Esileht Väikelaps ämm ostab lapsele asju

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: ämm ostab lapsele asju

Postitas:
Kägu

Kuidas öelda viisakalt oma ämmale, et ei ole nii palju vaja asju lapsele selga osta. Et kui on midagi kindlat vaja,siis saan ma ise ka osta. Ja et mu kodu ei ole nagu ladu, kuhu peab panema ka kolm numbrit suuremad riided varuks. Näiteks üleeile tõi ta nr 98 suurust kandvale lapsele 116 suurused talvetraksikad. Olevat olnud soodsalt ja lenne omad,et olid tumedad ja head.. oli temapoolne põhjendus. No oleks veel olnud 104, aga 116 on liig mis liig. Mida ma teen kolm numbrit suuremate talvepükstega?
Ja ma ei oska talle seda mitte kuidagi selgeks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: ämm ostab lapsele asju

Su ämm ostab vähemalt uusi asju,aga minu oma tõi kuskilt kasutatud vanemaid riideid,mingi 20 aasta taguseid riideid.Ainult ühe sitsikleidi olen leidnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle küll meeldiks, kui mul selline ämm oleks, aga kahjuks ei ole. Ta ei tunne lapselapse vastu üldse huvi, asjade ostmisest rääkimata.

0
0
Please wait...

Postitas:
sirtsu11

Oleks mul selline ämm kes tooks ka midagi normaaset .Ainult sitta ja paska. Vanad asjad ,mis toob õudne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesed on ikka nii erinevad. Mina ostan ise ka lapsele ette asju kui soodsalt saan. Ma küll ei oleks pahane, kui kvaliteetseid uusi asju kingitakse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oojaa, ma tean seda tunnet. Mul ka ämm tahab head ja ostab, kui midagi näeb. Riiete vastu pole mul midagi. Kui suured, küll hiljem vaja läheb ja tegelikult hea, kui on kohe kapist võtta. Jalanõudega meil sama moodi.

Aga vot mänguasjad ajavad mind juba vihaseks. Pole neid tõesti kuhugile panna. Ja need ju vaid paariks päevaks pakuvad huvi(v.a legod).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kujutage ette ämma, kes ostab lastele keemilisi jooke, värvilisi komme, lõssipulbri jäätist, kreemikooke jne.oli periood kus ta tõi seda nänni iga päev ja kõike ikka hulgi ja korraga.juba ukse peal (ilma, et oleks riideid enne seljast võtnud)tirib kommipakid lahti, et näe sööge.
viisakalt selliseid asju keelata ei saa.minu ütlemine mõjus vastupidi, hakati veel rohkem tooma ja seljataga anti seda juba 6 kuusele.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

116 number pükste eest soodsa hinnaga ei jõuaks ma ämma ära tänada, sa ei kujuta ette mis korralike riiete põud 104-134 järelturul on.
Nii et need püksid on halb näide, aga sa katsu temaga kokkulepe saada, et enne kui ta midagi ära ostma hakkab helistagu sulle või mehele 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostan ka asju ette, kui saab midagi head ja soodsa hinnaga. Ega need püksid/joped hapuks lähe. Need mustad talvepüksid on ka aastast aastasse ühed ja samad (sama lõige, sama kangas jne), ka kolme aasta pärast ei saa öelda, et see on nüüd moest läinud mudel. Kui ruumi pole, siis palu tõesti, et ämm hoiaks enda juures. Mina oleksin ka rõõmus, kui ämm tooks lapsele kvaliteetseid uusi riideid. Kui ta tooks pidevalt üllatusmune ja kummikomme, vot siis oleks põhjus pahane olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma oleks väga tänulik! need, mis arvan heaks jätaks alles, teised saad ju maha müüa 🙂 aga ämmale meeldib see tegevus, siis las olla, kiida ka , et nii head asjad jne las tal olla hea meel
meie lapsed ei saa kingitustki sünnipäevaks!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

116 on natuke suur küll, aga järgmisel talvel nii suur ka pole.
Ise ostsin 90+ pikale lapsele 116 talvetraksikad Huppa omad. Väiksemaid lihtsalt polnud ja talv oli käes. polnud hullu midagi. sellel aastal käib juba kolmandat aastat ühtede pükstega. Alt muidugi natsa kulunud on kuna ta ju käis ka ilma saabasteta nende pükstega ja siis otsad läksid talla alla, keerasin küll otsad ülesse, aga ega mind ju polnud kõikjal. Õnneks katki ei ole.

0
0
Please wait...

Postitas:
tutreke 25-04-08

Pigem hangivad vanavanemad heast südamest lastele kusagilt kaltsukast või tuttavate käest asju, mis on ajast ja arust. Tihti ei pane emad neid ka kodus selga. Seepeale solvutakse, miks asjad märkamatult kodust ära kaovad. Paar numbrit suuremad kvaliteetsed püksid leiavad hiljem kindlasti kasutust. Kui kodus ei ole ruumi, palu viisakalt ämmal riided endale hoiule võtta, tänades teda kingituse eest. Kui kunagi tulevikus oma maitsele vastavaid pükse näed, võid ju teise paari juurde osta. Minu meelest on küll vahva, kui ämm aeg-ajalt lapselapsele riideid ostab.

0
0
Please wait...

Postitas:
tiiu talu

Hahaa täpselt nagu minu ämm, alguses olin trotsi täis ja tahtsin ise-ise-ise, aga maha rahunesin, sest enamus asjad on leidnud kasutust ja on kenad, uued ja maitsekad, aga meil on kokkulepe – et kui mulle midagi ei meeldi, ma võin talle tagastada ja ta ei tohi solvuda, siis leiab mõne teise ema, mõne tuttava, kel kaa väiksed lapsed, ja pakub neile… See on meievaheline kokkulepe, ja tülisid ei ole olnud.
Jah, mänguasjadega on rohkem probleeme…

0
0
Please wait...

Postitas:
tigger

vanaema-ealine inimene vaevalt tänapäeva suurusnumbrites osav orienteeruja on ja laste pikkust teatud vanuses ka ilmselt ei mäleta – pole ju päevakohane teema enam. et siis mõistetav, et kasvuvaru üle hindas. samavõrra on muidugi mõistetav ka sinu mittevalmisolek oma koju aastateks asju ladustada. 🙂

lase esialgne ärritus mööda (pole mõtet selle laineharjal toriseda) ja palu ämmal püksid enda juurde hoiule võtta, nagu siin juba soovitatud ongi. kui on korralikud ja praktilised asjad, küll ära kuluvad. ja no kui ei kulu, siis Lennele leiab järelturu ikka, saate vähemalt raha enamvähem tagasi. 🙂

õieti on see ju tore, kui vanaema lapselaste peale mõtleb, nii praktiliselt pealegi. meil ostavad laste mõlemad vanaemad samamoodi aeg-ajalt lastele asju. mõned asjad meeldivad ja lähevad tänuga käiku, mõned mitte, aga ma juba tean, mida viimastega ette võtta, nii et pole ka väga hullu.

0
0
Please wait...

Postitas:
gekogeka

Sul on tore ja hoolitsev ämm, mina oleksin küll õnnelik.
Minu lapse isapoolne vanaema on oma ainsat lapselast üks kord vaatamas käinud ja rohkem pole huvi tundnud.
Tooks keegi meile ka Lenne talvepükse varuks…

0
0
Please wait...

Postitas:
Mutsamamma

no KUi väike peab elamine olema, et ei mahu sisse üks sahtlitäis ämma ostetud lapseriideid? või on küsimus pigem selles, et süda on väike ja saab pisiasjadest täis? me elame ka viiekesi + kass 61 ruutmeetri peal, aga seni on uksest sisse mahtunud kõik kingitused …

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas öelda viisakalt oma ämmale, et ei ole nii palju vaja asju lapsele selga osta. Et kui on midagi kindlat vaja,siis saan ma ise ka osta. Ja et mu kodu ei ole nagu ladu, kuhu peab panema ka kolm numbrit suuremad riided varuks. Näiteks üleeile tõi ta nr 98 suurust kandvale lapsele 116 suurused talvetraksikad. Olevat olnud soodsalt ja lenne omad,et olid tumedad ja head.. oli temapoolne põhjendus. No oleks veel olnud 104, aga 116 on liig mis liig. Mida ma teen kolm numbrit suuremate talvepükstega?
Ja ma ei oska talle seda mitte kuidagi selgeks teha.[/tsitaat]

Kingi ära mõnele tuttavale, kel selles suuruses laps, saad kraamist lahti 😀

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]tigger kirjutas:[/small]
[tsitaat]vanaema-ealine inimene vaevalt tänapäeva suurusnumbrites osav orienteeruja on ja laste pikkust teatud vanuses ka ilmselt ei mäleta – pole ju päevakohane teema enam. et siis mõistetav, et kasvuvaru üle hindas.[/tsitaat]No nii, kui vana siis võiks üks vanaema olla? 40? 50? Mina olen 43, olen vanaema ja orienteerun üsna hästi tänapäeva suurusnumbrites. Mul on ideaalne mälu nii oma laste kui ka lastelaste pikkuste ja kaalu suhtes. Minu vanaema omakorda on 70 ja oskab ka väga hästi oma lapselapsele riideid osta. Riideid aga ostame just sihilikult suuremaid. Lastel on rumal komme jube kiiresti kasvada. Ei ole vanaemad-vanaisad nii rumalad midagi nagu noorem generatsioon kipub arvama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]oled 43 ja su VANAEMA on 70? nali, eks?

arvesta, et on ka väga palju 70-aastaseid vanaemasid.[/tsitaat]
Vabandust, eksisin jah. Minu ema ikka. Eksitus ilmselt vanaema teemast.

0
0
Please wait...

Postitas:
tigger

[tsitaat]No nii, kui vana siis võiks üks vanaema olla? 40? 50? Mina olen 43, olen vanaema ja orienteerun üsna hästi tänapäeva suurusnumbrites. Mul on ideaalne mälu nii oma laste kui ka lastelaste pikkuste ja kaalu suhtes. Minu vanaema omakorda on 70 ja oskab ka väga hästi oma lapselapsele riideid osta. Riideid aga ostame just sihilikult suuremaid. Lastel on rumal komme jube kiiresti kasvada. Ei ole vanaemad-vanaisad nii rumalad midagi nagu noorem generatsioon kipub arvama.[/tsitaat]ma ei alahinda kedagi, lihtsalt viitasin võimalusele, et kolm numbrit suuremate suusapükste ost ei tarvitse olla kuritahtlikust tähelepanematusest tingitud. ja julgen ka arvata, et oled oma informeeritusega siiski erand. kahtlemata meeldiv erand, aga siiski erand. 🙂

minu ema on 58 aastat vana, ämm 60. arukad ja hoolivad inimesed mõlemad, ämm omab lasteaiaõpetajana ka igapäevast kokkupuudet väikelaste ja nende \”formaadiga\”, aga panevad ikka mu laste riiete suurusnumbritega vahel mööda (sest ostsid \”silma järgi\”) või siis helistavad – juba mitmendat korda hooaja jooksul, kole lugu küll :p – et number üle küsida. ma ei arva, et see kuidagi nende \”lupjumist\” väljendaks ja ei pea seda ka enesestmõistetavaks, et nad siuksed eluloolised detailid pidevalt meeles peavad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina, teemaalgataja..
Ehh, kuidas nüüd öelda, et meil ikka selline lugu, et ma olen ämmale raha andnud ikka siis asjade eest. Ta räägib, et näe, teil on vaja ju seda ja seda ja et näe ma ostsin teile ära, et sain poole hinnaga ja et ainult nii palju maksis, mõtle kui palju sa kokku hoiad selle pealt jne. Ja siis ma olen ikka vastru võtnud ja öelnud, et oota, ma otsin Sulle raha ka nüüd… Ja siis toob teinekord jälle..Arvab, et teeb heateo, et säästab mind poodlemast 🙂

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Väikelaps ämm ostab lapsele asju

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.