Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 157 )

Teema: Ämm vanaemana

Postitas:
Kägu

Ütleks, et nii… esimese beebi “mured”.

Mind ka esimese lapsega alguses seesmiselt ärritas kõik see üleliigne ninnunännu, 4-kuusele hapukurgi lutsutada andmine, tobedad kommentaarid ja valestihoidmised, mida armastavad vanevanemad (kõik neli) tegid. Aga see läks üle ja loodetavasti läheb sul ka, sest mida kauem lapsevanem oled, seda enam mõistad, et lähedasest suhtest beebi ja vanaema vahel on lapsevanemal ainult võimalik võita. Lapsel ka. Isegi kui talle vahel tobedusi öeldakse, üle hellitatakse, vahel midagi veidi ebatervislikku pakutakse või minu kui vanema autoriteeti tahtmatult õõnestatakse – see kõik on tühi-tähi selle kõrval, et lapsel on armastav vanaema, kes tahab temaga tegeleda. See on niiii suur ja oluline asi tegelikult! Aga selline suhe saab vanavanematega lapsel tekkida ainult siis, kui sinus, lapsevanem, on piisavalt suuremeelsust ämma kiiksudele läbi sõrmede vaadata. Mida suuremaks laps saab, seda chillimaks ise muutud ja 2., 3. jne lapsega juba imestad isegi, millest kõigest esimese lapse mammana on võimalik draamat tekitada. Aga jumalast tore on viia 3-aastane vanaema juurde või saata vanaema kutsel 6-aastane suvel lasteaias käimise asemel kahenädalasele autoreisile mööda Eestimaad, sest laps ja vanavanem(ad) on kokku kasvanud ja tahavad tõesti teineteise seltsis olla. Ehk siis palun proovi olla suuremeelsem. See ninnunännu, süllevõtmine, isegi suitsune musi paar korda nädalas – tegelikult su last ei kahjusta. Aga armastavast vanaemast saadav kasu on määratult suur. Mõtle sellele.

Kahenädalasele autoreisile? Kas keegi siis sõidab Eestis autoga lastega kaks nädalat ringi? Või pidasid silmas kahepäevasele? Kaks nädalat vanavanemad ringi sõita jutti – seda teevad vist erandid? Selline aktiivne puhkus ei sobi noortelegi koos lastega suuremale osale. Kellel loomad kodus, kellel töö, aed, muud kohustused ,teised lapsed ja lapselapsed jne. Ja see maksab, ööbimised on meil nii kallid praegu. Lisaks kütus. Mul tekkis kohe huvi, milline see reis välja näeks? Meie katsume igal aastal käia kahe ööbimisega. Ja eesmärgiks kindel piirkond läbi kammida. Mitte ühe suvega Eestile tiir peale teha, samas mitte midagi õieti näha. Kas laps oleks selleks üldse valmis, et sõit poleks niisama sõit, hoopis millegi nägemine, mis ei koosne vaid mänguparkidest?

Sa saad ikka aru, et ilmselgelt ei tähenda 2-nädalane reis ju kaks nädalat “autoga jutti ringi sõitmist”, nagu Sa kirjutad? Tavaliselt ollakse siiski 2-3 päeva kaupa kohapeal. Matkatakse, ujutakse, grillitakse, tutvutakse kohaliku elu-oluga ja siis sõidetakse edasi uude kohta. Lõppkokkuvõttes külastatakse siis ehk 3-4 piirkonda. Olen korduvalt sedasi nii Eestis kui välismaal reisinud. Sa ei kujuta vist ettegi kui palju lahedaid kohti on olemas kui võtta aega, et neid päriselt näha ja nautida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik need ütlused ja tähelepanwkud kõlavad nii Almalikult. See õnne 13 tegelaskuju ma mõtlen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. 😀

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. ????

Loe nüüd korralikult teemaalgatust. Laps on vanaema musi, vanaema räägib, et vanemad ei hoolitse lapse eest ja muud kummalist.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. ????

Loe nüüd korralikult teemaalgatust. Laps on vanaema musi, vanaema räägib, et vanemad ei hoolitse lapse eest ja muud kummalist.

Loe nüüd korralikult minu vastust. Kõik peale musitamise oli kindlasti nali (üsna levinud naljad ju). Kummaline on ainult see, et keegi seda tõe pähe võtab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe nüüd korralikult minu vastust. Kõik peale musitamise oli kindlasti nali (üsna levinud naljad ju). Kummaline on ainult see, et keegi seda tõe pähe võtab.

Nali on see, kui kõigil on lõbus. Kui nali muudab kellegi kurvaks, siis on see kiusamine.

Alles tegi üks vormelisõitja nalja ja sai seepeale tühistet.

+2
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, tänapäeva lumehelbekesi peavad kõik mõistma, aga vanemad ja ämmad, kes terve elu normaalses keskkonnas (kus julges ka nalja teha ja midagi suusoojaks ütelda), peavad kõik vait olema ja noori  ja nende reegleid “austama”. Mina ei tea, vanasti öeldi ikka, et vanem inimene on elukogenum ja elu lihvib ka igasugu väärarvamused maha ja vanemaid inimesi peab austama (hallpead austa, kulupead kummarda), aga nüüd on ainult üks MINA MINA MINA ja teised olgu üldse vait ja teenendagu noori, kellel on ju nii tohutult raske. Aga et ämm võibolla on üleminekueas, kus tohutud terviseprobleemid ja hormoonid möllavad ja kuumahood tapavad, ükski öö magada ei saa, see ei ole nagu midagi, noortel on ikka tohutu raske ja õrn iga. No kurat, kaua teil veel raske on, terve elu sai teid potitatud ja hoitud, et raske, nüüd tahaks vanemad ka vanad olla ja abi või vähemalt head sõnagi vahel  vajada…

+15
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jaa, tänapäeva lumehelbekesi peavad kõik mõistma, aga vanemad ja ämmad, kes terve elu normaalses keskkonnas (kus julges ka nalja teha ja midagi suusoojaks ütelda), peavad kõik vait olema ja noori ja nende reegleid “austama”. Mina ei tea, vanasti öeldi ikka, et vanem inimene on elukogenum ja elu lihvib ka igasugu väärarvamused maha ja vanemaid inimesi peab austama (hallpead austa, kulupead kummarda), aga nüüd on ainult üks MINA MINA MINA ja teised olgu üldse vait ja teenendagu noori, kellel on ju nii tohutult raske. Aga et ämm võibolla on üleminekueas, kus tohutud terviseprobleemid ja hormoonid möllavad ja kuumahood tapavad, ükski öö magada ei saa, see ei ole nagu midagi, noortel on ikka tohutu raske ja õrn iga. No kurat, kaua teil veel raske on, terve elu sai teid potitatud ja hoitud, et raske, nüüd tahaks vanemad ka vanad olla ja abi või vähemalt head sõnagi vahel vajada…

Kui sa nii suhtud siis ei tohigi noored oma lastega vanemate juurde minna.

Igaüks kasvatagu ikka oma lapsed oma reeglite ja tõekspidamiste järgi. Vanavanemad on oma töö teinud nii hästi kui oskasid ja vaevalt et nemadki soovisid et vanavanemad nende ellu sekkusid ja lapslapsi  oma äranägemise järgi kamandasid, aga see juba meelest läinud. Kui minu lased väiksed olid käis minu ema neid hoidmas vajadusel, tema küll oma tõekspidamisi peale ei surunud.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga siin perekooliski suruvad emad peale teistele emadele oma arusaamu ja arvamusi. Kuni selleni, et sinu lastest on küll kahju, vaesed lapsed. Ja see ei ole öeldud nunnutades.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et nii… esimese beebi “mured”.

Mind ka esimese lapsega alguses seesmiselt ärritas kõik see üleliigne ninnunännu, 4-kuusele hapukurgi lutsutada andmine, tobedad kommentaarid ja valestihoidmised, mida armastavad vanevanemad (kõik neli) tegid. Aga see läks üle ja loodetavasti läheb sul ka, sest mida kauem lapsevanem oled, seda enam mõistad, et lähedasest suhtest beebi ja vanaema vahel on lapsevanemal ainult võimalik võita. Lapsel ka. Isegi kui talle vahel tobedusi öeldakse, üle hellitatakse, vahel midagi veidi ebatervislikku pakutakse või minu kui vanema autoriteeti tahtmatult õõnestatakse – see kõik on tühi-tähi selle kõrval, et lapsel on armastav vanaema, kes tahab temaga tegeleda. See on niiii suur ja oluline asi tegelikult! Aga selline suhe saab vanavanematega lapsel tekkida ainult siis, kui sinus, lapsevanem, on piisavalt suuremeelsust ämma kiiksudele läbi sõrmede vaadata. Mida suuremaks laps saab, seda chillimaks ise muutud ja 2., 3. jne lapsega juba imestad isegi, millest kõigest esimese lapse mammana on võimalik draamat tekitada. Aga jumalast tore on viia 3-aastane vanaema juurde või saata vanaema kutsel 6-aastane suvel lasteaias käimise asemel kahenädalasele autoreisile mööda Eestimaad, sest laps ja vanavanem(ad) on kokku kasvanud ja tahavad tõesti teineteise seltsis olla. Ehk siis palun proovi olla suuremeelsem. See ninnunännu, süllevõtmine, isegi suitsune musi paar korda nädalas – tegelikult su last ei kahjusta. Aga armastavast vanaemast saadav kasu on määratult suur. Mõtle sellele.

Kahenädalasele autoreisile? Kas keegi siis sõidab Eestis autoga lastega kaks nädalat ringi? Või pidasid silmas kahepäevasele? Kaks nädalat vanavanemad ringi sõita jutti – seda teevad vist erandid? Selline aktiivne puhkus ei sobi noortelegi koos lastega suuremale osale. Kellel loomad kodus, kellel töö, aed, muud kohustused ,teised lapsed ja lapselapsed jne. Ja see maksab, ööbimised on meil nii kallid praegu. Lisaks kütus. Mul tekkis kohe huvi, milline see reis välja näeks? Meie katsume igal aastal käia kahe ööbimisega. Ja eesmärgiks kindel piirkond läbi kammida. Mitte ühe suvega Eestile tiir peale teha, samas mitte midagi õieti näha. Kas laps oleks selleks üldse valmis, et sõit poleks niisama sõit, hoopis millegi nägemine, mis ei koosne vaid mänguparkidest?

Sa saad ikka aru, et ilmselgelt ei tähenda 2-nädalane reis ju kaks nädalat “autoga jutti ringi sõitmist”, nagu Sa kirjutad? Tavaliselt ollakse siiski 2-3 päeva kaupa kohapeal. Matkatakse, ujutakse, grillitakse, tutvutakse kohaliku elu-oluga ja siis sõidetakse edasi uude kohta. Lõppkokkuvõttes külastatakse siis ehk 3-4 piirkonda. Olen korduvalt sedasi nii Eestis kui välismaal reisinud. Sa ei kujuta vist ettegi kui palju lahedaid kohti on olemas kui võtta aega, et neid päriselt näha ja nautida.

Ma just seda mõtlesingi, et kui kaks nädalat mööda Eestit sõita ja käia, siis just ei näe midagi. Kuna võetakse ette liialt suur territoorium. Ma kujutan ette neid lahedaid kohti, sest me oleme ka suviti käinud, aga tõesti jah, kolm päeva korraga ja iga kord erinev piirkond, ja mitte lai ala, ikka kui Viljandimaa, siis see põhjalikult läbi. Ja kui Hiiumaa, siis ongi kogu see aeg Hiiumaal. Lihtsalt kaks nädalat jutti meie mehega ei suudaks ringi käia, meile piisab kolmest päevast. Ju see oleneb inimestest ja nende eluviisist ikka. Ma pole kunagi kahte nädalat kodust eemal olnud. Mul on plaanis ehk nädal olla, aga siis ma lähen ehk mehega kahekesi kuskile lihtsalt tööst puhkama. Nii et poleks aktiivne. Kodus on seda aktiivsust lastelaste hoidmisel ja aiatööl ja oma tööga piisavalt.

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma saan õigesti aru, et käite ämma-äia suvekodus ja kukud seal kamandama, kuidas ämm peaks oma kodus astuma-istuma-käituma? Palju õnne ämmale sellise ussi eest…

Said valesti aru, mitte ksukil ei ole kirjas, kuidas moor peaks istuma ja astuma, vaid räägib halvustavalt, kuidas lapsest ei hoolita ja musitatakse teise last koniste huultega.

Mingi hull ämmakasitsja kargas jälle välja

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu lased väiksed olid käis minu ema neid hoidmas vajadusel, tema küll oma tõekspidamisi peale ei surunud.

Praegu ei räägita oma tõekspidamiste pealesurumisest, vaid vastupidi, ämm teeb OMA KODUS minia arvates kõike valesti. Küll räägib lapsega valesti, küll talitab valesti, küll solvab lumehelbekesest miniat kõigega. Jah, lapse suule musitamine on vale, aga oluline muutub siin mitteoluliseks, sest helbekese meelest on ju kõik vale, mida ämm OMA kodus teeb.

Nüüd läheb mõni aasta mööda ja see ämmasiunaja siin hakkab vinguma, et ämm on paha ega taha üldse lapsi hoida, nemad mehega ei saagi spaasse minna või välisreisile, sest ämm ei võtagi lapsi enda juurde päevadeks.

Mind väsitab  see, kuidas iga tibukese emme arvab, et tema teab kõigest kõike kõige paremini ja vanemad inimesed on kõik juhmid ja teevad kõike valesti, sest ainult ühe lapse sünnitanud naine (mis siis et ämmal võibolla 3 last, ülikooli doktorikraad ja pikk elukogemus) teab ikka elust kõike. Veel veidi, ja siis laseb see eluülikooliemme oma tibukesel teiste lõpuaktustel või kontsertidel amokki joosta ja kõiki segada, sest “need on tema pere reeglid” ja kõik peavad tema tibukest samamoodi ahvivaimustusega imetlema ja taluma.

Siin ongi äärmused koos – osad lasevad endast võõrastel lastel üle sõita ja oma kodus varastadagi ega julge midagi öelda ja teised, kes siis teiste õpetussõnadest end kehtestada viimase võtavad ja kõigist oma reeglitega üle sõidavad ja oma õigusi teiste arvel kehtestavad ja taga ajavad.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tahaksin endale sellist ämma, elaksin tema veidrused üle.

Minu ämm on meie laste jaoks olematu – elab kaugel, pole laste vastu kunagi huvi tundnud. Kui vahel mõnel mehe suguvõsa üritusel kohtume, siis mõne sõna ikka räägime, aga vanaema-lapselaste suhet pole kunagi olnud. Kui lapsed olid väikesed, siis ikka käisime seal rohkem ja üritasime suhelda,  aga kuidagi kujunes nii, et suuremat suhtlust ei olnud ega tulnud (pigem siis, kui mehe abi vaja oli). Oma tütarde lapsi hoiab ta küll, aga nendega elatakse lähestikku ja suheldakse igapäevaselt.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma just seda mõtlesingi, et kui kaks nädalat mööda Eestit sõita ja käia, siis just ei näe midagi. Kuna võetakse ette liialt suur territoorium. Ma kujutan ette neid lahedaid kohti, sest me oleme ka suviti käinud, aga tõesti jah, kolm päeva korraga ja iga kord erinev piirkond, ja mitte lai ala, ikka kui Viljandimaa, siis see põhjalikult läbi. Ja kui Hiiumaa, siis ongi kogu see aeg Hiiumaal. Lihtsalt kaks nädalat jutti meie mehega ei suudaks ringi käia, meile piisab kolmest päevast. Ju see oleneb inimestest ja nende eluviisist ikka. Ma pole kunagi kahte nädalat kodust eemal olnud. Mul on plaanis ehk nädal olla, aga siis ma lähen ehk mehega kahekesi kuskile lihtsalt tööst puhkama. Nii et poleks aktiivne. Kodus on seda aktiivsust lastelaste hoidmisel ja aiatööl ja oma tööga piisavalt.

Jälle üks “ainult see on õige, kuidas mina teen!”-mammi õpetab Eestit elama…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ma saan aru, et ise pole veel last kättegi saanud ja juba on reeglid seina peale kleebitud? Päris hea köögifüürer ???? SEE annab teemaalgatajale igatahes silmad ette, äkki peaks temagi mingi vihikukese “Meie pere reeglid” üllitama ja ämmale pihku pistma…

Nagu “Naistevahetuse” saates kunagi oli, uuele “emale” anti perenaise piibel näppu, kuidas tema laste ja perega tegelema peab.

