles siis hakkavad lehed hoogsalt kasvama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 22:48; 12.01 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka tahaks teada, kuidas äraõitsenud amarüllisega talitada. Millal ja kui pikaks ajaks peaks see kuivaks jätmine ja pimedasse panek toimuma? Kas pimedas peaks ka jahe olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämmal seisab pikkade lehtedega aastaringselt aknalaual. Ja õitseb iga aasta.

Mina enda omal lõikasin lehed maha ja panin köögikappi “kuivama”. Kord paari nädala tagant kastan. Aasta lõpus olin ise puhkamas ja siis oli ta üldse 1.5kuud ära unustatud. Ja nüüd nädal tagasi avastasin, et keskelt ajab uut lehte.

Minu küsimus oleks see, et kas ma peaksin selle nüüd valguse kätte tõstma, et saajs korralikud lehed kasvatada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ämmal seisab pikkade lehtedega aastaringselt aknalaual. Ja õitseb iga aasta.

Mina enda omal lõikasin lehed maha ja panin köögikappi “kuivama”. Kord paari nädala tagant kastan. Aasta lõpus olin ise puhkamas ja siis oli ta üldse 1.5kuud ära unustatud. Ja nüüd nädal tagasi avastasin, et keskelt ajab uut lehte.

Minu küsimus oleks see, et kas ma peaksin selle nüüd valguse kätte tõstma, et saajs korralikud lehed kasvatada?

Minu arust küll, kastad natuke ja peaks heal juhul ka õitsema veel.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 15:47; 11.01 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoian peale äraõitsemist mõnda aega veel aknal, sibul kasvab nii tugevamaks. Jagan sibulaid uutesse pottidese. Vahel lõikan lehed ära, vahel mitte, sõltub lillest. Siis umbes kuu aja pärast viin pimedasse jahedasse, panen pottidele paberkotid peale ja lasen täitsa kuivas olla, üldse ei kasta. Hilissügisel viin tuppa ja laon kõik aknalauad täis erinevatesse ilmakaartesse. Mul majal kolmes ilmakaares aknad ja siis selgub kuidas edasi läheb. Kõikidesse panen sõltuvalt poti suurusest 1-3 väetisepulka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 16:01; 11.01 16:06; 13.01 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hoian peale äraõitsemist mõnda aega veel aknal, sibul kasvab nii tugevamaks. Jagan sibulaid uutesse pottidese. Vahel lõikan lehed ära, vahel mitte, sõltub lillest. Siis umbes kuu aja pärast viin pimedasse jahedasse, panen pottidele paberkotid peale ja lasen täitsa kuivas olla, üldse ei kasta. Hilissügisel viin tuppa ja laon kõik aknalauad täis erinevatesse ilmakaartesse. Mul majal kolmes ilmakaares aknad ja siis selgub kuidas edasi läheb. Kõikidesse panen sõltuvalt poti suurusest 1-3 väetisepulka.

Millal sinu amarüllised õitsevad ja millal sa pimedasse viid? Ja kui pikalt nad pimedas on? Ja kas mõnikord juhtub, et mõni ei hakkagi õitsema, jätab aasta vahele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 22:48; 12.01 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal sinu amarüllised õitsevad ja millal sa pimedasse viid? Ja kui pikalt nad pimedas on? Ja kas mõnikord juhtub, et mõni ei hakkagi õitsema, jätab aasta vahele?

Umbes kuu-poolteist peale tuppatoomist, ausalt öeldes toon siis kui meenub. Nad on sellises ruumis kus nad igakord silma ei hakka ja ega ma seal väga ei käi. Toas on nad sõltuvalt arengust ja kui sibulad potist laiali jagan kokku 3-5 kuud. Nagu esimeses postis kirjutasin ei õnnestu alati õitsema saada, tavaliselt seepärast, et sibul veel nõrguke. Seda siis hoian aknal kauem ja väetan natuke rohkem. Tegelikult pole ma otsinud ka mingit seaduspära, on nagu on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.01 16:01; 11.01 16:06; 13.01 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need on tegelikult ratsurirähed, amarülluste sugulased. Olwn aastaid kasvatanud, õitsevad igal kevadel. Oluline on suvel tugevalt väetada, siis ajavad isegi kaks õievart. Rohelisi lehti ei tohi ära lõigata, vaid oodata nende kuivamist. Minul on nad talvel valges 10 kraadi juures, ei kasta üldse. Võib pimedas ja soojas ka hoida, ma pole vahet märganud, soojas lihtsalt kuivavad rohkem väiksemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Amarüllise sibul

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.