Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ametiühingud

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ametiühingud

Postitas:
Kägu

Miks meil nii vähe on ametiühingute liikmeid ning millest tuleb see, et AÜ liikmeks olemist peljatakse ja see on justkui mingisse salaorganisatsiooni kuulumine? Palju on hädaldamist just näiteks teenindustöötajate madalate palkade ning pikkade töötundide üle kuid vaadates üldist liikmelisuse protsenti, siis see on olematu! Kes on ise kuskil AÜ s liikmed või ka kes ei ole mingil kindlal põhjusel, siis jagage arvamust!

Miks ma teema tegin on see, et astusin ise hiljaaegu A Ü sse ning kuulen siit ja sealt kuidas see on mõtetu ning kuidas mu tööandja nüüd vaatab viltu. Millest selline fenomen?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

no eestis ongi aü-d täielikud naljanumbrid paraku

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Küsimus oligi ju miks? Selgita oma arvamust!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

noh toon sulle näited.
kui ma laps olin (1970-80ndad), olid ametiühingud suur jõud. neile kuulusid suured puhkebaasid, nad orgunnisid oma liimetele autoostulubasid, turismireise ja töötajate lastele suvelaagreid (nt kultuuritöötajatel oli Valkla, trammi ja trollipargi aül kose-lükati, ehitajatel Tuhala pioneerlaager jne), lisaks oli aüdel sõnaõigus ettevõtete personalipoliitikas ja tööaja-režiimide üle otsustamisel. kui koolis laps oli tubli, siis sai vanem tööl lisapreemiat. kui töötaja oli joodik, kutsuti tööl mingi komisjoni ette, aü esindajad kuulusid kõigi asutuse tähtsamate komisjonide koosseisu, sh preemia määramine, käskkirjade andmine, vallandamine.

kui ülikooli lõpetasin, 1990ndate algul, oli aü veel olemas, aga vähemaktiivsem. kuigi kõik koolidesse tööleasujad said kohe sinna liikmeks. olid samuti mingid aü poolt orgunnitud reisid , orgunniti mingit mõttetut streiki (stiilis: õpsid on koolimajas ja istuvad õpside toas, samal ajal orgunnib direktor õpilastele aulas mänge ja hiljem tuleb tööpäev juunis tagasi teha) jne

kui ca 20a hiljem uuesti kooli tööle sattusin, siis oli suure kooli peale vaid ca 5-6 aü liiget. millega see organisatsioon tegelema peaks, polnud aimu ei liikmetel ega asutuse aü rakukese juhil.
kui vahepeal uuel direktoril võim pähe lõi ja töötajatele absurdseid nõudmisi esitas, nt nõuti puhkepäevadel 100% osalemist mingitel rahvamatkadel või (osalise koormusega töötajatelt) oma täiesti vabal päeval koolimajas mingiteks 15min koosolekuteks kohaleilmumist, siis küsisin aü esinaiselt, et miks aü ei sekku. vastuseks sain, et “aga ma ei taha ju ometi ülemustega äkki riidu minna”

praegu, 1-naisefirma omanikuna ei pea mõtekaks omale ettevõttesse eraldi 1-inimeselist aü rakukest teha – võim ja otsused on nagunii enda käes.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsimus oligi ju miks? Selgita oma arvamust!

sest neil ei ole seadusest tulenevalt mingit jõudu
ei ole inimesi, kes seda vankrit vedada viitsiks. sealsed asjapulgad on saanud tasuvale soojale kohale ning palk jookseb ka siis, kui midagi ei tee – milleks rapsida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Töötan ettevõttes kus kõik töötajad on ametiühingus. Kui ettevõtte aktsepteerib siis on kasu küll ja võimaldab küsida asju milleks seadus ei kohusta

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen. Minu erialal aetakse üsna aktiivselt ja õigeid asju, nt töötingimused, palk. Kahjuks jah, liikmeid ei ole just liiga palju, aga siiski aina rohkem, st liitutakse palju, lahkutakse vähe.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ametiühingud