Esileht Hobinurk Ameerikas piiriületus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Ameerikas piiriületus

Postitas:

Meid (2täiskasvanut ja 7aastane) ootab aprillikuus linnareis/puhkus New Yorki. Esimest korda USA-sse. Olemas ESTA, lennupiletid, makstud hotell, reisikindlustus ja paar tegevust kohapeal. Sattusin tripadvisoris air travel foorumisse ja täitsa hirm tekkis. Sealt lugedes jääb mulje, et see Ameerika piiriületus on päris pingeline ja keeruline. Reisiplaan on meil koostatud ja prinditud, nüüd lugesin, et piiril küsitakse ka pangakonto väljavõtet? Millal ma selle siis võtma peaksin? Kaasa vahetame paarsada dollarit ja umbes 1000 jääb kaardile kulutamiseks (kuna meil peale toidu kõik juba kinni makstud) Reis kestab 7 päeva.
Samuti lugesin, et ka lastelt küsitakse küsimusi? Poeg kahjuks ei räägi inglise keelt, oskab ainult nime öelda my name is ja thank you. Perekonnast mina olen ainuke kes suhtlustasandil inglise keelt valdab. Abikaasa räägib nii ja naa, pigem vähem kui rohkem.
Reisinud oleme Euroopas ja alati hakkama saanud.
Kas oskate anda soovitusi? Kogemusi? Kuidagi paha tunne on sees ja ei tahaks nüüd sellepärast muretsema hakata 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, milline ametnik satub. Kui on mõni staažikas vana kooli töötaja, siis see pole kuulnudki midagi Eestist või on kuulnud, et see on kuskil Ida-Euroopas või “endine Venemaa osa” ja sellisel juhul võib kaua aega minna.
Väga oluline pidi olema USA-s lennujaama piirikontrollis ka see, millisest lennujaamast su lennuk startis. London või Stockholm ilmselt on paremad lähtelennujaamad. Moskva või Peking on alati olnud kahtlaste inimeste lennureiside stardikohad. Nüüd Trumpi ajastul on aga kõige hullem, kui saabud USA-sse Teherani või Kairo või Maroko lennujaamast, siis ei imestaks ka kui kogu lennukitäis rahvast kohe tagasi saadetakse ilma lähemalt uurimata.

Lastelt küsitakse küsimusi sellepärast, et kindlaks teha, kas ta on üldse sinu laps ja et kas lapse mõlemad vanemad on lapse asukohast teadlikud ja et kas laps ise teab kuhu minnakse ja tahab seda. Lapseröövide ja inimkaubandusega peabki võitlema.

