Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Ämm

Postitas:

Laps 5 kuune ja ämm vähe sülle võtnud teda.Käime külas,natuke aega vaatab ja kõik.Milles küll asi,kas see mõjunud et sai 1 korda vanaemaks.Lõpuks mõtled kas lapsele siis sellist vanaema vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ei armasta teiste lapsi. Ja sina jälle oled lapsesaamisega ära keeranud arvates, et kõik peavad su võsukest kummardama.
Ta ei pea mängima sinu ees ju üliarmastavat vanaema. Ja kui sulle see ei meeldi, siis ütle, et sa ei taha teda vanaemaks. Ole julge ja käi aga kaardid välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ämm oleks teda rohkem sülle võtnud, siis oleksid sa siin kiunumas, et mis ometi ämmal viga on, et last kogu aeg kisub ja ei lase minul end emana tõestada.

Staa¸ika perekoolikana olen siin kõike näinud:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida selle 5-kuusega siis tegema peaks? Ta ju sööb, magab, natuke uudistab. Ja olulisim on tema oma ema.
Või sa loodad, et kui külla lähete, siis teised keerlevad ümber lapse, tassivad teda ühest toast teise ja teevad ta elu huvitavaks, sina aga loed-magad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ossa püha müristus! Kui palju siis Sinu arvates paras oleks?
Mõni kiunub siin, et ämm ei pane last üldse käest ära ja ei lase lapsel magadagi, Sina vingud vastupidi.

Mina olen ka selles eas, et varsti vanaemastaatuses. Olen 3 last üles kasvatanud ja tead, ikka ma kardan väkseid lapsi sülle võtta!
Ehk minust saab kohe kindlasti selline vanaema (ämm), kes nii pisikest sülle võtta ei soovi.
Ega see siis ei tähenda, et ma temast ei hooliks.
Imikud muutuvad minu jaoks \”inimeseks\” alates kuskil 8-ndast elukuust ja siis ma ei pelga enam neid.
Ma siiralt loodan, et ma ei saa endale Sinusugust miniat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 kuu vanuse imikuga ei saagi ju midagi eriti ette võtta. No käib võibolla vankriga väljas jalutamas.
Kui on juba paariaastane, siis teine teema: saab minna mänguväljakule, loomaaeda, kinno jms.
Minu ämm hakkas ka siis alles lapsega tegelema, kui see juba kõndis ja rääkis. Lapsest hoolis ta juba enne lapse sündi – aitas mind raseduse ajal. Imikuga polnud tal midagi peale hakata – tissi ta ei saanud ju anda.
Natuke kannatust. Beebid kipuvad esimesel eluaastal igavad olema. Söövad ja magavad peamiselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on 2aastane. Ämm näeb last korra kuu või kahe jooksul. Siiani ei ole ta kordagi avaldanud soovi last sülle võtta ja ma pole toppinud ka. Minu jaoks ei ole see probleem.
Minu ema näeb last tihemini, peaaegu igal nädalavahetusel ja tema on algusest peale last hoidnud ja temaga tegelenud. Inimesed on erinevad.
Mina nt ei ka ei tahaks võõrast imikut omale sülle. Kardaksin. Lihtsalt pole selline nunnutaja (mis ei tähenda, et ma oma last ei nunnutaks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

perekool on mulle, kui tulevasele ämmale värvikalt selgeks teinud, et ükskõik mida ja kuidas ämm teeb, on see ikka valesti ja halvasti tehtud. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulevasele ämmale üks naljajutt:
Ämm kinkis väimehele sünnipäevaks 2 lipsu. Järgmisel koosviibimisel oli siis väimehel üks lipsudest kaelas. Ämm seepeale solvus, et teine lips ei meeldinud jah!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loodan väga, et teemaalgataja tegi teemapüstitusega lihtsalt nalja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]myts kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tulevasele ämmale üks naljajutt:
Ämm kinkis väimehele sünnipäevaks 2 lipsu. Järgmisel koosviibimisel oli siis väimehel üks lipsudest kaelas. Ämm seepeale solvus, et teine lips ei meeldinud jah![/tsitaat]

See on klassika – juudi ema anekdoodid:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mida selle 5-kuusega siis tegema peaks? Ta ju sööb, magab, natuke uudistab. Ja olulisim on tema oma ema.
Või sa loodad, et kui külla lähete, siis teised keerlevad ümber lapse, tassivad teda ühest toast teise ja teevad ta elu huvitavaks, sina aga loed-magad.[/tsitaat]

Toon mõne näite:
1. Minu ema on sünnist saadik meie last väntsutanud. Kui külla lähen, ei pea ma mitte midagi enam lapsega seoses tegema. Minu ema lihtsalt tahab lapsega tegeleda ja laps armastab teda väga. Oleme alati oodatud ka ilma ettehelistamata. Samuti käib tema meil ka tihti külas. Helistab iga päev, küsib kuidas läheb. Kui pole tükk aega külas käinud siis ema palub lapse ööseks enda juurde.
2. Minu armas vanaema. Kui temale külla lähme siis on vanaema valmistanud lapse lemmik sööki või koonud lapsele uued sokid. Tegeleb väga palju lapsega. Helistame mitu korda nädalas, oleme väga lähedased.
3. Minu ämm. Laps on 2a8k vana. Iga kord, kui ämmaga kokku puutume hakkab peale jutt: issand, kui tore oli see beebiiga, laps magas seliti maas ja mitte midagi ei teinud. Teine asi häirib on see, et kui ämm on oma kodus, siis helistab kuidas oma lapselast igatseb, kui aga külla tuleb siis vahib vaid telekat ja kogu lugu. Selline vanaema siis. Laps ei tunne tast puudust, ei räägi temast kunagi, kui vanaema juures pole.

Mehel on hea meel, et meie lapsel on vähemalt 1 normaalne vanaema ja 1 tore vanavanaema. Mina olen natuke kurb sellest ämma suhtumisest aga ega teist inimest ei muuda ju.

Jah ja mina olengi seda meelt, et vanaema peab lapsele olema väga tähtsal kohal. Oli see minu elus nii ja on ka minu lapse elus. Oma tutvusringkonna pealt vaadates on head ämmad siiski ülekaalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll ma oleks sellise ämmaga rahul!
Mu oma teeb kohe kileda ja valju häälega tutipluti, ehmatab lapse korralikult ära. Siis seletab suure häälega, et laps on loomulikult hellik, kui nutma hakkab.
Ja järgneb muidugi põhjalik loeng lapse kasvatamise, toitmise ja riietumise kohta. Last söötma hakates tahab lusika käest rebida, sest lapstetoitmislusikas on ju ometi see teine ja isver, mis tass, ja jeesus, mis lauluke ning püha müristus, te PITSITATE last selles kohutavas turvatoolis ja teete talle haiget!
Väga tore, kui asi natukese vaatamisega piirduks. 😀

PLUSS mu oma ema on täpselt samasugune, nii et mõlemad vanaemad \”ühte auku\” tegelased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see on surnud ring. Asjad, mida ämm teeb, on nõmedad. Ja need asjad on sellepärast nõmedad, et ämm neid teeb.

Mina näiteks ei julgeks nii pisikest last näppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehe ema oleks ikka ENNE mehevalikut ülevaatama. Nüüd oled teinud oma sammu ja lapse vanaema on paigas. Ja see ei ole ju ämma otsus, see on sinu otsus. Sina valisid oma lapsele sellise vanaema ? :):):) Miks sa nii tegid oma lapsele ?
Aga võin ennustada, las laps saab jalad alla, saab see laps omale vanaema. Ja teeb ta sead siis viisil nagu ta oma poega kasvatas. Kui poeg on sobivate omadustega, saab ka lapselaps vastavat mõjutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, minu endine ämm ka ei võtt nii väikest last eriti sülle ega tegelend temaga, imestasin kuid ei öeld midagi. KUi laps oli paari aastane, tegeles ta temaga küll ning lausa hoidis teda ööpäevaringselt. Vara muretsed ütleks. Mina, olles 2 väikelapse ema ka ei taha eriti võõraid beebisi sülle võtta ning eriti veel hoolitseda nende eest. Lihtsalt pelgan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Issi, miks vanaema hoovis haake tehes edasi-tagasi jookseb?\”
\”Kellele vanaema, kellele ämm! Too uus padrunikarp siia, poja, ja ära mu sihtimist sega!\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei julge ühtki võõrast titte sülle võtta. Kui mu noorim laps oli kahene (st peaks ju meeles küll olema, kuidas see titendus on), käisime kolmekuusel tital katsikul. Ja tead – ma ei julgenud teda sülle võtta. Nii väike ja abitu tundus. Hiilisin niisama ohutust kaugusest.Kui see laps juba kolmveerandaastane oli, siis toariietes tundus ta ka kuidagi väike ja habras, aga suure ja lopsaka talvekombekaga julgesin sülle võtta :D.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen mitmekordne vanaema. kui olen oma lastelastel katsikul käinud, olen ikka tite sülle võtnud, aga mitte sellepärast, et jubedalt tahaks nunnutada, vaid just sellepärast, et ma tajun ette, et kui ma seda ei teeks, võidaks seda hoolimatusena tõlgendada. Nii ma siis võtangi :). Eks lapselaps on ikka oma liha ja veri, aga ta on siiski teiste inimeste laps ja nemad teda hoidkugi. Kui on abi vaja, siis ma loomulikult hoian last (kui mul on aega), aga väga inetu on automaatselt eeldada, et kui sul on lapselaps, siis pead kindlasti tema pärast arust ära minema ja muudki teda hoida tahtma. Oma lapsi vaid süles olekski hoida tahtnud. Aga see aeg on ju möödas. Muide, minu ämm pole ka minu lapsi hoidnud ja ma ei saa talle seda pahaks panna, sest kui tal pole seda soont, no mis siis teha. Aga teemaalgataja lause, et kas lapsel sellist vanaema üldse tarvis on, see on küll väga-väga inetu. Vanaemaks olemine ei tähenda tingimata tite süllevõtmist ja tema hoidmist igal ajal, kui noortel tuju tuleb. Vanaema on alati olemas, kui on häda, kui on abi vaja, kui lapsel pole mujalt abi loota või kui lihtsalt on ise nii suur, et väga tahab külla tulla. Aga palun :)! Helistagu ja lepime kokku. Kedagi ei tohiks iseenesestmõistetavalt võtta ja kellegi hoolimist ja tema vajadust süllevõtmisega mõõta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks komplekt arust-ära vanavanemaid ja teine selline, kus vanaema on väga praktiline ja abivalmis, vanaisa aga alla 1a lähemalt kui 1m ei tule. Tegelt kui laps ise talle mingi 8-9k sülle ronis, siis ikka oli nõus hoidma 🙂 Tead, ma eelistan seda teist komplekti. Isegi kui vanaema oleks samasugune nagu vanaisa.

Aga sellest ma aru ei saa, mis teema teil sellega on, et 5-kuune on nii väike, et teda ei julge sülle võtta? 5-päevane ehk küll. Või 1-kuune. Aga 5-kuune on ju ikka juba suht suur – mis sellest enam karta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

noh, mis tost ämmast, mul endalgi oli tegu, et oma last julgeks puutuda. Muud üle ei jää ju. Arstid itsitasid kõrval, et ega ta katki lähe. Lapse isa paraku seda meelt, et enne ei näpi, kui kaela kandma hakkab. No kui sülle panen, siis ikka hoiab, kuid mähkmevahetus sujuvalt minu kaelas.
Oma ema käis \”abiks\”, jutumärkides selles mõttes, et polnud nii väga aidata midagi, mähkmevahetus-nahahooldus ikka minu teha, imetamisest rääkimata. Kokkuvõtteks – mõistan ämma täielikult:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selline asjade käik on minuarust super! hull on siis, kui ta iga hetk last endale kisuks. Jõuate autoga kohale – juba kisub higist last turvatoolist välja enne, kui sa lapsele jõuad jope selga ja mütsi pähe tõmmata. KUi laps haiget saab, siis ei lase sinul teda lohutada, vaid kisub nutvad last sinu küljest ära ja muudkui seletab. Õu jee!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida rohkem ma neid teemasid siin loen, seda õnnelikum olen oma ülimalt normaalse ämma üle. tegelikult on kõigiga ülimalt lihtne läbi saada, kui õppida aru saama, et kõigis inimestes on omad head ja halvad küljed ja inimesed on erinevad. minu ämm teeb ja ütleb ka vahest asju, mis pole minu meele järgi, aga miks ta peakski. tema elu ja tema otsused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.