Esileht Pereelu ja suhted Ämm teeb lapsele ajupesu

Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )

Teema: Ämm teeb lapsele ajupesu

Postitas:

See polnd mingi “new age vaimsus”, see tondijuttude ja taldrikukeerutamise periood on vist kõigil eelteismelistel tüdrukutel olnud, (oli mul klassis sama teema 10a sinust varem, st 80.alguses, oli minu lastel 5-6 klassis), sina lihtsalt olid nõrganärvilisem.

Põhimõtteliselt välistate, et teemaalgataja 8aastane ei võiks olla tundlikum laps ja seda vaimuasja päriselt kartma hakata?

Minu nooremale õele need teemad ka ei mõjunud. Mulle mõjusid. Ma ei vaata vabatahtlikult ka õudukaid. Ükskõik, kui täpselt ma ei teaks, kuidas filmi tehakse, suudab mu aju öösiti ikka väga koledaid kombosid unenäoks vormida. See ei ole tore. Lapsele veel eriti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 20:31; 05.11 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps on tundlik ja hea fantaasiaga, siis võib-olla tasuks lapsele hirmude vähendamiseks pakkuda loogilisena tunduvaid selgitusi ja “abinõusid”, mitte lihtsalt tuimalt väita, et selliseid asju pole olemas. Näiteks peeglite puhul öelda, et need hinged või halb energia või mis seal olema pidigi – et see probleem on ainult vanade peeglitega, aga teie omad on kõik uuena ostetud ja mitte keegi pole nende läheduses ära surnud ega midagi, nii et nendega ei saa olla midagi valesti. No igasugu selgeltnägijasaadetes jms on ju ka see kurja juur ikka mõni vana, teadmata päritoluga või mitmendat põlve pärandatud peegel, nii et see uue peegli selgitus võib tunduda täitsa usutava ja julgustavana. Samuti see soolveega pesemine: nad ju usuvad, et sool on puhastava toimega.
Kui sa lihtsalt väidad, et vanaema ajab jama, selliseid asju pole olemas, siis jääb lapsele ikkagi kahtlus, et äkki sa eksid. Sest vanaema räägib, et on olemas, ja järelikult üks teist eksib. Kuidas olla kindel, et sina tead ja vanaema eksib? Kui sa aga pakud selliseid lahendusi välja, siis laps vähemalt näeb, et sa kuulad teda ja püüad teda igati aidata. Tekib turvatunne, et näed, mu ema teab ka neid asju ja teab isegi, mida teha, et need ohtlikud poleks.
Küll laps ühel hetkel aru saab, mis on päris, mis mitte. Eks enamik meist ole lapsena igasugu taldrikukeerutamisi katsetanud, õige jalaga voodist välja astunud ja ärasõnumise vältimiseks kolm korda üle vasaku õla sülitanud. Ja ometi on enamikust meist saanud täiesti normaalsed täiskasvanud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tean näiteks juhust, kus need “vaimujutud” olid lapsele just lohutavad. Kasuisa rääkis u 5a lapsele surmast, et noh, sured ära, siis maetakse maha ja kõduned ära, kogu moos- üdini materialistliku inimese maailmavaade. Laps oli sellest hauavärgist päris hirmunud, kuidas ta peab maa all olema jne. Ema siis rääkis just lapsele, et hing elab edasi ja mis kehast saab, see polegi tähtis, ka taassünnist jne. Laps haaras sellest kui päästvast kõrrest kinni, et ei peagi maa all mädanema. Arutas ka minuga (mina olin tema “kasuema”/tädi ehk isa uus naine tollal), et kellena tema tahaks uuesti sündida jne. Ma siis rääkisin ka, et tegelikult keegi ei teagi, mis surres edasi on, kas hing on olemas või mitte (kummagi poole versiooni ei teinud maha ega kiitnud õigeks), seepärast paljud arvavad nii ja teised naa jne. Nii me elust ja inimestest arutasime temaga õhtuti, mis lapsel südamel oli.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.11 18:40; 04.11 11:49; 04.11 12:01; 05.11 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On jah jälle ämma-teema, aga ausalt öeldes olen juba väga pahane.

Nimelt on ämm suur esoteerika ja muu sellesarnase austaja ning oma valgustamistuhinas on hakanud ka meie 8-aastast “harima”. Näiteks küsib laps õhtul magama minnes, et miks meie kodus ei ole peeglitel rätikuid peal. Et vanaema juures on, sest vanaema ütles, et peeglisse kogunevad inimeste elud ja nende nägemine pole hea.

Teinekord teatab, et sussid peavad ninaga voodi poole “vaatama”, sest teistpidi tähendavat (voodist) igavest lahkumist.

Neid kummalisi kommentaare ja tarkuseteri on teisigi ja loomulikult on see viinud mu suhted ämmaga teatava teravuseni. Ta nagu ei saa aru, et niisugusel…ma ütleks hirmutamisel, on hilisemad traagilised tagajärjed. Tema aga on kindel igasuguste vaimude ja hingede olemasolus ning nende “austamises”.

Eriline side on tal just peeglite ja peegeldustega.

Mis nõu annaksite, kuidas saaks laps vanaema-vanaisaga aega veeta, samas jääda puutumatuks sest ajupesust? Olen mina rääkinud, ämma poeg ehk lapse isa ehk minu abikaasa, ämma abikaasa ehk lapse vanaisa – mitte midagi! Ta nagu ei panekski tähele enam, kuidas suust tulevad mõtlematult igasugused hoiatused ja käsud/keelud “nendelt”.

Ei, inimene ei ole hull – kõrgharitud riigiasutuses töötav pensionär, lugupeetud kolleeg ja muidu tore ning lahke inimene, aga see ulmemaailm hakkab juba meie pere elu segama. Lahendus pole ju see kui laps enam sinna majja ei läheks.

Vanaemad võivad vägagi kurjast olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 31 kuni 34 (kokku 34 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm teeb lapsele ajupesu