Meil on sellised reeglid mitte seina peal, vaid juba enne pulmi loomulikult mehe, ämmade, õdede ja vendadega kerges, aga selges toonis läbi arutatud. Mille tulemus on nagu ikka rääkimisel on – kõik meie pere reeglid on alati meie kodus järgitud. Alates sellest, et ka rõdul ei suitsetata kuni selleni, et kui külaliste laste järgi vaatavad ainult külalised ise ja kuni selleni, et imikut ei loobita õhku, last ei näpistata põsest ega anta talle meie kodus laualt midagi küsimata meie käest ega panda teda koera selga istuma, et saaks naljaka pildi.
Kui lapsed läksid vahel harva vanaema juurde, siis seal kehtivad vanaema reeglid. Minu ja mehe töö oli need reeglid lastele selgeks teha juba raudselt kolmeaastaselt – kassi sabast ei tõmmata, vanaisa kirjutusmasinaga ei mängita küsimata, gaasipliiti ei puuduta, kui vanaema päeval tukub, siis istutakse või joonistatakse vaikselt. Süüakse virisemata seda, mida antakse, vanaemal aidatakse vajadusel kingad jalast ära, vanaisa lemmiktugitoolist kaotakse kui keravälk, kui vanaisa tuppa tuleb jne.

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ütleks, et nii… esimese beebi “mured”.

Mind ka esimese lapsega alguses seesmiselt ärritas kõik see üleliigne ninnunännu, 4-kuusele hapukurgi lutsutada andmine, tobedad kommentaarid ja valestihoidmised, mida armastavad vanevanemad (kõik neli) tegid. Aga see läks üle ja loodetavasti läheb sul ka, sest mida kauem lapsevanem oled, seda enam mõistad, et lähedasest suhtest beebi ja vanaema vahel on lapsevanemal ainult võimalik võita. Lapsel ka. Isegi kui talle vahel tobedusi öeldakse, üle hellitatakse, vahel midagi veidi ebatervislikku pakutakse või minu kui vanema autoriteeti tahtmatult õõnestatakse – see kõik on tühi-tähi selle kõrval, et lapsel on armastav vanaema, kes tahab temaga tegeleda. See on niiii suur ja oluline asi tegelikult! Aga selline suhe saab vanavanematega lapsel tekkida ainult siis, kui sinus, lapsevanem, on piisavalt suuremeelsust ämma kiiksudele läbi sõrmede vaadata. Mida suuremaks laps saab, seda chillimaks ise muutud ja 2., 3. jne lapsega juba imestad isegi, millest kõigest esimese lapse mammana on võimalik draamat tekitada. Aga jumalast tore on viia 3-aastane vanaema juurde või saata vanaema kutsel 6-aastane suvel lasteaias käimise asemel kahenädalasele autoreisile mööda Eestimaad, sest laps ja vanavanem(ad) on kokku kasvanud ja tahavad tõesti teineteise seltsis olla. Ehk siis palun proovi olla suuremeelsem. See ninnunännu, süllevõtmine, isegi suitsune musi paar korda nädalas – tegelikult su last ei kahjusta. Aga armastavast vanaemast saadav kasu on määratult suur. Mõtle sellele.

Kahenädalasele autoreisile? Kas keegi siis sõidab Eestis autoga lastega kaks nädalat ringi? Või pidasid silmas kahepäevasele? Kaks nädalat vanavanemad ringi sõita jutti – seda teevad vist erandid? Selline aktiivne puhkus ei sobi noortelegi koos lastega suuremale osale. Kellel loomad kodus, kellel töö, aed, muud kohustused ,teised lapsed ja lapselapsed jne. Ja see maksab, ööbimised on meil nii kallid praegu. Lisaks kütus. Mul tekkis kohe huvi, milline see reis välja näeks? Meie katsume igal aastal käia kahe ööbimisega. Ja eesmärgiks kindel piirkond läbi kammida. Mitte ühe suvega Eestile tiir peale teha, samas mitte midagi õieti näha. Kas laps oleks selleks üldse valmis, et sõit poleks niisama sõit, hoopis millegi nägemine, mis ei koosne vaid mänguparkidest?

Sa saad ikka aru, et ilmselgelt ei tähenda 2-nädalane reis ju kaks nädalat “autoga jutti ringi sõitmist”, nagu Sa kirjutad? Tavaliselt ollakse siiski 2-3 päeva kaupa kohapeal. Matkatakse, ujutakse, grillitakse, tutvutakse kohaliku elu-oluga ja siis sõidetakse edasi uude kohta. Lõppkokkuvõttes külastatakse siis ehk 3-4 piirkonda. Olen korduvalt sedasi nii Eestis kui välismaal reisinud. Sa ei kujuta vist ettegi kui palju lahedaid kohti on olemas kui võtta aega, et neid päriselt näha ja nautida.

Ma just seda mõtlesingi, et kui kaks nädalat mööda Eestit sõita ja käia, siis just ei näe midagi. Kuna võetakse ette liialt suur territoorium. Ma kujutan ette neid lahedaid kohti, sest me oleme ka suviti käinud, aga tõesti jah, kolm päeva korraga ja iga kord erinev piirkond, ja mitte lai ala, ikka kui Viljandimaa, siis see põhjalikult läbi. Ja kui Hiiumaa, siis ongi kogu see aeg Hiiumaal. Lihtsalt kaks nädalat jutti meie mehega ei suudaks ringi käia, meile piisab kolmest päevast. Ju see oleneb inimestest ja nende eluviisist ikka. Ma pole kunagi kahte nädalat kodust eemal olnud. Mul on plaanis ehk nädal olla, aga siis ma lähen ehk mehega kahekesi kuskile lihtsalt tööst puhkama. Nii et poleks aktiivne. Kodus on seda aktiivsust lastelaste hoidmisel ja aiatööl ja oma tööga piisavalt.

Mida sa jahud kogu aeg- põhjalikult ja põhjalikult. Igas pommiaugus ei pea kolm päeva veetma.
Eesti on nii väike ja vaatamisväärsusi suhteliselt vähe, et iga kivi ja kändu ei ole vaja tunde imetleda. Kõik pole flegmaatikud.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ma saan aru, et ise pole veel last kättegi saanud ja juba on reeglid seina peale kleebitud? Päris hea köögifüürer ???? SEE annab teemaalgatajale igatahes silmad ette, äkki peaks temagi mingi vihikukese “Meie pere reeglid” üllitama ja ämmale pihku pistma…

Nagu “Naistevahetuse” saates kunagi oli, uuele “emale” anti perenaise piibel näppu, kuidas tema laste ja perega tegelema peab.

Meil on sellised reeglid mitte seina peal, vaid juba enne pulmi loomulikult mehe, ämmade, õdede ja vendadega kerges, aga selges toonis läbi arutatud. Mille tulemus on nagu ikka rääkimisel on – kõik meie pere reeglid on alati meie kodus järgitud. Alates sellest, et ka rõdul ei suitsetata kuni selleni, et kui külaliste laste järgi vaatavad ainult külalised ise ja kuni selleni, et imikut ei loobita õhku, last ei näpistata põsest ega anta talle meie kodus laualt midagi küsimata meie käest ega panda teda koera selga istuma, et saaks naljaka pildi.

Kui lapsed läksid vahel harva vanaema juurde, siis seal kehtivad vanaema reeglid. Minu ja mehe töö oli need reeglid lastele selgeks teha juba raudselt kolmeaastaselt – kassi sabast ei tõmmata, vanaisa kirjutusmasinaga ei mängita küsimata, gaasipliiti ei puuduta, kui vanaema päeval tukub, siis istutakse või joonistatakse vaikselt. Süüakse virisemata seda, mida antakse, vanaemal aidatakse vajadusel kingad jalast ära, vanaisa lemmiktugitoolist kaotakse kui keravälk, kui vanaisa tuppa tuleb jne.

Püha issand! Mida need lapsed üldse siis vanaema juures teha võivad? Isegi rahulikult tugitoolis ei saa istuda. Miks peab laps üldse oma vanaema hooldama, st tal kingad jalad ära võtma? Kus vanaema enda lapsed on, need ei oska kingi jalast ära mutil võtta?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämmakaitsjad need kõige suuremad lumehelbekesed. Nii kui keegi julgeb oma ämma kohta midagi negatiivset öelda, siis kohe nii äksi täis teised. Raske uskuda aga kõikidel pole oma ämmadega suhted roosilised.

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ma saan aru, et ise pole veel last kättegi saanud ja juba on reeglid seina peale kleebitud? Päris hea köögifüürer ???? SEE annab teemaalgatajale igatahes silmad ette, äkki peaks temagi mingi vihikukese “Meie pere reeglid” üllitama ja ämmale pihku pistma…

Nagu “Naistevahetuse” saates kunagi oli, uuele “emale” anti perenaise piibel näppu, kuidas tema laste ja perega tegelema peab.

Meil on sellised reeglid mitte seina peal, vaid juba enne pulmi loomulikult mehe, ämmade, õdede ja vendadega kerges, aga selges toonis läbi arutatud. Mille tulemus on nagu ikka rääkimisel on – kõik meie pere reeglid on alati meie kodus järgitud. Alates sellest, et ka rõdul ei suitsetata kuni selleni, et kui külaliste laste järgi vaatavad ainult külalised ise ja kuni selleni, et imikut ei loobita õhku, last ei näpistata põsest ega anta talle meie kodus laualt midagi küsimata meie käest ega panda teda koera selga istuma, et saaks naljaka pildi.

Kui lapsed läksid vahel harva vanaema juurde, siis seal kehtivad vanaema reeglid. Minu ja mehe töö oli need reeglid lastele selgeks teha juba raudselt kolmeaastaselt – kassi sabast ei tõmmata, vanaisa kirjutusmasinaga ei mängita küsimata, gaasipliiti ei puuduta, kui vanaema päeval tukub, siis istutakse või joonistatakse vaikselt. Süüakse virisemata seda, mida antakse, vanaemal aidatakse vajadusel kingad jalast ära, vanaisa lemmiktugitoolist kaotakse kui keravälk, kui vanaisa tuppa tuleb jne.

Püha issand! Mida need lapsed üldse siis vanaema juures teha võivad? Isegi rahulikult tugitoolis ei saa istuda. Miks peab laps üldse oma vanaema hooldama, st tal kingad jalad ära võtma? Kus vanaema enda lapsed on, need ei oska kingi jalast ära mutil võtta?

Mida lapsed üldse vanaema juures teha võivad, kui vanaisa pooleliolevat kirjatööd ei või kirjutusmasinat talludes täiendada näiteks luuletusega jänesest, gaasipliiti ei või kruttida, vanaema lõunatukastuse ajal ei või karjuda ja ringi karelda? On’s need kõik võimalikud lapsepõlvetegevused, mis sulle pähe tulevad? Kas sinu lapsepõlv möödus just nende tegevuste saatel ja õnnelikku lapsepõlve ilma selleta ette ei kujuta? Su omad lapsed juhatad küla saabudes esmalt gaasipliidi juurde ja ütled “kruti, kruti hooga, tibukene”? Näed siis.
Loodan, et sul on lapsi mitu, mõned tagavaraks.

Omad lapsed on tööl, lapselaps on mõnikord harva vanavanemate juures. Mutt võid sa oma vanaema kohta öelda ja sinu lapselapsed sinu kohta. Mis võivad! Ilmselt ütlevadki. Meid aga kasvatati vanemaid inimesi, eriti oma kallist vanaema-vanaisa austama ning samamoodi kasvatasime ka meie omi lapsi.
Tugitoole on majas mitu. Vanaema on vana, mõnikord selg valus. Mõnikord jalad paistes. Kui sulle tundub teise pereliikme, lähedase inimese füüsiline aitamine üle mõistuse, selge sinuga siis.

Mis sinust küll sellise rämeda vihakera tegi? Ah, ära vasta.

+10
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ühtlasi tegin väikese nimekirja meie pere “reeglitest”, mis kehtivad ka beebit külastades jne — need on ilusale paberile prinditud ja kohe ukse peal. Kõik külalised peavad neid järgima, ka pereliikmed. Minu jaoks on seal väga olulised näiteks “nõu anda vaid küsimise peale” ning “beebit ei musita”.

Ma saan aru, et ise pole veel last kättegi saanud ja juba on reeglid seina peale kleebitud? Päris hea köögifüürer ???? SEE annab teemaalgatajale igatahes silmad ette, äkki peaks temagi mingi vihikukese “Meie pere reeglid” üllitama ja ämmale pihku pistma…

Nagu “Naistevahetuse” saates kunagi oli, uuele “emale” anti perenaise piibel näppu, kuidas tema laste ja perega tegelema peab.

Meil on sellised reeglid mitte seina peal, vaid juba enne pulmi loomulikult mehe, ämmade, õdede ja vendadega kerges, aga selges toonis läbi arutatud. Mille tulemus on nagu ikka rääkimisel on – kõik meie pere reeglid on alati meie kodus järgitud. Alates sellest, et ka rõdul ei suitsetata kuni selleni, et kui külaliste laste järgi vaatavad ainult külalised ise ja kuni selleni, et imikut ei loobita õhku, last ei näpistata põsest ega anta talle meie kodus laualt midagi küsimata meie käest ega panda teda koera selga istuma, et saaks naljaka pildi.

Kui lapsed läksid vahel harva vanaema juurde, siis seal kehtivad vanaema reeglid. Minu ja mehe töö oli need reeglid lastele selgeks teha juba raudselt kolmeaastaselt – kassi sabast ei tõmmata, vanaisa kirjutusmasinaga ei mängita küsimata, gaasipliiti ei puuduta, kui vanaema päeval tukub, siis istutakse või joonistatakse vaikselt. Süüakse virisemata seda, mida antakse, vanaemal aidatakse vajadusel kingad jalast ära, vanaisa lemmiktugitoolist kaotakse kui keravälk, kui vanaisa tuppa tuleb jne.

Püha issand! Mida need lapsed üldse siis vanaema juures teha võivad? Isegi rahulikult tugitoolis ei saa istuda. Miks peab laps üldse oma vanaema hooldama, st tal kingad jalad ära võtma? Kus vanaema enda lapsed on, need ei oska kingi jalast ära mutil võtta?

Mida lapsed üldse vanaema juures teha võivad, kui vanaisa pooleliolevat kirjatööd ei või kirjutusmasinat talludes täiendada näiteks luuletusega jänesest, gaasipliiti ei või kruttida, vanaema lõunatukastuse ajal ei või karjuda ja ringi karelda? On’s need kõik võimalikud lapsepõlvetegevused, mis sulle pähe tulevad? Kas sinu lapsepõlv möödus just nende tegevuste saatel ja õnnelikku lapsepõlve ilma selleta ette ei kujuta? Su omad lapsed juhatad küla saabudes esmalt gaasipliidi juurde ja ütled “kruti, kruti hooga, tibukene”? Näed siis.

Loodan, et sul on lapsi mitu, mõned tagavaraks.

Omad lapsed on tööl, lapselaps on mõnikord harva vanavanemate juures. Mutt võid sa oma vanaema kohta öelda ja sinu lapselapsed sinu kohta. Mis võivad! Ilmselt ütlevadki. Meid aga kasvatati vanemaid inimesi, eriti oma kallist vanaema-vanaisa austama ning samamoodi kasvatasime ka meie omi lapsi.

Tugitoole on majas mitu. Vanaema on vana, mõnikord selg valus. Mõnikord jalad paistes. Kui sulle tundub teise pereliikme, lähedase inimese füüsiline aitamine üle mõistuse, selge sinuga siis.

Mis sinust küll sellise rämeda vihakera tegi? Ah, ära vasta.

Täitsa napakas! Kirjastiili vaadates oled ise ka üks paras mutt.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul oli ämm, siis arvasin, et ämm elukogenud inimene ja teab ikka asjust, mida teeb ja räägib. Ma vastu ei vaielnud ega sõna ei võtnud. Kuni selgus, et ta ei teagi kõike, mida teeb ja räägib. Katsusin siis olla nii, et kuulan jutud ära, aga eriti nende järgi ei tee. Ühesõnaga kuulan, ei vaidle, aga teen oma soovi järgi.
Nüüd olen ise ämm (mutt siinse rahva meelest) ja kasutan sama taktikat edasi. Ei kipu vaidlema, katsun olla rahumeelne, aga kõiges ei kuula ka. Suu peale ei musita ja suitsu ma ei tee. Selliseid nalju ka ei tee, aga ju mul on omad asjad. Nagu igal ämmal ja igal minial.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen seda kõike mehele öelnud, et oma emaga räägiks aga kasu pole sellest olnud.

Kui su mees on norm mõtlemisega, siis ainsa asjana saab ta oma ema ees selgitada, et sul on veel hormoonid paigast ära ja seepärast oled ülitundlik.

Ilmselgelt sa reageerid üle. Või kui tõega usud, et ämm ise teie last kasvatama tahab hakata, siis on sul peas midagi korrast ära.

 

+8
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. ????

Halba ja nõmedat nalja ei pea lapse kuuldes tingimata rääkima.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. ????

Halba ja nõmedat nalja ei pea lapse kuuldes tingimata rääkima.

Ei saa enam tõesti inimesed millestki aru. Need laused, mida TA kirjeldas, pole nali ses mõttes, et kõik naerma peaksid. Need on lihtsalt naljaga pooleks öeldud täiesti tavalised ütelused. Mida juba mu vanaema ütles minu kuuldes. Võin vanduda, et mingit psühhotraumat mul sellega seoses küll ei tekkinud ja mu emal ka mitte. Ikka öeldi, et jummaluke, sa oled nii kõhnaks jäänud ja pikaks kasvanud, kas nad sulle kodus süüa ei anna? Mitte keegi ei võtnud seda ometi tõe pähe ega hakanud tõsimeeli arutama, saati veel solvuma. Oli ja on siiani palju sarnaseid kõigile teada ütlusi – ja nüüd keegi tuleb mõttele, et ämm arvab sellega midagi halba? Oi ei. Eriti, kui ta teid pidevalt enda juurde kutsub ja lapsukest hoida tahab. Olge rahul, et lapsel saab olema hea vanaema, keda ta vajab ilmselt palju aastaid.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. ????

Halba ja nõmedat nalja ei pea lapse kuuldes tingimata rääkima.

Ei saa enam tõesti inimesed millestki aru. Need laused, mida TA kirjeldas, pole nali ses mõttes, et kõik naerma peaksid. Need on lihtsalt naljaga pooleks öeldud täiesti tavalised ütelused. Mida juba mu vanaema ütles minu kuuldes. Võin vanduda, et mingit psühhotraumat mul sellega seoses küll ei tekkinud ja mu emal ka mitte. Ikka öeldi, et jummaluke, sa oled nii kõhnaks jäänud ja pikaks kasvanud, kas nad sulle kodus süüa ei anna? Mitte keegi ei võtnud seda ometi tõe pähe ega hakanud tõsimeeli arutama, saati veel solvuma. Oli ja on siiani palju sarnaseid kõigile teada ütlusi – ja nüüd keegi tuleb mõttele, et ämm arvab sellega midagi halba? Oi ei. Eriti, kui ta teid pidevalt enda juurde kutsub ja lapsukest hoida tahab. Olge rahul, et lapsel saab olema hea vanaema, keda ta vajab ilmselt palju aastaid.

Küsimine, kas järgmine nädal jälle tulevad, pole ometi külla kutsumine.

Kui ämm on saanud õigustatud kriitikat lapsega tegelemise kohta, siis pole ju pärast seda terve päev enam last süllegi võtnud. Loe teemaalgatust, seal on kirjas.

Üldiselt, kui inimesel on teatud kombed nagu sobimatute naljade viskamine, võiks ju külaliste tulekuks need naljad tegemata jätta.

Mina ämma elu nii lihtsaks ei teeks ja sinna külla rohkem ei läheks. Muidugi ka ei ütleks, et enam külla ei tule tema kommentaaride pärast. Hakkaks hoopis ämma külla kutsuma.  Täpselt sama hästi võib ämm ise lapselapsele külla sõita ja seal lapselapsega tegeleda.

 

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. ????

Halba ja nõmedat nalja ei pea lapse kuuldes tingimata rääkima.

Ei saa enam tõesti inimesed millestki aru. Need laused, mida TA kirjeldas, pole nali ses mõttes, et kõik naerma peaksid. Need on lihtsalt naljaga pooleks öeldud täiesti tavalised ütelused. Mida juba mu vanaema ütles minu kuuldes. Võin vanduda, et mingit psühhotraumat mul sellega seoses küll ei tekkinud ja mu emal ka mitte. Ikka öeldi, et jummaluke, sa oled nii kõhnaks jäänud ja pikaks kasvanud, kas nad sulle kodus süüa ei anna? Mitte keegi ei võtnud seda ometi tõe pähe ega hakanud tõsimeeli arutama, saati veel solvuma. Oli ja on siiani palju sarnaseid kõigile teada ütlusi – ja nüüd keegi tuleb mõttele, et ämm arvab sellega midagi halba? Oi ei. Eriti, kui ta teid pidevalt enda juurde kutsub ja lapsukest hoida tahab. Olge rahul, et lapsel saab olema hea vanaema, keda ta vajab ilmselt palju aastaid.

Küsimine, kas järgmine nädal jälle tulevad, pole ometi külla kutsumine.

Kui ämm on saanud õigustatud kriitikat lapsega tegelemise kohta, siis pole ju pärast seda terve päev enam last süllegi võtnud. Loe teemaalgatust, seal on kirjas.

Üldiselt, kui inimesel on teatud kombed nagu sobimatute naljade viskamine, võiks ju külaliste tulekuks need naljad tegemata jätta.

Mina ämma elu nii lihtsaks ei teeks ja sinna külla rohkem ei läheks. Muidugi ka ei ütleks, et enam külla ei tule tema kommentaaride pärast. Hakkaks hoopis ämma külla kutsuma. Täpselt sama hästi võib ämm ise lapselapsele külla sõita ja seal lapselapsega tegeleda.

MILLINE oli sobimatu nali?! Küll võib teie elu ikka raske olla, kui kõik on sobimatu ja solvav. Nagu mingid poolearulised olete kõik, võtate sõnast kinni ja kaagutate: sobimatu ja sobimatu. Või on kogu asi selles, et seda ütles ämm, mitte ema, sõbranna või õde?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ämma elu nii lihtsaks ei teeks ja sinna külla rohkem ei läheks. Muidugi ka ei ütleks, et enam külla ei tule tema kommentaaride pärast.

Õige, ära mine! Hoia ise oma titte.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. ????

Halba ja nõmedat nalja ei pea lapse kuuldes tingimata rääkima.

Ei saa enam tõesti inimesed millestki aru. Need laused, mida TA kirjeldas, pole nali ses mõttes, et kõik naerma peaksid. Need on lihtsalt naljaga pooleks öeldud täiesti tavalised ütelused. Mida juba mu vanaema ütles minu kuuldes. Võin vanduda, et mingit psühhotraumat mul sellega seoses küll ei tekkinud ja mu emal ka mitte. Ikka öeldi, et jummaluke, sa oled nii kõhnaks jäänud ja pikaks kasvanud, kas nad sulle kodus süüa ei anna? Mitte keegi ei võtnud seda ometi tõe pähe ega hakanud tõsimeeli arutama, saati veel solvuma. Oli ja on siiani palju sarnaseid kõigile teada ütlusi – ja nüüd keegi tuleb mõttele, et ämm arvab sellega midagi halba? Oi ei. Eriti, kui ta teid pidevalt enda juurde kutsub ja lapsukest hoida tahab. Olge rahul, et lapsel saab olema hea vanaema, keda ta vajab ilmselt palju aastaid.

Küsimine, kas järgmine nädal jälle tulevad, pole ometi külla kutsumine.

Kui ämm on saanud õigustatud kriitikat lapsega tegelemise kohta, siis pole ju pärast seda terve päev enam last süllegi võtnud. Loe teemaalgatust, seal on kirjas.

Üldiselt, kui inimesel on teatud kombed nagu sobimatute naljade viskamine, võiks ju külaliste tulekuks need naljad tegemata jätta.

Mina ämma elu nii lihtsaks ei teeks ja sinna külla rohkem ei läheks. Muidugi ka ei ütleks, et enam külla ei tule tema kommentaaride pärast. Hakkaks hoopis ämma külla kutsuma. Täpselt sama hästi võib ämm ise lapselapsele külla sõita ja seal lapselapsega tegeleda.

MILLINE oli sobimatu nali?! Küll võib teie elu ikka raske olla, kui kõik on sobimatu ja solvav. Nagu mingid poolearulised olete kõik, võtate sõnast kinni ja kaagutate: sobimatu ja sobimatu. Või on kogu asi selles, et seda ütles ämm, mitte ema, sõbranna või õde?

Need ämmade naljad on ju kõik habemega. Mul on ämm, kes ei söövat jahutooteid, kuna see teevat paksuks. Uskusin, et ta tõepoolest ei söö neid, kuni nägin teda kohvikus sõbrannaga kooki järamas ja ämm väitis olevat end samal ajal arsti juures. Teame, teame neid ämmade õpetusi ja nalju.

Sobimatu nali on nali, mis pole üheselt mõistetav ja võib seetõttu olla solvav. Seetõttu oleks parem jääda taktitundeliseks ja mitte teha nalja, kui pole teada, kas see on sobiv antud kontekstis.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Halba ja nõmedat nalja ei pea lapse kuuldes tingimata rääkima.

Tõeline lumehelbeke kõige äärmuslikumas variandis.

Minu kuuldes räägiti minust, kui olin väikelaps, igasuguseid naljakesi. Näiteks kutsusid vanemad mind konnaks, kui hüppama kippusin. Vanaema ütles, et olen nii armas, et sööks mu või ära. Vanaisa arutles ikka, et millal küll nii vanaks saan, et poest saan talle Priimat tuua, enne üsna kasutu. Tädid arutasid, et olen kiiresti pikemaks veninud, ei tea, kui lühemasse voodisse panna, siis pressiks lühemaks kokku. Ema kutsus mind ka Vetemaa raamatu järgi Eesti Maatõugu Roppsuuröökuriks, kui kuskil poes või väljakul selili end röökima viskasin. Seal neljandast eluaastast alates “kasutati mind tasuta tööjõuna ära” 🙂 Küll kurgupurgist kurk välja võtta, sest minu käsi ainsana mahtus. Küll kutsus vanaema mind tuppa, et paneksin nõelale niidi taha, tema silm ei seleta. Kui maja võti oli kadunud, upitati mind õhuaknast tuppa ja ma ISE sain umbes viiesena seespoolt snepperluku vanematele lahti keerata. Naljad teemal, et laps, marss pesema, sul juba kasvavad seened seljas – tavaline. “Marss pesema!” kõlab tänapäevasele lumehelbekesele kui töinamapanev solvang ja käsutamine. Ka veest käsutati suvel välja teatega, et mul olevat juba lestad varvaste vahel ja kui veel ujun täna, siis hommikul kingad enam lesta otsa ei mahu.

Ei saanud traumat 🙂 Nalja sai, palju armastust sai ja kord oli majas.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse

MILLINE oli sobimatu nali?! Küll võib teie elu ikka raske olla, kui kõik on sobimatu ja solvav. Nagu mingid poolearulised olete kõik, võtate sõnast kinni ja kaagutate: sobimatu ja sobimatu. Või on kogu asi selles, et seda ütles ämm, mitte ema, sõbranna või õde?

Mulle äkki tundub naljakas näiteks ämma juures külas olles kõigi ees nina nokkida või kõhutuult lasta, või äkki suppi luristada või kahvliga taldrikus ringi tonkida ja nina krimpsutada ja lakutud lusikaga ämma moosipurke maitsta. Kas peaksin end ka lõdvaks laskma ja nalja viskama hakkama?

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 157 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana