Esileht Pereelu ja suhted ämm koristab

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: ämm koristab

Postitas:

Ämm kipub liigselt abistama. Igal nädalavahetusel tuleb isegi vahendid kaasas tal ja soovib meil korda luua. Olen nimme ise kõik korda teinud, aga teda nagu ei huvita ja ütleb, et tahab aidata. Häirib ju et sobrab nii ka meie isiklikes asjades. Rikub ju privaatsust. Lapsi ja koduloomi meil pole seega pole mingit erilist korralagedust kunagi olnudki. Ei arva, et peaks iga nädal pesukappe koristama, aga tema arvab. Samas on ta siiski juba eakas ja kõik võtab tal aega. Meie peame sel ajal justkui nööril käima. Ei saa oma kodus end vabalt tunda.

+14
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 22:07; 10.04 11:30; 10.04 12:05; 10.04 12:07; 10.04 13:00; 10.04 15:33; 10.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Senised vestlused antud teemal pole vilja kandnud?

Võib-olla on see tema jaoks isegi nädala tipphetk, et ta saab pakkuda “teenust”, mida arvab teil vaja minevat. Vähemasti on ta selle enda peas nii tähtsaks mõelnud, isegi kui reaalsus on teine.

Ma ei söandaks seda täielikult ära keelata, sest sellega kaasneb mõttetu solvumine. Tee näiteks checklist-stiilis nimekiri asjadest/kohtadest, mida võib koristada ja mida mitte. Sellega saavutad mõlemale sobiva seisu: vana inimene saab tegevust ning sina rahulikumalt olla. Kui ta seda ei järgi, siis rääkige uuesti 🙂

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jeesus lihtsalt ütled otse – palun ära sori meie asjades. Ja kas mees ka suu lahti teeb? Äkki koguaeg käinud pojujese juures koristamas ja sa ei teagi, mis tössikesega kokku kolisid?

+24
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 23:02; 13.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm kipub liigselt abistama. Igal nädalavahetusel tuleb isegi vahendid kaasas tal ja soovib meil korda luua. Olen nimme ise kõik korda teinud, aga teda nagu ei huvita ja ütleb, et tahab aidata. Häirib ju et sobrab nii ka meie isiklikes asjades. Rikub ju privaatsust. Lapsi ja koduloomi meil pole seega pole mingit erilist korralagedust kunagi olnudki. Ei arva, et peaks iga nädal pesukappe koristama, aga tema arvab. Samas on ta siiski juba eakas ja kõik võtab tal aega. Meie peame sel ajal justkui nööril käima. Ei saa oma kodus end vabalt tunda.

Kui enda ja oma pere eest seista ei oska, jääb ämm oma elu lõpuni teile elama ja koristama. Ilmselt leiab ta varsti ettekäände tullagi poja juurde elama, juba eakas inimene ju. Kuni sa ei suuda suud lahti teha ja enda privaatsuse eest seista, siis seni talu ja kannata. Selline see elu ongi, mitte keegi sinu privaatsuse eest ei seisa, kui sa seda ise ei tee. Hetkel võiks arvata, et selle on kirjutanud murdeealine nooruk, mitte täiskasvanud inimene.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, nii ikka ei lähe, et tullakse teise pere koju pesukappe revideerima. Siin Perekoolis tihti kurdetakse, et külla tulnud väikelapsed avavad kapiuksi ja vaatavad pesuriiulitesse ja kus on selliste matsihakatiste lastetuba. Nüüd aga teeb seda meheema… Vaevalt ta nii seniilne on, et millestki aru ei saa.

Võta mees appi ja selgita talle, et sinu pesukappi on asja ainult sinul endal. Ning las mees räägib oma emaga ja lõpetage see jama ära. Oma kogemusest ütleks, väga vale on sinu poolt selline “haletsuskannatus”, ehk kannatad välja, mõeldes haletsusega, et see ju vaese vanamuti ainus elueesmärk. Tema samal ajal võib külapeal sõbrannadele seletada hoopis sihukest versiooni, et noored on nii äpud et kutsuvad teda igal nädalavahetusel appi oma pesukappe koristama, ise nad hakkama ei saagi. Ehk siis, keegi ei peaks ennast tähtsana tundma teise arvelt.

Mul ämm kunagi proovis minu köögis asju sorteerida, ma pärast ei leidnud enam potte-panne üles. Helistasin siis ämmale ja palusin öelda, kuhu mu 5-liitrine keedupott sai, siis hakkas ise ka meenutama ja ei tulnud pähe. Palusin tal siis sõbralikult otsima tulla. Paar korda sellist helistamist ja otsimakutsumist, siis lõpetas mu köögis peremehetsemise ära:)

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 23:47; 14.04 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu mida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 09:02; 10.04 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta koristusasjad ja mine ise ämma juurde laupäeva hommikul kell kaheksa. Mees võta ka kaasa abistajaks. Ütle ämmale, et tulid talle appi koristama. Koristamise käigus viska ära kõik sinu arvates ebavajalik. Kindlasti käi kõik kapid läbi ja kommenteeri, miks ämmal nii vana voodipesu veel alles on, et te võite talle uue osta, kui tal endal raha pole. Ärge ämmal laske väga rääkida, vaid olge ise aktiivsed, esitage küsimusi, arutage omavahel mehega, mida alles jätta, mida ära visata. Pärast seda viige ämm poodi ja ostke talle toidukraami, aga valige see ise. Kaua ta seda kartulit ja kastet sööb. Ostke peenemat kraami ja kiitke, kui head sushi sellest saab või tom kha supp. Retsepti vaadaku internetist. Veel võiks ämmaga riidepoes käia, aga kahjuks need on kinni.

+24
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui suu lahti teha? Või mees teeks?

Ei kujuta ette, et keegi tuleks igal nädalavahetusel mu pesukappi koristama. Nii allaheitlik ei saa ju olla. See on liba, jah?

ei pruugi isegi liba olla. TLC peal on mingid realityd smothered ja mammapojukesest, kus täpselt sellised emad/ämmad toimetamas. üks emmeke valas isegi pisaraid, kui 30 a poja ilma tema juuresolekuta tüdruksõbrale abieluettepaneku tegi 😀 , sest poja on ju alati nende beebi ja nemad tahavad oma beebi elus osaleda.

karta on, et selliseid emmesid on ka eestis piisavalt

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtan oma “wtf” tagasi. Maja ümbrust koristagu, palju jaksab. Kui tal niiväga koristada on vaja.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 09:02; 10.04 10:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peame sel ajal justkui nööril käima.

Sa unustasid pooled asjad taas ju rääkimata.

1. Esiteks, et su mees on lupard ja mingit “meiet” teil ei ole. On sina ja kui sa oma suukest lahti ei tee, siis ei juhtugi midagi.
Ja taaskord, perekoolikale meeldetuletus – see ämm ei pruugi perekooli lugeda ja aru saada, et see oli vihje talle. Seda peab talle ikka ise ja otse näkku ütlema.

2. Kellele kuulub see kinnisvara, kus te elate.
Selline ülbus, mida see inimene (ämm) üles näitab, peab kusagilt tulenema. Kui see oleks sinu pind juba enne seda lupardit olnud, siis ta vaevalt nii käituks.
(ma kujutan ette, et kui üks naine, kes pole veresugulane, ronib teise naise pesukappi, siis see esiene saab panniga piki pead ja rohkem suhtlust ei toimu)
Teil on see asi kuidagi teisiti, et “meiel” on mõlemal suud putru täis.

