Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 157 )

Teema: Ämm vanaemana

Postitas:
Kägu

Kuidas teil ämmad vanaemana on? Olen igasuguseid lugusid kuulnud. Mõnel ämm peale lapse sündimist pressib ennast põhimõtteliselt iga päev külla ja teisel pole ämm lapselast kordagi sülle võtnud või muud moodi huvi ülesse näidanud. Kas sellist õpetamist ja heietamist on palju? Et miks ikka nii teed?

Mul kodus seitsmekuune tüdrukutirts ja nüüd suvel käime perega maakodus, kus viibivad ka ämm ja äi. Ja igakord on ämm nagu pöördes, pidev ninnu-nännutamine, lapse süles hoidmine, igale poole enda vahele segamine (nagu kolmas lapsevanem juba). Lapsega rääkides pidevalt jutu sees mingid kommentaarid, et oi, kas sulle tehakse liiga ja oi, su vanemad üldse sinu eest ei hoolitse. Küll on laps vanema musi ja siis lubab enda juurde päriseks lapse võtta. On küll talle öeldud, et tõmmaku tagasi, siis solvub ja näiteks last ei võeta terve päeva isegi korraks sülle. Ise töötab veel lastega, võiks nagu neid asju paremini tajuda.

Ja muidugi see komme ka, et tehakse lapsele huulte peale musi, ise on hetk tagasi just suitsetamise lõpetanud. ????

Ei taha enam väga sinna minna. Iga nädal helistatakse ja küsitakse, et kas nädalavahetusel sinna tuleme. Olen seda kõike mehele öelnud, et oma emaga räägiks aga kasu pole sellest olnud.

+14
-32
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eks mehel on saabunud aeg naine välja vahetada.

+16
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen näinud vanaemasid kes on ka kõigi teiste nähes viimase peal supernunnuvanaemad aga kui jõuab kätte aeg, kus annaks lapse õhtuks vanaemale hoida, et mees ja naise saaksid ühe õhtu välja minna kodust, siis pole kusagil seda supervanaema, üks vabandus ja selgitus ajab teist taga. Kui see supervanaema edaspidi ka super on, siis ole õnnelik. Kui see ainult mingi näitemäng on, siis on küll kahju sinust TA.

+13
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida puutub siia, et see vanaema just ämm on? Inimesed ongi ju erinevad ja käituvad erinevalt. Su enda ema on ka ju mehe ämm ja lastele siis “ämm vanaemana” ???? Tobe jutt ja tobe naine.

+27
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et käite ämma-äia suvekodus ja kukud seal kamandama, kuidas ämm peaks oma kodus astuma-istuma-käituma? Palju õnne ämmale sellise ussi eest…

+32
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et käite ämma-äia suvekodus ja kukud seal kamandama, kuidas ämm peaks oma kodus astuma-istuma-käituma? Palju õnne ämmale sellise ussi eest…

Noh see. “Kas nad teevad sulle liiga” jutt on häiriv küll, isegi, kui on naljaga öeldud, võib-olla aktsepteeritav, kui beebi nutab parasjagu ja siis tema lohutamiseks selline huumoriga, aga vanemate kuuldes pigem ei tasuks nii teha ikka, kuigi võib-olla mõeldi hoopis nende all mingit elu üldisemalt, aga on ju näha, et vähemalt lapse ema võtab isiklikult seda. See võtan päriseks pole ilmselt tõsiselt mõeldud, niisama nunnutamise käigus mõned ütlevad seda, mõni ütleb nt et ma söön su ära, mis on ju eriti õudne kontseptsioon, aga pole ka ju tõsiselt mõeldud, kuigi muidugi on ka inimsööjad olemas. Ja musitamisest ma draamat ei teeks. Natuke on muidugi see loomulik, et noor ema on ärevil, ikkagi tahab last kaitsta jne, aga tuleb arvesteda, et igaühel on mingid veidrused ja võõramad inimesed tunduvadki algul imelikumad, aga vanaema on lapsele ikka väärtus, kui pole mingi jube inimene muidugi, seega peab mõtlema, millest tasub tüli tekitada ja mis niisama jätta.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta tahab aina last süles hoida, siis eks vist hoiaks ka ilma teieta last ja see pole vaid teie ees tehtud asi.
Aga elus ongi keeruline saada oma soovi järgi käituvaid vanavanemaid. Siis on algust tehtud kahe tüübiga, üks, kes nunnutab kogu aja ja teised, kes üldse eemale hoiavad. Ega ei saagi kõike. Kuigi on olemas ka selliseid keskmisi, on siiski igal omad puudused, mis ei meeldi. Mitte midagi pole sinna teha. Tahetakse ju, et hoiaks distantsi noortest, aga samas hoiaks last pühendunult ja tegelevalt ja piisavalt. Üliaktiivne, kes küll last hoiaks ja sekeldaks, aga selline ju tuleb igal võimalusel ka noortele koju ja on alati valmis jagama korraldusi ka seal. Üliaktiivne võib ka selline olla, kes tegeleb oma hobidega ja suhtlusega väljaspool kodu ka palju ja et on pidevalt kiire.
Nii et ideaalset pole. Kui see isegi leitakse, siis ikkagi mingil momendil tulevad välja asjad, mis ei meeldi. Aga siis tuleb leppida meeldivama poolega ja sellega, mis positiivne. Sellepärast kirjutan, et nii palju olen neid jutte ajast aega kuulnud. Ja ikka selles laadis, et – ma tahaks ka, et minul oleks selline vanaema lastel, nagu on …temal seal. Kuid see soov põhineb pealtvaatel ju. Omad probleemid on kõigil. Näiteid vist pole vaja.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsega rääkides pidevalt jutu sees mingid kommentaarid, et oi, kas sulle tehakse liiga ja oi, su vanemad üldse sinu eest ei hoolitse. Küll on laps vanema musi ja siis lubab enda juurde päriseks lapse võtta.

Nagu mida?! Kui sa nüüd päriselt ei liialda, siis selliselt rääkivast vanaemast hoiaks koos oma beebiga küll väga kaugele.

Eeldan, et olete mehega normaalsed täiskasvanud inimesed ja ilmselt suudate ka oma lapse eest normaalselt hoolitseda. Sel juhul:

Hea vanaema hoolib lapselastest ja on lapsevanemate suhtes toetav. Aga mitte kunagi!!! ei tee hea vanaema lapselapse ees ema-isa maha selliste radikaalselt negatiivsete väljenditega. Olgu, beebi ei saa veel aru. Aga kui sellised jutud lapse ees jätkuvad, on see teie pereellu kiilu löömine. Hea vanaema huvides oleks just, et ta poeg naudiks õnnelikku, tervet ja tugevat perekonda, kellel on olemas hea tugivõrgustik eeskätt vanaemade näol.

Kui minu ämm oleks endale lubanud sihukesi lauseid stiilis, et “oi, kas su ema sinu eest siis üldse  ei hoolitse” või “mina võtan sind päriseks endale” ning kippunud tegema prantsuse suudlust (st otse suhu) levitades beebile kaariest, siis oleks suhtlus temaga ka läbi.

+9
-33
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et käite ämma-äia suvekodus ja kukud seal kamandama, kuidas ämm peaks oma kodus astuma-istuma-käituma? Palju õnne ämmale sellise ussi eest…

Ei ole TA, kuid miks sa sellist asja oletad? Näiteks meie ostsime endale abielludes koos mehega oma suvekodu. Ja ämm käib seal mind kamandamas, kuidas ma oma köögis toimetada tohin, kuidas istuda-astuda omas kodus tohin.

Kuid antud konkreetsel juhul on jutt mitte maakodust, vaid hoopis teemaalgataja lapsest. Lapse eest vastutavad alati ema ja isa, ükskõik kus viibitakse. Isegi külla minnes on laps ikka ema-isa vastutusel ja  otsused teevad nemad ning seda tuleb aktsepteerida. Kui lapsevanematele ei sobi, et vanaema beebit otse suule musitab, kuna vanemad ei soovi lapse suud varakult pisikutega nakatada, siis peab vanaema seda aktsepteerima. Isegi siis, kui vanaema viibib oma kodus.

+13
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et käite ämma-äia suvekodus ja kukud seal kamandama, kuidas ämm peaks oma kodus astuma-istuma-käituma? Palju õnne ämmale sellise ussi eest…

Kus sa selle välja loed? Teemaalgatuses pole sõnagi selle kohta, et miniat häiriks, kuidas ämm astub või istub. Teda häirib, kuidas vanaema tema last (õigemini teda lapsevanemana) kohtleb. Mulle tundub kirjelduse järgi, et minu jaoks oleks selline asi ka liig. Lisaks ei oleks ma nõus, et keegi minu last suu peale musitab (see ei ole lapse tervise mõttes hügieeniline ka siis kui see täiskasvanu ei suitseta).

Mina isiklikult selle ninnunännutamise ja jutustamise kannataks ilmselt välja – no vaevalt te 24/7 mehe vanematega koos viibite ja kui inimene on selline, siis on, aga suu peale musitamise osas räägiks küll ämmaga viisakalt, et tegelikult sellist asja ei tohiks teha ja hariks ämma ka selles osas, mis sellise musitamisega võib lapse jaoks kaasneda. Lisaks üritaks ämmaga ka selles osas rääkida, et tegelikult ei ole okei kui lapsele juba maast madalast sisendatakse, et “oi sulle tehakse liiga”. Praegu on ta jah veel väga väike, aga ilmselt on oodata, et mõne aasta pärast hakkab ämm sellise käitumise puhul ka lapsevanemate pandud piire ja reegleid tühistama ja see juba ei ole okei.

+13
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei annaks iial oma beebit inimese kätte, kes on äsja suitsetanud.

+5
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et nii… esimese beebi “mured”.

Mind ka esimese lapsega alguses seesmiselt ärritas kõik see üleliigne ninnunännu, 4-kuusele hapukurgi lutsutada andmine, tobedad kommentaarid ja valestihoidmised, mida armastavad vanevanemad (kõik neli) tegid. Aga see läks üle ja loodetavasti läheb sul ka, sest mida kauem lapsevanem oled, seda enam mõistad, et lähedasest suhtest beebi ja vanaema vahel on lapsevanemal ainult võimalik võita. Lapsel ka. Isegi kui talle vahel tobedusi öeldakse, üle hellitatakse, vahel midagi veidi ebatervislikku pakutakse või minu kui vanema autoriteeti tahtmatult õõnestatakse – see kõik on tühi-tähi selle kõrval, et lapsel on armastav vanaema, kes tahab temaga tegeleda. See on niiii suur ja oluline asi tegelikult! Aga selline suhe saab vanavanematega lapsel tekkida ainult siis, kui sinus, lapsevanem, on piisavalt suuremeelsust ämma kiiksudele läbi sõrmede vaadata. Mida suuremaks laps saab, seda chillimaks ise muutud ja 2., 3. jne lapsega juba imestad isegi, millest kõigest esimese lapse mammana on võimalik draamat tekitada. Aga jumalast tore on viia 3-aastane vanaema juurde või saata vanaema kutsel 6-aastane suvel lasteaias käimise asemel kahenädalasele autoreisile mööda Eestimaad, sest laps ja vanavanem(ad) on kokku kasvanud ja tahavad tõesti teineteise seltsis olla. Ehk siis palun proovi olla suuremeelsem. See ninnunännu, süllevõtmine, isegi suitsune musi paar korda nädalas – tegelikult su last ei kahjusta. Aga armastavast vanaemast saadav kasu on määratult suur. Mõtle sellele.

+36
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isegi kui talle vahel tobedusi öeldakse, üle hellitatakse, vahel midagi veidi ebatervislikku pakutakse või minu kui vanema autoriteeti tahtmatult õõnestatakse – see kõik on tühi-tähi selle kõrval, et lapsel on armastav vanaema, kes tahab temaga tegeleda.

Pigem kõlab see konkureerimisena. Ma ise pigistasin silma kinni, kui ämm lapselastele komme ülesöötis või hoidis neid terve suvise päeva korteris kinni ega lasknud kordagi välja, ehkki maja ees oli suur mänguväljak. Aga seda, kui ämm hakkaks väikese lapselapse ees nende ema halvustama, ei kõlba küll kuhugi. Egas armastus lapselapse vastu ei pea käima emaarmastuse arvelt – see lihtsalt pole õige.

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et nii… esimese beebi “mured”.

Mind ka esimese lapsega alguses seesmiselt ärritas kõik see üleliigne ninnunännu, 4-kuusele hapukurgi lutsutada andmine, tobedad kommentaarid ja valestihoidmised, mida armastavad vanevanemad (kõik neli) tegid. Aga see läks üle ja loodetavasti läheb sul ka, sest mida kauem lapsevanem oled, seda enam mõistad, et lähedasest suhtest beebi ja vanaema vahel on lapsevanemal ainult võimalik võita. Lapsel ka. Isegi kui talle vahel tobedusi öeldakse, üle hellitatakse, vahel midagi veidi ebatervislikku pakutakse või minu kui vanema autoriteeti tahtmatult õõnestatakse – see kõik on tühi-tähi selle kõrval, et lapsel on armastav vanaema, kes tahab temaga tegeleda. See on niiii suur ja oluline asi tegelikult! Aga selline suhe saab vanavanematega lapsel tekkida ainult siis, kui sinus, lapsevanem, on piisavalt suuremeelsust ämma kiiksudele läbi sõrmede vaadata. Mida suuremaks laps saab, seda chillimaks ise muutud ja 2., 3. jne lapsega juba imestad isegi, millest kõigest esimese lapse mammana on võimalik draamat tekitada. Aga jumalast tore on viia 3-aastane vanaema juurde või saata vanaema kutsel 6-aastane suvel lasteaias käimise asemel kahenädalasele autoreisile mööda Eestimaad, sest laps ja vanavanem(ad) on kokku kasvanud ja tahavad tõesti teineteise seltsis olla. Ehk siis palun proovi olla suuremeelsem. See ninnunännu, süllevõtmine, isegi suitsune musi paar korda nädalas – tegelikult su last ei kahjusta. Aga armastavast vanaemast saadav kasu on määratult suur. Mõtle sellele.

Kahenädalasele autoreisile? Kas keegi siis sõidab Eestis autoga lastega kaks nädalat ringi? Või pidasid silmas kahepäevasele? Kaks nädalat vanavanemad ringi sõita jutti – seda teevad vist erandid? Selline aktiivne puhkus ei sobi noortelegi koos lastega suuremale osale. Kellel loomad kodus, kellel töö, aed, muud kohustused ,teised lapsed ja lapselapsed jne. Ja see maksab, ööbimised on meil nii kallid praegu. Lisaks kütus. Mul tekkis kohe huvi, milline see reis välja näeks? Meie katsume igal aastal käia kahe ööbimisega. Ja eesmärgiks kindel piirkond läbi kammida. Mitte ühe suvega Eestile tiir peale teha, samas mitte midagi õieti näha. Kas laps oleks selleks üldse valmis, et sõit poleks niisama sõit, hoopis millegi nägemine, mis ei koosne vaid mänguparkidest?

+1
-32
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et nii… esimese beebi “mured”.

Mind ka esimese lapsega alguses seesmiselt ärritas kõik see üleliigne ninnunännu, 4-kuusele hapukurgi lutsutada andmine, tobedad kommentaarid ja valestihoidmised, mida armastavad vanevanemad (kõik neli) tegid. Aga see läks üle ja loodetavasti läheb sul ka, sest mida kauem lapsevanem oled, seda enam mõistad, et lähedasest suhtest beebi ja vanaema vahel on lapsevanemal ainult võimalik võita. Lapsel ka. Isegi kui talle vahel tobedusi öeldakse, üle hellitatakse, vahel midagi veidi ebatervislikku pakutakse või minu kui vanema autoriteeti tahtmatult õõnestatakse – see kõik on tühi-tähi selle kõrval, et lapsel on armastav vanaema, kes tahab temaga tegeleda. See on niiii suur ja oluline asi tegelikult! Aga selline suhe saab vanavanematega lapsel tekkida ainult siis, kui sinus, lapsevanem, on piisavalt suuremeelsust ämma kiiksudele läbi sõrmede vaadata. Mida suuremaks laps saab, seda chillimaks ise muutud ja 2., 3. jne lapsega juba imestad isegi, millest kõigest esimese lapse mammana on võimalik draamat tekitada. Aga jumalast tore on viia 3-aastane vanaema juurde või saata vanaema kutsel 6-aastane suvel lasteaias käimise asemel kahenädalasele autoreisile mööda Eestimaad, sest laps ja vanavanem(ad) on kokku kasvanud ja tahavad tõesti teineteise seltsis olla. Ehk siis palun proovi olla suuremeelsem. See ninnunännu, süllevõtmine, isegi suitsune musi paar korda nädalas – tegelikult su last ei kahjusta. Aga armastavast vanaemast saadav kasu on määratult suur. Mõtle sellele.

Kahenädalasele autoreisile? Kas keegi siis sõidab Eestis autoga lastega kaks nädalat ringi? Või pidasid silmas kahepäevasele? Kaks nädalat vanavanemad ringi sõita jutti – seda teevad vist erandid? Selline aktiivne puhkus ei sobi noortelegi koos lastega suuremale osale. Kellel loomad kodus, kellel töö, aed, muud kohustused ,teised lapsed ja lapselapsed jne. Ja see maksab, ööbimised on meil nii kallid praegu. Lisaks kütus. Mul tekkis kohe huvi, milline see reis välja näeks? Meie katsume igal aastal käia kahe ööbimisega. Ja eesmärgiks kindel piirkond läbi kammida. Mitte ühe suvega Eestile tiir peale teha, samas mitte midagi õieti näha. Kas laps oleks selleks üldse valmis, et sõit poleks niisama sõit, hoopis millegi nägemine, mis ei koosne vaid mänguparkidest?

Inimeste vöimalused on erinevad. Mis sulle kallis, see teisele soodne.
Ma sõidan ka suvel nii ringi- 3..4 päeva Pärnus, siis Haapsalus, Toilas, Otepääl. Kaks nädalat läheb ülikiiresti. Ja kui veel lapsed kaasas- Lotemaa, seikluspargid, Ahaa- keskus, spaad, rannad.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste vöimalused on erinevad. Mis sulle kallis, see teisele soodne. Ma sõidan ka suvel nii ringi- 3..4 päeva Pärnus, siis Haapsalus, Toilas, Otepääl. Kaks nädalat läheb ülikiiresti. Ja kui veel lapsed kaasas- Lotemaa, seikluspargid, Ahaa- keskus, spaad, rannad.

Jah, mina pean seda kalliks rahast olenemata. Ja minu kiri oli sellepärast, et ma ei tea kedagi, kes nii teeks. Ongi õige kirjutada neil, kes teevad. Ja miinustajaid on palju, aga kas nad nii ise teevad, on iseasi.  Peamine põhjus mittetegemiseks on see, et minu mõtteviis. Kui ma teisel suvel tahaks ka minna, siis polekski kuskile minna, kuna kõik sõideti kiirkorras lipsti läbi. Me oleme oma lastega käinud nii, et valime ühe maakonna korraga ja oleme kolm päeva ja kaks ööd. Põhjalik käik. Kuid arusaadav, et on neid, kes teevad kiirelt treti üle eesti ära. Näiteks oli meil üks aasta Hiiumaa, teine aasta Saaremaa. Kaks nädalat kodust eemal olla ei saaks. Töö ka. Ja muu. Ise ka ei tahaks. Üle kolme päeva ei suudaks olla, kui siis nii, et puhkaks ülejäänud aja maamajas, ilma kuskil käimata ja midagi tegemata, loeks ja küpsetaks midagi ja vedeleks, ja puhkaks peale kolme päeva reisi. Või peale seda sõidaks mehega spasse puhkama, kus saab ka midagi raviprotseduure.

+5
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisimise teema on huvitav, et kuidas teised teevad. Pole mõeldavgi, et kõik teevad ühtemoodi. Meie teeme nii, et ka kaks ööd ja siis päevi tuleb kaks kolm äkki. Marsruudi paneme enne paika. Et oleks nii kõigile midagi. Suurtele ja väiksematele. Kui lapselapsed tahavad sellist reisi, et terve päev ollakse kuskil mängumaal või teemapargis ja nad on väikesed veel, siis selle jätame nende vanematele käimiseks. See on noortele inimestele sobivam, nemad jaksavad seal passida või siis saavad ise ka midagi kaasa teha. Meie läheme lastelastega koos paariks tunniks vee äärde, pooleks päevaks sugulastele külla või siis väikese reisi ajal ühte nende kohta, kus on neile huvitav midagi ja siis midagi, mis pole vaid lastele. Olen aastatega tähele pannud, et sellised ööbimisega reisid ei ole ekstra mugavad ja ei sobi ka kõigile. Ikka tuleb ebamugavusi ka taluda. Kui omal lapsed väiksed olid, käisime telgiga. Keegi ei virisenud ega vingunud. Kuigi raha oli nii vähe, et kuskil söömas ei käinud.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste vöimalused on erinevad. Mis sulle kallis, see teisele soodne. Ma sõidan ka suvel nii ringi- 3..4 päeva Pärnus, siis Haapsalus, Toilas, Otepääl. Kaks nädalat läheb ülikiiresti. Ja kui veel lapsed kaasas- Lotemaa, seikluspargid, Ahaa- keskus, spaad, rannad.

Ohh, ega raha pole ainus. Ega siis kõik, kellel on rahaliselt võimalik, ei tee ei seda ega ka muid asju, mida teised teevad. Inimestele on arusaam, et kui keegi inimene välismaal ei reisi ja soojal maal ei käi, no et ju sellepärast ei käi, et tal pole raha. Või asju ei osteta sellepärast, et pole raha. Inimesed ei kipu uskuma, et see võib olla ka valik. Et nad ei taha lihtsalt seda teha.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis selles kahenädalases autoreisis nii imekspandavat on? Kui vanavanematel on puhkus, nad on korteriinimesed, pole loomi ega aeda – selliseid vanaemasid-vanaisasid on ju palju. Ja autoreis tähendab seda, et põhiliseks liiklusvahendiks on reisil auto, mitte et päevad otsa sõidetaks sellega. Nõukaaegsed vanavanemad võivad vabalt olla ka põlised telkijad, mis tähendab, et tohutud majutuskulud jäävad ära – telgikoha eest pisut maksta ikka jaksab, eriti kui reis on pikemalt ette plaanitud, siin-seal saab ka täiesti tasuta telkida. Kui näiteks rannapuhkus ette võtta, annab mööda Eestimaa rannajoont mitu suve ringi sõita, iga kord ise suunas. Kui ilmaga veab, on väga mõnus puhkus – saab kõigis külastatavates kohtades rahulikult paar-kolm päeva paigal olla.

 

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste vöimalused on erinevad. Mis sulle kallis, see teisele soodne. Ma sõidan ka suvel nii ringi- 3..4 päeva Pärnus, siis Haapsalus, Toilas, Otepääl. Kaks nädalat läheb ülikiiresti. Ja kui veel lapsed kaasas- Lotemaa, seikluspargid, Ahaa- keskus, spaad, rannad.

Ohh, ega raha pole ainus. Ega siis kõik, kellel on rahaliselt võimalik, ei tee ei seda ega ka muid asju, mida teised teevad. Inimestele on arusaam, et kui keegi inimene välismaal ei reisi ja soojal maal ei käi, no et ju sellepärast ei käi, et tal pole raha. Või asju ei osteta sellepärast, et pole raha. Inimesed ei kipu uskuma, et see võib olla ka valik. Et nad ei taha lihtsalt seda teha.

Valik on elada oma auulis ja mitte kunagi avastada, kui imeline on maailm? No palju õnne!

+7
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No minu mehe vanemad käivad nii, näiteks telgiga, nüüd viimased paar aastat autosuvilaga. Ja sageli reisivadki sedasi pool puhkust, kui enam ei viitsi, sõidavad koju tagasi. Vahel võtavad lapselapsed kaasa, vahel mitte, mõnikord on lapsed näiteks 5 päeva vanavanematega, siis tuuakse koju või sõidame mehega ka kuskile paariks ööks kämpima, kus nemad parasjagu on, ja toome lapsed koju tagasi – täiesti nii, kuidas kõigil tujud on ja mõnus tundub.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste vöimalused on erinevad. Mis sulle kallis, see teisele soodne. Ma sõidan ka suvel nii ringi- 3..4 päeva Pärnus, siis Haapsalus, Toilas, Otepääl. Kaks nädalat läheb ülikiiresti. Ja kui veel lapsed kaasas- Lotemaa, seikluspargid, Ahaa- keskus, spaad, rannad.

Jah, mina pean seda kalliks rahast olenemata. Ja minu kiri oli sellepärast, et ma ei tea kedagi, kes nii teeks. Ongi õige kirjutada neil, kes teevad. Ja miinustajaid on palju, aga kas nad nii ise teevad, on iseasi. Peamine põhjus mittetegemiseks on see, et minu mõtteviis. Kui ma teisel suvel tahaks ka minna, siis polekski kuskile minna, kuna kõik sõideti kiirkorras lipsti läbi. Me oleme oma lastega käinud nii, et valime ühe maakonna korraga ja oleme kolm päeva ja kaks ööd. Põhjalik käik. Kuid arusaadav, et on neid, kes teevad kiirelt treti üle eesti ära. Näiteks oli meil üks aasta Hiiumaa, teine aasta Saaremaa. Kaks nädalat kodust eemal olla ei saaks. Töö ka. Ja muu. Ise ka ei tahaks. Üle kolme päeva ei suudaks olla, kui siis nii, et puhkaks ülejäänud aja maamajas, ilma kuskil käimata ja midagi tegemata, loeks ja küpsetaks midagi ja vedeleks, ja puhkaks peale kolme päeva reisi. Või peale seda sõidaks mehega spasse puhkama, kus saab ka midagi raviprotseduure.

Mina see 2-nädalase reisi kommenteerija – hakkasin nüüd mõtlema, et võib-olla see 2 nädalat oligi minupoolne kerge liialdus, mu ämm ja äi reisivad küll autosuvilaga mööda Eestit mitu nädalat korraga, sageli mõned lapselapsed kaasas, aga lastega koos nad tegelikult üle nädala pole olnud. Aga see on ka päris pikk aeg ja lapsed iga suvi ootavad neid käimisi. Ja nemad ei kima tingimata tervet Eestit läbi, vaid näiteks eelmine aasta olid kuskil Pärnu kandis mere ääres vast oma 4-5 ööd järjest, siis läksid edasi, järgmistes kohtades ka olid vahepeal pikemalt, kui ei tahtnud sõita ja tundus mõnus koht.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste vöimalused on erinevad. Mis sulle kallis, see teisele soodne. Ma sõidan ka suvel nii ringi- 3..4 päeva Pärnus, siis Haapsalus, Toilas, Otepääl. Kaks nädalat läheb ülikiiresti. Ja kui veel lapsed kaasas- Lotemaa, seikluspargid, Ahaa- keskus, spaad, rannad.

Ohh, ega raha pole ainus. Ega siis kõik, kellel on rahaliselt võimalik, ei tee ei seda ega ka muid asju, mida teised teevad. Inimestele on arusaam, et kui keegi inimene välismaal ei reisi ja soojal maal ei käi, no et ju sellepärast ei käi, et tal pole raha. Või asju ei osteta sellepärast, et pole raha. Inimesed ei kipu uskuma, et see võib olla ka valik. Et nad ei taha lihtsalt seda teha.

Valik on elada oma auulis ja mitte kunagi avastada, kui imeline on maailm? No palju õnne!

Tegelikult on valik enamasti kesktee kahe äärmuse vahel. Perekoolis ikka need äärmused. Kas tuhande eurone kott või tasuta asjade kastist. Elus pole nii.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Las inimesed olla erinevad.lugesin teemat. Meie korra kahe aasta eest proovisime autosuvilat. Meile üldse ei sobinud. Rohkem ei taha ja omale ei soovi. Teeme ja paariöiseid tuure.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nõustun sellega, et lapse suhe vanavanematega on oluline — ja seetõttu tulekski kohe alguses selgelt piirid paika panna. Endal on kohe tulemas kogemus esimese lapsega ning oleme mehega läbi rääkinud selgelt, mis meie ootused on.

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ega ma ei oska öelda praegu, milliseks olukord kujuneb, aga igal juhul tundub mulle mõistlikum, et oleme kohe algusest peale ise selgelt ja sõbralikult kirjeldanud, kuidas soovime, et meie last koheldaks ning loodan, et see hilisemaid vääritimõistmisi ka ära hoiab.

+4
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Jeerum… Ma vist keeraks kohe uksel ringi ega siseneks enam kunagi sellisesse majja, kus nagu koonduslaagris reeglid on seina peal, et “suu kinni, meie teie nõuandeid ei vaja”..

+23
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu mida?! Kui sa nüüd päriselt ei liialda, siis selliselt rääkivast vanaemast hoiaks koos oma beebiga küll väga kaugele. Eeldan, et olete mehega normaalsed täiskasvanud inimesed ja ilmselt suudate ka oma lapse eest normaalselt hoolitseda. Sel juhul: Hea vanaema hoolib lapselastest ja on lapsevanemate suhtes toetav. Aga mitte kunagi!!! ei tee hea vanaema lapselapse ees ema-isa maha selliste radikaalselt negatiivsete väljenditega. Olgu, beebi ei saa veel aru. Aga kui sellised jutud lapse ees jätkuvad, on see teie pereellu kiilu löömine. Hea vanaema huvides oleks just, et ta poeg naudiks õnnelikku, tervet ja tugevat perekonda, kellel on olemas hea tugivõrgustik eeskätt vanaemade näol. Kui minu ämm oleks endale lubanud sihukesi lauseid stiilis, et “oi, kas su ema sinu eest siis üldse  ei hoolitse” või “mina võtan sind päriseks endale” ning kippunud tegema prantsuse suudlust (st otse suhu) levitades beebile kaariest, siis oleks suhtlus temaga ka läbi.

Sina oled veidi hüsteeriline.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Beebi musistamine ja igasugused süljekontaktid kohe kindlasti ei ole OK ning lapse ees tema vanemate maha tegemine samuti mitte (beebi ei pruugi küll aru saada aga vaevalt see hilisemas vanuses muutub).

Jah, on küll tore kui vanavanemad lapselastega suhtlevad ja aega koos veeta tahavad aga kui lapse vanematel on mingid konkreetsed reeglid või põhimõtted siis tuleks neid siiski aktsepteerida.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsega rääkides pidevalt jutu sees mingid kommentaarid, et oi, kas sulle tehakse liiga ja oi, su vanemad üldse sinu eest ei hoolitse. Küll on laps vanema musi ja siis lubab enda juurde päriseks lapse võtta.

Nagu mida?! Kui sa nüüd päriselt ei liialda, siis selliselt rääkivast vanaemast hoiaks koos oma beebiga küll väga kaugele.

Eeldan, et olete mehega normaalsed täiskasvanud inimesed ja ilmselt suudate ka oma lapse eest normaalselt hoolitseda. Sel juhul:

Hea vanaema hoolib lapselastest ja on lapsevanemate suhtes toetav. Aga mitte kunagi!!! ei tee hea vanaema lapselapse ees ema-isa maha selliste radikaalselt negatiivsete väljenditega. Olgu, beebi ei saa veel aru. Aga kui sellised jutud lapse ees jätkuvad, on see teie pereellu kiilu löömine. Hea vanaema huvides oleks just, et ta poeg naudiks õnnelikku, tervet ja tugevat perekonda, kellel on olemas hea tugivõrgustik eeskätt vanaemade näol.

Kui minu ämm oleks endale lubanud sihukesi lauseid stiilis, et “oi, kas su ema sinu eest siis üldse ei hoolitse” või “mina võtan sind päriseks endale” ning kippunud tegema prantsuse suudlust (st otse suhu) levitades beebile kaariest, siis oleks suhtlus temaga ka läbi.

sa ikka tead, mida french kiss tähendab?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsega rääkides pidevalt jutu sees mingid kommentaarid, et oi, kas sulle tehakse liiga ja oi, su vanemad üldse sinu eest ei hoolitse. Küll on laps vanema musi ja siis lubab enda juurde päriseks lapse võtta.

Nagu mida?! Kui sa nüüd päriselt ei liialda, siis selliselt rääkivast vanaemast hoiaks koos oma beebiga küll väga kaugele.

Eeldan, et olete mehega normaalsed täiskasvanud inimesed ja ilmselt suudate ka oma lapse eest normaalselt hoolitseda. Sel juhul:

Hea vanaema hoolib lapselastest ja on lapsevanemate suhtes toetav. Aga mitte kunagi!!! ei tee hea vanaema lapselapse ees ema-isa maha selliste radikaalselt negatiivsete väljenditega. Olgu, beebi ei saa veel aru. Aga kui sellised jutud lapse ees jätkuvad, on see teie pereellu kiilu löömine. Hea vanaema huvides oleks just, et ta poeg naudiks õnnelikku, tervet ja tugevat perekonda, kellel on olemas hea tugivõrgustik eeskätt vanaemade näol.

Kui minu ämm oleks endale lubanud sihukesi lauseid stiilis, et “oi, kas su ema sinu eest siis üldse ei hoolitse” või “mina võtan sind päriseks endale” ning kippunud tegema prantsuse suudlust (st otse suhu) levitades beebile kaariest, siis oleks suhtlus temaga ka läbi.

sa ikka tead, mida french kiss tähendab?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 157 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana