Esileht Pereelu ja suhted Ämm ei huvitu meist

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Ämm ei huvitu meist

Postitas:
Kägu

Meil on väike pere, mina, abikaasa, 1a9k laps, koer. Elame Tallinnas, lapsepõlvekodud on mehega mõlemal küllaltki kaugetes väikelinnades.

Alustan sellega, et ma ei oota tasuta lapsehoiuteenust ega kinke lapsele vms vaid head ja tihedat läbisaamist perega. Minu ema käib meil külas nii tihti kui saab. Kui tal Tallinnasse on asja, tuleb eelmisel õhtul kohale ja jääb üheks õhtuks külla. Muidu ka, kui pole mitu nädalat näinud, siis uurib, kas me oleme külla tulemas või kas tema saaks tulla. Kui laps sündis, tegi ta isegi enda pool oma tühja nn külalistetoa selliseks, kus saaks väikese lapsega ööseks külas käia.

Ja nüüd ämm. Ämm elab meist tunni kaugusel, raudteega asulas. Kui kutsume külla, siis sada häda. Ei taha ta autoga sõita maanteel, ei taha ta rongiga sõita sest kuhu ta auto pargib raudteejaamas, kallis on sõita, piiritult vabandusi. Aga ometi ta käib Tallinnas. Käib oma peikaga spas, käib üritustel, sõidab kohale, lõbutseb, sõidab koju, no problem. Meile annab sellest teada ainult siis, kui tal abi vaja on. Näiteks läks ehituspoodi, ostis omale suure raske valamu, poe ukse juures tuli mõte lasta mu mehel see auto peale ja tõsta, helistas meile, kuulge ma olen selles poes mis teie lähedal on, tule aita tõsta. Aga meie olnud linnaski sellel päeval. Ämma poole külla saab vaid tunniks diivani nurga peale istuma minna. Last seal käest maha panna ei saa, ööseks jäämise võimalust pole. Tüdrukul on vanaema ja see teine vanaema. Minu jaoks on see kurb.

Ma mõistan, igas peres on erinev dünaamika ja kõik pered ei suhtlegi omavahel, aga oma ainsa lapselapse käekäigu vastu võiks huvi tunda ikka. Või oma poja. Minu jaoks on raske aru saada kuidas ema, vanaema ei hooli nii palju oma pojast ja lapselapsest, et linna tulemisest ette teada anda ja läbi astuda vahel.

+25
-29
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

a ometi ta käib Tallinnas. Käib oma peikaga spas, käib üritustel, sõidab kohale, lõbutseb, sõidab koju, no problem.

Ämmal on ilmselt teine noorus peal ja seepärast ta teie jaoks aega ei leia. Aga mulle meeldiks selline ämm kordi rohkem kui n.ö kanaema, kes pidevalt end poja pere ellu segab ja teiste kodus lapsehoidmise-teemalisi loenguid pidamas käib.

+45
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei viitsi Teie väljamõeldud heietusi lugeda.

+4
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igas ehituspoes on võimalik lasta raske kaup omale autosse tõsta. Mõtle vähem lugusid välja.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unelmate ämm ju, mis sa luuletad siin. Igaüks unistab sellisest.
Loe parem teemasid “mees käib iga jumala päev ämmal külas ja viibib seal tundide kaupa.”
Siis saad aru kui õnnelik sa oled.

+26
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehele ka meeldib, et su ema pidevalt teil tilbendab või peab ämma juures ööbima?

+26
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole oma soovidega ettevaatlik. Vaat kui hakkabki saabumas 3-4 korda kuus teile ööbima, et lapsukest näha. Me ei jõua seda hala siis aasta pärast ära kuulata, et trambib sisse, toob ainult moosi ja grillkana, aga sööb maja puhtaks ja lubab lapsele mida ei peaks…

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, miks sa tahad, et selline inimene teil külas käiks? Pigem ongi ju hea, kui sellised inimesed, kellega ei klapi, ise eemale hoiavad.

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks halab, et ämm suhtleb, teine vingub, et ei suhtle. Ämmad vist on igal juhul saatanast, tehku nad mis tahavad.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämmad vist on igal juhul saatanast, tehku nad mis tahavad.

Aamen

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on väike pere, mina, abikaasa, 1a9k laps, koer. Elame Tallinnas, lapsepõlvekodud on mehega mõlemal küllaltki kaugetes väikelinnades.

Alustan sellega, et ma ei oota tasuta lapsehoiuteenust ega kinke lapsele vms vaid head ja tihedat läbisaamist perega. Minu ema käib meil külas nii tihti kui saab. Kui tal Tallinnasse on asja, tuleb eelmisel õhtul kohale ja jääb üheks õhtuks külla. Muidu ka, kui pole mitu nädalat näinud, siis uurib, kas me oleme külla tulemas või kas tema saaks tulla. Kui laps sündis, tegi ta isegi enda pool oma tühja nn külalistetoa selliseks, kus saaks väikese lapsega ööseks külas käia.

Ja nüüd ämm. Ämm elab meist tunni kaugusel, raudteega asulas. Kui kutsume külla, siis sada häda. Ei taha ta autoga sõita maanteel, ei taha ta rongiga sõita sest kuhu ta auto pargib raudteejaamas, kallis on sõita, piiritult vabandusi. Aga ometi ta käib Tallinnas. Käib oma peikaga spas, käib üritustel, sõidab kohale, lõbutseb, sõidab koju, no problem. Meile annab sellest teada ainult siis, kui tal abi vaja on. Näiteks läks ehituspoodi, ostis omale suure raske valamu, poe ukse juures tuli mõte lasta mu mehel see auto peale ja tõsta, helistas meile, kuulge ma olen selles poes mis teie lähedal on, tule aita tõsta. Aga meie olnud linnaski sellel päeval. Ämma poole külla saab vaid tunniks diivani nurga peale istuma minna. Last seal käest maha panna ei saa, ööseks jäämise võimalust pole. Tüdrukul on vanaema ja see teine vanaema. Minu jaoks on see kurb.

Ma mõistan, igas peres on erinev dünaamika ja kõik pered ei suhtlegi omavahel, aga oma ainsa lapselapse käekäigu vastu võiks huvi tunda ikka. Või oma poja. Minu jaoks on raske aru saada kuidas ema, vanaema ei hooli nii palju oma pojast ja lapselapsest, et linna tulemisest ette teada anda ja läbi astuda vahel.

Arusaada? Mis on sinul võõra inimesega asja? See on MEHE ema. Sinul on vaja arusaada, kellega sa abielus oled. Järgmine kord alusta siis mehe valimist ämmast, et üllatusi ei tuleks. Ämmaga elad koos või, et SINA EI SAA ARU????. See on kõige ehtsam väljamõeldud lugu, inimese poolt, kes ei tea, mis tähendab väike laps ja pereelu. Ja kes ei tea, et väikese lapse kõrvalt pole aega kirjutada kellestki teisest perekooli artiklit, peale PIKKA mõtisklemist, et miks keegi teine ei hooli kellestki. Muideks surnud vanemad ka ei hooli oma lastest ja lastelastest.  Sinul on hästi läinud ( loo põhjal) , sul mehe ema on elus. Kusjuures Sinu mees, peaks ju olema selle naise POEG. EMA kutsub poega appi ja sina nimetad seda, et Sinu Mees peab minema SELLELE naisele appi. Nii et järgmine kord mõtle korralikult läbi, kes on Sinu mees, mõnele naisele, kes helistab ja palub abi. Äkki on EMA.

+12
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arusaada? Mis on sinul võõra inimesega asja? See on MEHE ema. Sinul on vaja arusaada, kellega sa abielus oled. Järgmine kord alusta siis mehe valimist ämmast, et üllatusi ei tuleks. Ämmaga elad koos või, et SINA EI SAA ARU????. See on kõige ehtsam väljamõeldud lugu, inimese poolt, kes ei tea, mis tähendab väike laps ja pereelu. Ja kes ei tea, et väikese lapse kõrvalt pole aega kirjutada kellestki teisest perekooli artiklit, peale PIKKA mõtisklemist, et miks keegi teine ei hooli kellestki. Muideks surnud vanemad ka ei hooli oma lastest ja lastelastest.  Sinul on hästi läinud ( loo põhjal) , sul mehe ema on elus. Kusjuures Sinu mees, peaks ju olema selle naise POEG. EMA kutsub poega appi ja sina nimetad seda, et Sinu Mees peab minema SELLELE naisele appi. Nii et järgmine kord mõtle korralikult läbi, kes on Sinu mees, mõnele naisele, kes helistab ja palub abi. Äkki on EMA.

Teemaalgataja muret ma ka ei mõista. Aga sinu kommentaar on eriti kummaline ja ülevõlli. Miks peaks keegi sellise loo välja mõtlema? Ilmselt ikka täiesti tegelik olukord. Iseasi, kas see on teema, mille pärast oma pead vaevataja selles mingit probleemi näha.

Ja väikelapse kõrvalt on võimalik perekoolis olla küll. See ei tohiks nüüd küll kuidagi eriti võimatu tegevus olla.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, äkki sa oled lihtsalt nii igav inimene, et ta ei taha sinuga aega veeta? Ja sellepärast kutsub poja mujale kohtuma.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on väike pere, mina, abikaasa, 1a9k laps, koer. Elame Tallinnas, lapsepõlvekodud on mehega mõlemal küllaltki kaugetes väikelinnades.

Alustan sellega, et ma ei oota tasuta lapsehoiuteenust ega kinke lapsele vms vaid head ja tihedat läbisaamist perega. Minu ema käib meil külas nii tihti kui saab. Kui tal Tallinnasse on asja, tuleb eelmisel õhtul kohale ja jääb üheks õhtuks külla. Muidu ka, kui pole mitu nädalat näinud, siis uurib, kas me oleme külla tulemas või kas tema saaks tulla. Kui laps sündis, tegi ta isegi enda pool oma tühja nn külalistetoa selliseks, kus saaks väikese lapsega ööseks külas käia.

Ja nüüd ämm. Ämm elab meist tunni kaugusel, raudteega asulas. Kui kutsume külla, siis sada häda. Ei taha ta autoga sõita maanteel, ei taha ta rongiga sõita sest kuhu ta auto pargib raudteejaamas, kallis on sõita, piiritult vabandusi. Aga ometi ta käib Tallinnas. Käib oma peikaga spas, käib üritustel, sõidab kohale, lõbutseb, sõidab koju, no problem. Meile annab sellest teada ainult siis, kui tal abi vaja on. Näiteks läks ehituspoodi, ostis omale suure raske valamu, poe ukse juures tuli mõte lasta mu mehel see auto peale ja tõsta, helistas meile, kuulge ma olen selles poes mis teie lähedal on, tule aita tõsta. Aga meie olnud linnaski sellel päeval. Ämma poole külla saab vaid tunniks diivani nurga peale istuma minna. Last seal käest maha panna ei saa, ööseks jäämise võimalust pole. Tüdrukul on vanaema ja see teine vanaema. Minu jaoks on see kurb.

Ma mõistan, igas peres on erinev dünaamika ja kõik pered ei suhtlegi omavahel, aga oma ainsa lapselapse käekäigu vastu võiks huvi tunda ikka. Või oma poja. Minu jaoks on raske aru saada kuidas ema, vanaema ei hooli nii palju oma pojast ja lapselapsest, et linna tulemisest ette teada anda ja läbi astuda vahel.

Arusaada? Mis on sinul võõra inimesega asja? See on MEHE ema. Sinul on vaja arusaada, kellega sa abielus oled. Järgmine kord alusta siis mehe valimist ämmast, et üllatusi ei tuleks. Ämmaga elad koos või, et SINA EI SAA ARU????. See on kõige ehtsam väljamõeldud lugu, inimese poolt, kes ei tea, mis tähendab väike laps ja pereelu. Ja kes ei tea, et väikese lapse kõrvalt pole aega kirjutada kellestki teisest perekooli artiklit, peale PIKKA mõtisklemist, et miks keegi teine ei hooli kellestki. Muideks surnud vanemad ka ei hooli oma lastest ja lastelastest. Sinul on hästi läinud ( loo põhjal) , sul mehe ema on elus. Kusjuures Sinu mees, peaks ju olema selle naise POEG. EMA kutsub poega appi ja sina nimetad seda, et Sinu Mees peab minema SELLELE naisele appi. Nii et järgmine kord mõtle korralikult läbi, kes on Sinu mees, mõnele naisele, kes helistab ja palub abi. Äkki on EMA.

Mida sa räuskad? Mõistan teemaalgatajat suurepäraselt. Osad emad tahavad, et nende lastel oleks võimalikult suur tugivõrgustik ja värsked emad kogevad kõike uut, mida soovitakse jagada. Saan aru ämmast, kes kaugemal elab ja tahab vabadust nautida. Suurel pojal läheb hästi ja ema tahab puhata. Emasid on igasuguseid, aga vanaema pole keegi kohustatud olema. See ei tähenda, et tal hea meel poleks poja üle. Minu meelest mõtleb teemaalgataja üle ja kui laps suuremaks saab, hakkab üha vähem kahte vanaema igatsema. Tegelikult laps seda vanaema ei igatse üldse, lapsed ei oska nii mõelda, lapsel on käed-külge vanaema olemas.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni hakkabki hiljem vanaemaks kui laps juba asjalikum on.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole õnnelik. Mida vähem ämma sinu kodus, seda parem.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolis saab teada, kuidas oma lastega mitte suhtlemine on normaalne. Polegi aega suhelda, peab PKs passima.

Tean ja mitut ema kes oma lastega ei suhtle. Said verinoorelt vale mehega lapsed, rikkusid oma noore elu ära, niipea kui lapsed suureks said, lükati nad uksest välja ja rohkem ei suheldud. Välja arvatud kui pension kätte jõuab, siis hakkavad raha küsima.

Kurb on selline elu, kurb.

Ise ka ette ei kujutaks oma perest mitte hoolimist.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on väike pere, mina, abikaasa, 1a9k laps, koer. Elame Tallinnas, lapsepõlvekodud on mehega mõlemal küllaltki kaugetes väikelinnades.

Alustan sellega, et ma ei oota tasuta lapsehoiuteenust ega kinke lapsele vms vaid head ja tihedat läbisaamist perega. Minu ema käib meil külas nii tihti kui saab. Kui tal Tallinnasse on asja, tuleb eelmisel õhtul kohale ja jääb üheks õhtuks külla. Muidu ka, kui pole mitu nädalat näinud, siis uurib, kas me oleme külla tulemas või kas tema saaks tulla. Kui laps sündis, tegi ta isegi enda pool oma tühja nn külalistetoa selliseks, kus saaks väikese lapsega ööseks külas käia.

Ja nüüd ämm. Ämm elab meist tunni kaugusel, raudteega asulas. Kui kutsume külla, siis sada häda. Ei taha ta autoga sõita maanteel, ei taha ta rongiga sõita sest kuhu ta auto pargib raudteejaamas, kallis on sõita, piiritult vabandusi. Aga ometi ta käib Tallinnas. Käib oma peikaga spas, käib üritustel, sõidab kohale, lõbutseb, sõidab koju, no problem. Meile annab sellest teada ainult siis, kui tal abi vaja on. Näiteks läks ehituspoodi, ostis omale suure raske valamu, poe ukse juures tuli mõte lasta mu mehel see auto peale ja tõsta, helistas meile, kuulge ma olen selles poes mis teie lähedal on, tule aita tõsta. Aga meie olnud linnaski sellel päeval. Ämma poole külla saab vaid tunniks diivani nurga peale istuma minna. Last seal käest maha panna ei saa, ööseks jäämise võimalust pole. Tüdrukul on vanaema ja see teine vanaema. Minu jaoks on see kurb.

Ma mõistan, igas peres on erinev dünaamika ja kõik pered ei suhtlegi omavahel, aga oma ainsa lapselapse käekäigu vastu võiks huvi tunda ikka. Või oma poja. Minu jaoks on raske aru saada kuidas ema, vanaema ei hooli nii palju oma pojast ja lapselapsest, et linna tulemisest ette teada anda ja läbi astuda vahel.

Täpselt sama ja samuti elab raudteelinnas, aga mina mõtlen thank god… mulle meeldib oma kodus rahus olla:)

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesed on jah erinevad. Minu jaoks oleks päris õudne, kui ämm käituks nii, nagu teemaalgataja ema – sajaks mitu korda kuus  sisse ja jääks ööbima.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma naudin juba aastaid seda, et ämm tunneb oma lastelaste vastu huvi ainult laste sünnipäevadel. Rohkem oleks õudus kuubis. Mees ka ei suhtle emaga eriti rohkem. Pole minu asi torkida, mis neil peres viltu on läinud. Mees on üle võtnud minu sugulased ja minu suguvõsa perede suhtlemise ja dünaamika. Mulle sobib igati. Oska hinnata seda, mis sul on.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sageli ja kuidas te oma peredega suhtlete siis? Eeldusel et elate erinevates linnades? Suhtlete ainult võõrastega ja oma pere on jõululauas kohtumise teema?

Minu jaoks on normaalne pereliikmetega mitu korda nädalas helistada, nädalavahetusel käia külas või võõrustada. Meie pere on ‘lapsendanud’ mu õe eksid, kes ikka veel mu emaga suhtlevad, käivad tal abis kui vaja, niisama astuvad läbi, üks viib mu ema restorani iga aasta. Kindlasti kõik praegused kaaslased on perre omadeks saanud. Mu mees on mu perest vaimustuses, rohkem kui ma ise. Kui mina minna ei saa, läheb ilma minuta, ja ei ma ei utsita teda, tehku mis tahab. Talle ka meeldib, kui peres on Ema. Selline kes terve elu lastest hoolib tahab suhelda.  Õed ja vennad, kes ei ole alati samal meelel aga raskel päeval hoiavad tingimusteta kokku. Talle meeldib mu vend, käivad koos saunas ja arutavad asju. Mu mehel on ka vend, ja nad ei suhtle niimoodi.

Tõesti, inimesed on erinevad.

Ma hea meelega vahest suhtleks ämmaga, aga ei hakka peale ka suruma. Minul on lähedased, erinevalt temast.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sageli ja kuidas te oma peredega suhtlete siis? Eeldusel et elate erinevates linnades? Suhtlete ainult võõrastega ja oma pere on jõululauas kohtumise teema?

Minu jaoks on normaalne pereliikmetega mitu korda nädalas helistada, nädalavahetusel käia külas või võõrustada. Meie pere on ‘lapsendanud’ mu õe eksid, kes ikka veel mu emaga suhtlevad, käivad tal abis kui vaja, niisama astuvad läbi, üks viib mu ema restorani iga aasta. Kindlasti kõik praegused kaaslased on perre omadeks saanud. Mu mees on mu perest vaimustuses, rohkem kui ma ise. Kui mina minna ei saa, läheb ilma minuta, ja ei ma ei utsita teda, tehku mis tahab. Talle ka meeldib, kui peres on Ema. Selline kes terve elu lastest hoolib tahab suhelda. Õed ja vennad, kes ei ole alati samal meelel aga raskel päeval hoiavad tingimusteta kokku. Talle meeldib mu vend, käivad koos saunas ja arutavad asju. Mu mehel on ka vend, ja nad ei suhtle niimoodi.

Tõesti, inimesed on erinevad.

Ma hea meelega vahest suhtleks ämmaga, aga ei hakka peale ka suruma. Minul on lähedased, erinevalt temast.

Lihtsalt, inimesed on erinevad. Ega ämm ju sellepärast siis kohe paha ei ole, et ta samasugune ei ole nagu sinu ema.

 

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt, inimesed on erinevad. Ega ämm ju sellepärast siis kohe paha ei ole, et ta samasugune ei ole nagu sinu ema.

Kui ma lõpetan oma lastega suhtlemise, kas ma siis ei ole paha.

Pole mõtet lapsi saada kui ainus unistus on nad ruttu oma elu peale saada ja rohkem mitte kokku puutuda.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peaks täoeskasvanud inimesed üksteise juures magamas ja ööbima käima? Lausa nii, et heidetakse ette kui ööbima ei tulda või ei kutsuta. Ma jälestan võõras kodus ööbimist ja ärkamist näiteks. Muidugi, et on ette tulnud, kus vahel on vaja olnud. Pole võimalik õhtul kõhu tagasi suunduda ja pole ka ühtegi hotelli läheduses. Niisama heast-peast aga ööbima käia võõras kodus on küll imelik. Kui hädasti vaja on ämmaga suhelda, siis no kutsugi ta lihtsalt päevaks spasse, loomaaeda, kinno vms. Mida imet te istute kodus ja ööbite. Minu vanemad käivad ka pea igal nädalal Tallinnas, 99% korda ma ei tea, millal ja kus. Niisama mulle külla ei roni ja mina käin ka neil külas konkreetselt põhjusega, kas sünnipäeval vms. Üksteise juures ei ööbi. Otsi endale sõbrad ja sõbrannad. Peaegu tundub, et Sul endal sotsiaalne elu puudub ja siis peedistad, et ämm peab Su juures magamas käima. Kuidas Su mees muidu suhtub, et Su ema seal töllerdab pidevalt? Ma oleks ausaltöeldes shokis ja ebameeldivalt üllatunud kui mu mees ütleks, et kle, mu ema tuleb meile täna ööbima.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühest küljest saan aru nördimusest, kui ämm üldse huvi ei tunne ega üldse lapsega tegeleda, hoida ei taha. Samas on laps veel nii väike, et teda sellises vanuses ongi raske ilma emata hoida.

Aga ei salli üldse selliseid inimesi, kes arvavad, et laps on nagu küla/suguvõsa oma. Saan lapse, siis kõik teised sugulased, sõbrad ja tuttavad peavad ilma tingimusteta olema valmis igal ajal hoidma ja tegelema. Tegelikult ei pea. Laps on vaid tema vanemate vastutus ja ülesanne. Ei pea ka lapse vanaema tegelikult teda mitte kunagi hoidma. Kordagi. Kui on valmis seda lausa iga nädal tegema, siis tore. Aga eeldada ei saa.

Ja oleneb alati ju vanavanemate vanusest. Pensionieas tööl mitte käiv inimene, siis ehk veel võiks arvata, et oleks valmis hoidma ja tegelema. Aga kui inimene alles 40ndates, 50ndates, siis täiesti arusaadav, et käiakse täiskohaga tööl, lisaks oma elud, hobid. Normaalne, et pole võimalust, aega ega prioriteeti. Lapsed tuleb alati saada selle mõttega, et saad täiesti üksi hakkama.

Üldse ei meeldi sellised vingujad. Endal ka suguvõsas olnud neid, kes vinguvad, et kuidas küll ämm julgeb kuskil lõbutsemas käia, peaks selle asemel lapselapsi hoidma. Ja siis visatakse lapsed veel ilma ette teatamata ja luba küsimata teadmata ajaks lihtsalt üle ukse…

Mina ei usu, et asi on siin selles, et miks vanaema lihtsalt ei tule vahel lapsele külla. Pigem ootad ja tahad, et ämm hoiaks last, sina saaks puhata. See kommentaar “ei saa lastki käest panna” vihjab ka sellele.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline ämm, kes ainult räägib, kuidas tema võtaks lapsi pikemaks hoida, kui nad juba piisavalt suured on, aga tegudeni ei jõua eriti. Kui esimene laps sündis, siis oli 2-aastane tema arvates piisavalt suur, aga tundub, et see piir lükkub aina edasi. Reaalsus on see, et ta pole pisemat, kes on juba poolteist, õieti näinudki. Elame samas linnas. Vanem laps on ühe korra tema juures öösel olnud ja sellega oli ka sada häda, aeg oli kokku lepitud mitu kuud varem ja kui see hakkas lähemale jõudma, siis hakkas üks keerutamine pihta, mis viitas sellele, et tahab sellest kõrvale viilida.

Mul ei olegi ootust, et kõik vanavanemad tahavad kogu aeg lapsi hoida (kuigi ämm sokutas oma lapsed mitmeks kuuks oma vanemate juurde suvel, aga see selleks), aga miks on siis vaja sellist juttu üldse rääkida?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühest küljest saan aru nördimusest, kui ämm üldse huvi ei tunne ega üldse lapsega tegeleda, hoida ei taha. Samas on laps veel nii väike, et teda sellises vanuses ongi raske ilma emata hoida.

Aga ei salli üldse selliseid inimesi, kes arvavad, et laps on nagu küla/suguvõsa oma. Saan lapse, siis kõik teised sugulased, sõbrad ja tuttavad peavad ilma tingimusteta olema valmis igal ajal hoidma ja tegelema. Tegelikult ei pea. Laps on vaid tema vanemate vastutus ja ülesanne. Ei pea ka lapse vanaema tegelikult teda mitte kunagi hoidma. Kordagi. Kui on valmis seda lausa iga nädal tegema, siis tore. Aga eeldada ei saa.

Ja oleneb alati ju vanavanemate vanusest. Pensionieas tööl mitte käiv inimene, siis ehk veel võiks arvata, et oleks valmis hoidma ja tegelema. Aga kui inimene alles 40ndates, 50ndates, siis täiesti arusaadav, et käiakse täiskohaga tööl, lisaks oma elud, hobid. Normaalne, et pole võimalust, aega ega prioriteeti. Lapsed tuleb alati saada selle mõttega, et saad täiesti üksi hakkama.

Üldse ei meeldi sellised vingujad. Endal ka suguvõsas olnud neid, kes vinguvad, et kuidas küll ämm julgeb kuskil lõbutsemas käia, peaks selle asemel lapselapsi hoidma. Ja siis visatakse lapsed veel ilma ette teatamata ja luba küsimata teadmata ajaks lihtsalt üle ukse…

Mina ei usu, et asi on siin selles, et miks vanaema lihtsalt ei tule vahel lapsele külla. Pigem ootad ja tahad, et ämm hoiaks last, sina saaks puhata. See kommentaar “ei saa lastki käest panna” vihjab ka sellele.

Absoluutselt ei ole ükski vanavanem kohustatud lapsi hoidma, aga reaalsus on see, et siis ei teki lapselastega mõnusat suhet ka. Suhte tekkimiseks on vaja lastega koos aega veeta ja seda juba pisikesest peale. Eelteismelisega on juba raskem ühist keelt leida, kui varem eriti suhelnud polegi.

Minu isapoolsetel vanavanematel oli talu ja seega palju tööd ja toimetamist pidevalt, palju lapselapsi ka ja kuigi käisime nende juures ikka, siis sooja suhet nendega ei olnud, sest nad ei võtnud aega lapselastega suhelda. Teiste vanavanemate juures veetsime kuni teismeliseeani kõik suved, nad olid pensionil ja said meile pühenduda ja nendega olid väga soojad suhted kuni elu lõpuni. Ei süüdista üldse oma teisi vanavanemaid, aga see on reaalsus, et kui vanavanem seab prioriteediks oma töö ja muu elu ja lastelastele aega ei leia, siis ei taha lapselapsed tulevikus talle ka külla tulla. Valikute küsimus

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline ämm, kes ainult räägib, kuidas tema võtaks lapsi pikemaks hoida, kui nad juba piisavalt suured on, aga tegudeni ei jõua eriti. Kui esimene laps sündis, siis oli 2-aastane tema arvates piisavalt suur, aga tundub, et see piir lükkub aina edasi. Reaalsus on see, et ta pole pisemat, kes on juba poolteist, õieti näinudki. Elame samas linnas. Vanem laps on ühe korra tema juures öösel olnud ja sellega oli ka sada häda, aeg oli kokku lepitud mitu kuud varem ja kui see hakkas lähemale jõudma, siis hakkas üks keerutamine pihta, mis viitas sellele, et tahab sellest kõrvale viilida.

Mul ei olegi ootust, et kõik vanavanemad tahavad kogu aeg lapsi hoida (kuigi ämm sokutas oma lapsed mitmeks kuuks oma vanemate juurde suvel, aga see selleks), aga miks on siis vaja sellist juttu üldse rääkida?

Mingil määral saan aru, omad lapsed on suureks kasvatatud ja vanema inimesena ei ole 2-aastasega kerge. Isegi endal ei ole, rääkimata siis lapse järgi jooksmisest. Minu arust kohati on ka praegused vanavanemad isegi vanemad kui omal ajal olid. Vanaemad said varem pensionile jääda, olid veel vana-vanemadki elus ja esimesed lapsed saadi tihti 18-20 juba. Praegu kui esimesed lapsed saadakse 30 kanti on vanavanemad ju selle võrra juba vanemad.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline ämm, kes ainult räägib, kuidas tema võtaks lapsi pikemaks hoida, kui nad juba piisavalt suured on, aga tegudeni ei jõua eriti. Kui esimene laps sündis, siis oli 2-aastane tema arvates piisavalt suur, aga tundub, et see piir lükkub aina edasi. Reaalsus on see, et ta pole pisemat, kes on juba poolteist, õieti näinudki. Elame samas linnas. Vanem laps on ühe korra tema juures öösel olnud ja sellega oli ka sada häda, aeg oli kokku lepitud mitu kuud varem ja kui see hakkas lähemale jõudma, siis hakkas üks keerutamine pihta, mis viitas sellele, et tahab sellest kõrvale viilida.

Mul ei olegi ootust, et kõik vanavanemad tahavad kogu aeg lapsi hoida (kuigi ämm sokutas oma lapsed mitmeks kuuks oma vanemate juurde suvel, aga see selleks), aga miks on siis vaja sellist juttu üldse rääkida?

Mingil määral saan aru, omad lapsed on suureks kasvatatud ja vanema inimesena ei ole 2-aastasega kerge. Isegi endal ei ole, rääkimata siis lapse järgi jooksmisest. Minu arust kohati on ka praegused vanavanemad isegi vanemad kui omal ajal olid. Vanaemad said varem pensionile jääda, olid veel vana-vanemadki elus ja esimesed lapsed saadi tihti 18-20 juba. Praegu kui esimesed lapsed saadakse 30 kanti on vanavanemad ju selle võrra juba vanemad.

Minu vanavanemad said ise lapsed pigem hilja ja seega vanavanemateks umbes 55-aastaselt. Mu ämm aga oli esimese lapselapse sündides 50.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei mõista, miks peavad vanavanemad oma lastelastest huvituma? sünnitad lapse ju endale?  vanavanem peab meeles sünnipäevadel ja jõuludel. aitab küll.  paar korda aastas külas käia, peaks nagu piisama. kui soovid suhelda ja pläkutada-siis sõbranna, kui lastehoidu-siis lapsehoidja või lasteaed.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm ei huvitu meist