Esileht Pereelu ja suhted Ämm solvus, et teenin rohkem, kui mees

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Ämm solvus, et teenin rohkem, kui mees

Postitas:

Ämmaga tuli jutuks, et olen töö tõttu palju kodunt ära ja muuhulgas julgesin vihjata, et teenin oma mehest rohkem. Ämm solvus ära. Nii ära solvus, et helistas eraldi mu mehele, et öelda, et ta on solvunud selle peale, et julgesin nii öelda. Kas peaksin vabandama?

+5
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solvus ära?
Mis imelik väljend see on?

+17
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaga tuli jutuks, et olen töö tõttu palju kodunt ära ja muuhulgas julgesin vihjata, et teenin oma mehest rohkem. Ämm solvus ära. Nii ära solvus, et helistas eraldi mu mehele, et öelda, et ta on solvunud selle peale, et julgesin nii öelda. Kas peaksin vabandama?

Rohkem teenimist ei ole tõesti ilus kellelegi nina alla hõõruda, ei mehele ega naisele.

+12
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 18:16; 02.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul vaja ussitada?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On sul vaja ussitada?

Eks see oli ilmselt enesekaitse tal, sest ämm vihjas ilmselt ikka üsna jämedalt, et õige naise koht on mehe kõrval supikulpi liigutamas, mitte tööasjus mööda ilma ringi rallimas. Ja siis ta üritas end õigustada, aga selle asemel et öelda nojah, siis on ehk ületunnid õigustatud, oli ämma reaktsioon, et “Häbematu naine, kuidas sa julged, milline ülbus…”

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabanda jah, “vabandust, et ma su pojast rohkem teenin”.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 18:53; 01.07 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm on jah sul vana kooli naine. Meieni ka hakkas jõudma mingi hetk klatš, kuidas mees on ikka nii tubli nii tubli, ehitab maja, võimaldab reisimist jms, aga naine on see nõudlik ja rahaahne. Tegin ka lõpuks selgeks, et mina hoopis tagan pangalaenu oma palgaga ja teenin rohkem. Nüüd on raha kohapealt vähemalt suuke kinni. Elu sees ei hakka vabandama nii rumala inimese ees. Las keeb oma vihas või kadeduses. Üldse ei huvita, mida ta arvab või tunneb.

+22
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 19:37; 02.07 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm solvus ära. Nii ära solvus, et helistas eraldi mu mehele, et öelda, et ta on solvunud selle peale, et julgesin nii öelda. Kas peaksin vabandama?

Mitte mingil juhul.
Mina kasutaks head võimalust ära, et ilma teda REAALSELT solvamata ehk saab lollist lahti.
No selles mõttes lahti, et ei peaks nii tihti suhtlema.

Või on sellisega sul tõesti huvitav koos aega veeta ja jutustada?
Ma kahtlen, et on…

Ja hea juhus on see selles suhtes, et sa ju ei öelnud midagi valesti.
Kui tõesti nii on, nagu sa ütlesid.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan aru, et ämm ei solvunud selle peale, et sina teenid rohkem, vaid selle peale, et selle teemaks võtsid (mis iganes see jutuajamise eesmärk ja alatoon oli – uhkustamine, ämmale nina peale viskamine, et oled tublim kui tema poeg vmt).

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äi hakkas kunagi minu ees vabandust paluma või õigemini vabandusi otsima, miks mees ehk tema poeg minust vähem teenib. Et ikka ajutiselt ja ju on nutti vajav töö (!) ja mehe mõistust vaja 🙂
Vabandusi pole kunagi vaja olnud, meil on mehega selles suhtes kõik ok ja omavahel rahatülisid või -probleeme pole.
Välja tuli see äia jaoks lihtsalt nii, et ostsime maja, võtsime kodulaenu ja ämma-äia jures siis sai mainitud – ei mäletagi, kas mina ütlesin või mees ütles, et laen on muidugi kahe peale, aga läheb minu arvelt. Äi siis küsis, et miks ja mu mees vastas, et sest tal on suurem palk.
Kole piinlik oli, kui äi hakkas siis jutustama, et siis mees peaks rohkem kodutöid tegema (teebki) ja ju ta uue töökoha ikka leiab (ei taha uut). Õnneks viimased 20 aastat enam sellest juttu pole olnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saan aru, et ämm ei solvunud selle peale, et sina teenid rohkem, vaid selle peale, et selle teemaks võtsid (mis iganes see jutuajamise eesmärk ja alatoon oli – uhkustamine, ämmale nina peale viskamine, et oled tublim kui tema poeg vmt).

Aga kui ämmal ongi arusaam muidu, et tõesti kõrvaltvaadates, et naine kulutab nii palju tema kalli pojukese raha ja tekib tõrge, kuulujutud jmt, siis on tõesti valus löök, kui tuleb välja, et naisuke hoopis enda teenitud raha kulutab. Ja kui keegi lastega koju peaks jääma siis pigem jäägu mees, kuna tema panus väiksem. See on pigem ego küsimus.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 18:53; 01.07 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmaga tuli jutuks, et olen töö tõttu palju kodunt ära ja muuhulgas julgesin vihjata, et teenin oma mehest rohkem. Ämm solvus ära. Nii ära solvus, et helistas eraldi mu mehele, et öelda, et ta on solvunud selle peale, et julgesin nii öelda. Kas peaksin vabandama?

? Mis sina siia puutud, kui ema on poja peale solvunud, isegi helistas. Eks võid muidugi vabandada, et andsid põhjust emal poja peale solvunud olla, et oleksid võinud suu kinni hoida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm solvus ära. Nii ära solvus…

Oeh, kui huvitav väljend. Ei saagi aru, kas see on tahtlikult nii öeldud, et rõhutada olukorra veidrust. Või keegi tegelikult räägibki nii?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt tuli teema selle kodust ära oleku kohta. Rahast rääkida ei taha, summat öelda pole kena. Ja ütleski et et selle töö eest on palk päris hea, rohkem kui mehel.
Kui mehel pole ka palk eesti keskmine, siis nii võiks ju võrrelda küll. Sest kui oleks öelnud et palju kodust ära küll, aga selle eest makstakse üle keskmise palga, poleks see olnud ka kuigi hea selgitus et palk tasub äraoleku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solvus ära?

Mis imelik väljend see on?

Sama, mis “suri maha” või “pani prillid pähe”.

Las solvub. Küllap on lihtsalt kade. Mul ka 70+ ämm ei saa paljudest moodsatest asjadest enam aru. Näiteks sellest, miks pean mina oma last autoga sõidutama, kui tema ometi noore emana kunagi ammu käis oma lastega kilomeetreid jalgsi läbi igasugu metsade, karjamaade ja mille iganes veel.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teenin ka rohkem, kui abikaasa, samas saab ta dividende. Aga nalja tegi see, kui mees teatas oma emale, et me saame teise lapse – siis emake ohkas, sul läheb nüüd raskeks… Raskeks? Me elame oma majas, laene ei ole, ma sain pea max emapalka ja seda ajal veel, kui oli masu ja mehel vähenes töö 30%.
Mu ämm elab veel selles maailmas, kus mees toob raha koju, viskab jalad seinale ja naine koristab, teeb süüa ja kantseldab lapsi.
Tema jaoks oli üllatus ka see, et reisima minnes mees ise pakib oma asjad kaasa ja laupäeviti koristab tube.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 08:37; 02.07 12:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ämm oleks küll õnnelik, kui ma rohkem teeniks ta pojast. See tähendaks ju seda, et poeg ja ta pere saavad ilusti hakkama ja tema ei pea muretsema ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teenin ka rohkem, kui abikaasa, samas saab ta dividende. Aga nalja tegi see, kui mees teatas oma emale, et me saame teise lapse – siis emake ohkas, sul läheb nüüd raskeks… Raskeks? Me elame oma majas, laene ei ole, ma sain pea max emapalka ja seda ajal veel, kui oli masu ja mehel vähenes töö 30%.

Mu ämm elab veel selles maailmas, kus mees toob raha koju, viskab jalad seinale ja naine koristab, teeb süüa ja kantseldab lapsi.

Tema jaoks oli üllatus ka see, et reisima minnes mees ise pakib oma asjad kaasa ja laupäeviti koristab tube.

Meil sama, et mees saab aegajalt dividende, samas minu palk on stabiilsem ja püsivamalt veidi kõrgem. Meil sai ka ilmselt ämmapoolne klatš alguse sellest, kui ta nägi, et mees vahetab päriselt mähkmeid, koristab lauda ja tube, viib-toob lapsi. Külalisi vastu võttes ma istungi veiniklaasiga külaliste seltsis ja vahel jooksebki teenindama lapsi hoopis mees. Mina järelikult olen mugav ja nõudlik majaproua, käsin (!) mehel meie oma kodu koristada :). Ei lase mehel peale tööpäeva puhata (minu puhkus peale minu tööpäeva ei ole oluline). Laste saamise kohapealt ta pööritab oma silmi ilmselt siimaani arvamusega, et mina olen meie lapsed mehelt välja pressinud ja koormaks ladunud. Nagu mehel puuduks mõtlemis- ja otsustusvõime. Rääkimata sellest, et mees on palju suurem laste sõber ja fänn, kui minust iial saab.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 19:37; 02.07 09:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb situatsioonist, kuidas seda öeldakse.
Kui ämm kukkus eluõpetust jagama ja teie pere elamise viisi arvustama, kuidas sina raiskad mehe raha ja kodus ka midagi ei tee, pojakene rabab ja temal on “raske” jne, siis on selline selgitus talle päris paras. Liiati sulatõsi, niiet seedigu ise. Elab üle ja hakkab sind ehk rohkem austamagi, kui “peretoitjat”.

Kui iseendale tundub, et sai liiga nina peale visatud, nähvasid, lihtsalt suurustasid tema poega (või nende peret) halvustades, siis tasuks vabandada. Ainult et kui see tõsi on, mille eest sa vabandad, et saadki rohkem raha? Vabandamist väärib sel juhul siis ütlemise viis, mitte palk ise, eksole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mõtle järele, mille eest sa peaksid vabandama? sa ei saa vabandada ju selle eest, kui palju sa teenid või kui palju su mees teenib. samuti ei saa vabandada selle eest, et sa oma või mehe palga ja vahekorra avaldasid. Sest selles pole midagi valet, häbiväärset, solvavat. Ainus asi, mis võib olla vabandamist väärt – nagu eespoolgi toodud, on see, kuidas sa seda ütlesid. Seega mõtle järele, kas sa avaldasid seda kuidagi nähvates, etteheitvalt, meest alandades või ämma kasvatust alandades jne. Kui siiski tundub, et kõik sai täiesti neutraalselt välja öeldud nii muuseas jutu sees, võibolla ämm isegi ise uuris vmt, siis ei ole vabandamiseks põhjust.

Ainult sina ise tead, kas on midagi, mille eest vabandada. ja kui sa ei tea, siis on alati võimalus ämmal tuurida, et sa päris täpselt ei saa aru, mille eest sa vabandama pead – et kas ämm on solvunud sinu peale, et sa teenid mehestrohkem, et ta poeg endale niivõrd väärt naise leidis või mille peale täpsemalt?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 09:58; 02.07 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ämm elab veel selles maailmas, kus mees toob raha koju, viskab jalad seinale ja naine koristab, teeb süüa ja kantseldab lapsi.
Tema jaoks oli üllatus ka see, et reisima minnes mees ise pakib oma asjad kaasa ja laupäeviti koristab tube.

Kuidagimoodi on too jube naine suutnud kasvatada sellise toreda mehe sulle.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on endal poeg ja kuigi ta on veel väike, siis ma ise mõtlen, et kui mu poja naine teeniks rohkem kui poeg, oleks päris rõõmus selle üle. Rahateenimine pole lihtne ja väga tore, kui peres on kaks hästi teenivat täiskasvanut. Kodutööd pole ka minu arust mingi asi, mille pärast lahku minna ja saagida, kuigi see tihtipeale nii kipub välja kujunema. Palgatagu koristaja ja pingeid on peres hoopis vähem. Raha on peredes suur pingeallikas ja neil, kellel seda on lahedamalt, on ka peresuhted palju rahulikumad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 18:16; 02.07 10:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ämm elab veel selles maailmas, kus mees toob raha koju, viskab jalad seinale ja naine koristab, teeb süüa ja kantseldab lapsi.

Tema jaoks oli üllatus ka see, et reisima minnes mees ise pakib oma asjad kaasa ja laupäeviti koristab tube.

Kuidagimoodi on too jube naine suutnud kasvatada sellise toreda mehe sulle.

Oled kindel, et just ämm teda tegelikult kasvatas? Minu abikaasa jäeti ta ema poolt vastsündinuna hoopis vanaemale, sest ema tahtis oma elu elada. Üldse olid nõukogude ajal olemas isegi imikute ööpäevaringsed lastehoiud, kus mitu mu tuttavat ja eks-kallimgi samuti käinud on.

Teine teema on siin, et miskipärast just poegade emad näikse väga kinni olevat mõttemallis, et tema poja on kangelane, too võõras naine ei tee aga mitte midagi.

Tutvusin oma praeguse abikaasaga üliõpilaspõlves ja abiellusime. Ülikooli lõpetamiseni oli jäänud viimane aasta. Mehe vanemad olid mul seljas nagu kaarnad, igal kohtumisel leidsid võimaluse hõõruda nina alla, et nende poeg käib tööl, aga sina mitte. Õnnepalee koridoris, üks minut peale abiellumist, ajas värske ämm mulle ligi ja sisistas kõrva sisse: “Aga vaata et sa ikka tööle lähed!” Soovisin ülikooli lõpetada nominaalajaga, koormus oli päris suur ja kodune majapidamine (talukoht) oli ka minu õlul. Lisaks sain eduka tudengina stipendiumi ja teenisin erialaste otstega väikest palka. Sellegipoolest oli ämmale mu ülikoolis õppimine pinnuks silmas, tema meelest oli see ajaraisk. Oleksin pidanud tema tahtmise kohaselt ülikooli viimasel aastal pooleli jätma ja mõnele suvalisele lihttööle minema. Siiamaani olen tänulik iseenda meelekindlusele, et järele ei andnud ja tema keelitamisest hoolimata ikkagi ülikooli ära lõpetasin.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ämm elab veel selles maailmas, kus mees toob raha koju, viskab jalad seinale ja naine koristab, teeb süüa ja kantseldab lapsi.

Tema jaoks oli üllatus ka see, et reisima minnes mees ise pakib oma asjad kaasa ja laupäeviti koristab tube.

Kuidagimoodi on too jube naine suutnud kasvatada sellise toreda mehe sulle.

kuule, ei tasu alahinnata ühiskonna mõju. Mu mees on ka kasvanud ikka vanakooli kasvatusega, sh oli tal 2 vanemat õde. Ämm on ikka päris üllatunud, kui räägin, et tavaliselt teeb meil õhtusöögi mees, sest tema jõuab varem töölt koju. Vanemate mõju on siiski lühiajaline võrreldes ülejäänud elu kestusega. Ja mingit ümberkasvatamist pole mina küll teinud, võibolla ainult menüüvalik on mehel laienenud, kui on kõrvalt mind kokkamas jälginud. Aga üldiselt paneb nälg ta tegutsema 😀

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 09:58; 02.07 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei räägi oma ämmaga põhimõtteliselt kunagi rahast. Milleks? Mis see temasse puutub?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ämm elab veel selles maailmas, kus mees toob raha koju, viskab jalad seinale ja naine koristab, teeb süüa ja kantseldab lapsi.

Tema jaoks oli üllatus ka see, et reisima minnes mees ise pakib oma asjad kaasa ja laupäeviti koristab tube.

Kuidagimoodi on too jube naine suutnud kasvatada sellise toreda mehe sulle.

Mis sind nõelas?
Ma ei ütlegi, et mul on jube ämm või halb äi, vastupidi, nad on väga toredad inimesed – aga nad elavad oma tõekspidamiste järgi ja see on nende otsus nii elada. See, et mees koristab ja ise asju pakib tuli välja siis, kui ämm meil külas oli ja me koos reisile läksime, üllatusega küsis, miks ma mehe asju kaasa ei paki.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 08:37; 02.07 12:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm solvus, et teenin rohkem, kui mees