3. Midagi võib veel olla, aga seda ei võta isegi minu haige fantaasia. ;D
Et keegi peab kedagi üleval vms.

+10
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 10:43; 11.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara kuulub mehele ja ämm olevat ka natuke toetanud rahaliselt. Mina maksan jooksvad kommunaalid, selline kokkulepe meil.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 22:07; 10.04 11:30; 10.04 12:05; 10.04 12:07; 10.04 13:00; 10.04 15:33; 10.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saada too ämm minu juurde. Mul oleks väga vaja kedagi, kes koristab, aknaid võiks ka keegi pesta ja pesukappi luban ka vaadata. Üldse, tee ämmale firma ja hakka ta teenust välja pakkuma. Minusuguseid laiskvorste on kindlasti veel.

+27
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara kuulub mehele ja ämm olevat ka natuke toetanud rahaliselt. Mina maksan jooksvad kommunaalid, selline kokkulepe meil.

Ühesõnaga, mees ostis emaga maja ja ema käib loomulikult oma vara eest ka hoolitsemas.
Sinu pesukaps sobramine on muidugi liialdus.
Kaua sa elad üldse mehe juures juba? Ema ilmselt koristas juba varem seal ja jätkab harjumuspäraselt.
Sa ei vastanud, kas keegi on emale öelnud, et arvate mehega, et nüüd kus naine majas, pole koristamisel abi enam vaja.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 11:48; 10.04 13:45; 13.04 12:35; 13.04 13:04; 14.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara kuulub mehele ja ämm olevat ka natuke toetanud rahaliselt. Mina maksan jooksvad kommunaalid, selline kokkulepe meil.

Ühesõnaga, mees ostis emaga maja ja ema käib loomulikult oma vara eest ka hoolitsemas.

Sinu pesukaps sobramine on muidugi liialdus.

Kaua sa elad üldse mehe juures juba? Ema ilmselt koristas juba varem seal ja jätkab harjumuspäraselt.

Sa ei vastanud, kas keegi on emale öelnud, et arvate mehega, et nüüd kus naine majas, pole koristamisel abi enam vaja.

Mees ikka ostis endale, ema pigem sümboolselt toetas.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 22:07; 10.04 11:30; 10.04 12:05; 10.04 12:07; 10.04 13:00; 10.04 15:33; 10.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme öelnud et pole vaja saame ise, aga ta ütleb et on ikka vaja ja tal see tükki küljest ei võta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 22:07; 10.04 11:30; 10.04 12:05; 10.04 12:07; 10.04 13:00; 10.04 15:33; 10.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme öelnud et pole vaja saame ise, aga ta ütleb et on ikka vaja ja tal see tükki küljest ei võta.

Te pole talle lihtsalt selgeks teinud, et te ei taha. “Pole vaja” ei ole mingi äraütlemine vaid puhas viisakusväljend. See ämm on mingi vanakooli inimene, kes poel oma lapsest veel suutnud lahti öelda ja aru saanud, et ta poeg on nüüd täiskasvanu ja ei vaja emme abi. Talle tuleb konkreetsemalt öelda. Selgelt.

Kui järgmine kord külla tuleb, siis võtke tal hellalt pesuvahendid käest ära ja suunake elutupp istuma, kooki sööma, kohvi jooma ja teiega juttu ajama. Ja istugegi rahulikult ja rääkige maast ja ilmast.  Kui ämm on rahutu inimene ja ei saa käed rüpes istuda, siis anna talle vardad kätte ja ütle, et sul on uut kampsunit vaja või minge hoopis koos õue jalutama või aeda toimetama. Ja nii järjest iga nädal. Endas tuleb kindel olla ja selgelt mõista anda, et kapid on sinu.

Ausalt öeldes ma ei kujuta absoluudselt ette, et keegi minu isiklikus riietekapis sorimas käib. Isegi oma mees ei ole nii ebaviisakas, et minu asjadesse roniks ja vastupidi.

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 12:25; 10.04 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su mees ei ole mees. Tema asi on oma ema soovimatu käitumine lõpetada. Jube kelgunöör.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 12:33; 15.04 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui sa ei taha tema “piire” hakata paika seadma ja nihutama, siis anna vanainimesele pesukapi asemel mingi projekt, no just, majaümbrus, nokitseb aias, tood talle paar lille istutada, las peseb serviisi “üle” (minu ämma lemmiktegevus, õnneks siiski ta enda pool, et ta peseb üle serviise, mis kapis seisavad ja harva välja võetakse… kuigi need tuleb enne pidu ju nagunii üle pesta), võtab raamatutelt tolmu.

Ja tegelikult võiks ikkagi vihjata, et teil ei ole niipalju koristada ja sa just tegid. Mu ämm otse anub pojakest, et see talle pesemiseks triiksärke viiks, siis on pestes ja triikides “ka tema elul mingi mõte”.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm on samas natuke halva ise- loomuga kui talle kuidagi konkreetsemalt vastu hakata läheb kiuslikuks. Suur solvuja. Tihti ei leia me omi asju üles kui tema koristanud on.  Kahtlustan, et tal ka vargapoisi kombed juures.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 22:07; 10.04 11:30; 10.04 12:05; 10.04 12:07; 10.04 13:00; 10.04 15:33; 10.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tahaks väga sellist tasuta koristajat. Ainuke asi, et peab siiski suunama, mida oleks parasjagu vaja teha. Saada mulle, mul tööd üle pea. Jätkub kappe koristada, aknaid pesta ja võib ka väljas nokitseda. Kui neid ei viitsi, võib koera pesta ja õue viia või siis süüa teha.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm on samas natuke halva ise- loomuga kui talle kuidagi konkreetsemalt vastu hakata läheb kiuslikuks. Suur solvuja. Tihti ei leia me omi asju üles kui tema koristanud on. Kahtlustan, et tal ka vargapoisi kombed juures.

Eeee. Las ta siis solvub. Teie ei pea teise inimese tunnete eest vastutama ja seepärast kikivarvul käima.

Ja see, et varastamises kahtlustad on ikka üle piiri. Isegi kui lihtsalt on asjad mujale tõstnud, siis ei laseks inimest kunagi oma kapi kallale juba sel põhjendusel, et ei leia oma asju üles.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 12:25; 10.04 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga las solvub, siis ei tulegi enam nii sageli, seda sa ju soovidki.
Võib veel nt teades, et ämm on uksest sisse astumas, elutoas seksi algatada. Pesukappi sado-maso komplekti poetada
Äkki ehmatab seepeale veidi harvemini käima.

P.s. mis summas majaostu toetamine on “sümboolne”, aga piisavalt oluline, et seda asjaolu välja tuua?

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 11:48; 10.04 13:45; 13.04 12:35; 13.04 13:04; 14.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellele kuulub see kinnisvara, kus te elate.

Eksole, kui ikka elate nt üüripinnal, siis võib korteriomanik igal suvalisel ajahetkel sisse astuda sinu pesukappi sorteerima.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitab ainult see, kui sina ämmal külas olles tõmbad ette teatamata tema pesukapi ukse lahti ja hakkad kommenteerima ja sättima asju seal. Ole valmis, et ämm läheb närvi ja siis sa teed suured silmad ütled: “Aga ma arvasin, et nii on kombeks. Sa käid meie kapis koristamas, ma käin sinu kapis koristamas. Mis siin varjata on.” Kui ta ülbab, et “Ma oskan koristada ja mul on kõik korras.” Siis vasta: “Ma ainult vaatan, kas on kõik korras. Äkki õpin ka midagi, kuidas hästi korrastada kappi. Mis siis sellest on, sina käid ju ka teiste pesukapis. Aaa, kuhu nüüd need stringid käivad?”

Kes kannatab, see kaua kannatab.

Võid mehele ka rääkida, mis nalja sa plaanid, vaata, mis ta arvab sellest. Või kutsu oma ema kappe koristama. Las kaks ema vaidlevad omavahel, kuidas “õige” on tema lapse juures. Loodan, ainult, et nad koostööd ei hakka tegema. Nalja peab saama.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eksole, kui ikka elate nt üüripinnal, siis võib korteriomanik igal suvalisel ajahetkel sisse astuda sinu pesukappi sorteerima.

Siin ilmselt oli mõeldud seda, et omaniku asi on lubada-keelata. Omanik on teemaalgataja mees. Kuna tema laseb sel toimuda, siis nii ongi. Teemaalgatajal sõnaõigust pole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal sõnaõigust pole.

Teemaalgatajal loomulikult sõnaõigus on, sest tegu on ju tema pesuga.

Aga jätkuvalt, jätkuvalt ja jätkuvalt peab imestama selle üle, et inimene taas ei suuda oma suukest lahti teha ja teisele inimesele öelda, et “kuule kullakallis Milvi Kiisu, MULLE EI MEELDI, kui sa seda siin teed ja palun ära rohkem seda tee. Sest ma lihtsalt ei taha.”

AGA selle asemel kukutakse perekoolis teematama.

Kas vanaeit selle ütluse peale solvub, kukub kriiskama, minestab, kergitab kulmusid, situb end täis VÕI teeb perekooli teema – see kõik on vaid tema sügavalt isiklik probleem.

Tehku mida tahab.
Aga seal ärgu enam koristamise teemal jõlkugu. (pojakest ja miniakandidaati võib muidugi vahel külastada)
Sest see on sinu kodu ka.

Ja kui vanaeit ja see lupard, keda sa oma meheks nimetad, sellega rahul ei ole, siis on vist aeg sinul lahkuda?
Tulevad lapsed, kõik läheb sellistega vaid hullemaks.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 15:26; 10.04 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga las solvub, siis ei tulegi enam nii sageli, seda sa ju soovidki.

Võib veel nt teades, et ämm on uksest sisse astumas, elutoas seksi algatada. Pesukappi sado-maso komplekti poetada

Äkki ehmatab seepeale veidi harvemini käima.

P.s. mis summas majaostu toetamine on “sümboolne”, aga piisavalt oluline, et seda asjaolu välja tuua?

Kinnisvara paarsada tuhat, ämmalt umbes 10tuh.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 22:07; 10.04 11:30; 10.04 12:05; 10.04 12:07; 10.04 13:00; 10.04 15:33; 10.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara paarsada tuhat, ämmalt umbes 10tuh.

Selle väikese raha eest (10tuh) omale paarisajatuhandeses elamises siiski kolamis- ja nuhkimisõigust kahjuks ei saa.

Oleks 100% tema taskust finantseering, siis võiks ta veel midagi väita, et kuulge lapsekesed, mina maksin, teen, mis tahan ja tellin veel ise muusika ka.
Aga praegu mitte.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 15:26; 10.04 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ausalt öelda ei kujuta ette, et  keegi tuleks minu kappides “korda looma”. Peate mehega mõlemad temaga otse rääkima, et teil ei ole vaja, et ta teil abiks käib. Kõik selle oleks pidanud paika panema kohe esimesel katsel, kui ta teile koristama tuli. Mingi ääri-veeri asi, et kapis ära sobra, aga elutuba  võid koristada, oleks sama imelik kui see praegune olukord.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka ämm alguses selline. Käis ning koristas. Algul ajas närvi aga siis… Las käib. Magamistoa uksele panime luku ette ning kui ämm tuli, läks uks lukku. Ostsime ka uue lukustatava riidekapi. Ämm tuli-uks lukku. Algul oli natuke probleem talle selgitamisega aga lõpuks harjus ära. Et vanale inimesele rõõmu valmistada, jätan talle alati korralikult segamini köögi ning hunniku musti nõusi. Kui nendega valmis saab, on ta tavaliselt väsinud ning rahuneb maha. Ise me läheme tavaliselt selleks ajaks perega kuhugile välja. Kas siis jalutama või poodi. Kui tagasi koju jõuame teeme ämmaga koos süüa(tema küpsetab koogi), sööme kambakesi, lobiseme ning kõik on rahul.

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted ämm koristab