Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 157 )

Teema: Ämm vanaemana

Postitas:
Kägu

Ega asjata öelda, et rasedad kaotavad poole ajumahust. Sul läheb sünnitades ilmselt 100% kaotsi. Imestan täiesti sõbralikult, et teiega üldse keegi suhelda tahab / teil külas käib.

Päris nii ei saa ka öelda ju. Minu laps õpib meditsiini. Ja üheks eksamiks õppides tuli jutuks, kuidas tema tulevikus oma lapsi kohelda lubab. Vigadest mida ta teab mida tehakse. Nt beebi lusikat oma suust läbi ei tõmba süües. Käed tuleb ära pesta külla tulles. Musi suule ei anna. Enne kolme kuud katsikule ei tulda. Nohuga köhaga ei tulda külla. Kõigile ei olevat see elementaarne. See oli mikrobioloogia eksam . Kui naha ja seenhaiguste eksam tuleb, eks ta siis ilmselt mõtleb, kas paljajalu külalisi suvel oma tuppa lubab, kui beebi käperdab.

Küll siis ollakse solvunud, et keegi ei teegi minu lapsest välja, et ei tulda isegi vaatama. Minul käisid juba haiglas külas, kodus läks tavaline elu edasi, ikka astus keegi läbi, sõbrannad käisid külas jne.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

musitab titat lahtise suuga ja topib keelt kurku – ikka nii pool tundi järjest, et ikka kõik mikro-, makro-, super- ja suprafloora edasi kanduks.

No nii tugevalt ei maksa ka utreerida. Ükski beebi ei kannataks poolt tundi välja sellist terrorit vaid pistaks kohe röökima sellise ilastamise peale.Pärast mida sokutavad ämmad reeglina tite kiiresti ena sülest ära.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris hull olukord. Suu peale musitada küll last ei lubaks üheski vanuses ja ninnunännutada ka mitte stiilis, et võtab endale lapseks ja kas ema-isa ei hoolitse sinu eest. Õudne jutt ju. See suu peale musitamine on rõve komme, aga sellise jutu peale vihastaksin end ammugi välja ja ei kohtuks sellisega.

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris hull olukord. Suu peale musitada küll last ei lubaks üheski vanuses ja ninnunännutada ka mitte stiilis, et võtab endale lapseks ja kas ema-isa ei hoolitse sinu eest. Õudne jutt ju. See suu peale musitamine on rõve komme, aga sellise jutu peale vihastaksin end ammugi välja ja ei kohtuks sellisega.

Head teed sul minna!

+13
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu
  1. Kas ma saan õigesti aru, et käite ämma-äia suvekodus ja kukud seal kamandama, kuidas ämm peaks oma kodus astuma-istuma-käituma? Palju õnne ämmale sellise ussi eest…

    Mina seda välja ei lugenud, et keegi ämma kamandaks. Kui nad on noored sinna kutsunud siis mingi privaatsus peaks ikka olema. Kuidas noored oma titte kasvatavad on ikka nende otsustada.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris hull olukord. Suu peale musitada küll last ei lubaks üheski vanuses ja ninnunännutada ka mitte stiilis, et võtab endale lapseks ja kas ema-isa ei hoolitse sinu eest. Õudne jutt ju. See suu peale musitamine on rõve komme, aga sellise jutu peale vihastaksin end ammugi välja ja ei kohtuks sellisega.

Head teed sul minna!

Kuhu saadad ja keda?

+2
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Head teed sul minna!

Täitsa napakas oled.

+3
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mehest pole ju emaga rääkijat, ta on ju samamoodi üles kasvanud ja tema arvates on see ilmselt normaalsus. Mis sellest, et teistele on selline käitumine arusaamatu. Äi võiks ämma korrale kutsuda, aga ju siis ei julge. Mina loeks ämma käitumisest välja, et ta ei soovi teid külla nii tihti, või miski häirib teda väga, kuid ei taha seda välja öelda ja teeb läbi lapse vihjeid, et te tunneks end ebamugavalt ja ei tuleks sinna. Pole ühtegi põhjust, miks suitsuse suuga peaks väikelast huultele musitama hakkama ja lapsega ninnutama hakkama selliste õelate sõnadega.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehest pole ju emaga rääkijat, ta on ju samamoodi üles kasvanud ja tema arvates on see ilmselt normaalsus. Mis sellest, et teistele on selline käitumine arusaamatu. Äi võiks ämma korrale kutsuda, aga ju siis ei julge. Mina loeks ämma käitumisest välja, et ta ei soovi teid külla nii tihti, või miski häirib teda väga, kuid ei taha seda välja öelda ja teeb läbi lapse vihjeid, et te tunneks end ebamugavalt ja ei tuleks sinna. Pole ühtegi põhjust, miks suitsuse suuga peaks väikelast huultele musitama hakkama ja lapsega ninnutama hakkama selliste õelate sõnadega.

 

Järjekordne aju väljasünnitanu.

Aga emana peaksite teadma, et pole mingit mõtet end oma poja/poegadega emotsionaalselt siduda. Kasvatada lihtsalt teadmises, et mingi hetk saabub naine, kes vihkab sind pelgalt selle pärast, et oled tema mehe ema ja võid seega vähendada tema kontrolli mehe üle.

See on päris hea variant, kui miniahakatis kohe alguses nõmedusi korraldama hakkab, saabki rahulikult oma asju ajada.

+12
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mehest pole ju emaga rääkijat, ta on ju samamoodi üles kasvanud ja tema arvates on see ilmselt normaalsus. Mis sellest, et teistele on selline käitumine arusaamatu. Äi võiks ämma korrale kutsuda, aga ju siis ei julge. Mina loeks ämma käitumisest välja, et ta ei soovi teid külla nii tihti, või miski häirib teda väga, kuid ei taha seda välja öelda ja teeb läbi lapse vihjeid, et te tunneks end ebamugavalt ja ei tuleks sinna. Pole ühtegi põhjust, miks suitsuse suuga peaks väikelast huultele musitama hakkama ja lapsega ninnutama hakkama selliste õelate sõnadega.

Järjekordne aju väljasünnitanu.

Aga emana peaksite teadma, et pole mingit mõtet end oma poja/poegadega emotsionaalselt siduda. Kasvatada lihtsalt teadmises, et mingi hetk saabub naine, kes vihkab sind pelgalt selle pärast, et oled tema mehe ema ja võid seega vähendada tema kontrolli mehe üle.

See on päris hea variant, kui miniahakatis kohe alguses nõmedusi korraldama hakkab, saabki rahulikult oma asju ajada.

Nõmedusi korraldad sa seal ise, suitsetajast ämmahakatis. Ära unusta siis igast sulle mittesobivast kommentaarist teada anda. Muig 😀

+1
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nõmedusi korraldad sa seal ise, suitsetajast ämmahakatis. Ära unusta siis igast sulle mittesobivast kommentaarist teada anda. Muig ????

Sinu soov on täidetud. Muidu jääd suure muigamisega veel viltulõuaks.

+7
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mehest pole ju emaga rääkijat, ta on ju samamoodi üles kasvanud ja tema arvates on see ilmselt normaalsus. Mis sellest, et teistele on selline käitumine arusaamatu. Äi võiks ämma korrale kutsuda, aga ju siis ei julge. Mina loeks ämma käitumisest välja, et ta ei soovi teid külla nii tihti, või miski häirib teda väga, kuid ei taha seda välja öelda ja teeb läbi lapse vihjeid, et te tunneks end ebamugavalt ja ei tuleks sinna. Pole ühtegi põhjust, miks suitsuse suuga peaks väikelast huultele musitama hakkama ja lapsega ninnutama hakkama selliste õelate sõnadega.

Miks siis ämm iga nädal helistab ja külla kutsub?

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ma saan aru, et ise pole veel last kättegi saanud ja juba on reeglid seina peale kleebitud? Päris hea köögifüürer ???? SEE annab teemaalgatajale igatahes silmad ette, äkki peaks temagi mingi vihikukese “Meie pere reeglid” üllitama ja ämmale pihku pistma…

Nagu “Naistevahetuse” saates kunagi oli, uuele “emale” anti perenaise piibel näppu, kuidas tema laste ja perega tegelema peab.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu “Naistevahetuse” saates kunagi oli, uuele “emale” anti perenaise piibel näppu, kuidas tema laste ja perega tegelema peab.

Eks seda nägi seda ette ja see andis hea ülevaate perede erinevusest juba eos.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks siis ämm iga nädal helistab ja külla kutsub?

Moepärast. Igale kutsele ei pea ka kohe kohaleilmumisega vastama.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nagu “Naistevahetuse” saates kunagi oli, uuele “emale” anti perenaise piibel näppu, kuidas tema laste ja perega tegelema peab.

Eks seda nägi seda ette ja see andis hea ülevaate perede erinevusest juba eos.

Ära tôesti siis mine sinna. Ega sa teist inimest muuta ei saa ja neid tülidid ja pahasti ütlemisi pole ju tarvis. Sul oma pere ja laps sisustage oma aega oma valdustes. Las see ämm müttab seal

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ärge musitage beebisid. See võib lõppeda lapse surmaga.

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/79090590/hoiatuseks-koigile-lapsevanematele-ara-luba-iialgi-uhelgi-taiskasvanul-oma-vastsundinule-musi-anda

https://elu24.postimees.ee/87866/kohus-ema-musi-tappis-imiku

 

 

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei suuda uskuda, et on olemas inimesed, kes prindivad oma lähedastele ja sõpradele nende kodus käitumise reeglid välja. Ja et neil inimestel üldse on lähedased. Ja sõbrad. Kes kõik kollektiivselt on nii “sõbralikust” lähenemisest vaimustunud.

Ma ei suuda uskuda, et on inimesi, kes teiste piire ei austa ja lapsele selliseid hüsteerilisi lollusi räägivad, nagu teemaalgataja ämm.

Sellist psühhoterrorit ei pea keegi taluma.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei suuda uskuda, et on inimesi, kes teiste piire ei austa ja lapsele selliseid hüsteerilisi lollusi räägivad, nagu teemaalgataja ämm. Sellist psühhoterrorit ei pea keegi taluma.

Sa ikka tead, mida psühhoterror tähendab?! Tõesti vist oleks sõda tarvis, mis inimeste väärtused jälle paika paneks, see vati sees elamine on väga paljud juba täitsa totraks muutnud.

+11
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma räägin ise, nagu see ämm 😀 Räägin ise ühest oma lapsest, et kodus talle süüa ei anta, peab vanaema juurde sööma minema. Või räägin oma emale, et ta on mu lapse oma korraliku toiduga ära rikkunud. Ja ema siis räägin umbes midagi sama tarka vastu. Tegelikult see laps lihtsalt elab vanaema juures ja ma teen naljatamisi komplimente emale, et tema juures saab laps paremini hooldatud (teismeline, kes läks teise linna kooli). Nüüd juba suudaks oma ämmaga ka sellist loba ajada, kuigi ta on selleks natuke liiga tõsine inimene.

Aga ämmal beebiemale sellist juttu isegi naljatamisi rääkida, on riskantne 😀 Kahel põhjusel – noor ema on üldjuhul tundlik ja seepärast, et ta on ä m m. Oma emale antakse rohkem andeks.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub et inimesed on viimase 20 aastaga väga muutunud. Ei saada enam aru naljast. No kus see nali siin on? Eks? Minu lapsepõlves, olid sellised naljad igspäevased, aga tänapäeval ma ei saagi enam aru mis on nali. Kõik on solvav. Kõike võetakse tõsiselt. Enam ei saagi aru, kui keegi teeb nalja, sest see pole nagu enam kombeks. Peab alati lisaks ütlema et tegin nalja.

+13
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jeekim, hoidsin siin sugulase last maal ja tõesti tegin nalja, kui lapsele ema järgi tuli – et oli meil nii tore, sa nii hea laps, et võtaks endale kolmandaks lapseks. Mõni lumehelbeke oleks  solvunud, sugulane õnneks on normaalne inimene.

Kui minu ema lapselapsi maal suvel kantseldas, siis oli lastele, väimeestele, miniatele teada – vanaema kasvatusmeetodid ei kuulunud vaidlustamisele. Lapsevanemad tõid lapsed, toidukotid, käisid nädalavahetusel vm. muul ajal külas.  Ja lapselapsed meenutavad siiani neid suvelaagreid vanaema juures.

+9
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jeekim, hoidsin siin sugulase last maal ja tõesti tegin nalja, kui lapsele ema järgi tuli – et oli meil nii tore, sa nii hea laps, et võtaks endale kolmandaks lapseks. Mõni lumehelbeke oleks solvunud, sugulane õnneks on normaalne inimene.

Kui minu ema lapselapsi maal suvel kantseldas, siis oli lastele, väimeestele, miniatele teada – vanaema kasvatusmeetodid ei kuulunud vaidlustamisele. Lapsevanemad tõid lapsed, toidukotid, käisid nädalavahetusel vm. muul ajal külas. Ja lapselapsed meenutavad siiani neid suvelaagreid vanaema juures.

Vanaema kasvatusmeetodid? Millal sinu ema üldse väikseid lapsi viimati hoidis? Nõukaajal tundub.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanaema kasvatusmeetodid? Millal sinu ema üldse väikseid lapsi viimati hoidis? Nõukaajal tundub.

Aga kasvata siis oma lapsi ise! Ei ole vaja kägiseda, miks vanavanemad lapsi hoida ei taha, kui kõik, mis nad teevad on valesti ja pahasti.

+11
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vanaema kasvatusmeetodid? Millal sinu ema üldse väikseid lapsi viimati hoidis? Nõukaajal tundub.

Aga kasvata siis oma lapsi ise! Ei ole vaja kägiseda, miks vanavanemad lapsi hoida ei taha, kui kõik, mis nad teevad on valesti ja pahasti.

Mina pole midagi kägisenud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on väga huvitav. Kas last peab kohtlema ema reeglite ja arusaamade järgi. Või vanaema või teiste hoidjate arusaamade järgi. Olles ema,  siis loomulikult ema reeglite järgi. Olles vanaema, siis ikka vanaema reeglite järgi.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see nõukaaeg siia puutub?

Minu ema oli  suvel oli pikalt maal suvilas – enne pandi aeg paika, millal kõik lapselapsed saabusid ning olid seal pea terve kuu. Ema siis kantseldas neid, käisime ise ka vahest abiks, sest lapselapsi oli 8.  Kui jama korraldasid, siis said ka karistada, mitte ei hakatud peegeldama ega psühholoogi juurde viima, samas ega nad midagi ei teinud, sest kõige karmim karistus oli koju saatmine (kuid seda ei juhtunud kordagi).

Kui minul viimane laps sündis, siis ema suri peale seda ning tema jäi neist laagritest kahjuks ilma. Ja paganama kahju oli.

+9
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis see nõukaaeg siia puutub?

Minu ema oli suvel oli pikalt maal suvilas – enne pandi aeg paika, millal kõik lapselapsed saabusid ning olid seal pea terve kuu. Ema siis kantseldas neid, käisime ise ka vahest abiks, sest lapselapsi oli 8. Kui jama korraldasid, siis said ka karistada, mitte ei hakatud peegeldama ega psühholoogi juurde viima, samas ega nad midagi ei teinud, sest kõige karmim karistus oli koju saatmine (kuid seda ei juhtunud kordagi).

Kui minul viimane laps sündis, siis ema suri peale seda ning tema jäi neist laagritest kahjuks ilma. Ja paganama kahju oli.

Kas tõesti nimetasite suvist vanaema juures viibimist lastelaagriks?

0
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mulle tundub et inimesed on viimase 20 aastaga väga muutunud. Ei saada enam aru naljast. No kus see nali siin on? Eks? Minu lapsepõlves, olid sellised naljad igspäevased, aga tänapäeval ma ei saagi enam aru mis on nali. Kõik on solvav. Kõike võetakse tõsiselt. Enam ei saagi aru, kui keegi teeb nalja, sest see pole nagu enam kombeks. Peab alati lisaks ütlema et tegin nalja.

Kus see nali on siis?? Paluks osata nalja teha ka nii, et see ka teistele naljakas oleks, enda naljade üle üksi naerda jätab kohtlase mulje.

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali? Või on nali hoopis see, et vaatamata soovitamisele tagasi tõmmata, ei tee seda mitte? Kus on see nali, tahaks teada.

Kuna ise kutsub endale külla, võiks ka viisakas olla külalistega.

+1
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vanaema võiks natuke arvestada küll, et eriti esimese lapse emad on väga tundlikud iga märkuse suhtes, mis lapse osas tehakse. Mina mäletan, et solvusin selliste ütluste peale: näe, püksid ka väikeseks jäänud tal juba, jumal millised juuksed, kas tänapäeval pannakse selline asi siis selga, minu lastel olid küll hoopis need ja need asjad. Ämm rääkis enda arust niisama mingit loba, mulle käis see kõik närvidele. Ükskord mäletan, et kiigutasin last seltskonnast eemal magama turvahälliga mingi tund aega, kui laps oli just magama jäänud, siis ämm tuli meid vaatama, köhis lapsele kõrva ja ütles kõva häälega, et no ma tulin vaatama, et mis te teete siin, laps oli kohe üleval nagu öökull ja kukkus röökima. Ämm jälle ei pannud tähele, et midagi valesti oleks. Beebi ema võib olla väga stressis, magamata, ei saa hakkama nii hästi kui peaks, hormoonid möllavad jne, jne, vanem inimene peaks seda kõike ju teadma. Nüüd ise ämmana proovin küll mõistvam olla ja mitte kommenteerida kogu aeg, mida lapse ema lapsega teeb, milline beebi on vms tähtsusetut. Esimese lapse saamine võib olla väga stressirohke aeg noorte inimeste elus, kannatada võib paarisuhe jne, jne, seda peaks ju ometi iga vanem naine mõistma.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 157 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana