Esileht Pereelu ja suhted Ämm ja laps eelmisest abielust

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )

Teema: Ämm ja laps eelmisest abielust

Postitas:

Situatsioon: oleme mehega aastaid abielus, mul ja temal mõlemal eelmisest kooselust sama vanad ja samast soost lapsed. Lapsed on aastaid koos kasvanud ja saavad omavahel hästi läbi. Selle koha pealt on kõik tore.

Nüüd. Mehe ema on mõlemale lapsele alati sünnipäevaks raha kinkinud, lastele on see meeldinud ja mulle ka, ise siis vaatavad, mida ostavad, nüüdseks on mõlemad teismelised. Paar nädalat tagasi oli mehe lapsel sünnipäev ja kuidagi seekord ma nägin, mis summa kaardi vahel oli. Summa oli 2 x suurem kui minu lapsele pandu. Ma ausalt pole siiani teadnud, palju mõlemad on saanud, ma olen lihtsalt lasknud lastel ise majandada, aga nüüd lastega ettevaatlikult rääkides tuli välja, et nii on kogu aeg olnud ning kuna lapsed on seda omavahel veidi veidraks pidanud, on nad mõlema raha omavahel jaganud.

Ma olen ausalt uhke nende üle (eriti mehe lapse üle!), et nad sellise lahenduse on leidnud, tõesti olen. Ma ei ole vist mitte ka kade, aga kuidagi häiritud/ kurb. Mehe ema on sõnades väga rõhutanud, kuidas me oleme üks pere, kuidas me peame üksteist aitama ja toetama ning ootab mõlema lapse panust vanaisa/kasuvanaisa eest hoolitsemisse (mitte midagi ebamõistlikku iseenesest), aga mul on nüüd kuidagi imelik kriipiv tunne.
Öelge, reageerin üle? Ikkagi kade? Ma ei saa seda ämmaga jutuks võtta, ei oska lihtsalt, aga kibe maitse jäi suhu…

+23
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:37; 26.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju sinu ema mehe lapsele kingib?
Ära mõtle üle ja tee liigselt draamat. Sinu ämma lapselaps on tema lapselaps ja kõik.
Sinu lapsel on ju ka eeldatavalt isa ja muid isapoolseid sugulasi, kes su mehe last sama palju ei armasta.

+38
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtke hullumajast juba internet ära. Kõik on 100% libateemad juba.

+10
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks liba, inimesed on ikka väga kummalised.
minu ämm näiteks teeb oma lihastel lastelastel vahet. sama poja tütar ja poeg. kuna ämm laste ema ei sallinud ja tüdruk on nagu ema suust kukkunud, siis tüdruk saab vanaemalt kingituseks alati mingid vanad kohvitassid või 5 eurot sümboolselt kaardi vahel. poiss aga kullatakse üle kõikvõimalike asjadega ja rahaga.

+22
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama küsimus-palju su ema-isa mehe lapsele sulli viskavad?

+28
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 20:12; 27.02 06:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks liba, inimesed on ikka väga kummalised.

minu ämm näiteks teeb oma lihastel lastelastel vahet. sama poja tütar ja poeg. kuna ämm laste ema ei sallinud ja tüdruk on nagu ema suust kukkunud, siis tüdruk saab vanaemalt kingituseks alati mingid vanad kohvitassid või 5 eurot sümboolselt kaardi vahel. poiss aga kullatakse üle kõikvõimalike asjadega ja rahaga.

Mis ämm, ma tean perekonda, kus teismelised tüdruk ja poiss, vanemad läksid mitu aastat tagasi lahku, isa poissi hoiab, tütart lihtsalt ignoreerib. Mul on ka valus vaadata, kuidas poisil on kogu aeg suured taskurahad isalt saadud, isa võtab poega enda juurde, aga tütart ei võta – nüüd juba tüdruk enam ei taha ka isa juurde. Ei ole laste isikuomadustes asi, mõlemad on algusest peale vaiksed, rahulikud, sõbralikud lapsed, ainult poiss on muutunud – ilmselt isa eeskujul – ema suhtes ülbeks, mida ta varem ei olnud. Ma ei saa aru, kuidas nende ema seda talub.

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 20:51; 27.02 08:44; 28.02 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no tegelikult ju ongi vahe, kas on oma lapselaps, oma liha ja veri või nö perekonda tulnud võõras laps. Kui peaks juhtuma, et lähete lahku, siis sinu lapsel ei ole mehe vanematega enam mingit pistmist (ja vastupidi).

nii on jah. nii on kõigi kasuvanematega. kasvatad ja tagad võrdsust kõigile lastele peres. kui on lahkuminek pole see kasuvanem enam keegi.
aga mitte see pole siin vist praegu see mõte. vaid asi on selles et vanaema räägib ühtsusest ja võrdsusest, aga ise teeb vahet kui on kingib raha.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 21:02; 27.02 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingitud hobuse suhu ei vaadata.

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 21:05; 26.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga no tegelikult ju ongi vahe, kas on oma lapselaps, oma liha ja veri või nö perekonda tulnud võõras laps. Kui peaks juhtuma, et lähete lahku, siis sinu lapsel ei ole mehe vanematega enam mingit pistmist (ja vastupidi).

Minu silmis kurat pole vahet lastel, kui võtsid omaks, siis on omad, tõmbaks põhimõttepärast kohvi kõrval sae käima ämmaga, et andku teada vähemalt, palju omaosalus oleks.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja:
Noh jah. Saagi käima tõmbama ei hakka, hull ja delfi naistekast üle tulnud ka ei ole. Veel, nii märkuse korras, minu mõlemad vanemad on surnud, kuid MÔLEMAD lapsed käivad minu lapse isapoolsete vanavanemate juures küll, lahkel kutsel. Sünnipäevakingitusi sealt mehe lapsele tõesti ei tule (minu endise mehe vanematelt minu kasulapsele siis).
Mind häiribki hetkel kõige enam jutt ühtsest perest ning kokkuhoidmisest, ootustest meie perele ja meie ajale, kuid tuleb välja, et vahe siiski on.

+7
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 19:37; 26.02 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et sa reageerid üle.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mehe laps elab alaliselt teie peres või tähendab “Lapsed on aastaid koos kasvanud” pigem seda, et elate juba aastaid koos ja mehe laps käib teil külas?

Mina vanaemana ilmselt annaksin ka “oma” lapselapsele rohkem, eriti siis, kui ta igapäevaselt isaga koos ei ela. Üks pere olemine ja üksteise aitamine ja toetamine on väga hea ja õige, aga see ei pea tähendama võrdsust absoluutselt igas asjas ja kõige vähem veel kingituse summas.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 22:21; 28.02 21:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja:

Noh jah. Saagi käima tõmbama ei hakka, hull ja delfi naistekast üle tulnud ka ei ole. Veel, nii märkuse korras, minu mõlemad vanemad on surnud, kuid MÔLEMAD lapsed käivad minu lapse isapoolsete vanavanemate juures küll, lahkel kutsel. Sünnipäevakingitusi sealt mehe lapsele tõesti ei tule (minu endise mehe vanematelt minu kasulapsele siis).

Mind häiribki hetkel kõige enam jutt ühtsest perest ning kokkuhoidmisest, ootustest meie perele ja meie ajale, kuid tuleb välja, et vahe siiski on.

Loomulikult vahe on. See jutt on dekoratiivse tähendusega sinu ja eriti sinu lapse suhtes.
Vähemalt seni kuni sa ise ämmale järeltulijat pole kinkinud, oled katseajal avansi korras.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 21:05; 26.02 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris nõudlik oled…

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle end oma ämma nahka.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi, ma tahaks ka mehe eelmisest abielust ämma omale – rikas mutt on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elementaarne-üks on tema lapselaps ja teine mitte. Imelik, et teemaalgataja sellist asja eeldabki. Kas ootad, et ämm teeks testamendi samuti mõlemale lapsele? Kui eeldad seda, oled ikka väga kullakaevaja.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene pole kunagi rahul. Alati on VÄHE. Isegi kui ämm lapsele pappi annab, on seda vähe. Selle asemel et olla tänulik, et lapsel on asendusvanaema, kes teeb kingitusi. Kes arvatavasti ei ole rikkur ja teeb võõrale verele oma pisku arvelt kingitusi.
Oled jah väiklane kade inimene.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 20:12; 27.02 06:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veri on paksem kui vesi.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestama paneb, et selle asemel, et olla õnnelik, et tema lapsel on nii tore kasuvanaema, tullakse veel perekooli sellist teemat tegema. Minu ema kantseldas samamoodi poja uue naise last nagu enda lapselapsi, hoidis teda, oli koos teiste lastelastega maal, tegi kingitusi jne. Vend lahutas ja kui alguses ikka käis ema sünnipäevadal, siis nüüd ei ole teda hoolimata kutsumisest enam mitu aastat näinud. Oleme sellega leppinud, saame aru, et oleme tegelikult tema jaoks jäänud võõraks, samas, kui saame kokku, siis räägime ja tean, et õelapsed (kes koos maal olid) temaga ka suhtlevad.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 08:16; 28.02 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jätaks kõrvale selle, et selle loo probleemi näeb teemaalgataja.
mida oleks õige lastele rääkida, kui nad ise oleks ebavõrdsust märganud? nad ju märkasid ja lahendasid selle ise. aga selle jutu taustal, et kõik peavad ühte hoidma, oleme võrdsed. mida lastele oleks õige öelda? kas seda et veri on paksem kui vesi, on sobilik teha selgeks? kas see ei õõnesta võrdsust tähtsaks pidava vanaema autoriteeti?
ma küsin seda ka isiklikust huvist. meil pole suguvõsas kärgperesid. kõik vanaema lapselapsed on omad. aga üht last ta eelistab igati. muidugi lapselapsed räägivad omavahel ja märkavad seda ebavõrdsust. ma ei saa aga ka isiklikku arvamust välja öelda, sest see õõnestaks vanaema autoriteeti, kes ka räägib kui võrdsed ja kallid kõik lapselapsed on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 21:02; 27.02 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida oleks õige lastele rääkida, kui nad ise oleks ebavõrdsust märganud? nad ju märkasid ja lahendasid selle ise. aga selle jutu taustal, et kõik peavad ühte hoidma, oleme võrdsed. mida lastele oleks õige öelda?

Õige oleks öelda sellisel puhul: Kallid lapsed, selle olukorra lahendasite te küll ilusti, ma olen teie üle uhke!
Võib ka lisada, kui lapsed küsivad, et sina ei taha teise inimese käitumist kommenteerida ja vanainimese kasvatamine pole sinu ülesanne.

kas seda et veri on paksem kui vesi, on sobilik teha selgeks? kas see ei õõnesta võrdsust tähtsaks pidava vanaema autoriteeti?

Vanaema õõnestab enda autoriteeti praegu ju ise. Kas enda autoriteeti või laste kasvatust, ühte kahest. Kasvatus paistis olevat tugev, ei andnud väga õõnestada.

ma ei saa aga ka isiklikku arvamust välja öelda, sest see õõnestaks vanaema autoriteeti, kes ka räägib kui võrdsed ja kallid kõik lapselapsed on.

Igal inimesel on õigus isiklikule arvamusele, nii ka sinul. Ja vanaema vaadaku ise, kas ta õõnestab oma autoriteeti või mitte.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 20:51; 27.02 08:44; 28.02 22:46;
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja küll räägib, et pole kunagi teadnud kui palju raha on ümbrikus – siiski on tal seekord kohe võrdlus varnast võtta!
Räägid, et lapsed on raha omavahel ära jaganud, ja sa oled nende üle uhke – see kõlab naljakalt, kuna oma laps on selle õilsa jagamisega kõvasti plussis…

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks liba, inimesed on ikka väga kummalised.

minu ämm näiteks teeb oma lihastel lastelastel vahet. sama poja tütar ja poeg. kuna ämm laste ema ei sallinud ja tüdruk on nagu ema suust kukkunud, siis tüdruk saab vanaemalt kingituseks alati mingid vanad kohvitassid või 5 eurot sümboolselt kaardi vahel. poiss aga kullatakse üle kõikvõimalike asjadega ja rahaga.

Mis ämm, ma tean perekonda, kus teismelised tüdruk ja poiss, vanemad läksid mitu aastat tagasi lahku, isa poissi hoiab, tütart lihtsalt ignoreerib. Mul on ka valus vaadata, kuidas poisil on kogu aeg suured taskurahad isalt saadud, isa võtab poega enda juurde, aga tütart ei võta – nüüd juba tüdruk enam ei taha ka isa juurde. Ei ole laste isikuomadustes asi, mõlemad on algusest peale vaiksed, rahulikud, sõbralikud lapsed, ainult poiss on muutunud – ilmselt isa eeskujul – ema suhtes ülbeks, mida ta varem ei olnud. Ma ei saa aru, kuidas nende ema seda talub.

Võib vabalt olla, et mees kahtlustab, et tüdruk pole tema laps. Me keegi ei tea teiste perede asju nii hästi, et saame seda 100 % väita, et ei ole.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 10:01; 27.02 10:03; 28.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veri on paksem kui vesi öeldakse selle peale – seda ei saa kellelegi pahaks panna. Oma järeltulijate ülemaks pidamine on inimesele looduse poolt kaasa antud ja selles ei ole midagi valet.
Minu meelest peaks teemaalgataja õnnelik olema, et täiesti võõras inimene (mitte sugulane) teeb ka tema lapsele sünnipäevaks kingitusi. Kust üldse võetakse eeldus, et inimene peab talle võõraid lapsi oma lapselastega rahalises mõttes võrdselt kohtlema?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.02 10:01; 27.02 10:03; 28.02 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on asja hästi ära lahendanud ja rohkem see asi suhtumist ei vajagi tegelikult. Meheema ei saa süüdistada, et ta OMA veresugulast ikkagi salaja rohkem hoiab, kui ta seda lastele kunagi välja ei näita ega lase lastel ebaõiglust tunda. Rohkem polegi vaja. Sina võtad asja traagilisemalt kui lapsed, pole vaja, nad saavad sellega ise ilusti hakkama, nagu näha. Kuipalju vanaema tegelikult oma lastelaste hoolitsemise on “ära teeninud”, siis seda näeb kunagi hiljem, kes käib külas, kes viib arsti juurde jne. Kui lastel pole probleemi, siis ei peaks ka sinul olema.
Minu vanaema oli ka erapoolik (oma lihaste lastelaste vastu, lihtsalt üks meeldis rohkem), mina olin lemmiklaps, sain rohkem taskuraha jne. Aga mina käisin ka täiskasvanuna vanaema pool abis kuni tema surmani, viisin süüa-koristasin-aitasin pesta jnejne, emaga vaheldumisi nädalalõppudel.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 10:09; 27.02 11:39;
To report this post you need to login first.

Situatsioon: oleme mehega aastaid abielus, mul ja temal mõlemal eelmisest kooselust sama vanad ja samast soost lapsed. Lapsed on aastaid koos kasvanud ja saavad omavahel hästi läbi. Selle koha pealt on kõik tore.

Nüüd. Mehe ema on mõlemale lapsele alati sünnipäevaks raha kinkinud, lastele on see meeldinud ja mulle ka, ise siis vaatavad, mida ostavad, nüüdseks on mõlemad teismelised. Paar nädalat tagasi oli mehe lapsel sünnipäev ja kuidagi seekord ma nägin, mis summa kaardi vahel oli. Summa oli 2 x suurem kui minu lapsele pandu. Ma ausalt pole siiani teadnud, palju mõlemad on saanud, ma olen lihtsalt lasknud lastel ise majandada, aga nüüd lastega ettevaatlikult rääkides tuli välja, et nii on kogu aeg olnud ning kuna lapsed on seda omavahel veidi veidraks pidanud, on nad mõlema raha omavahel jaganud.

Ma olen ausalt uhke nende üle (eriti mehe lapse üle!), et nad sellise lahenduse on leidnud, tõesti olen. Ma ei ole vist mitte ka kade, aga kuidagi häiritud/ kurb. Mehe ema on sõnades väga rõhutanud, kuidas me oleme üks pere, kuidas me peame üksteist aitama ja toetama ning ootab mõlema lapse panust vanaisa/kasuvanaisa eest hoolitsemisse (mitte midagi ebamõistlikku iseenesest), aga mul on nüüd kuidagi imelik kriipiv tunne.

Öelge, reageerin üle? Ikkagi kade? Ma ei saa seda ämmaga jutuks võtta, ei oska lihtsalt, aga kibe maitse jäi suhu…

Veri on paksem kui vesi, tee mis tahad!

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu laps ju ongi talle võõras suvaline laps. Imestan, et ta niigi talle raha nii lahkelt annab.

Muidugi see lause on jah tore, et sa oled uhke laste üle, et nad raha omavahel on ära jaganud. Et oled oma lapse üle suisa uhke, et ta teise lapse käest tema vanaema kingituse raha ära võtab iga aasta? Ullike oled või lihtsalt kullakaevaja?

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka veel, et oma “probleemitõstatamisega” teeksid sa paljud suhted halvemaks. Praegu on tegelikult kõik hästi, saa üle oma 10 eurost. Ole parem õnnelik, et su lapsel on vanaema, keda tal muidu poleks ühtegi. Vahetegemine suhtumises ja armastuses oleks palju valusam kui see mõni euro.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 10:09; 27.02 11:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja! Ära tõesti tee midagi. Kõik on ok. Lapsed teevad ise oma järeldusi – ega nad lollid pole. Kui sa ämmaga teema peaks tõstatama, ei jõua sa hiljem ära kahetseda seda. Kõik on praegu hästi ju.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm ja laps eelmisest abielust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.