Esileht Tööelu, raha ja seadused. Amet muidu targale, aga aeglasele inimesele

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Amet muidu targale, aga aeglasele inimesele

Postitas:

Milline amet võiks sobida noormehele, kes koolis alati võimekas olnud, nii humanitaarainetes kui ka reaalainetes.
Aga ta on aeglane. Kui mõni töö ei ole 5, on põhjuseks tavaliselt see, et ei jõudnud valmis. Isiklikus elus on ka aeglane, vannitoas läheb tal kauem aega kui samaealisel neiul. (Tavaliselt ju peetakse tüdrukuid vannitoa okupeerijateks.)
Kui vahest süüa teeb, võtab see ka kaua aega.
Hobiks on kitarrimäng, aga nii võimekas ja tulihingeline ta selles pole, et end muusikuna ära elatada.
Mis arvate, mis tööülesanne või amet talle sobiks?

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT – saab enamasti ise oma tööaega ja -tempot valida

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT – saab enamasti ise oma tööaega ja -tempot valida

IT’s peavad samamoodi asjad tähtajaks tehtud saama. Keegi pole huvitatud nt. arendajast, kes teistega võrreldes kolm korda kauem aega kulutab. Kui ta pole just tõeline geenius.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT – saab enamasti ise oma tööaega ja -tempot valida

väga eluvõõras arusaam IT’st.
sellist head ametit polegi, kus valusalt aeglane aga tark inimene sobiks.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT – saab enamasti ise oma tööaega ja -tempot valida

väga eluvõõras arusaam IT’st.

sellist head ametit polegi, kus valusalt aeglane aga tark inimene sobiks.

Ehk mingi nohik teadusemees või ajaloouurija.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Digiteerija, arhivaar, teadlane, kirjanik, toimetaja. Seni soovitaks õppida ajajuhtimist. Kasvõi mõne vastava õpiku abil.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline amet võiks sobida noormehele, kes koolis alati võimekas olnud, nii humanitaarainetes kui ka reaalainetes.

Aga ta on aeglane. Kui mõni töö ei ole 5, on põhjuseks tavaliselt see, et ei jõudnud valmis. Isiklikus elus on ka aeglane, vannitoas läheb tal kauem aega kui samaealisel neiul. (Tavaliselt ju peetakse tüdrukuid vannitoa okupeerijateks.)

Kui vahest süüa teeb, võtab see ka kaua aega.

Hobiks on kitarrimäng, aga nii võimekas ja tulihingeline ta selles pole, et end muusikuna ära elatada.

Mis arvate, mis tööülesanne või amet talle sobiks?

Et sina (kesiganes sa siis ei oleks, kas ema või lehma lellepoeg) saad foorumist teada, et ta sobib näiteks luuletajaks ja siis käsid tal seda eriala õppima minna või? Loodan südamest, et ta on ainult aeglane, aga mitte memmepoeg.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeglane ja tähtaegadest mitte kinni pidaja on kaks täiesti erinevat asja. Ka aeglane inimene õpib oma aega planeerima ja tööd õigeks ajaks valmis saama.

Enda näitel: ma olen kiire, aga rabistaja. Kolleeg, kellega sisuliselt sama tööd teeme, on aeglane aga täpne. Tihtilugu lõpetame sarnase ülesande üheaegselt. Lihtsalt mina sain töö 15 minutit varem valmis ja ülejäänud aja otsisin taga vigu, mida kiiresti tehes sisse tuleb. Tema on aeglasem, aga täpsem.

Valida tuleks eriala, kus ei maksta mitte tükkide ja kiiruse eest vaid sisuline töö.

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

IT – saab enamasti ise oma tööaega ja -tempot valida

Tean isiklikult sarnast tegelast – lahtise mõistusega, programmeerida oskab hästi, aga väga aeglane. Üritas arendajana töötada, pidevalt olid probleemid sellega, et asjad ei saanud õigeks ajaks valmis, sellest tulenevalt pikad tööpäevad ja stress, ja õige varsti oligi ta täiesti läbi põlenud ja jätkas muul alal.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selline sugulane hambaarst. Tõsine pedant, kolm korda rohkem aega läheb ühe asjaga kui teistel. Aga kuna tal on oma firma, kliente jagub ja ikka teenib hästi, siis see tema aeglus ei ole probleem. Mina lõpetasin ta juures käimise, sest läks kulukaks. Aga tema poole pöördutakse just keerukamate juhtumitega ja ta teeb pedantselt korda. Tema pandud täidised püsivad ka eluaeg.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 12:04; 17.05 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on selline sugulane hambaarst. Tõsine pedant, kolm korda rohkem aega läheb ühe asjaga kui teistel. Aga kuna tal on oma firma, kliente jagub ja ikka teenib hästi, siis see tema aeglus ei ole probleem. Mina lõpetasin ta juures käimise, sest läks kulukaks. Aga tema poole pöördutakse just keerukamate juhtumitega ja ta teeb pedantselt korda. Tema pandud täidised püsivad ka eluaeg.

Mul avasid mingid noored kodu ligidal juuksurisalongi ja ma mõtlesin, miks mitte proovida. Kui sobiks, oleks hea ligidal käia. Et mis seal ikka juhtuda saab, juuksed on taastuv ressurss. Aga no jeerum, ma ei osanud kartagi, et ma satun nii aeglase juuksuri juurde, et kui muidu olen masenduses kahe tunni pärast, mis värvile ja lõikusele kulub, siis seal passisin neli tundi. Lihtsalt nii aeglaselt tegi see tütarlaps kõike! Ja et hind tuli ka lõpiks kallim kui mu vana juuksuri juures, siis pole enam mõtetki tulnud veelkord nende teenuseid kasutada. Väga ebameeldiv kogemus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no jeerum, ma ei osanud kartagi, et ma satun nii aeglase juuksuri juurde, et kui muidu olen masenduses kahe tunni pärast, mis värvile ja lõikusele kulub, siis seal passisin neli tundi. Lihtsalt nii aeglaselt tegi see tütarlaps kõike! Ja et hind tuli ka lõpiks kallim kui mu vana juuksuri juures, siis pole enam mõtetki tulnud veelkord nende teenuseid kasutada. Väga ebameeldiv kogemus.

Selline asi on väga tüütu tõesti. Mul oli kunagi ripsmetehnik, kes pani ripsmeid üle kahe tunni. Olin ka veel rase, siis oli niimoodi sirakil seal juba täiesti kohutav olla. Mina ka sinna rohkem ei läinud. Aga veel tuli oma tutvusringkonnast üks selline aeglane inimene meelde. Tema on Soomes ühe ülikooli juures raamaturestaureerija. Ütles, et kui tema uue raamatu saab, siis tema vaatleb seda kõigepealt nädal aega ja siis restaureerib seda mitu kuud. Ja tema on tõesti väga hinnatud oma ametis. Meil ei teeni need restauraatorid muidugi midagi.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 12:04; 17.05 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellisele on vaja lihtsalt valusat äratust, et tuleb kiirem olla. Las saab esimesed valusad vitsad kätte ja juhib ise oma elu.

Mu vend arvas ka, et ta on jube tark, ülemustest targem ja muudkui vaidles nendega. Kuni vallandati. Pidin teda aitama TVK-s, aga ta ei vastanud mulle kunagi tähtajaks küsimustele. Lõpuks ei esitanudki kaebust ja ütlesin – sorry, aga tööandja etteheited olid õiged. Lnneks ta õppis sellest, hilisemal töökohal ka edutati jne. Lihtsalt oli äratust, raputust vaja.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aeglasele, aga korrektsele ning nutikale peaks sobima jah mingisugune kallimalt tasustatud töö. Kuigi minu jaoks tunduvad nutikus ja aeglus veidi teineteist välistavad omadused. Hea taibuga inimene on pigem kiire.

Veidi teine asi on see, kui inimene teeb tööd aeglasemalt tänu suuremale põhjalikkusele ja paremale kvaliteedile. Lihtsalt aeglased kipuvad ka mõistuselt pikaldasemad olema. Aga harjutamine teeb meistriks ja ühe ameti spetsialist ei saa ka lõpuni päris aeglaseks jääda, ikka tekib vilumus lõpuks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eraettevõtlus ja tükitöö.
Sobib ka IT kui mõistust on, aga samuti tüki mitte tunnitööna.
Erinevalt eespool mainitud juuksurist ei pea klient toolis ootama ning on ka selliseid arendusprojekte millega pole ülearu kiire. Kui weebipood valmib (muidugi kokkulepitult) 2 nädala asemel 1 kuuga, siis enamasti pole sellest probleemi. Hind peab olema muidugi sama mitte poole kallim – aegluse tõttu tuleb lihtsalt kuupalk väiksem.
Kui töö hea ja kvaliteetne, siis mingi aeg võib hakata hinda tõstma, pood valmib poole kauem ning kliendi jaoks ka poole parem/kvaliteetsem/ilusam/turvalisem ning ongi nõus maksma 1 kuu jagu töötunde selle eest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tükitöö? Kus inimene saab toodetud minutite eest palka? Udukuningad ei saa tootmises poolest proovipäevast kaugemale.

Minu aeglane tuttav on ministeeriumis ametnik. Töötab seal juba pikalt, küllap siis tuleb toime.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige aeglasem inimene, keda mina tean, on ka meessoost. Ta on väga kohusetundlik, tema faktiteadmised on laialdased ja tema huumorimeel täiesti võrratu. Samas kui ta ütleb, et tahab klaasi vett, siis kulub tal sellest mõttest kuni veeklaasini pool tundi ikka. Muud asjad tulevad vahele, siis ta seisab ja mõtleb, siis vaatab klaasi, lõpuks laseb vee klaasi, siis mõtleb jne.

Temal on Saksamaal töökoht, millel ta on meeletult hinnatud ja hästi tasustatud. Väga lühidalt – ta seltsib väärkoheldud loomadega, on neile usaldusväärne sõber, räägib nendega, harjutab neid lihtsamate arstlike protseduuride ja küüntelõikamisega, harjutab neid tablette võtma ja lihtsamaid käsklusi täitma, silitab neid, harjutab inimestega, autosõiduga, teiste koertega, tänavatega, liftidega, treppidega, lastega, ratastoolidega jne.

Koerad, kes kõiki inimesi või iseäranis meesterahvaid meeletult kardavad, keda on piinatud, sandistatud – tema oma liikumiskiirusega meeter minutis on nende jaoks juba paari päevaga ohutu.

See pole mingi alamklassi töökoht, ta on väga mainekas kliinikus ja tema ametinimetus oleks eesti- ja inimkeelde tõlgituna umbes nagu tegevusnõustaja.

Töö ajal jalutab nendega, mängib, sügab, teinekord aga istub tundide kaupa lihtsalt mingi koera või hobusega ühes ruumis ja loeb raamatut, et loom inimesega harjuks. Minusugune koleerik selleks ei kõlba, ma teen äkilisi liigutusi. Enamik meist teeb, tema ei iialgi.

Õppis ta midagi, mille nimi oleks Eestis loomaarsti abiline.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige aeglasem inimene, keda mina tean, on ka meessoost. Ta on väga kohusetundlik, tema faktiteadmised on laialdased ja tema huumorimeel täiesti võrratu. Samas kui ta ütleb, et tahab klaasi vett, siis kulub tal sellest mõttest kuni veeklaasini pool tundi ikka. Muud asjad tulevad vahele, siis ta seisab ja mõtleb, siis vaatab klaasi, lõpuks laseb vee klaasi, siis mõtleb jne.

Temal on Saksamaal töökoht, millel ta on meeletult hinnatud ja hästi tasustatud. Väga lühidalt – ta seltsib väärkoheldud loomadega, on neile usaldusväärne sõber, räägib nendega, harjutab neid lihtsamate arstlike protseduuride ja küüntelõikamisega, harjutab neid tablette võtma ja lihtsamaid käsklusi täitma, silitab neid, harjutab inimestega, autosõiduga, teiste koertega, tänavatega, liftidega, treppidega, lastega, ratastoolidega jne.

Koerad, kes kõiki inimesi või iseäranis meesterahvaid meeletult kardavad, keda on piinatud, sandistatud – tema oma liikumiskiirusega meeter minutis on nende jaoks juba paari päevaga ohutu.

See pole mingi alamklassi töökoht, ta on väga mainekas kliinikus ja tema ametinimetus oleks eesti- ja inimkeelde tõlgituna umbes nagu tegevusnõustaja.

Töö ajal jalutab nendega, mängib, sügab, teinekord aga istub tundide kaupa lihtsalt mingi koera või hobusega ühes ruumis ja loeb raamatut, et loom inimesega harjuks. Minusugune koleerik selleks ei kõlba, ma teen äkilisi liigutusi. Enamik meist teeb, tema ei iialgi.

Õppis ta midagi, mille nimi oleks Eestis loomaarsti abiline.

Minu unistuste töökoht oleks loomadega tegeleda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis valdkond teda üldse huvitab? Inimene on kõige efektiivsem ikka sellel alal, mille vastu on sisuline huvi – siis ei kaldu mõtted tegevuselt nii kergelt ka muudele asjadele 😉

https://www.minukarjaar.ee/karjäärinõustamine

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Amet muidu targale, aga aeglasele inimesele