Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Amh analüüs

Postitas:
Kägu

Kas Amh analüüsi tegemisest on ka mingit kasu? Minu arst ütles, et need numbrid ei anna mulle midagi. Et kui on ikka olematu madal, siis enam rasedust ei tule loomulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Amh analüüsi tegemisest on ka mingit kasu? Minu arst ütles, et need numbrid ei anna mulle midagi. Et kui on ikka olematu madal, siis enam rasedust ei tule loomulikult.

Jah, nii ütles ka minu arst, mul mõõdeti kui pillid lõpetasin ja oli 0,2 mis ikka päris madal…aga jäin poole aastaga siiski rasedaks, midagi sa selle tõstmiseks isa enam teha ei saa, see on munarakkude reserv mida sa kuidagi juurde toota ei saa…samas ma tookord lugesin, et tulemus vōibki ajutiselt madalam olla kui vahetult peale pillide lõpetamist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Amh analüüsi tegemisest on ka mingit kasu? Minu arst ütles, et need numbrid ei anna mulle midagi. Et kui on ikka olematu madal, siis enam rasedust ei tule loomulikult.

Mis olukorra osas küsid? Niisama muidugi kõiksuguseid hormoone ei määrata. Ja noh, kõik oleneb, ei saa nii vähese info põhjal midagi väita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kui viljastusarsti poole pöördusin oli AMH näit 0,38, mille peale arst kohe soovitav IVFi (selja taga oli üks katkenud rasedus ning peale seda aasta proovimist). Mina küll kahetsen, et oma AMH tulemust varem ei teadnud. Minu puhul see madal näit näitas ka munarakkude kvaliteeti – tegin 3 IVFi ringi, kaks korda õnnestus rasestuda, kuid mõlemad rasedused peetusid 5-6 nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kui viljastusarsti poole pöördusin oli AMH näit 0,38, tegin 3 IVFi ringi, kaks korda õnnestus rasestuda, kuid mõlemad rasedused peetusid 5-6 nädalal.

See on jah madal näit. Tegelikult piisabki sarnase näidu+vanuse puhul mõnest IVF ringist. Kui nt kolme täisringiga ei õnnestu, siis võiks rangelt soovitada teiste variantide kaalumist, mitte et lastakse naistel proovida kümme korda, 41 aastani ja kruvitakse üles lootusi ja ootusi. Rasestumine ja raseduse lõpuni kandmine madala amh näiduga, nagu 0,3 või 0,2 on rohkem ime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikku rasestumise tõenäosust ei näita AMH mitte kuidagi, küll aga on madal AMH tase halvem prognoos IVF edukusele, sest saadav munarakkude arv on väiksem.

Siin on suuremahulise uuringu tulemus: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34721287/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikku rasestumise tõenäosust ei näita AMH mitte kuidagi, küll aga on madal AMH tase halvem prognoos IVF edukusele, sest saadav munarakkude arv on väiksem.

Siin on suuremahulise uuringu tulemus: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34721287/
Olen TA. Küsisin, sest tahtsin teada kas mul peale analüüsi teada saamist on veel lootust rasestuda. Kui räägitakse, et alla 1 tulemusega vähetõenäoline jääda. Kaua ma siin lootusi hellitan, vanust ka 40+. Munaraku reserv vb. Juba otsas, seda see number vist näitabki. Või ma eksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nr näitab munarakureservi, aga kui vanust 40+, siis peab lisaks arvestama ka munarakkude kehva kvaliteediga selleks ajaks.
Kui haigekassa raha eest vanus lubaks veel IVF-i proovida, siis ma vb teeks paar-kolm munarakkuse nö kogumise ringi ja siis siirdaks külmast ilma rohtudeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See nr näitab munarakureservi, aga kui vanust 40+, siis peab lisaks arvestama ka munarakkude kehva kvaliteediga selleks ajaks. Kui haigekassa raha eest vanus lubaks veel IVF-i proovida, siis ma vb teeks paar-kolm munarakkuse nö kogumise ringi ja siis siirdaks külmast ilma rohtudeta.

Soovitaks ka proovida 1-3 täisringi ja vaadata, kui palju ja millise kvaliteediga munarakke saadakse. Mulje on jäänud, et kui rakkude kvaliteet on veel hea, siis õnnestub esimeste täisringidega, sõltumata saadud rakkude arvust ja kui pole, siis võib jäädagi head rakku püüdma. Iseküsimus, kas on mõtet korduvalt proovida ja loota, et äkki 8 või 10 kord õnnestub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )