Esileht Pereelu ja suhted Ämm ei huvitu meist

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Ämm ei huvitu meist

Postitas:
Kägu

Mina nt olen vanaema hoida olnud. Kui ma ise lapse sain, siis arvasin  et vanaema st ämm on ka vanaema. Minu ema oli siis juba surnud. Ma lihtsalt ei mõistnud, et sõidab korra meile, helistab mehele, annab talle miskit autost ja ei tule tuppagi korraks. Toas on tema lapselaps ju. Ma lihtsalt ei mõistnud. Minu suhe oma vanaemaga oli mulle see mida olin kogenud ja sellega võrdlesin.

Aga mis vanus oleks see mil on õige aeg olla vanaema? Minu ämm oli 45. Ok liiga noor. Nii ongi mingi vanus liiga noor ja sealt edasi läheb kohe vanainimeseks, kes ei jõua ????

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna sa ei saa teda muuta, siis leia üles tema positiivsed omadused ja mõtle korra asjad üle. Kui lapselast ei olnud veel, kuidas sa siis soovisid ämmaga suhelda? Ämmal on oma elu vist praegu aktiivne. Eespool nimetati ka. Kui ta oleks üksik ja klammerduv, ja iga päev helistaks ja ootaksteid ja tahaks külas olla aina, kas siis oleks parem? Saan aru, et see ka paras äärmus, kui klammerduv on, aga reaalis see polegi tavatu, hoopis tavaline selles eas naistel. Nii et seda kuldset omale sobivat keskteed ei olegi väga leida.
Mäletan oma sugulase asju aastate tagant, kui ämm käis kontrollimas, mida tema pojale õhtusäägiks tehakse, et kas korralik soe toit lihaga ikka on laual ja iga laupäevca varahommikul tuli lausa voodiäärele istuma, et nädalalõpuplaane teha noortega ja noortele. See, et elas samas trepikas ja laps käis igal ajal tema poole ja kui tahtis, see ei kaalunud lõpuks seda teist poolt üles.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule sobib minu ämm ja saame väga hästi läbi – kohtume aastas u 3-4 korda, tema käib paar korda meil ja meie paar korda aastas tema juures. Helistame sageli ja lobiseme pikalt. Kui aus olla, siis ei meeldiks küll, kui pidevalt külas käiks ja mitmeks päevaks, tahan ennast kodus hästi tunda, aga kui keegi on külas, siis pead ikka pingutama, süüa tegema, külalist välja viima.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta olen

Perekoolis saab teada, kuidas oma lastega mitte suhtlemine on normaalne. Polegi aega suhelda, peab PKs passima.

Tean ja mitut ema kes oma lastega ei suhtle. Said verinoorelt vale mehega lapsed, rikkusid oma noore elu ära, niipea kui lapsed suureks said, lükati nad uksest välja ja rohkem ei suheldud. Välja arvatud kui pension kätte jõuab, siis hakkavad raha küsima.

Kurb on selline elu, kurb.

Ise ka ette ei kujutaks oma perest mitte hoolimist.

TA olen.

Vastab suht sellele kirjeldusele, 20ndaks eluaastaks oli tal joodikuga mitu last. Mu mehel, oma pojal, palus välja kolida kui ta 16 oli. Raha küsib juba nüüd, enne pensioniiga.

 

3-4 korda aastas oleks juba päris hästi kohtuda, ta on oma lapselast näinud ühekordse arvu kordi, sellest enamus lühikest aega avalikus kohas, näiteks kui talle rongijaama midagi viin ja laps kaasas on, meil on kokku käinud 3 korda, peale lapse sündi meie tema pool korra.

Perekooli loogika on ikka äraspidine. Alustuseks ei tohiks mul kahele läheneva lapse kõrvalt aega olla, siis peaksin lapse igal võimalusel ära panema sisuliselt võõra inimese poole, kes ei hooli ei enda ega minu lapsest.

Vähemalt sain kinnitust, kuidas mul perega vedanud on võrreldes siinsete musterinimestega.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastab suht sellele kirjeldusele, 20ndaks eluaastaks oli tal joodikuga mitu last. Mu mehel, oma pojal, palus välja kolida kui ta 16 oli.

Probleem on sinus, mitte mehe emas, kes teades ämma suurepäraseid emaoskusi, soovid teda teie lapse lähedusse.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline ämm, kes ainult räägib, kuidas tema võtaks lapsi pikemaks hoida, kui nad juba piisavalt suured on, aga tegudeni ei jõua eriti. Kui esimene laps sündis, siis oli 2-aastane tema arvates piisavalt suur, aga tundub, et see piir lükkub aina edasi. Reaalsus on see, et ta pole pisemat, kes on juba poolteist, õieti näinudki. Elame samas linnas. Vanem laps on ühe korra tema juures öösel olnud ja sellega oli ka sada häda, aeg oli kokku lepitud mitu kuud varem ja kui see hakkas lähemale jõudma, siis hakkas üks keerutamine pihta, mis viitas sellele, et tahab sellest kõrvale viilida.

Mul ei olegi ootust, et kõik vanavanemad tahavad kogu aeg lapsi hoida (kuigi ämm sokutas oma lapsed mitmeks kuuks oma vanemate juurde suvel, aga see selleks), aga miks on siis vaja sellist juttu üldse rääkida?

Tekib küsimus, et miks sa nii väga soovid oma last ära sokutada vanaemale, kes seda ilmselgelt ei soovi?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on selline ämm, kes ainult räägib, kuidas tema võtaks lapsi pikemaks hoida, kui nad juba piisavalt suured on, aga tegudeni ei jõua eriti. Kui esimene laps sündis, siis oli 2-aastane tema arvates piisavalt suur, aga tundub, et see piir lükkub aina edasi. Reaalsus on see, et ta pole pisemat, kes on juba poolteist, õieti näinudki. Elame samas linnas. Vanem laps on ühe korra tema juures öösel olnud ja sellega oli ka sada häda, aeg oli kokku lepitud mitu kuud varem ja kui see hakkas lähemale jõudma, siis hakkas üks keerutamine pihta, mis viitas sellele, et tahab sellest kõrvale viilida.

Mul ei olegi ootust, et kõik vanavanemad tahavad kogu aeg lapsi hoida (kuigi ämm sokutas oma lapsed mitmeks kuuks oma vanemate juurde suvel, aga see selleks), aga miks on siis vaja sellist juttu üldse rääkida?

Tekib küsimus, et miks sa nii väga soovid oma last ära sokutada vanaemale, kes seda ilmselgelt ei soovi?

Inimesed sageli  soovivad seda, mida nad kohe ei saa. Kui oleks see käes, siis hakkavad soovima muud või seda, et see käesolev(lapse hoidmine) oleks teistmoodi, tekivad sellest omad probleemid, kuidas hoitakse ja mida antakse süüa ja nii edasi.
Sellised inimesed, kes nii räägivad, et küll ma siis hoiaks ja siis teeks, kui asjad oleksid nii… ka nende seas on palju selliseid, kes sellest vaid mõtlevad ,aga teha seda nii lihtsalt ei suuda. Ikka on kas tervis jama või kiire aeg. Ja mida enam laps kasvab, seda vanemaks saavad vanavanemad ja sellised kahtlejad jälle edasi lükkavad. Nii ka palju isad teevad, et oi, laps nii väike las kasvab, vaat siis hakkame jalkat mängima ja muud tegema. Aga see muudki lükkub edasi.
Leidke mingi muu moodus, kuidas koos olla või läbi käia. Ja kõik ei saagi väga lähedasteks. Kuid suhtumine loeb. Ka näide oma sõbrannast, kelle ämm hakkas väga kohe lapselast hoidma. Iga kell, käidi koos külas ja (muidugi ämm otseselt ei mänginud päevad läbi, sest see tunduks ka mulle ülimalt igav ja tülikas), aga kaasas ta oma ellu ja laps harjus, mitte ei seatud elu lapse järgi, mindi rongiga teise linna sugulase sünnale, käidi kirikus ja kalmistul vanaemaga, mängis oma asjadega, kui vanaema oli aiamaal või vaatas telekat jne. Siis läksid noored lahku ja mitte normaalswelt vaid suure sõjaga, mis kestis pikalt. Minia jäi rahahätta vahepeal ja kui asjad nii keeruliseks läksid, siis ämm ütles, et las laps elab tema juures hoopis. Hakkas last kutsuma ja minu sõbranna sai väga kurjaks selle peale, sellest omakorda suur jama tekkis. Asi läks nii hulluks, et mu sõbranna hakkas arvama, et ämm tahab ta lapse ära võtta. Siis ütles ämm, et aga ta on ju nii palju minuga koos olnud, miks ta ei või siin elada.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm ei huvitu meist