Esileht Pereelu ja suhted ämm koristab

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: ämm koristab

Sa puista neisse koristatavatesse pesukappidesse peoga kondoome ja mõni intiimlelu, ehk läheb tal siis koristamisisu üle.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine maksab kommunaalid, ämm koristab, maja on mehe oma.  Ainuke, kellel siin peres ärivaistu on, on mees. Miks sa pillud oma raha tuulde?

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naine maksab kommunaalid, ämm koristab, maja on mehe oma. Ainuke, kellel siin peres ärivaistu on, on mees. Miks sa pillud oma raha tuulde?

Eks me kõik panustame.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.04 22:07; 10.04 11:30; 10.04 12:05; 10.04 12:07; 10.04 13:00; 10.04 15:33; 10.04 22:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi ääri-veeri asi, et kapis ära sobra, aga elutuba  võid koristada, oleks sama imelik kui see praegune olukord.

Ma ütleks sellisele, et ok, nõusid võid pesta ning vannituba ja WC-d koristada. Muud asjad jäävad sinu ulatusest välja ja kohal käia võid kolmapäeval 12.00 – 15.00 ja reedel samal ajal. Ise oleme siis kodust ära.
Ja kui see “koristajatädile” ei sobi, siis – otsigu muu koht, kus käia.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 10:43; 11.04 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis summas majaostu toetamine on “sümboolne”, aga piisavalt oluline, et seda asjaolu välja tuua?

Kmoon. Ma andsin oma pojukesele kah paar tuhat eurot, kui ta koos naisega korterit hakkas ostma. Õnneks olen ma purulaisk ja teiste elamistes koristama käia ei viitsiks, aga ma võiks ka vabalt väita, et olen sümboolselt osaleja.

Krt, äkki ma peaks laiskuse lõpetama ja… Näib, et see paar tuhat justkui õigustaks mingeid sekkumisi. Tänulikud ei olda mulle! Misse olgu! 😛

Aga ma koristada ikka ei viitsi. Mis variante sekkumiseks veel oleks?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 10:11; 13.04 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jätkuvalt, jätkuvalt ja jätkuvalt peab imestama selle üle, et inimene taas ei suuda oma suukest lahti teha ja teisele inimesele öelda, et “kuule kullakallis Milvi Kiisu, MULLE EI MEELDI, kui sa seda siin teed ja palun ära rohkem seda tee. Sest ma lihtsalt ei taha.” AGA selle asemel kukutakse perekoolis teematama.

Mis sul selle teematamise vastu küll on kogu aeg?

Näe kui palju häid ideid siia tuli. Lausa kahju, et mul endal sellist ämma pole, heameelega prooviks kõik trikid ära… aga nöh, tema on mõistlik inimene sattunud.

Oleks nüüd kena, kui teemaalgataja ka mõnda prooviks ja siis meile räägiks, mis tulemustega. Eksju.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 10:11; 13.04 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin ei saa praegu aru, kas inimene käitub õelusest (tahab ennast kehtestada sinu üle) või päriselt sellest, et tahab teid aidata ja teie elus kasulik olla (mõned inimesed tunnevadki end nii, et kui neist kasu pole, siis nad justkui armastust ei väärigi, et armastus tuleb kuidagi välja teenida).

Kui õelusest, siis tuleb talle selge sõnaga öelda, et see enam ei sobi ja järjepidevalt keelata. Kui sellest suurest abistamise soovist, siis ega inimest ei muuda ja kui ta ei saa enam midagi “kasulikku” teile teha, tunneb ta end väga hüljatuna. Mõelge inimese jaoks välja mingi sobiv tegevus ja esitle seda sellisena, et no jubedalt oleks selle asjaga abi vaja, vat ise ei jõua või ei oska. “Kuidas sa seda teed, kas teeksid meile ka?” No näiteks, et kuidas sul tuleb leiva küpsetamine nii hästi välja, mul küll mitte, kas viitsid iga pühap meile ka teha. Kui ta saab teha mingit niiöelda “kõrgema pilotaazi” tegevust ja tunda end täitsa eksperdina, siis see rahustab seda teenimise ja tunnustuse vajadust veel paremini.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma andsin oma pojukesele kah paar tuhat eurot, kui ta koos naisega korterit hakkas ostma. Õnneks olen ma purulaisk ja teiste elamistes koristama käia ei viitsiks, aga ma võiks ka vabalt väita, et olen sümboolselt osaleja.

Paar tuhat ongi sümboolne. See katab vaevalt lepingu- ja tehingutasud (kui sedagi)
Kümme tuhat, mille TA ämm välja käis, on juba veidi enamat

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 11:48; 10.04 13:45; 13.04 12:35; 13.04 13:04; 14.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

psh, pseudoprobleem. andke mulle selline ämm. teeksin talle nimekirja, mida koristada. ja no ikka pika. ise läheksin kodunt ära. tagasi tulles küsiks, miks ta nii aeglaselt koristab ja kas aknaid tõesti ei jõudnudki pesta. kahju, et lapsi ei ole – need jätaks ka talle hoida.

 

Mina ei luba iial oma koju kedagi teist koristama, see on minu privaatsfääri tungimine. Olgu see mu oma ema, ämm või koristaja. Minu kodu on minu privaatsfäär. Näiteks ei luba ma emal ja ämmal ka enda tagumikku pühkida.

Mina ütleksin ämmale, et see on temast väga armas, et ta aidata püüab, aga mina olen paraku nii suure privaatsusvajadusega inimene, et mind häirib, kui keegi teine peale minu enda minu kodus koristab. Täpselt sama moodi nagu mind häirib, kui keegi mulle poes liiga lähedale astub, või vestluspartner mulle kogu aeg hästi lähedalt otse silma sisse vaatab. Ma ei sobra ise iialgi isegi mitte oma mehe kapis, tema riided panen talle kapi peale ja ise paneb kappi, sest inimesel peab jääma ka kooselus võimalus privaatsuseks.

 

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 12:47; 14.04 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei luba iial oma koju kedagi teist koristama, see on minu privaatsfääri tungimine. Olgu see mu oma ema, ämm või koristaja.

Tuletab meelde tsitaati ühest sarjast, kus mees annab teada, et palkas koristaja, et naisel lihtsam oleks
“”I hope by *maid* you mean *mistress*, because if some other woman was here cleaning…!”
Keegi tunneb ära? 🙂

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 11:48; 10.04 13:45; 13.04 12:35; 13.04 13:04; 14.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on nii mitmeti mõistetav. Mu ämm ka tahtis meil koristada. Mulle see käis nii au pihta. See on minu kodu ja minu asi ja minu töö. Minu tegemata töö.
Teisalt ämm vist tahtis näidata et kuidas peab olema korras. Igatahes tekitas see mus süütunnet.
Aga mina võiks küll koristada kuskil. See on isegi põnev ja ma ei mõtleks anda õppetundi. Mõtleks aidata lihtsalt.
Mulle meeldiks ka koristada laste tubasid hoopis rohkem kui kööki. Sinna minf enam ei lubata. Aga seda kööki, seda ma koristan nii tihti et mul on sellest juba tüdimus. Ma üldse ei viitsi enam. Ehk mulle sobiks nii et ma koristan sinu köögi ja sa korista minu????

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm on samas natuke halva ise- loomuga kui talle kuidagi konkreetsemalt vastu hakata läheb kiuslikuks. Suur solvuja. Tihti ei leia me omi asju üles kui tema koristanud on. Kahtlustan, et tal ka vargapoisi kombed juures.

Asi on sinu mehes! Su mees on tossike. Kuni naist polnud, nautis olukorda. Tegelikult tal savi.

Kui sa kardad ämma solvumist rohkem, kui oma elu, siis ela edasi nii.

Kui mees ei suuda ema korrale kutsuda, siis ma koliksin ära lihtsalt. Suhet saab jätkata ka kooselamata, kui nii vinge mees on…

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 23:02; 13.04 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, tüdruk, kas sa loll oled või?! Võtad mehe, kes on nii lupard, et ema on harjunud iga nädal tema järelt koristamas käima? Kas kõik normaalsed mehed on ilmast otsas? See on ju täpselt samast kategooriast kui emaga koos elav täiskasvanud pojukene.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suhtumine on aja jooksul muutunud. Kui omal ajal käis ema meil, siis võtsin ka natukene nagu “meie asjadesse tulemisena” ja mis ta tassib meile moose, mida keegi ei söö jne jne. Lõpuks leidsime kompromissi, et viisin talle voodipesu, tema pesi, triikis. Mõnikord käis meil süüa tegemas. Sest tal oli igav ja ta väga tahtis.

Praegu mõtlen teistmoodi. Kui pojal lapsed tulevad, siis ma hea meelega käiksin nende juures nt koristamas. Saadaksin nad välja, ostaksin spa piletid, hiljem teeksin nt süüa. Koristaksin, peseks ehk põrandad, et noored rohkem lihtsalt mitte koduste töödega end ei vaevaks. Ja läheks kohe minema, aga oleksin ehk osaline, mitte eemale jäetu.

Neid hüsteerilisi reaktsioone siin oli karm lugeda. Kui vanem inimene tahab aidata ja selle võrra end väärtuslikumana ja perega seotuna tunneb, siis ei tasu teda ju jalaga minema peksta. Riidekappidesse ei luba kindlasti vaadata. Leidke mingi koht, mida tema koristab/teeb vms. Või käige paar korda kuus temaga söömas, siis ehk ei viitsi koju ronida.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, tüdruk, kas sa loll oled või?! Võtad mehe, kes on nii lupard, et ema on harjunud iga nädal tema järelt koristamas käima? Kas kõik normaalsed mehed on ilmast otsas? See on ju täpselt samast kategooriast kui emaga koos elav täiskasvanud pojukene.

Jah, no siin üks kägu soovitab ka kõva häälega kuulutada, et koristamine ongi ainult naiste töö:

Sa ei vastanud, kas keegi on emale öelnud, et arvate mehega, et nüüd kus naine majas, pole koristamisel abi enam vaja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid hüsteerilisi reaktsioone siin oli karm lugeda. Kui vanem inimene tahab aidata ja selle võrra end väärtuslikumana ja perega seotuna tunneb, siis ei tasu teda ju jalaga minema peksta. Riidekappidesse ei luba kindlasti vaadata. Leidke mingi koht, mida tema koristab/teeb vms. Või käige paar korda kuus temaga söömas, siis ehk ei viitsi koju ronida.

See hüsteeria on mingisuguse laialt levinud kroonilise kompleksi tulemus. Palju teemasid kuidas ämm ei anna asu, mees ei austa piisavalt ja üldse kõik igal pool kiusavad. Kui tähelepanu jätkub enamuses ainult oma maailmapildi kramplikule kooshoidmisele ja ego silitamisele, siis ega õiget teiste inimestega läbisaamist ega pikaajalisi sõbra- ja paarisuhteid elus olla ei saagi. Kui aitamine tundub häiriv, on midagi väga väga valesti.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aitamine tundub häiriv, on midagi väga väga valesti.

Tasuta lõunaid pole olemas – sellest oled kuulnud? Ja kas seda ütlust ka tead, et põrgutee on sillutatud heade kavatsustega? Esmapilgul võib ju minia sundida end välja kannatama seda, kuidas külaline tema magamistoa kappe uurib, ei taha ju vanakesele halvasti öelda. Ent kui too “vanake” küla peal kellama läheb, kuis teda sunnitakse pidevalt minia kappi koristama, minia ise ei suutvat isegi oma rinnahoidjaid riiulile paigutada, siis jääb sellest suurest “aitamisest” juba väheke teine mulje. Või kui peaks tekkima mingi olukord, kus teie pere ja ämma tahtmised mingis seigas lahknevad, võib ämm hakata viskama teile nina peale, kuis tema, vaeseke, olla aastaid käinud teie juures “aitamas”, rüganud hirmsasti, hoidnud korras teie pesukapidki, ja kus on nüüd tänu!

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 23:47; 14.04 09:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui poeg veel üksi elas, siis käisin ka külas ja vaatasin elamise üle, otsestelt ei  koristanud, aga pilk on ikka profi oma – siis ütlesin  – WC korista ka potitagune ära vms, Kui pruut majja kolis, siis hoidsin suu kinni – noorte asi ja nende kodu. See, et  mehega maksime sissemaksu, ei oma mingit tähendust.

Meil käkis ämm vahest pikemalt külas, kuna elab kaugel. Tuli ikka 4-5 päevaks ja kui vahest koristas natuke, siis lasin koristada (tavaliselt küll koristas kööki).

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aitamine tundub häiriv, on midagi väga väga valesti.

Ei ole midagi siis valesti. Siis on tegemist lihtsalt introvertse inimtüübiga, kellele ei meeldi olla kogu aeg paljudest inimestest ümbritsetud vaid tahab olla omaette või oma perega. Kui inimesel ei ole abi vaja, siis tegelikult ei ole tegu abiga, siis on tegu oma isikliku igavuse peletamisega teiste inimeste meelerahu arvel. Abistaja peaks ikkagi eelnevalt uurima, kas seda abi ka tegelikult soovitakse ja kui ei soovita, siis vabatahtlikke abikäsi ostitakse oi kui paljudes teistes kohtades.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 12:47; 14.04 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, no siin üks kägu soovitab ka kõva häälega kuulutada, et koristamine ongi ainult naiste töö:

Sa ei vastanud, kas keegi on emale öelnud, et arvate mehega, et nüüd kus naine majas, pole koristamisel abi enam vaja.

Irooniaprismal patareid tühjaks saanud?
Ilmselgelt tugines minu soovitus seda kuulutada teemaalgataja enda loodud vastavale kuvandile, kes kirjeldab, kuidas just tema nimme kõik korda teeb ja mässab. Mehest on siin teemas üsna vähe juttu, kaks naist “jagavad” koristamise teemasid omavahel.
Sulle võib meeldida emaroll oma mehe kõrval, aga ma tõesti ei arva naine lupardit ümber peaks kasvatama hakkama. Käol oli õigus – ise on ta valinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.04 11:48; 10.04 13:45; 13.04 12:35; 13.04 13:04; 14.04 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kui tal just pole kommet küla peal laterdada, mida mu kappides näeb, siis mul oleks kamakaks. Las koristab. Võõrast koristajate ei kujuta oma kodus ette, aga ämm üldiselt on siiski ohutu inimene, kes asju pihta ei pane. Võiks tõesti kokku leppida, millist kappi ta tohib koristada ja mida mitte. No siis tõesti lasku käia, tunneb end kasulikuna ja mul elamine korras. Lase ennast vabaks. Minu mehe kodumaal on tavaline, et isegi keskklassi peredes mingi teenija käib kodus süüa tegemas ja koristamas. Vot sellega mina ei suuda harjuda, et võõras mu asjade vahel askeldab. Mees jälle kehitab õlgi, aga see lihtsalt Maria on ju nagu oma inimene ja terve elu meil koristamas käinud. Nojahh harjumise asi vist.

Nüüd kujutle end mõneks vanaaja aadlidaamiks, kelle teki hommikul võtab teenija pealt, seejärel sikutab su öösärgi seljast ja topib kleidikuhila selga. Musta pesu viib minema ja nühib puhtaks. Kõik su tegevus, söömine, pesemine jne oli kellegi teise silme all.  Ei mitte mingi privaatsust ja nad olid jube rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mulle ei meeldi see, kuidas ämm mind abistada püüab – ja pesukappide sorteerimine ei tuleks kindlasti kõne allagi – siis ma vestleksin temaga. Muidugi juhul nagu teemaalgatajal on, et meheraasust pole mingit tolku, et ta oma emaga ise vestleks.

Isegi kui ämm korraks solvub, siis edaspidi on mõlemal lihtsam. Kui vaikid ja kannatad, ükskord plahvatad niikuinii ja see on miljon korda hullem kui rahulikult ära rääkida.

Mina ütleksin ligikaudu nii, et tead, ma saan aru, et soovid aidata ning sellest on väga hea meel. Aga palun ära enam kappidesse mine. Lihtsalt nii on. Kui sa soovid tõesti abistada, ole hea, koori need kartulid ära ja kui aega jagub, ehk pesed ka selle akna seal puhtaks. Kas sobib? Vat see oleks väga suureks abiks sinu poolt 🙂 Aitäh 🙂

Ehk siis suunaksin ta end abistama lõikudes, kus tõesti abi võiks ära kuluda. On see siis kartulikoorimine, kiire poeskäik, koerajalutus või lapse lemmikdressipükste kummi pingutamine.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 12:33; 15.04 09:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted ämm koristab