Esileht Pereelu ja suhted Ämm ja tort

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Ämm ja tort

Postitas:

Ta teeb oma põhitöö kõrvalt torte/saiakesi. On käinud palju koolitustel jne. Torte teeb ta sünnipäevadeks mu lastele ja mehele. Mina pole juba aastaid omale torti kuskilt tellinud. Aga sellel aastal ma tahaksin.
Mul on tavaliselt olnud kindel tegija kelle käest olen torte tellinud.
Ämma torte olen ma söönud väga palju ja ta teeb häid torte aga kvaliteet on kõikuv.
Nüüd ma siis postitasin ühte gruppi kuulutuse, et soovin torti jne ja ämm kohe kirjutas, et kas tema käest ei kõlba tellida. Miks peab kohe nii solvunult kirjutama? Mul on ju õigus tellida ükskõik kelle käest. Ma tahaks talle seda kuidagi ilusti öelda, et ta end kuidagi haavatult ei tunneks aga ma ei oska… ütlengi talle, et seekord soovin kellegilt teiselt torti? Ükskõik kuidas ma ka ei üritaks oma mõtet sõnastada, tema jaoks tähendab see ikka nagu mulle ei kõlbaks tema tort.

+12
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ei kõlbagi sulle ju ????

/Rinnakaspreili

+24
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle näiteks, et sa ei soovi, et ta sinu pärast vaeva hakkaks nägema.

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjuta talle siis vastu, et sa teed häid torte küll, aga su kvaliteet on kõikuv ja ma seekord telliksin mujalt. Suhelge omavahel, nagu normaalsed inimesed.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütleksin, et ei taha, et pereliige peab sinu sünnipäevaks rügama ja pabistama, et tahtsid lihtsama vastupanu teed minna ja et ämm saaks ka teise tehtud tordiga maiustada.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks pole selline asi tülitsemist väärt ja võtaks ämmalt. Kama kaks see lastesünnipäeva tort. Isegi kui on kole, ütleks lapsele, et no vanaema ise tegi, ütleme, et on ilus. Maitse on lastele nagunii täiesti ükskõik.

+29
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 19:02; 11.10 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maitse on lastele nagunii täiesti ükskõik.

Miks sa nii arvad? Ma leian, et sellisel juhul pole üldse nagu mõtet torti tellida.
Mulle lapsena oli maitse oluline.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa nii arvad? Ma leian, et sellisel juhul pole üldse nagu mõtet torti tellida.
Mulle lapsena oli maitse oluline.

Mina ei arva, vaid vaatan seda kõikide lastesünnipäevade pealt, mida olen viimase kümne aasta jooksul kolm tükki aastas organiseerinud ja veel mustmiljonil külaliseks olnud. Meeldivad kõige lihtsamad maitsed, mida oskab teha igaüks ja suur osa lapsi ei söö üldse torti.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 19:02; 11.10 19:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ämm on juba aastaid teile igaks sünnipäevaks ja tähtpäevaks tordi teinud, siis on tõesti veidi imelik, et sa lihtsalt lambist kuskilt grupist võhivõõra käest torti hakkad tellima, seda enam, et ei saa kindel olla, et see grammivõrragi ämma omast parem on. Või kui ämm teeb iga kord sama maitsega torte (mis su teemaalgatusest ju välja ei tule), saad öelda, et tellid seekord vahelduse mõttes mujalt. Ja kuna tegemist on laste vanaemaga, teeks nö kiriku keset küla – telliks ühe väikese mujalt ja paluks ämmal seekord suure asemel väikese teha – siis sööb igaüks just seda, mida tahab.

Mida see tähendab, et ämma tordid on väga head, aga kvaliteet on kõikuv? Maitse on hea, aga dekoratsioon on mõnikord kiibakas? Või vahel on maitsev ja vahel ei ole?

+25
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 19:29; 12.10 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleks vist kõige parem olnud, kui sa ENNE postitamist oleks ämmaga rääkinud, aga ma arvan, et hilja pole ka praegu mesimagusa häälega öelda, et tead, Su tordid väga head, aga tahaks vaheldust. Ära palun ole kuri! Või tõesti lase seekord tal väiksem tort teha. Eks siis ole ka näha, mida rahvas eelistab 😉 Mina nt eelistan ka iga kell lihtsat kodutorti uhkete kaunistustega suhkruvaabaga tordile.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, miks mitte öelda, et seekord tahaks kahte torti lihtsalt.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii tyhise asja parast nagu tort poleks t6esti m6tet mehe ema solvata. Mis vahet seal on, kes selle tordi teeb. Kui omainimene teeb tordi, on just kvaliteet teada, omadele tehakse ikka parimast toormest. V66rad tellimust66 tegijad topivad ei tea mis kunstaineid ja odavaid koostisosasid sisse. Ise nad seda ju s66ma ei pea, ja asi peab ikka kasumlik ja v2liselt ilus olema.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik tuttavad kiitsid seda tordimeistrit taevani ja tahad ka teada, kas siis on nii imeline see tort.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta teeb oma põhitöö kõrvalt torte/saiakesi. On käinud palju koolitustel jne. Torte teeb ta sünnipäevadeks mu lastele ja mehele. Mina pole juba aastaid omale torti kuskilt tellinud. Aga sellel aastal ma tahaksin.

Mul on tavaliselt olnud kindel tegija kelle käest olen torte tellinud.

Ämma torte olen ma söönud väga palju ja ta teeb häid torte aga kvaliteet on kõikuv.

Nüüd ma siis postitasin ühte gruppi kuulutuse, et soovin torti jne ja ämm kohe kirjutas, et kas tema käest ei kõlba tellida. Miks peab kohe nii solvunult kirjutama? Mul on ju õigus tellida ükskõik kelle käest. Ma tahaks talle seda kuidagi ilusti öelda, et ta end kuidagi haavatult ei tunneks aga ma ei oska… ütlengi talle, et seekord soovin kellegilt teiselt torti? Ükskõik kuidas ma ka ei üritaks oma mõtet sõnastada, tema jaoks tähendab see ikka nagu mulle ei kõlbaks tema tort.

Kui on olnud kindel tegija, miks siis tema käest ei telli? Mingisse gruppi kuulutuse postitamine, kus vastuseks saad ehk veelgi kõikuvama kvaliteediga tordimeistreid, ei näita küll muud, kui et sa võtaks ükskõik mille, pea-asi, et poleks ämma tehtud.

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja teeb püksid täis, ämmaga rääkida ei julge ja postitab kuhugi FB-sse, et tahab torti.
Ämm teemaalgatajaga rääkida ei julge, postitab küsimuse FB-sse.
Teemaalgataja vastata, miks ämma tort ei sobi, vastata ei julge, teeb postituse perekooli. Ilmselt lootuses, et ämm loeb ka siin ja saab aru, et ärgu toppigu oma plätserdist.
Ämm varsti avastab selle teema siin ja kukub anonüümsena iseenaast ja oma torte kaitsma.

´Kokkuvõtteks: perekoolika tavaline suhtlemine.

Lisaks veel täielik ebaloogika, et “aastaid” pole mujalt tellinud, aga tavaliselt on tal kindel tegija:

Mina pole juba aastaid omale torti kuskilt tellinud. …
Mul on tavaliselt olnud kindel tegija kelle käest olen torte tellinud.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa nii arvad? Ma leian, et sellisel juhul pole üldse nagu mõtet torti tellida.

Mulle lapsena oli maitse oluline.

Mina ei arva, vaid vaatan seda kõikide lastesünnipäevade pealt, mida olen viimase kümne aasta jooksul kolm tükki aastas organiseerinud ja veel mustmiljonil külaliseks olnud. Meeldivad kõige lihtsamad maitsed, mida oskab teha igaüks ja suur osa lapsi ei söö üldse torti.

Ma olen tähele pannud, et ei söö, kui on peal martsipanikate, kõva suhkrukate jne. Mida alati süüakse, on tavaline kodus tehtud küpsisetort. Meil on alati laste sünnipäevadel seda kõik söönud, ka need lapsed, kelle kohta vanemad on öelnud, et nad tavaliselt torte ei söö. Ilmselt on põhjus, miks lapsed torte ei söö, ka selles, et need on tihtipeale nii magus-lääged. Aga küpsisetordiga saab ise mängida, nt teha täidise hapuka, peaaegu ilma magususeta, nii et magusus tuleb tordi imbudes küpsisest, siis ei tule liiga magus ja kõik söövad.

Aga teemaalgatajale pakuti siin hea mõte, et öelda ämmale, et seekord soovisite teda rahmeldamisest säästa ja ka teiste tegijate torte proovida, et maitses vaheldust oleks. Ja võib-olla on tallegi huvitav, teada saada, mida ja kuidas teised küpsetavad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ämm on ilmselgelt neid torte oma perele tehes õnnelik, siis mina ka ei solvaks teda. Torti süüakse ka muudeks tähtpäevadeks või vahel lausa niisama kedagi küllakutsudes või ise minnes. Siis on õige aeg igasuguseid muid torte proovida. Minu ämm teeb ka tavaliselt 26cm vormi suuruse tordi sünnipäevale kaasa. See on väga ok, sest meil ongi torte alati vähemalt kaks. Lapsed jumaldavad vanaema küpsetisi. Missiis, et tema repertuaaris on neid ainult kaks ja korduvad pidevalt :).

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd ma siis postitasin ühte gruppi kuulutuse, et soovin torti jne ja ämm kohe kirjutas, et kas tema käest ei kõlba tellida.

Kinkige ämmale eneseabiraamatuid või saatke psühholoogile, tehku tööd oma ebakindlusega. Mingi tordi pärast solvuda… päris mage. Ämma vanuses võiks juba osata olla.

+3
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks pole selline asi tülitsemist väärt ja võtaks ämmalt. Kama kaks see lastesünnipäeva tort. Isegi kui on kole, ütleks lapsele, et no vanaema ise tegi, ütleme, et on ilus. Maitse on lastele nagunii täiesti ükskõik.

Ma ka aastaid arvasin, et lastele pole tordi maitse oluline. Ja siis tellisin üheks tütre sünnipäevaks tordi ühelt kodukokalt/kondiitrilt. Tordil olev pilt oli imekaunis (kokk ilustreerib päriselus raamatuid) ja kook ise imeline- koosnes puhastest kodustest asjadest nagu ise küpsetatud hele ja tume biskviit, kodune moos, vahukoor ja riccota kohupiim. Ja sel sünnipäeval esimest korda elus ei saanud ma ühtegi tükikest koju kaasa viia või mõnele emale kaasa pakkida. Lapsed sõid kõik ära. Üks ema tuli veel imestunult uurima, kust see tort pärit, kuna tema poeg kunagi torti ei söö, seekord aga oli lausa kaks tükki söönud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgatajale pakuti siin hea mõte, et öelda ämmale, et seekord soovisite teda rahmeldamisest säästa ja ka teiste tegijate torte proovida, et maitses vaheldust oleks.

Sellised asjad räägitakse ikka ette läbi. Kui FB grupis torditegija otsimisega vahele jääda ja hiljem vabanduseks öelda, et tahtsime sind lihtsalt rahmeldamisest säästa, kukub veel eriti nigelalt välja.

See on umbes sama hea, et mees jääb Tinderis vahele ja ütleb hiljem naisele, et tahtsin sind lihtsalt seksist säästa…

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 19:29; 12.10 17:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa kirjutad:

Mina pole juba aastaid omale torti kuskilt tellinud. /…/ Mul on tavaliselt olnud kindel tegija kelle käest olen torte tellinud.

Selles mõttes et… Kui sa ei ole AASTAID kuskilt tellinud, kuidas sul siis on kindel tegija, kelle käest tavaliselt tellid?

Kui sul on kindel tegija, siis selle käest tellidki. Ja kui sul on mingi spetsiifiline maitse, siis tellid selle järgi. Näiteks, kui su ämm teeb häid kohupiimatorte aga vahukooretort ei tule üldse välja, siis tellidki selle, mis tal hästi välja tuleb.

Mulle tundub see veider, et sa arvad, et mingist avalikust Facebooki grupist saad kindlasti parema tordi kui ämmalt, kes on teile aastaid torte teinud, koolitusi läbinud jms.

Ämmale ma ütleks näiteks, et sooviksin sel aastal midagi hoopis teistsugust. Aga kui sa pmt tellid samasuguse tordi nagu ämm teeb, eks siis jääbki mulje, et sa ei taha ämma tehtud torti. Kui ta on teile neid pidevalt teinud, siis see vabandus, et sa ei taha talle tüli teha, on liiga läbinähtav.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh kus tahaks, et keegi võtaks sünnipäeva korraldades midagi enda peale, ükskõik kas tordi, salati või muu. Mul oleks üks asi vähem organiseerida . Aga teemaalgatajale, ma usun, et tee mis tahad ja räägi mis juttu tahad ämmale, tema solvub ikka.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgatajale, ma usun, et tee mis tahad ja räägi mis juttu tahad ämmale, tema solvub ikka.

Ämma solvamine paistab jah teemaalgataja eesmärk olevat.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa ei adunud, et sinu postitus otse ämma fbsse jõuab või oligi see plaanis? Kui selliseid asju tahta salaja teha, siis läks küll kobalt.
Enne oleksid pidanud ämma käest küsima, et sa tahaks mõnda maitset (mida ta ei tee) või erikujulist jne, ega tal sellega probleemi poleks. Nüüd seleta palju tahad, ämm arvab (õigusega), et sulle tema tort lihtsalt ei kõlba.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju ämma kirumise teema.
ämmad on nõmedad jah

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele ja mehele teeb, sinule mitte? Või noh, nii ma aru sain. Pole ju siis häda, eks peadki ise vaatama, kust tordi saad. : )))
Võta lõdvemalt ja ära mängi üldse seda solvumise-mängu kaasa. Ega sa ei saa teiste tundeid tunda ja mõtteid mõelda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kui sa ämmalt tellimise asemel oleksid mõne teise konkreetse tegija poole pöördunud, siis oleks see mõistetav.
Aga kui sa ämmalt tellimise asemel kuulutasid avalikus grupis, siis see on tõesti solvav. Mõtle nüüd ise ka.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõni solvubki iga asja väikese asja peale, lumehelbekeseks vist nimetatakse. No las solvub, küll üle saab. Ma ei teeks väljagi, saadaks vastu mingi mittemidagiütleva “Ah, mis sa nüüd!” ja rohkem ei arutlekski. Tordi telliksin sealt, kust tahaksin. Mõni teine kord võib ju jälle ämm tordi teha, milles küsimus? Või kui ämm otsustab, et “mina sinu liivakasti enam ei pissi ja rohkem torte mitte kunagi ei tee teile” – siis jonnigu pealegi.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja miks ei või laual olla kaks torti? Kõik saavad oma, sina uue tordi, ämm tegemise rõõmu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua selle tordi teemal võib veel jahuda?! Küllap on teemaalgatajal juba ammu kõik tordid, tellitud, söödudki.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm ja tort