Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Ämm

Postitas:

Mul on väga tore ämm, saame hästi läbi jne, aga tal on üks suur viga ja ma tahaksin teada, kas see olukord ongi imelik või lihtsalt mina ootan palju. Lugu siis järgmine:

Elame välismaal. Meil on mehega 3 ja 5-aastane laps, tugivõrgustik on 0. Aeg-ajalt käib ämm külas meil, tuleb üsna pikaks ajaks (seekord 3ndl) ja terve see aeg ei liiguta ta lillegi.

Seekord tuli siia kuna lastel on lasteaed kinni ja minul on kool ja pean õppima 3 nädalat. Et tema siis tuleb ja “aitab” mind. Aga pms terve see aeg ta istub oma toas. Ta on selle 2ndl jooksul, mis siin olnud on käinud üksinda lastega õues täpselt 1x, muidu alati kas mina või mees  kaasas.

Mis mind närvi ajab on see, et iga kord kui ta külas käib, siis ta ei tee siin midagi. Eriti veel kuna me kutsumegi nö appi teda ja ta räägibki, et tuleb appi. Nt laps tahab midagi ja kui mina ja mees hetkel ei saa, siis ämm ka ei paku oma abi.

Teine ja suurem probleem on, et oma mustad nõud ta kõik laob kraanikaussi. Meil on nõudepesumasin ja varasemad korrad kui ta on külas käinud, siis ma olen iga kord öelnud, et kui ta näeb, et masinas puhtad nõud, siis võiks ju tühjaks teha masina selle asemel ja hoopis sinna panna. Või nt kui masinas mustad nõud ja ma kraanikaussi olen pannud midagi, siis ta ka automaatselt paneb oma nõud kraanikaussi. Süüa ta meie juures tegema ei pea, ainuke vaev on lõunasöök uuni visata. Täna ma panin ta pesu pesema, terve masinatäis oli tema riided, masin lõppes siis kui mul veebitund oli. Kui tund lõppes, siis hakkasin masinat tühjendama ja tema riideid kuivama panema ja ta oli teadlik selles, ise samal ajal  ristsõna lahendades, selle asemel et ise oma riided kuivama panna Ta iga kord tuleb siia “appi” mulle, aga ma tunnen, et see lihtsalt tekitab nii palju pingeid ja ma oleks nagu tema sibi.

Üks olukord selline tuli meile jõulude ajal külla kuuks ajaks, söögid ja kõik tegin mina ja siis õhtul mingi aeg ta ütles, et ta läheb magama ja jättis oma mustad nõud lauale ja kadus.

Ma saaks aru kui ta tuleks külla mõneks päevaks, aga kui inimene tuleb tavaliselt 3-4 nädalaks, siis ma ei arva et see on ok, et mina teda teenindama pean see aeg.

Mees ütleb, et ta emale peab ütlema, et ta teeks midagi. Aga ma vannun, et ma olen ta emale nende aastate jooksul vähemalt 20x korda öelnud, et kui näed et masinas puhtad nõud, siis äkki saad tühjaks teha ja sinna panna mustad nõud. Minu arust seda pole üldse palju palutud ju. Ja vahel ongi tunne, et kas tõesti iga päev pean ütlema ühte asja, nagu lapsega räägiks.

Tihti on ka olnud nii, et ta teeb omale võileiba ja siis jätab asjad vedelema kapile ja lõikelaua mustaks ja siis pean ütlema, et äkki paneksid külmkappi tagasi .

Ma vahel mõtlengi, et kas mul lihtsam äkki leppida sellega, et ta ei muutu kunagi, aga täna kui ta pesu kuivama panin, siis tundsin küll end teenijana ja siis tundsin et see ei ole okei.

Ämm on 70a, aga väga nooruslik ja tore iseenesest, kui ainult see laiskus välja jätta ????

Mõnikord ma olen öelnud talle, et korista ära enda järgi vms ja siis ta alati koristab ja tunnen end pärast pahasti kuna ma alati veits nagu nähvates ütlen talle.

 

 

+30
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.07 17:41; 29.07 17:59; 29.07 18:03; 29.07 18:53; 29.07 19:33;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kui mees ütleb, et ta emale tulebki ia asja öelda, siis järelikult su ämm toimibki nii ja tulebki öelda. Kui ta ütleb, et tuleb teid aitama siis ütledki iga kord kui mingit abi vajad. Ütledki igal ennelõunal et palun mingu lastega märguväljakule, ütled, et palun pangu oma pesu ise kuivama, ütledki kui nõud vaja masinasse panna või välja võtta.

Teatud inimesed ei võta teiste inimeste kodus ise initsiatiivi. Oleme siit lugenud piisavalt ämmadest, kes minia kodus kappides “koristavad” või mööblit ringi tõstavad. Kui su ämm ise ütleb, et tuleb appi siis palugi temalt abi.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees ütleb, et ta emale tulebki ia asja öelda, siis järelikult su ämm toimibki nii ja tulebki öelda. Kui ta ütleb, et tuleb teid aitama siis ütledki iga kord kui mingit abi vajad. Ütledki igal ennelõunal et palun mingu lastega märguväljakule, ütled, et palun pangu oma pesu ise kuivama, ütledki kui nõud vaja masinasse panna või välja võtta. Teatud inimesed ei võta teiste inimeste kodus ise initsiatiivi. Oleme siit lugenud piisavalt ämmadest, kes minia kodus kappides “koristavad” või mööblit ringi tõstavad. Kui su ämm ise ütleb, et tuleb appi siis palugi temalt abi.

Täitsa õige. Mul vastab teismeline poeg täpselt selle ämma kirjeldusele. Sama lugu nõudepesumasina ja nõudega, muudkui kogub neid kraanikaussi, vahet pole, kas masinas on puhtad või mustad nõud. Puhtaid nõusid ära ei pane, oma riideid pessu ei pane. Oma initsiatiivil ei liiguta lillegi. Kui ilusti öelda (mitte nähvaval toonil), siis teeb ilusti kõik ära. Pärast tänan ülevoolavalt, et olid suureks abiks, suur aitäh. Ma arvan, et laiskvorstid on kõik enam-vähem ühesugused ja kui käsu peale ära teevad, siis on ju parís hea.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 17:57; 29.07 18:20; 30.07 21:27; 31.07 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul käib ämm külas, mitte ei tule siia tööle. Jah, on pakub abi vm, siis võtan vastu.  Temal endal nõudepesumasinat ei ole, seega panen ise või paneb keegi teine ämma nõud pesumasinasse. Ka ei pane ämm mul pesu kuivama, see on ikka mnu töö. Lastega tegeleb siis, kui suvel olid lapsed tema juures nii nädalake, kaks.

+3
-33
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees ütleb, et ta emale tulebki ia asja öelda, siis järelikult su ämm toimibki nii ja tulebki öelda. Kui ta ütleb, et tuleb teid aitama siis ütledki iga kord kui mingit abi vajad. Ütledki igal ennelõunal et palun mingu lastega märguväljakule, ütled, et palun pangu oma pesu ise kuivama, ütledki kui nõud vaja masinasse panna või välja võtta.

Teatud inimesed ei võta teiste inimeste kodus ise initsiatiivi. Oleme siit lugenud piisavalt ämmadest, kes minia kodus kappides “koristavad” või mööblit ringi tõstavad. Kui su ämm ise ütleb, et tuleb appi siis palugi temalt abi.

Jah sul on õigus. Aga kui täna tema trussikud kuivama riputasin, siis mõtlesin küll, et mis krdi teenija ma olen sulle.

Tegelikult mul on väga hea läbisaamine ämmaga, kui temal külas käime, siis mul pole midagi halba öelda, aga vot enda kodus pikalt ei kannata.

Aga mu viga on see, et ma ei oska ilusti öelda, ilma et see kõlaks nähvamisena. Mäletan, et kooliajal üks õpetaja ütles mulle juba  seda, et ma kõlan väga ebaviisakalt????

Tegelikult nüüd mõtlengi, et enam ei kutsu ämma nii pikaks ajaks,  max nädalaks. Meil alati nii palju pingeid see aeg, kui ta siin on ja lõppkokkuvõttes rohkem tööd minule.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.07 17:41; 29.07 17:59; 29.07 18:03; 29.07 18:53; 29.07 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul käib ämm külas, mitte ei tule siia tööle. Jah, on pakub abi vm, siis võtan vastu. Temal endal nõudepesumasinat ei ole, seega panen ise või paneb keegi teine ämma nõud pesumasinasse. Ka ei pane ämm mul pesu kuivama, see on ikka mnu töö. Lastega tegeleb siis, kui suvel olid lapsed tema juures nii nädalake, kaks.

Kas tõesti nimetad seda tööle panemiseks, kui inimene tuleb mitu korda aastas 1 kuuks külla ja eeldad enda järgi koristamist? Eks inimesed ongi erinevad, aga kui mina Eestis käin ämmal või enda perel külas, siis ma alati koristan enda järgi, mitte ei tee seda teised.

Ja mul pole mingit probleemi panna tema asju kuivama koos enda asjadega, aga täna ta teadis et masinas on ainult tema riided

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.07 17:41; 29.07 17:59; 29.07 18:03; 29.07 18:53; 29.07 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta oskab nõudepesumasinat täita üldse? Äkki kardab masinat või valesti teha? Äkki jätab nõud kraanikaussi, sest no masinat ei oska kasutada ja peseks käsitsi, aga käterättigi pole, millega kuivatada või midagi taolist.

(Mul kargas kunagi ämm turja, et miks ma panin kasutatud voodiriided voodi kõrvale maha, ega tema minu tagant koristaja ei ole. No aga kust ma tean, kus võõras majas mustapesukorv on, kuhu ma need siis panema oleks pidanud!? Niisugused olukorrad tekivadki, puhas arusaamatus. )

Ehk on ämm igasuguste “käib kolab kappides ja arvustab” ämmajuttude peale ära hirmutatud. Kui ei tee, ei saa ka valesti teha. Ei ole igaühel seda pealehakkamist, et teise kodus korraldama hakata. Ta ju teeb, kui öeldakse, mida teha.

Kui mees teab, et emale tuleb otse käskusid jagada, siis võiks seda teha tema- oma emaga on asi pingevabam, kui et minia “käsutama” tuleb. Ja ikka kiita ja tänada jne, äkki harjub ära.

Ja kuna sa hakkad ütlema siis, kui ise juba närvis oled, eks see tulekski nähvamise moodi välja. Proovi ennetavalt ja rahulikult, õhtusöögi magustoitu lõpetades juba viisakalt “kas sa oleksid hea, paneksid nõud masinasse, ma lähen panen lapse pessu/teen ühe töö lõpuni/misiganes”.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 18:03; 30.07 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga pms terve see aeg ta istub oma toas. Eriti veel kuna me kutsumegi nö appi teda ja ta räägibki, et tuleb appi

Miks sa sellest ämmaga rahulikult ei räägi? Kui kutsute teda appi, siis ütledki iga kord, ole hea, mine jaluta lapsega õues või pane pesu kuivama või nõud masinasse, sest sina pead samal ajal õppima või tööasju tegema. Kui ta ei oska masinaid kasutada, siis näitad ette ja kui ta ikka räägib, et tema udupeeneid masinaid kasutama ei hakka, siis lased tal teha lihtsamad töid. Pesu kuivama panna, nõusid kappi panna ja lapsega jalutamas käia oskab igaüks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul käib ämm külas, mitte ei tule siia tööle. Jah, on pakub abi vm, siis võtan vastu.  Temal endal nõudepesumasinat ei ole, seega panen ise või paneb keegi teine ämma nõud pesumasinasse. Ka ei pane ämm mul pesu kuivama, see on ikka mnu töö. Lastega tegeleb siis, kui suvel olid lapsed tema juures nii nädalake, kaks.

Kas sa tõesti ei näe mingit erinevust sinu ja teemaalgataja situatsioonil?

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 17:57; 29.07 18:20; 30.07 21:27; 31.07 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine ise terve perega ämmale peaaegu kuuks ajaks külla. Ja ära seal olles lillegi liiguta. Las tõmbleb samamoodi nagu sa.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on Sinu kodu ja Sina otsustad, kuidas Sinu juures asjad käivad. Teise kodus ei ole viisakas ise midagi tegema hakata. Nii et sul tuleb hakata sõna otseses mõttes teda kamandama. Selgelt ja täpselt väljaütlema, mida sa vajad ja siis tema ütleb, mis ta teeb ja mida ta ei tee. Kui paneb nõud valesse kohta, siis ütled. Ütelda saab enne kui vihastada ja plahvatad.  Aga üks osa inimesi on sellisel seisukohal, et kui teda appi ei paluta, ju siis abi ei vajata ega taheta. Nii et kui oled suu kinni hoidnud, oled koguaeg andnud signaali, et sa ei vaja mingit abi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on Sinu kodu ja Sina otsustad, kuidas Sinu juures asjad käivad. Teise kodus ei ole viisakas ise midagi tegema hakata. Nii et sul tuleb hakata sõna otseses mõttes teda kamandama. Selgelt ja täpselt väljaütlema, mida sa vajad ja siis tema ütleb, mis ta teeb ja mida ta ei tee. Kui paneb nõud valesse kohta, siis ütled. Ütelda saab enne kui vihastada ja plahvatad. Aga üks osa inimesi on sellisel seisukohal, et kui teda appi ei paluta, ju siis abi ei vajata ega taheta. Nii et kui oled suu kinni hoidnud, oled koguaeg andnud signaali, et sa ei vaja mingit abi.

Kirjutasin ju, et olen aastate jooksul vähemalt 20x öelnud (+ need korrad, mil mees öelnud) , kui masinas puhtad nõud, siis tee tühjaks ja pane oma mustad nõud sinna mitte kraanikaussi.  Ta peaks seda harva tegema, sest me ärkame tavaliselt enne teda ja ma olen jõudnud masina tavaliselt tühjaks teha. Ma üldse ei arva, et ta seda kogu aeg peaks tegema, aga vahel võiks ju. Ja kuna tal siin olles ei kulu sentiga raha, siis võiks ju omalt poolt panustadaatukene aidates

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.07 17:41; 29.07 17:59; 29.07 18:03; 29.07 18:53; 29.07 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma lähen kellelegi paariks tunniks külla, siis tunnen end mugavalt ja lasen enda eest hoolitseda. Ma ei paku end toidutegemisel appi ega pese pärast nõusid. Kui lähen mitmeks päevaks, rääkimata sellest, et nädalateks või kuudeks, siis annan kindlasti oma panuse ja hoolitsen selle eest, et vähemalt minu tagant keegi koristama ei peaks. Ühtlasi panustan ise toidu ostmisesse jne.

Antud teemaalgatuses käib ämm nagu pansionaadis puhkamas, seal lillegi liigutamata. Juhul kui teil on kombeks vastastikku üksteisel sel viisil külas käia, oleks aus. Tema juures istuks siis teie terve perega jalad seinal ja laseks endale kokata ja enda järelt koristada. Kui aga tema üksi niimoodi käib, tuleb tal siiski ka pereellu millegagi panustada.

NB! Kui masinas on ainult tema riided, siis mina seda masinat ei puutuks. Kui talle sobib, et märjad riided seal mitu päeva istuvad, siis las istugu. Aga ma muidugi ei paneks seda masinat tema riietega ka tööle, sest kel janu, sel jalad.

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 19:00; 29.07 19:30; 30.07 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võõras kodus oleks minu meelest imelik nõudepesumasinat tühjendada või pesu kuivama panna kui seda palutud ei ole. Minu juures pole muidugi keegi mitu nädalat elanud ka, võibolla siis oleks ok.
Sa peaksid konkreetsemalt ütlema, millega sind aidata saab. Ütlegi, et “kas sa läheksid lastega mänguväljakule kuni ma õpin?” “Kas sa tühjendaksid nõudepesumasina kuni ma süüa teen?”.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma vannun, et ma olen ta emale nende aastate jooksul vähemalt 20x korda öelnud, et kui näed et masinas puhtad nõud, siis äkki saad tühjaks teha ja sinna panna mustad nõud.

Kuidagi nagu väheusutav on see su jutuke.
Mismõttes 20X oled sma asja rääkinud? Mida ta siis vastab iga kord?