Kuna ma ise pole isiklikult USA-s käinud, siis ei pruugi mu jutt 100% õige olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alaealise lapsega võid koos passikontrolliletti minna, ei pea teda eraldi saatma. Eks sa siis aitad tõlkida. Võid ka olla oma peres esimene ja ütled lihtsalt, et järgmised 10 inimest on meie suguvõsa, kes ei räägi inglise keelt, ja küsida, kas sa peaksid sinna leti juurde ootele jääma, kui juhtub, et on vaja tõlkeabi, või edasi liikuma.
Üldiselt viimasel ajal on järjekorrad ikka suhteliselt pikad ja kui sa just eriti kahtlane välja ei näe või töötunkedes ja tööriistakastiga “puhkama” ei saabu, siis ei tee keegi sulle mingit gestaapot, üsna kiirelt lastakse läbi. Ainus, mis aega võtab, on sõrmejäljed ja kaamerasse vaatamine, seda võib (aga võib ka mitte) saata küsitlemine – mingid küsimused on lihtsalt ette nähtud. Need küsimused on siiski pigem vormitäiteks ja mida ükskõiksemalt neile vastad, seda ükskõiksem ka piiriametnik sinuga on. Kui lased välja paista, et oled närvis, siis võid tõesti kahtlust äratada.
Pangakonto väljavõtet valgetelt inimestelt küll ei küsita.
Arvesta, et iga passikontrolör näeb päeva jooksul tuhandeid ja tuhandeid turiste, ja on neist päeva keskel juba suhteliselt tüdinud. Kui sa ise endale tähelepanu ei tõmba ja ennast kuidagi eriliseks ei pea, siis pole sa ka piiriametnikule kuidagi eriline ja tähelepanuvääriv, vaid lihtsalt üks nägu tuhandetest. Põhiasi on ise mitte arvata, et see piiriületus midagi erilist on – see paistab sinu käitumisest ja hoiakust välja ning äratab kahtlust. Võta seda kui täiesti tavalist tegevust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulin just hiljuti USAst puhkusereisilt.
Midagi hullu polnud. (Ma olin ka endale hirmsa pildi asjast maalinud.)
Küsiti vaid miks ma seal olen, kauaks ja mis ma teha plaanin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole midagi hullu. Võidakse küsida, mis on reisi eesmärk, kus te ööbite, millal tagasi lähete, mida külastada plaanite jms. Loomulikult saad olla lapsele ja ka vajadusel oma mehele tõlgiks. Aega võib minna järjekorra peale, sõltub ajastusest ja kontroll võib olla väga range olekuga, aga ma olen alati saanud kiirelt läbi. Pangakontoväljavõtet pole mult iial küsitud. Kas see on mingi väga uus nõue? Ma siiralt kahtlen selles, et sellist asja vaja läheks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse. Teil on olemas tagasisõidupilet – võibolla tahab broneeringut näha, siis oleks hea, kui oleks välja prinditud, lihtsalt igaks juhuks. Ööbite hotellis, seega ei huvita neid ka see, kas ja kes teid võõrustab. Hotelli aadress pane endale kuskile kirja, selle peab kirjutama lennukis antavale lehele. Lapse käest ei hakka keegi kindlasti mitte midagi küsima. Kui küsib, kui palju raha on kaasas, siis sageli küsivad nad seda hoopis sel põhjusel, et üle 10K peab olema deklareeritud. Enam ei reisita suure sularahapatakaga, ütledki, et veidi sularaha ja krediitkaart on kaasas. Head reisi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kogemusel kulus enamus aega sabades seismisele. Prindi endale välja hotelli aadress (meilt küsiti Moskvas ka ESTA kinnitust aga kuna mul seda välja polnud prinditud, siis ta lihtsalt jäigi niisama suuliseks ütluseks, et on olemas), seda läks meil lennujaamades vaja. Muu on lihtsalt naeratus ja “just on vacation” 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mitu korda USAs käinud. Täpselt nii ongi, ütled, et just on a vacation ja ajad natuke small-talki. Üks reisiseltskond võib korraga leti äärde minna, seega laste pärast muretsema ei pea. Mina sinu asemel ütleks kohe ära, et ainult sina räägid inglise keelt, seega vastad ka teiste eest.

Viimane kord kui raha kohta küsiti, ütlesime, et paarsada dollarit on kaasas. Ametnik hakkas naerma ja ütles, et loodetavasti teil kaartidel on ikka rohkem raha. Kontoväljavõtet kindlasti ei nõuta. Vist küsiti muuseas, et kellena töötame. Igal korral on küsitud, et mis reisiplaan üldiselt ette näeb.

Aga järjekorrad võivad tõesti pikad olla. Igaljuhul peaksite suunduma ESTAga reisijatele mõeldud automaatide poole, kus annate sõrmejäljed ja tehakse pildid, siis läheb kiiremini. (Ma hetkel eeldan, et need on igas lennujaamas…)

Hotelli aadress ja tagasilendu puudutav info prindi tõesti igaksjuhuks välja, siis saad need letti lüüa, kui peaks kellelgi mingi kahtlus tekkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No eks need kirjutavadki, kel keerulisemalt on läinud. Tavaolukorrast ju mingit lugu ei saa. Ise olen 2 korda käinud ja mõlemal korral oli suht tshill. Küsiti, miks tulin ja millal ära lähen. Ma veel viimasega viimane kord putardasin, sest ei taibanud, kas nagu üldse või sellest konkreetsest linnast, kuhu saabusin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin alaealine, kui esimest korda üksinda USAsse läksin sõbrale külla. Siis vaatas küll ametnik mulle pikalt otsa ja küsis, et millal tagasi lendan ja kuhu lähen, kuidas sõpra tean ja kuidas nii üksinda. Mina olin selleks ajaks lõpmatuseni väsinud ja eriti suure entusiasmiga talle pikkasid seletusi ei andnud. Lõpuks ikkagi lasi edasi ja lahkudes oli lennujaamapersonal eriti sõbralik, küsides, et miks nii varakult ära ja küsiti reisi kohta üldiselt. Raha kohta ei mäleta küll, et küsitud oleks. Mul oli isegi vist 600$ sularahas kaasas, mida oli tollel ajal ikka palju. Hädapärast oleks saanud krediitkaarti ka kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Hobinurk Ameerikas piiriületus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.