Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ambulatoorne hüsteroskoopia

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Ambulatoorne hüsteroskoopia

Postitas:
Kägu

Tere, olen otsapidi viljatusravi arsti juures ja ta pani mulle aja ambulatoorsesse hüsteroskoopiasse. Kui ma selle kohta rohkem infot sain, tundub see minujaoks kohutav protseduur. Kas on kellelgi kogemusi, hetkel on küll selline tunne, et ei julge minna.. 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli tol korral see eelis, et olin sama arstiga laparoskoopia juba läbi teinud, oli usaldus ja ei kartnud. Soovisin ka vastuseid, sest ilmselgelt ilmaasjata sinna saatekirja ei saa. Kõik kulges komplikatsioonideta, oli palju kergem protseduur kui lap. Kõik muidugi individuaalne, aga kartmiseks ma põhjust ei näe ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ambulatoorsel on ikkagi oma eelised, seega soovitan proovida. Paljudel ei ole üldse hull protseduur. Kui on hull, siis küll arst jätab pooleli – keegi sind meelega ei piina.

Kui ei saa tehtud, siis saab narkoosis teha.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule tehtud nii ambulatoorne kui ka üldnarkoosis hüsteroskoopia. Kartsin samamoodi alguses, kuid tegelikkuses ei olnud üldse hull. Ambulatoorsel võtsin ennem 1 paracetamoli ja protseduuri ajal ei tundnud kordagi valu, samuti ei olnud valu (ega veritsust) ka hiljem peale protseduuri. Muidugi inimesed on erinevad ja ka nende kogemused, kuid kui võrdlen nt IVF käigus tehtud punktsioonidega, siis hüsteroskoopia oli köki-möki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kestab mõnikümmen sekundit, hingad nina  kaudu sisse ja suu kaudu välja ja elad üle. Ei ole mõnus asi, aga sünnitusel on samasugune tunne mitu tundi, niiet… Pole midagi NII hullu. Käisin töölt ja läksin tööle, kõht krambitas pärast, aga ei pidanud koju minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kestab mõnikümmen sekundit, hingad nina kaudu sisse ja suu kaudu välja ja elad üle. Ei ole mõnus asi, aga sünnitusel on samasugune tunne mitu tundi, niiet… Pole midagi NII hullu. Käisin töölt ja läksin tööle, kõht krambitas pärast, aga ei pidanud koju minema.

Sõltub naisest. Mul oli väga valus ja kui pilt taskusse hakkas minema valust, jäeti katki. Veetsin veel tunnikese valutades, enne kui valuvaigisti mõjuma hakkas.

Aga nagu ütlesin, ma siiski katsetaksi, sest enanusel on siiski see protseduur talutav ja narkoos ei peaks olema esimene valik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, eks ma ikka lähen, tahaks ju teada kas kõik on korras. Kas saite muidu sellest protseduurist abi või mingeid vastuseid? Olen kuulnud, et osad teevad selle läbi ja ei leita mitte midagi..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitavad ka kogemused, et kuidas see protseduur aidanud on. Endal seisab see veebruaris ees. Mulle ütles arst, et seda tehakse narkoosis. Kas keegi teab, millest see sõltub, kas tehakse narkoosis või ambulatoorselt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selge, eks ma ikka lähen, tahaks ju teada kas kõik on korras. Kas saite muidu sellest protseduurist abi või mingeid vastuseid? Olen kuulnud, et osad teevad selle läbi ja ei leita mitte midagi..

Ei leitud midagi ja sellest oligi abi, see on hea ju. Tegin ivf välismaal ja seal oli see hüsteroskoopia põhimõtteliselt ivf eelne uuring, et välistada müoomid ja muud emakaseina kasvajad, kahesarveline emakas või muud probleemid, mis võiks ivfi nurjata. Muidugi kui peaks olema vajadus laparoskoopilisele opile, saks selle teha opi ajal  (kas munasarjade drillimine vms), siis saaks selle teha ka üldnarkoosis koos munajuhade kontrollimisega näiteks (mul tehti lapi ajal narkoosis munasarjade drillimine (pcos) munajuhade kontrastaineuuring, mis ka ambulatoorselt võiks olla megavalus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ambulatoorne hüsteroskoopia