Ja ma oleks juba pärast kolmandat rääkimist, ehk siis neljandal korral võtnud teema laiemalt ette, et kas sa põhimõtteliselt ei taha seda teha jne.
Ja siis selguks juba edasi, sõltuvalt, mida ta vastaks. Võibolla ei tahagi.
Aga võibolla tõesti kardab seda masinat, mida ta elus esimest korda näeb. (no on selliseid veel ka siin Eestis, ära hakka ahhetama)
Viimasel juhul teed väikese koolituse, rahustad ta maha, et seda masinat katki teha pole kuidagi võimalik ja ongi korras.
Ja nii kõikide asjadega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 19:28; 29.07 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võõras kodus oleks minu meelest imelik nõudepesumasinat tühjendada või pesu kuivama panna kui seda palutud ei ole. Minu juures pole muidugi keegi mitu nädalat elanud ka, võibolla siis oleks ok.

Sa peaksid konkreetsemalt ütlema, millega sind aidata saab. Ütlegi, et “kas sa läheksid lastega mänguväljakule kuni ma õpin?” “Kas sa tühjendaksid nõudepesumasina kuni ma süüa teen?”.

Kui nädalate ja kuude kaupa võõras kodus elada, siis ei olda seal enam nii võõras, et omapoolse panuse andmine imelik oleks. Palju imelikum on lasta pererahval rabeleda nagu orav rattas, ise samal ajal ristsõnu lahendades ja mugavalt täpselt õhtusöögi ajaks lauda ilmudes.

Teise osaga olen nõus – kui ämm ise ei märka, siis tulebki selgesõnaliselt suunata.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 19:00; 29.07 19:30; 30.07 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma vannun, et ma olen ta emale nende aastate jooksul vähemalt 20x korda öelnud, et kui näed et masinas puhtad nõud, siis äkki saad tühjaks teha ja sinna panna mustad nõud.

Kuidagi nagu väheusutav on see su jutuke.

Mismõttes 20X oled sma asja rääkinud? Mida ta siis vastab iga kord?

Ja ma oleks juba pärast kolmandat rääkimist, ehk siis neljandal korral võtnud teema laiemalt ette, et kas sa põhimõtteliselt ei taha seda teha jne.

Ja siis selguks juba edasi, sõltuvalt, mida ta vastaks. Võibolla ei tahagi.

Aga võibolla tõesti kardab seda masinat, mida ta elus esimest korda näeb. (no on selliseid veel ka siin Eestis, ära hakka ahhetama)

Viimasel juhul teed väikese koolituse, rahustad ta maha, et seda masinat katki teha pole kuidagi võimalik ja ongi korras.

Ja nii kõikide asjadega.

Aastate jooksul 20x, iga kord kui ta tuleb siis ütlen, paar päeva teeb ja siis ei tee ja ütlen uuesti. Ühe käigu ajal mitu korda olen pidanud ütlema.

Seekord ma ei ole öelnud midagi, mõtlesin las olla, mida ma stressan kui ta ei muutu. Seekord olen rahulikumalt võtnud küll kuni selle hetkeni kuni ta vaatas pealt pms kui ta pesu kuivama panin, siis sisimas plahvatasin.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.07 17:41; 29.07 17:59; 29.07 18:03; 29.07 18:53; 29.07 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastate jooksul 20x, iga kord kui ta tuleb siis ütlen, paar päeva teeb ja siis ei tee ja ütlen uuesti. Ühe käigu ajal mitu korda olen pidanud ütlema.

No siis on lihtsalt sinu järgmine käik õhus: lugupeetud proua, kuna sinu kohaloek ajab mind tõesti lihtsalt endast välja, sest sa käid siin nagu pansionaadis puhkama, siis edaspidi me muudame sinu külaskäike harvemaks.
Sest lihtsalt mulle pole vaja, et keegi mu kulul ja seljas elab.
Kasuta selleks teisi võimalusi, kas siis EEstis või mujal maailmas; neid pakutakse raha eest rohkesti.
Ja ongi kogu video.

Selle jutu võiks muidugi ära rääkida siis, kui ta just lahkumas on – pole pointi, kui kaks laetud keravälku ühes majas peavad olema/elama.

Selle oma meestossikesega arutad asja muidugi kah enne läbi.
(on võimalik, et ka see putukas võtab ISE oma jalad kõhualt välja ja tülitseb ise oma emaga enne ära; mitte et tema naine peaks mingit ammu täiskasvanud ämma kasvatama hakkama. Oma lastegagi tegemist)

Ja ma tõesti ei näe siin “selle muidu meeldiva ja toreda ämmaga” mingit muud varianti (kui tüli) asju kuidagi leebemalt lahendada.
Sellisega jäädki viisakalt jahuma ja ainult ise saad sellest peavähi.

+6
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 19:28; 29.07 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees ütleb, et ta emale peab ütlema, et ta teeks midagi.

See, kui mees niimoodi ütleb, paneb mõtlema, kas ta emal ei ole äkki ADD, ja mees teab seda, kas siis lausa diagnoosina või lihtsalt lapsepõlve kogemustest aimdusena et “ta ongi selline”. ADD-ga klapivad need sümptomid täiesti kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlen ja mõtlen, aga läbi ei hammusta… Ta tuleb appi, aga reaalis toob hoopis tööd juurde. Kas teil on siis tööpuudus ja ulme igav, et ämm sedalaadi abi osutab?

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki oleks lihtsam palgata mõneks päevaks nädalas lapsehoidja ja ämm teinekord kutsudagi lihtsalt külla nt nädalaks? Siis sa tead oodata tema veidrusi ja kergem leppida.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu meelest mees võiks ise oma emaga rääkida. Et tulid oma sõnul appi, aga mida sa siis nüüd abistamiseks teinud oled ka? Ja huvitav, kas ämm oleks sama pimekurt, kui ta oma pojake neid tema trussikuid läheks kuivama riputama? Ma kohe üldse oleks ämma riided pesukorvis eraldi sortinud ja poleks neid ise pesema pannudki. Kuigi sellega olen nõus, et kui teie tema juures samamoodi ja sama pikalt nagu hotellis käite või saadate sinna niimoodi pikaks ajaks oma lapse, siis ongi õiglane ka ämma eest samal tasandil hoolitseda, kuigi lapsega mänguväljakul võiks ta ju ikka käia, kui juba appi tuli ja seda ma ka konkreetselt, aga viisakalt talle ütleks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina usun, et probleem seisneb selles, et inimesed on väga erinevad. On inimesi, kes ise märkavad, saavad aru, pakuvad abi , nad lihtsalt on samasugused nagu sa ise ja siis ongi kerge ja mugav omavahel. Ja siis on inimesed, kes on harjunud terve elu käsku täitma ja see ongi nende jaoks normaalne- pese pesu, pane kuivama, koori kartulit, pese põrand ära, mine lastega jalutama. Nende jaoks ei ole see kamandamine ega solvang. Ja m usun, et teemaalgatajal ongi nii raske käske jagada, sest ta ise pole sellist tüüpi inimene ja talle tundub, et ämm võib solvuda selliste käskude peale. Mina kaasaks mehe ja las see telefoni teel käsutab oma ema.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(Mul kargas kunagi ämm turja, et miks ma panin kasutatud voodiriided voodi kõrvale maha, ega tema minu tagant koristaja ei ole. No aga kust ma tean, kus võõras majas mustapesukorv on, kuhu ma need siis panema oleks pidanud!? Niisugused olukorrad tekivadki, puhas arusaamatus. )

Oeh, ma ikka vaataksin väga suurisilmi, kui mu minia kasutatud voodiriided lihtsalt voodi kõrvale viskaks. Nagu hotellis oleks, et viskad kasutatud rätikud maha? Kui ma ise veel noor minia olin, siis ma ei ööbinud ämma juures üksinda. Ja otse loomulikult sia need kasutatud voodiriided anda mehe kätte, et palun vii need mustapesukorvi. Tema oli ju oma vanematekodus, tema loomulikult teadis, kus on msutapesukorv. Ja kui sul tõesti peaks olema mees, kel selline puue, et riist kukub otsast, kui ise kasutatudrvoodiiietega tegeleb, siis saab ju alati need riided kaenlasse võtta ja pererahvalt ksida, et kuhu ma need voodiriided panen. Sammoodi käitud ju ka siis, kui kuskil sõbranna juures või nii ööbimas oled. Või loobid sa igal pool musta pesu lihtsalt põrandale? Ja no viimane variant, juhul kui su vooditegemise ajal ei ole kedagi kodus, kellelt pesukorvi asukohta küsida, siis lappad need voodiriided hunnikusse voodijalutissse, nii et neid oleks sealt lihtne võtta ja pessuviia. Mitte ei loobi lihtsalt põrndale, et siis keegi teine peab kummardama ja koristama. See jätab ikka väga ülbe mulje tõesti.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 17:46; 30.07 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, ma ikka vaataksin väga suurisilmi, kui mu minia kasutatud voodiriided lihtsalt voodi kõrvale viskaks.

Kus on öeldud, et ma loopisin? Ma tegin voodi ära, võtsin tekikotid ja püürid maha ja panin kokkulapatud kasutatud voodiriided voodi nurga juurde maha, et kasutatud voodiriided saaks ära pesta! Pole vaja poolt juurde luuletada ja siis ohkida. Ja see oli lihtsalt näide, kuidas tekivad arusaamatused.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.07 18:03; 30.07 21:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tegin voodi ära, võtsin tekikotid ja püürid maha ja panin kokkulapatud kasutatud voodiriided voodi nurga juurde maha

No aga kust tuleb mõte voodiriided maha panna? Tundub, et selline asi pole imelik mitte ainult sinu ämma arust, vaid ka mitme teise inimese arvates.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.07 17:57; 29.07 18:20; 30.07 21:27; 31.07 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kas kasutatud voodiriided on voodi kõrvale hunnikusse või pesukorvi pandud, ei ole ausalt öeldes mingi nii suur vahe, et sellest üldse teemat teha. Ei ole raske neid ka sealt voodi kõrvalt üles korjata! Täiesti otsitud probleem.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.07 19:00; 29.07 19:30; 30.07 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei viitsiks küll ämmale teenindajat mängida, kuid selle saab korda ajada nii, et teie juures toimub ühiskokkamine, ühiskoristamine ja ühine pesupesemine. Teete koos, ämm, mees ja sina, mitte sina üksi. Igaks päevaks on erinevad tööd ära jaotatud, kes mida teeb konkreetselt. Juba hommikul lepite kokku. Nähvamisega siin midagi ei lahenda, anna konkreetne päevaülesanne kätte. Ristsõnu toas lahendada on aega siis kui kõik muu on tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kas kasutatud voodiriided on voodi kõrvale hunnikusse või pesukorvi pandud, ei ole ausalt öeldes mingi nii suur vahe, et sellest üldse teemat teha. Ei ole raske neid ka sealt voodi kõrvalt üles korjata! Täiesti otsitud probleem.

On küll. Ämm on sinust 20+ aastat vanem ja kindlasti kohe on tal lihtsam võtta asju voodilt mitte põrandalt. Maha kummardamine jääb ära.

Lisaks on ikkagi see, et esimene valik on oma suuorganit kautada ja paluda mehel need voodiriided mustapesukasti viia või küdia, kus see on ja ise sinna viia.

Väga ebaviisakas käitumine sinust see voodiriiete maha panemine.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.07 17:46; 30.07 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma elan perega lähivälismaal ja ei kutsu enam appi ema ega ämma. Sain pärast paari korda aru, et neist pole abi vaid lisatöö, kõvasti lisatööd. Soovitan sulle sama. Kui räägitakse appi tulekust, siis ütle, et pole vaja ja kõik. Sul peaks ju piisavalt kogemusi olema selle abiga juba. Mul on kolm väikest last ja kui mees peab töökohustuste tõttu vahest harva olema nädala kodust ära, siis beebiajal oli ikka tõsiselt tõsiselt abi vaja, aga sain ainult kriitikat ja külalisi. Praegu ämm näiteks kiidab teistele, kuidas tema poeg saab ise hakkama oma lastega ja on uhke meie pere üle, sest temalt abi ei paluta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )