Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 157 )

Teema: Ämm vanaemana

Postitas:
Kägu

Sa pead talle otse ütlema, et ärgu selliseid lauseid öelgu.  kui laps hakkab aru saama, siis võib hakata seda uskuma. Lapsed ju ei saa aru veel mis on udujutt . Aga sa ära ütle, et tõmmaku tagasi. See pole ka kena väljend. Ja see et vanasti musi suule tehti lapsele, oligi paha. Laps sai nii osaks vanema suu mikrofloorast. Ja kui vanemal olid kehvad hambad, siis nö päris laps ka selle vanemalt. See et nad lasteaias närivad samu mänguasju, pole ka hea. Nii topib laps suhu ikka ehk musitava vanema lapsega samu asju. Aga sinna pole miskit parata.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peab ütlema konkreetselt, mis häirib “palun ära anna lapsele suule musi” (mis kehtib nii suitsetamast tulles kui alati, eksole). Kui inimene üritab siis neist käskudest kinni pidada, siis ta ikka arvestab sinuga. Kui seda ikka teeb korduvatest selgetest suunistest hoolimata, siis on probleem. No kui ta nägi väikelast viimati 30a tagasi (enda omi), ei saagi ju olla kursis kõigega, mida tänapäeval imikuhoolduses teatakse ja tehakse.   Ka siis kui tuleks sellised “kas ema ei anna sulle süüa?” või muud sellist halvustamist, sekkuksin kohe.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peab ütlema konkreetselt, mis häirib “palun ära anna lapsele suule musi” (mis kehtib nii suitsetamast tulles kui alati, eksole). Kui inimene üritab siis neist käskudest kinni pidada, siis ta ikka arvestab sinuga. Kui seda ikka teeb korduvatest selgetest suunistest hoolimata, siis on probleem. No kui ta nägi väikelast viimati 30a tagasi (enda omi), ei saagi ju olla kursis kõigega, mida tänapäeval imikuhoolduses teatakse ja tehakse. Ka siis kui tuleks sellised “kas ema ei anna sulle süüa?” või muud sellist halvustamist, sekkuksin kohe.

Sorry, aga kuidas saab nunnutaval toonil öeldud väljendist “kas emme ei anna sulle süüa?!” mingit halvustamist välja lugeda? See on ju nii ilmselgelt lihtsalt naljaga suusoojaks öeldud lause, mida vahel kasutataksegi, kui keegi näib näljane olevat, ma ütlen oma koerale näiteks, et noh, vaene loom, sulle pole vist küll keegi kunagi süüa andnud – sama võiksin vabalt öelda ka mõnele lapsele, kes näljast pahurdab, ilma et ma absoluutselt tema vanemaid lapse hooletussejätmises kahtlustaksin.

+22
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ikka vägagi olukorrast, ütlejast ja hääletoonist. Just selline ongi manipuleeriv halvustamine, et pärast, kui keegi julgeb märkuse teha, süütult silmi plaksutada ja edasi halvustada “mis ma siis nüüd ütlesin, oled sina alles õrnake!”. Samas võib see olla täiesti süütu ja mitte halvasti mõeldud ütlemine, aga samas, seda ei tehta siis süstemaatiliselt ja teiseks, kui on näha, et see kellelegi ei meeldi, jäetakse järele- vähemalt taktitundelised inimesed teevad nii.

+8
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina nõustun sellega, et lapse suhe vanavanematega on oluline — ja seetõttu tulekski kohe alguses selgelt piirid paika panna. Endal on kohe tulemas kogemus esimese lapsega ning oleme mehega läbi rääkinud selgelt, mis meie ootused on.

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ega ma ei oska öelda praegu, milliseks olukord kujuneb, aga igal juhul tundub mulle mõistlikum, et oleme kohe algusest peale ise selgelt ja sõbralikult kirjeldanud, kuidas soovime, et meie last koheldaks ning loodan, et see hilisemaid vääritimõistmisi ka ära hoiab.

Beebit ei või tema lähedased musitada, isegi põsele mitte? Aga kallistada-kaisutada? Ma ei kujuta ette, et lähen lähedaste beebit hoidma, aga hellus täiesti puudub. Beebi ju vajab hellust ja hoolt, kaisutamist ja nunnutamist.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa tee samasugust nunnu-nalja vastu. Järgmine kord, kui ämm suitsuse suuga last musitab ja räägib, et oi, kas sinu eest ei hoolitseta ja võtan su endale päriseks, mine ja võta kohe laps ämma käest ära ja tee umbes selline etteaste:

Ossa pisike, kas sulle tuli paha haisu? Jaa, fuufuufuu, vanaema tegi haisusuuga musi. Jaajaa, need suitsetajad ongi sellised, vastiku haisuga ja räägivad igasugu lolli juttu. See nikotiin kahjustab ju ajutegevust. Nüüd puhus sulle ka seda, tahab lapse tervise eluks ajaks ära rikkuda. Tule, kullake, lähme ruttu õue värske õhu kätte!

Kui ämm jahmunud näoga vahtima jääb, naerata kelmikalt üle õla ja ütle, et mis on nüüd, ma tegin ju nalja.

+9
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa tee samasugust nunnu-nalja vastu. Järgmine kord, kui ämm suitsuse suuga last musitab ja räägib, et oi, kas sinu eest ei hoolitseta ja võtan su endale päriseks, mine ja võta kohe laps ämma käest ära ja tee umbes selline etteaste:

Ossa pisike, kas sulle tuli paha haisu? Jaa, fuufuufuu, vanaema tegi haisusuuga musi. Jaajaa, need suitsetajad ongi sellised, vastiku haisuga ja räägivad igasugu lolli juttu. See nikotiin kahjustab ju ajutegevust. Nüüd puhus sulle ka seda, tahab lapse tervise eluks ajaks ära rikkuda. Tule, kullake, lähme ruttu õue värske õhu kätte!

Kui ämm jahmunud näoga vahtima jääb, naerata kelmikalt üle õla ja ütle, et mis on nüüd, ma tegin ju nalja.

Noo, nalja võib teha vaid ämm ehk perekonna matriarh. Jupiteri ja härja värk.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emme-issi omavahel ikka teevad musi või on see ebola hirmus keelatud?

+4
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Imikut suu peale ei musitata muidugi, aga TA arutu ämma süüdistamine kõiges pole ka normaalne. Mina saan küll aru, et tegemist on ämma-äia suvekoduga (miks muidu küsimused, et millal te jälle tulete), ehk seal kehtivad ikka ämma ja äia reeglid. Lapse nunnutamist halvustada on ikka liig mis liig. Suu peale musitamise kohta võiks poeg ise oma emale vaikselt ilma minia juuresoluta öelda, et seda tuleks vältida. Olen ise vanaema ja ausalt ei saa aru, kui vana peab olema inimene, kes beebit suule musitab, ei tee seda mina iial ega teinud ka juba minu vanemad. Aga sellise arulageda süüdistamise võiks jätta järele ja tegeleda asjadega, mis vajavad tegelemist, mitte et kõik on üdini halb ja mina üksi lillele selle pasamere keskel.

+17
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nagu juba öeldi, esimese beebi tibuemme ärevus, kõik teevad kõike halvasti tema tipsununnuga. Hea, kui meeski on välja koolitatud, kuidas PEAB, teised on puha lootusetud tema tita eest hoolitsemises.  Jälgib kullipilguga ja arvustab kõike, eriti ÄMMA tegusid. Oma ema ei tee midagi valesti või kui teeb, siis selle saab ikka andeks, ema ju, eksole? Aga vot ämm teeb alati ja kõike pahasti. Muidugi käi mehe vanematekodus, arvusta ja pöörita silmi nagu jõuad ja tee selgeks, kui valesti kõike tehakse, rikud lapse suhte vanaemaga veel enne ära kui laps üldse midagi taipama hakkab, oma suhetest mehevanematega rääkimata.

+11
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Seda teemat lugedes sain mina ka lõpuks aru, millised need nn lumehelbekesed on. Ja ongi päriselt sellised olemas.

+8
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ma saan aru, et ise pole veel last kättegi saanud ja juba on reeglid seina peale kleebitud? Päris hea köögifüürer 😀 SEE annab teemaalgatajale igatahes silmad ette, äkki peaks temagi mingi vihikukese “Meie pere reeglid” üllitama ja ämmale pihku pistma…

+8
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina olen  see ämma eas inimene. Minu arust ei mõista lapsed meie ealiste nalju ja arvavad, et kõik mida me räägime, mõtleme tõsiselt. Tunnen ise küll et kodus ei saa enam üldse nalja teha või pada ajada. Kõike mida ütlen, pean enne ette mõtlema, et kuidas nad nüüd seda  mõistavad.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emme-issi omavahel ikka teevad musi või on see ebola hirmus keelatud?

Emme-issi omavahel teevad musi-mopsti, st kiire musi kinniste huultega. Aga teemaalgaja ämm musitab titat lahtise suuga ja topib keelt kurku – ikka nii pool tundi järjest, et ikka kõik mikro-, makro-, super- ja suprafloora edasi kanduks.

+3
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga sa tee samasugust nunnu-nalja vastu. Järgmine kord, kui ämm suitsuse suuga last musitab ja räägib, et oi, kas sinu eest ei hoolitseta ja võtan su endale päriseks, mine ja võta kohe laps ämma käest ära ja tee umbes selline etteaste:

Ossa pisike, kas sulle tuli paha haisu? Jaa, fuufuufuu, vanaema tegi haisusuuga musi. Jaajaa, need suitsetajad ongi sellised, vastiku haisuga ja räägivad igasugu lolli juttu. See nikotiin kahjustab ju ajutegevust. Nüüd puhus sulle ka seda, tahab lapse tervise eluks ajaks ära rikkuda. Tule, kullake, lähme ruttu õue värske õhu kätte!

Kui ämm jahmunud näoga vahtima jääb, naerata kelmikalt üle õla ja ütle, et mis on nüüd, ma tegin ju nalja.

Tõsine idioot oled. Evolutsiooni huvides võinuksid paljunemisest loobuda.

+5
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina nõustun sellega, et lapse suhe vanavanematega on oluline — ja seetõttu tulekski kohe alguses selgelt piirid paika panna. Endal on kohe tulemas kogemus esimese lapsega ning oleme mehega läbi rääkinud selgelt, mis meie ootused on.

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ega ma ei oska öelda praegu, milliseks olukord kujuneb, aga igal juhul tundub mulle mõistlikum, et oleme kohe algusest peale ise selgelt ja sõbralikult kirjeldanud, kuidas soovime, et meie last koheldaks ning loodan, et see hilisemaid vääritimõistmisi ka ära hoiab.

Ega asjata öelda, et rasedad kaotavad poole ajumahust. Sul läheb sünnitades ilmselt 100% kaotsi.

Imestan täiesti sõbralikult, et teiega üldse keegi suhelda tahab / teil külas käib.

+8
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Emme-issi omavahel ikka teevad musi või on see ebola hirmus keelatud?

Emme-issi omavahel teevad musi-mopsti, st kiire musi kinniste huultega. Aga teemaalgaja ämm musitab titat lahtise suuga ja topib keelt kurku – ikka nii pool tundi järjest, et ikka kõik mikro-, makro-, super- ja suprafloora edasi kanduks.

????????????

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ega asjata öelda, et rasedad kaotavad poole ajumahust. Sul läheb sünnitades ilmselt 100% kaotsi. Imestan täiesti sõbralikult, et teiega üldse keegi suhelda tahab / teil külas käib.

Päris nii ei saa ka öelda ju. Minu laps õpib meditsiini. Ja üheks eksamiks õppides tuli jutuks, kuidas tema tulevikus oma lapsi kohelda lubab. Vigadest mida ta teab mida tehakse. Nt beebi lusikat oma suust läbi ei tõmba süües. Käed tuleb ära pesta külla tulles. Musi suule ei anna. Enne kolme kuud katsikule ei tulda. Nohuga köhaga ei tulda külla. Kõigile ei olevat see elementaarne. See oli mikrobioloogia eksam . Kui naha ja seenhaiguste eksam tuleb, eks ta siis ilmselt mõtleb, kas paljajalu külalisi suvel oma tuppa lubab, kui beebi käperdab.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme see reeglitega pere. Ausalt öeldes ma ei saa reaktsioonidest aru. On ju see teemagi siin sellest, kuidas teised ei käitu beebiga, nagu vanemad ootaksid. Meie rääkisime mehega oma ootused läbi ning selgitasime ka lähedastele, kõik said aru ja teavad nüüd, mis meie ootused on.

Beebi musitamisega kaasneb reaalne oht tervisele ja seda me ei luba.
Ühtlasi ei soovi me õrnal ajal mingit õpetamist või “nõu andmist”, mis põhjustab lihtsalt stressi (juba raseduse ajal põhjustas). Igaühel on teistmoodi, siin nt võtab ämm ebasobivalt sõna — meie puhul “nõu andmine” tähendas väga ebaadekvaatsete “meditsiiniliste” teadmiste jagamist, tõesti ei soovi seda kuulata.

Kui keegi lähedastest oleks arvanud, et see on nõme ja nemad võivad beebiga käituda kuidas soovivad, hoolimata vanemate arvamusest, siis me ju ei soovikski neid külla? Õnneks seda ei juhtunud, vastupidi kõigile on väga meeldinud, et me selgelt ja sõbralikult oleme asjad suutnud läbi rääkida.

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

See nüüd küll kuidagi sõbralik ei tundu ja selle peale ütleks, et näksi muru, mul savi su titest, hoia ise teda.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma TEGELIKULT ka ei usu, et teemaalgataja ämm ka päriselt last lahtiselt suule musitab ja keelt suhu topib, seda ei tee ükski normaalne inimene ja seda teatakse juba vähemalt 50a, et see on keelatud lapse suuhügieeni silmas pidades. Üks rõvedik elab ennast välja.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina juba kardangi neid lõputuid beebisid, keda pidevalt demonstreeritakse. Sülle neid ei võta, ammugi ei musita ega kallista. Midagi eriti ei julge öelda ka, ütlen, et oi kui armas beebikene, loodan, et selle peale ei solvuta. See musitamine on ka nii ja naa, muidugi seda ei tohiks teha, aga kui ma ise oma last igasugu musitamistest eemale hoidsin, siis niikui läks sõime, anti ühest kruusist juua igasugu hambutute lastega, seega see  kaaries tuli ka üsna kohe. Ei olnud minu hoidmisest kasu midagi. Lastesõimes sai kohe ka lisaks kaariesele täid, tuulerõuged, sügelised, kuna magas vahetamata linadega voodis, siis see vanaema nii palju kahju küll teha ei suuda.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma TEGELIKULT ka ei usu, et teemaalgataja ämm ka päriselt last lahtiselt suule musitab ja keelt suhu topib, seda ei tee ükski normaalne inimene ja seda teatakse juba vähemalt 50a, et see on keelatud lapse suuhügieeni silmas pidades. Üks rõvedik elab ennast välja.

Irooniast oled midagi kuulnud?

 

Muide 25% kaotatud ajumahust pidi mõne aasta jooksul pärast sünnitust tagasi tulema.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme see reeglitega pere. Ausalt öeldes ma ei saa reaktsioonidest aru. On ju see teemagi siin sellest, kuidas teised ei käitu beebiga, nagu vanemad ootaksid. Meie rääkisime mehega oma ootused läbi ning selgitasime ka lähedastele, kõik said aru ja teavad nüüd, mis meie ootused on.

Beebi musitamisega kaasneb reaalne oht tervisele ja seda me ei luba.

Ühtlasi ei soovi me õrnal ajal mingit õpetamist või “nõu andmist”, mis põhjustab lihtsalt stressi (juba raseduse ajal põhjustas). Igaühel on teistmoodi, siin nt võtab ämm ebasobivalt sõna — meie puhul “nõu andmine” tähendas väga ebaadekvaatsete “meditsiiniliste” teadmiste jagamist, tõesti ei soovi seda kuulata.

Kui keegi lähedastest oleks arvanud, et see on nõme ja nemad võivad beebiga käituda kuidas soovivad, hoolimata vanemate arvamusest, siis me ju ei soovikski neid külla? Õnneks seda ei juhtunud, vastupidi kõigile on väga meeldinud, et me selgelt ja sõbralikult oleme asjad suutnud läbi rääkida.

Peris hea nali. Räägi, milliseid sõbralikke silte teie kodus veel ripub?

Ise sööme, ise joome, ise nõudki ära toome?

Ainult eesel käib murul?

U nas porjadok kak i vsjudu:
pokushal – uberi posudu?

 

Aga plakatid? Kas teil plakateid ka on? Noh ikka suuhügieenist jms.

Sest sugulased-tuttavad on ju kõik idioodid, kes muidu käituda ei oska.

 

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Irooniast oled midagi kuulnud?

Sa ise ei ole irooniast midagi kuulnud, kui seda rõvetsemist irooniaks pead! Mingi rämehaige naljasoon sul.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4020838: Irooniast oled midagi kuulnud? Sa ise ei ole irooniast midagi kuulnud, kui seda rõvetsemist irooniaks pead! Mingi rämehaige naljasoon sul.

Iroonial pole naljasoonega suurt midagi pistmist.

Aga pean ütlema, et kui täiskasvanud inimene teistele täiskasvanud inimestele sõbralikke (!) silte üles riputab -, siis on ikka päris ohoh-olukord küll.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei suuda uskuda, et on olemas inimesed, kes prindivad oma lähedastele ja sõpradele nende kodus käitumise reeglid välja. Ja et neil inimestel üldse on lähedased. Ja sõbrad. Kes kõik kollektiivselt on nii “sõbralikust” lähenemisest vaimustunud.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui veel vaba ja vallaine olin, siis oli meie korteris (elasime seal kolmkesi) WC’s silt – purjuspäi pissi istudes!

Need, kes juba  neid silte vorbivad,  loevad vist palju Perekooli, kus siis hordid pesemata sugulasi tormavad titte musitama.  Kui saad lapse kätte, siis on hea, kui keegi sinule nõu annaks, sest siis tekib neid küsimusi. Kui kohe sellise sildi välja paned, siis ei anna ka küsimise peale keegi nõu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei teeks sellest küll mingit numbrit. Kasutaks võimalust ise puhata, las vanaema nännutab last. Me kõik armastame oma vanaemasid, sest nad olid alati meie poolel ja külvasid meid armastusega üle. Mina arvan, et ühel lapsel ei ole kunagi liiga palju armastavaid lähedasi. Seda paremini on tema lähedusvajadused rahuldatud ja temast tuleb hea inimene.  Soojades maades nännutavad ka võõrad inimesed tänaval lapsi ja nad kõik ongi hiljem seltskondlikud ja avatud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme see reeglitega pere. Ausalt öeldes ma ei saa reaktsioonidest aru. On ju see teemagi siin sellest, kuidas teised ei käitu beebiga, nagu vanemad ootaksid. Meie rääkisime mehega oma ootused läbi ning selgitasime ka lähedastele, kõik said aru ja teavad nüüd, mis meie ootused on.

Beebi musitamisega kaasneb reaalne oht tervisele ja seda me ei luba.

Ühtlasi ei soovi me õrnal ajal mingit õpetamist või “nõu andmist”, mis põhjustab lihtsalt stressi (juba raseduse ajal põhjustas). Igaühel on teistmoodi, siin nt võtab ämm ebasobivalt sõna — meie puhul “nõu andmine” tähendas väga ebaadekvaatsete “meditsiiniliste” teadmiste jagamist, tõesti ei soovi seda kuulata.

Kui keegi lähedastest oleks arvanud, et see on nõme ja nemad võivad beebiga käituda kuidas soovivad, hoolimata vanemate arvamusest, siis me ju ei soovikski neid külla? Õnneks seda ei juhtunud, vastupidi kõigile on väga meeldinud, et me selgelt ja sõbralikult oleme asjad suutnud läbi rääkida.

Kujutad ette on riike, kus kõik see vahmiil koos naabritega tormab esimesel võimalus juba sünnitusmajja titte musitama ja  kujutad ette need lapsed lähevad täitsa elusalt koju.

Kui sa teda nii kiivalt inimlikust lähedusest eemal hoiad, siis hüppab ta üpris varajases puberteedieas suhtesse, et oma saamata jäänud hellusvajadus takka järgi rahuldada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 157 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana