Esileht Pereelu ja suhted ämm, pojake ja plastiliin

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: ämm, pojake ja plastiliin

Postitas:

Pojakene, kas sul ikka sai kõht täis? Missuguse kartulisordi me kevadel maha paneme, proovi neid kartuleid, missugune neist sulle kõige rohkem maitseb? Kas hommikuks küpsetan pannkooke või tahad võileibu süüa? Sa oled töönädalast kindlasti kurnatud, mine pikuta diivani peal. Oi, sul läks see asi töö juures korda, kui tubli! Tubli, tubli, tubli! Kas kallan veel kohvi?

Olgu mainitud, et mina istun ka selles lauas. Sama hästi võiks pojakese kõrval tühi tool olla. Teen ise algust ja mainin, et mul läks ka sel nädalal üks asi korda. Ahah on kogu reaktsioon ja jutt veereb tagasi pojakese radadele. Kuid siiski! Kuidas sa pannkooke küpsetad? Kes sulle seda küll õpetas? Pannkooke küpsetatakse hoopis nii ja nii. Tead kuidas ma eile aias töötasin, hommikul alustasin ja pimedas tulin tuppa. Süüagi polnud aega. Ma pole mitte kunagi väsinud.

Miks ma küll tunnen end ämma juures tundetu-hingetu ebaolulise plastiliinitükina, kellest tuleb eeskuju, vihjete ja õpetussõnade abil voolida pojakesele sobiv partner. Valmis saan ma ilmselt siis, kui olen võimalikult ämmasarnane. See on muidugi püüdmatu ideaal – niru materjal see plastiliin sellise ülipeene eesmärgi jaoks – aga noh, teeme niipalju kui annab.

See nii-öelda valgustumine võttis minusugusel juhmil tüübil hea tüki aega. Nüüd mõtlen, mida edasi teha. Ehk on keegi seda rada juba käinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 10:03; 28.03 10:17; 28.03 10:59; 28.03 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ahh, võta vabalt, tõsiselt. Sul ei ole võimalik oma ämma muuta ning emade ahviarmastus poegade vastu pole midagi uut siin ilmas. Vaevalt ämm nüüd hirmsasti sinust midagi voolida üritab, ta lihtsalt ei tule oma ülihoolitseva ema rollist välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, kui ma nüüd mõtlen, siis vabalt võtmine ei sobi mulle. Mulle tõesti ei meeldi, et ämm mind diskrimineerib. Mulle meeldiks, kui ta lõpetaks pojakese ninnunännutamise või siis kudrutaks minu ümber täpselt samamoodi nagu pojakese ümber. Annaks pojakesele nõu ja vihjeid, kuidas mulle pannkooke küpsetada ja väsimatult tööd vihtuda. Tahan võrdset suhtumist ja kohtlemist. Kuidas seda saavutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 10:03; 28.03 10:17; 28.03 10:59; 28.03 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm ämmaks aga sellise mehe juurest jookseksin mina küll minema. Memmepoegadega pole midagi peale hakata. Ja kui ta juba praegu ei julge suud lahti teha, et kasvõi midagigi sinu kaitseks öelda, siis oota ainult, mis saab kui teil lapsed sünnivad ja ämm siis kõike dikteerima hakkab. Pealegi on see \”mees\” sul üks suur laps, keda peab pidevalt kiitma, valmis sättima tema riided, tegema iga hommik võileibu, kasima ja paitama. Sest teda on nii kasvatatud… siiamaani kasvatatakse teda nii. Tema on jumala kingitus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, kui ma nüüd mõtlen, siis vabalt võtmine ei sobi mulle. Mulle tõesti ei meeldi, et ämm mind diskrimineerib. Mulle meeldiks, kui ta lõpetaks pojakese ninnunännutamise või siis kudrutaks minu ümber täpselt samamoodi nagu pojakese ümber. Annaks pojakesele nõu ja vihjeid, kuidas mulle pannkooke küpsetada ja väsimatult tööd vihtuda. Tahan võrdset suhtumist ja kohtlemist. Kuidas seda saavutada?[/tsitaat]

Aga miks sul seda (võrdset suhtumist ja kohtlemist) ämma poolt vaja on? Kas sul on tunnustusest puudus?
Minu ämm on samasugune, aga mind kuidagi ei häiri. Ma olen oma mehega 20 aastat abielus olnud, väga hea mees on ja suhe igati terve. Mina teen pannkooke ühtemoodi, ämm teistmoodi, mees ja lapsed söövad mõlemaid, kuigi on erinevad.
V-o on asi selles, et me oleme abikaasaga kumbki oma erialal üsna hinnatud tegijad, tunnustusvajadus on vist täidetud, kaastöötajate, (erialase) avalikkuse, teisalt ka oma laste poolt (mõned on juba päris suured ja oskavad meie üle uhked olla :)). Ämma tunnustust ma tõesti ei vaja. Mõtle sellele, miks sina vajad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa oled liiga tundlik! Minule teeks selline asi esiteks nalja ja teiseks ei sooviks ma kindlasti, et minu ümber samamoodi kudrutatakse.
Katsu aru saada, et eri peredes on eri suhtlemisstiilid. Muiga lihtsalt ja ole õnnelik, et sind otseselt ei halvustata. On sul enesehinnanguga probleeme, et sa seda naljana ei suuda võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame lähestikku ja kohtume tihti. Annan endale aru, et see suhtumine hakkab mulle emotsionaalselt mõjuma. Tilkuv vesi teeb pikapeale ka kivisse augu. Olen tabanud end mõttelt, et ehk ma siis ei väärigi ämma tähelepanu, ei ole nii väärt inimene nagu tema poeg jne. Ühesõnaga, ohtlik tee, mis võib mind ajapikku märkamatult masendusse viia.

Tööalaselt on kenasti, samas ei midagi erilist. Sõbrannadega suhtlemist on vähemaks jäänud, sest neil pereelus kiired ajad. Ilmselt tekitab minus tunnustusvajadust, et olen pidevalt olukorras, kus pojakest minu kõrval aina tunnustatakse.

Mees ei märka seda, eks talle on ema jutt niikuinii nagu hane selga vesi. Vaevalt ta seda naudib, võtab pigem kui taustamüra. Pannkooke küpsetame kodus üksteisele mõlemad ja mees erihoolitsust ei vaja. Probleem on ainult ämma suhtumises, et ta jätab mind absoluutselt tähelepanuta või kui pakubki tähelepanu, siis kriitilist.

Kui nüüd endaga päris aus olen, siis tegelikult ma ämma enam näha ei taha. Suhtluse lõpetamine poleks minust muidugi viisakas, küll aga teraapiline mulle endale.

Samas on aiatööde hooaeg algamas ja oleme alati seal abiks käinud. Mulle meeldib õues olla ja aias tegutseda. Kiita saab selle eest muidugi ainult mees ja kartulisortide valimise õigus on kah temal. Ehh, aga kui teeks sel aastal hoopis sõbranna juurde aiamaa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 10:03; 28.03 10:17; 28.03 10:59; 28.03 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldib, et ämm oma poega, st. minu meest nii väga armastab. Vaatan alati heatahtliku muigega, kuidas ämmake üritab mu mehel juukseid kammida, talle triigitud ruudulise taskuräti rinnataskusse topib või lemmikhõrgutisi ette kühveldab.
Minu ei ole oma emaga eriti head suhted. Olen rõõmus, et vähemalt mu mehel on armastav ema, olgugi et see kohati ahviarmastust meenutab.

Peab tunnistama, et ämm suhtub ka minusse väga hästi. Ta ei väsi rõhutamast, kui tänulik ta on, et just mina tema pojakesega koos elan ja kui väga on mehel minuga vedanud. Õnneks ei ürita ämm minu juukseid kammida ega lusikaga toitu suhu toppida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm on ju su mehe ema mitte sinu ema. Seega loomulik, et armastab ja nännutab poega rohkem. Vaevalt sa ise ka oma poja naisesse hakkad täpselt samuti suhtuma kui enda lihasesse poega. Kuigi jah, ämmaga sõbranna oleks muidugi parem variant olla kui täitsa ignoreeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen oma 38-eluaastaga selgeks saanud, et nüüd olen nii vana küll, et EI PEA suhtlema inimestega, kellega ei taha. Olgu sugulased või kes iganes. Nooremana ei jätkunud julgust, sest see ei olnud ju viisakas. Ise ka ämmaga vabatahtlikult ei suhtle, meil on teised probleemid.
Kas ämm hoiab su lapsi, see oleks minu silmis ainus põhjus, miks temaga suhteid hoida? Mis siis, et on mehe ema ja armastab teda, kui see inimene teeb enesetunde halvemaks (ja usun, et sa ei ootagi, et sind armastataks, vaid lihtsalt aktsepteeritaks), siis mina temaga ei suhtleks.
See, et elab lähedal, ei ole mingi argument. Ära mine sinna. Kui mees läheb, mina oma emale külla, otsi mõni sõbranna üles ja soojenda suhteid. Naudi kodus üksindust. Mehe kaudu lase edasi öelda, et ei tunne ennast sealt koduselt ja oodatuna. Kõik. Mees las suhtleb oma emaga nii palju, kui tahab, see on tema otsustada.
Ja mis mõttes hommikuks pannkooke? Ööbite ka seal või? Kui oma kodu on lähedal, miks siis ämma juurde ööseks jääte? Ja mis mõttes peale rasket töönädalat diivanile pikutama? Kohe peale tööd lähete ka ämma juurde või? Äkki asi selles ongi, et seal nii palju jõlgute, sellepärast ämm tunnebki, et te pole külalised, vaid ta endiselt kasvatab oma poega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule meeldis see ämm kirjelduse poolest igatahes seda suvitajat filmist Siin me oleme. 😀

Ilmselt ma vaataksin pealt ja irvitaks omaette. Kade ei oleks ja suhtlemist ei katkestaks, su ämm on tõeline koomik ja saad alati tema poole end naerutama minna. Väga positiivne inimene minu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ämm ämmaks aga sellise mehe juurest jookseksin mina küll minema. Memmepoegadega pole midagi peale hakata. Ja kui ta juba praegu ei julge suud lahti teha, et kasvõi midagigi sinu kaitseks öelda, siis oota ainult, mis saab kui teil lapsed sünnivad ja ämm siis kõike dikteerima hakkab. Pealegi on see \”mees\” sul üks suur laps, keda peab pidevalt kiitma, valmis sättima tema riided, tegema iga hommik võileibu, kasima ja paitama. Sest teda on nii kasvatatud… siiamaani kasvatatakse teda nii. Tema on jumala kingitus![/tsitaat]

Uskuge naised sellel Käol on täiesti õigus. Mina olen selle supi sees.
Ämm on mulle isegi öelnud, et kas sa võtsid mehe töö tegemiseks?
Lapsi hoian võimalikult kaugele, kuna sellist kasvatust ei soovi. Tema põhimõte on, et laps räägib siis kui kana pissib! Nüüd te kindlasti küsite, et kuidas mulle selle ämma poeg sobib. Vastuseks sellised memmekad suudavad seda üsna hästi varjata, kui nn tõde selgus, oli juba hilja. Kui meil lapsi poleks, siis kindlasti ka koos enam ammu poleks. Peale laste sündi tegi kohe ämm teatavaks, et tema tahaks lapsi ise kasvatada, aga see pole tal õnnestunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 11:45; 28.03 11:47; 28.03 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, kui ma nüüd mõtlen, siis vabalt võtmine ei sobi mulle. Mulle tõesti ei meeldi, et ämm mind diskrimineerib. Mulle meeldiks, kui ta lõpetaks pojakese ninnunännutamise või siis kudrutaks minu ümber täpselt samamoodi nagu pojakese ümber. Annaks pojakesele nõu ja vihjeid, kuidas mulle pannkooke küpsetada ja väsimatult tööd vihtuda. Tahan võrdset suhtumist ja kohtlemist. Kuidas seda saavutada?[/tsitaat]

Sa ei saavuta normaalselt seda kunagi. Hoia eemale kohe heaga vähemalt ämmast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 11:45; 28.03 11:47; 28.03 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile!

Eks ta oli alguses ka mulle koomiline, kuid nüüd on asi end selles võtmes ammendanud. Vaataks sedalaadi koomikat parem televiisorist kui et oleks ise osaline.

Oleme ööseks jäänud küll, et saaks kohe hommikul mõne tööga peale hakata. Puhkus peale töönädalat on mehele ämma poolt soovitatav alati, sõltumata külastuspäevast. Lapsi ta ei hoia.

Mees ämma juures üksi käimisest huvitatud ei ole. Mees tahab nädalavahetused koos minuga veeta. Mina muidugi koos temaga ka. Eks ta vast läbi häda sinna vahetevahel omapäi jõuaks ka, aga väga harva. Vat see juba vallandaks suguvõsas seebiooperimõõtu skandaali. Ei aitagi vanematel kartuleid panna!

Kõige parem oleks omavaheline suhtlus meie kõikide (heake küll, minu) jaoks kvaliteetsemaks saada. Ehk läheksime üheskoos ämmaga Aadu Kadakase juurde? Mis talgi teha, loeks korraks sõnad peale, ämm noogutaks sulnilt ja varsti oleks kõik jälle nii nagu ennegi.

Vist ikka siis eemaldumine on ainuvõimalik lahendus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.03 10:03; 28.03 10:17; 28.03 10:59; 28.03 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

🙂 meil on vastupidi. Pojake saab nagu nurka sirtsutanud kassipoeg ja mind poputatakse. Mine loe ajakirju, kas ma kartulit praen, kas ma vaarikakompotti teen teile, mis moodi sa praemuna soovid. Imelik hakkab vahest, nagu mõni mõrd oleks ja käiks ja õpetaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu suhtumine on nagu kolmeaastasel. Sa oled kade, et ema oma poega kanaema kombel ümardab ja oled kade, et meest kiidetakse. Muuta saad sa ikka ainult enda suhtumist ja olekut. Mis selles ämma suhtumises siis nii halba on? Kui ta käiks ja sulle ka koguaeg süüa topiks ja midagi teha ei lubaks ja sunniks puhkama, kas siis oleksid rahul? Ma ausalt öeldes kahtlen selles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 12:30; 28.03 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga manipuleeri ämma natuke. Tal on kindlasti mingi kiiks/huvi, millest ta lõpmatuseni rääkida võiks. (Näiteks minu emal on see igasugu kodused ravimeetodid ja siis igasugu mõttetutest kohtadest loetud tervisliku toitumise põhimõtted). Küsi nende asjade kohta, nooguta ja kiida takka. Küll siis ämmkene mõtlema hakkab kui tore minia sa oled. Ja varsti oletegi nagu sukk ja saabas 😉

Näiteks võid küsida ta käest kartulisortide erinevuste kohta ja kust neid saab jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga palju käite ämma juures. Meie tarvitame ämmaga suheldes põhimõtet \”kes kaugel, see kallis\”. Ja kui loobusime kohustuslikust töötegemisest a la ühine kartulipanek, läksid suhted palju paremaks. Tegime ämmale selgeks, et meil on oma pere ja koduga nii palju tööd,et tema peaks hoopis meil abis käima, aitama remonti teha, koristada, lapsi hoida jne. Meil on väikesed lapsed, mõlemal täiskohaga töö. Ämm aga on kõbus töötav pensionär, lapsed suured ja vaba aega laialt käes.
Nüüd on meil reegel, et igaüks töötab omas kodus ja üksteisel käime külas. Külalisi ju teadupärast tööle ei panda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma arvan ka, et käi vähem või ära käi üldse. Ämma muuta sa küll ei suuda. Maksimum, mille sa saavutaksid, on välja pressitud võltskiitus.
Minu meelest pole selline jutt mitte mehe kiitmine, vaid ämm pole aru saanud, et mees pole enam ammu tema pisipupsik.
See ämma jutt on nii tuttav.
Ega mehele ei pea ütlema, et \”sel nädalavahetusel me su ema juurde ei lähe\”. Sa käi lihtsalt mehele välja mingi ahvatlev alternatiiv, kuhu minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, ära muuda midagi. Otseselt ta ju sind maha ei tee, ei usu, et ka kuidagi halvast suhtuks. On lihtsalt selline kanatüüp, kes ei oska armastust poja vastu teisiti väljendada, kui tema ümber nii sebides. Ma ainult imestan, et pojake ise sellest \”ninnunännu linnupoja\” staatusest välja ei taha tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ah, ära muuda midagi. Otseselt ta ju sind maha ei tee, ei usu, et ka kuidagi halvast suhtuks. On lihtsalt selline kanatüüp, kes ei oska armastust poja vastu teisiti väljendada, kui tema ümber nii sebides. Ma ainult imestan, et pojake ise sellest \”ninnunännu linnupoja\” staatusest välja ei taha tulla. [/tsitaat]
Mees ei oska sellest välja tulle, ilmselt häurib see ka teda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.03 11:45; 28.03 11:47; 28.03 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallis teemaalagataja, Sa kirjutad nii hästi! Ma saan aru, et seda elu elada pole eriti naljakas, aga lugeda on küll naljakas. Saada ämmale link selle teema juurde. Või kui ta netti ei kasuta, siis trüki teema välja ja \”unusta\” lauanurgale kui ämma juurde lähete. Ehk jõuab prouale üht-teist kohale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mees ei oska sellest välja tulle, ilmselt häurib see ka teda.[/tsitaat]

Sa nagu mehe käest ei ole küsinud, et mis ta arvab sellisest ülihoolitsusest ja kurtnud kuidas see kõik sind ärritab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.03 12:30; 28.03 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu mees oli ka suhte alguses selline, või õigemini ta ema oli. Esmalt tegin mehele selgeks, et ei ole normaalne, kui ema oma täiskasvanud pojaga sel viisil kõneleb, ta pesu peseb ja muidu kõik ette-taha ära teeb. Ja külaskäike tõmbasin ka koomale, sest millalgi pidi ju meie aeg ka olema. Nädala sees töö ja kool ja kui ta ema juurde läksime, siis ta ema pm istus meie vahel ja käis 100 korda headööd soovimas uksevahelt 😀
kui külaskäigud harvemaks jäid ja mees ennast enam ümardada ei lasknud, siis kadus ka see nännutamine ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli suhte algul ka see nännutamine. Päris suhte alguses, kui alles kokku kolisime, siis ämm helistas iga päev pojukesele, et mida siis \”see plikake\” sulle ikka süüa tegi ja kas puhtad riided on kapis. Neid näiteid on mul veel sadu aga ei hakka siia kirja panema. Iga mure korral helistas mees emale, nagu titt, nõu küsima. Mina ütlesin mehele otse, et kui temal mure siis ta arutab seda minuga, mitte ei helista emale. Ütlesingi mitmeid kordi, et ta on memmemekas ja mulle memmekad ei meeldi. Lõppes ära see. Kui mees hakkas ema ninnunännu peale märkuseid tegema siis ta ka enam totrate küsimustega ei helistanud. Hetkel meil ämmaga suhted väga soojad ja mees saab emaga väga hästi läbi. Mees peseb riideid, koristab, teeb süüa ja hoiab lapsi ilma palumata. Niiet on võimalik küll memmekaid ümber õpetada.
Olgu öeldud, et ämma teine poeg lahutas selle nunnutamise pärast abielu, kes ongi aastaid nüüd üksi ja naudib ema poolset tähelepanu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav lugu. mina olen 18 aastat abielus olnud ja mu ämm ilmselt ei teagi, et ma olen ka kena karjääri teinud ja et ma üldse kusagil tööl käin. Mehe töö saab seevastu pidevat tähelepanu ja huvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ämmal on ka huvitav filosoofia -näiteks ei tohi mehele kunagi öelda et teeb midagi valesti, tehku – aga naisel ei ole õigust meest arvustada. Teiseks ei pea mees kunagi tegema kodus töid, mees on ilupuu.
Kui mees teatas, et saame 3nda lapse – ütles ämm, oi -siis läheb sinul (pojal) raskeks – kuigi ma teenin rohkem kui ta poeg.
Kuna mees on väga normaalne ja ei pane ema juttu tähelegi – siis ei ole probleemi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust enamik neist lugudest siin näitavad seda, et sellised ämmad ei pea sisimas õigupoolest ka oma lapsest (pojast) lugu kui teisest täiskasvanud inimesest. Mis siis, et oma poeg, aga võiks ju austada tema privaatsust, tema naist, tema loodud perekonda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei suhtleks enam sellise ämmaga. Kui sina temale tühi koht, siis tema sinule ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm, nii palju ämmast ja ainsat sõna mehest? Mehel on nagu endal ok, kui teda 10-aastasena koheldakse ja sind pannkokke küpsetama õpetatakse? Ema ei ole süüdi, mees lasebki nii teha, seetõttu ema teebki. Hakka näpuga näitama mehe poole, kes ennast poputada laseb emmel. EMA, MA ISE- oleks hea algus.

Aga muidu ei midagi erilist- memmepoega koheldaksegi memmepojana ning tassitakse kõike ette ja palutakse tööl mitte pingutada. Mees kuuletub!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Pereelu ja suhted ämm, pojake ja plastiliin

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.