Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 157 )

Teema: Ämm vanaemana

Postitas:
Kägu

Aga vanasõnad ja kõnekäänud? Kas neid üldse tohib laste kuuldes kasutada? Lapsed ju ka neid ei mõista tänapäeval enam. Kui ma laps olin siis oli täiesti jaburaid riime-ole sõber alati, muidu teen sust salati. Ela ilmas õnnega, peksa poisse panniga. Ela kiirelt, sure noorelt. Täiesti jaburad ütlemised, aga keegi ei võtnud neid sõnu päriselt. Kuidagi said kõik aru ühtmoodi. Nüüd aga enam mitte.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle äkki tundub naljakas näiteks ämma juures külas olles kõigi ees nina nokkida või kõhutuult lasta, või äkki suppi luristada või kahvliga taldrikus ringi tonkida ja nina krimpsutada ja lakutud lusikaga ämma moosipurke maitsta. Kas peaksin end ka lõdvaks laskma ja nalja viskama hakkama?

Need sinu toodud näited ei ole kellegi naljakad peale sinu. Peeretamine on naljakas ka ehk mõnele neja-aastasele.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need sinu toodud näited ei ole kellegi naljakad peale sinu. Peeretamine on naljakas ka ehk mõnele neja-aastasele.

Polegi, selles mõte oligi. Sa vist irooniast pole kunagi midagi kuulnud?

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ma siit Perekoolist kummalisi asju lugenud, aga postitus sellest, kuidas emmeke riputab maja silte täis, et millest ja millal temaga rääkida võib… Vau! Ja leidub ikka mõni, kes sellel idioodil külas käib.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

igale poole enda vahele segamine (nagu kolmas lapsevanem juba). Lapsega rääkides pidevalt jutu sees mingid kommentaarid, et oi, kas sulle tehakse liiga ja oi, su vanemad üldse sinu eest ei hoolitse. 

Juba soovitati siin, et kui laps hakkab ämma süles nutma, siis saab ligi tormata ja lapse oma sülle haarata: oi, kas vanaema tegi liiga? Kas vanaema näljutab sind? Ja segage samamoodi oma arvamustega ämma toimetamistele vahele, andke ämmale nõu.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ma siit Perekoolist kummalisi asju lugenud, aga postitus sellest, kuidas emmeke riputab maja silte täis, et millest ja millal temaga rääkida võib… Vau! Ja leidub ikka mõni, kes sellel idioodil külas käib.

Kas sa teemat ka lugesid? Siin pole ju siltidest midagi räägitud.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

igale poole enda vahele segamine (nagu kolmas lapsevanem juba). Lapsega rääkides pidevalt jutu sees mingid kommentaarid, et oi, kas sulle tehakse liiga ja oi, su vanemad üldse sinu eest ei hoolitse.

Juba soovitati siin, et kui laps hakkab ämma süles nutma, siis saab ligi tormata ja lapse oma sülle haarata: oi, kas vanaema tegi liiga? Kas vanaema näljutab sind? Ja segage samamoodi oma arvamustega ämma toimetamistele vahele, andke ämmale nõu.

Kõige imelikum on seal äi, kes üldse midagi ei ütle ja ämma kommentaare pealt kuulab.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks äi imelik? Ta ju teab, et see on lihtsalt lobajutt.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige imelikum on seal äi, kes üldse midagi ei ütle ja ämma kommentaare pealt kuulab.

Ole nüüd. Kui äi midagi ütleks sinu kaitseks, siis hüppab ju ämm talle peale, kodurahu huvides äi on vait. Ära mine sinna kui ämma käitumine ei meeldi. Ega sa teda muuta ei saa, ainult tüli ja pahandus. Hoia emale, endal ka rahulikum ju.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ole nüüd. Kui äi midagi ütleks sinu kaitseks, siis hüppab ju ämm talle peale, kodurahu huvides äi on vait. Ära mine sinna kui ämma käitumine ei meeldi. Ega sa teda muuta ei saa, ainult tüli ja pahandus. Hoia emale, endal ka rahulikum ju.

Ise ka aru saad, kellele vastad?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see on nali, et tõmbab suitsu ja siis läheb väikelast suule musitama? Või on see nali, et hoopleb, kuidas võtab lapse vanemate käest endale? Või on ninnunännusulletehakseliiga jutt nali?

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda. 😀

Halba ja nõmedat nalja ei pea lapse kuuldes tingimata rääkima.

Ei saa enam tõesti inimesed millestki aru. Need laused, mida TA kirjeldas, pole nali ses mõttes, et kõik naerma peaksid. Need on lihtsalt naljaga pooleks öeldud täiesti tavalised ütelused. Mida juba mu vanaema ütles minu kuuldes. Võin vanduda, et mingit psühhotraumat mul sellega seoses küll ei tekkinud ja mu emal ka mitte. Ikka öeldi, et jummaluke, sa oled nii kõhnaks jäänud ja pikaks kasvanud, kas nad sulle kodus süüa ei anna? Mitte keegi ei võtnud seda ometi tõe pähe ega hakanud tõsimeeli arutama, saati veel solvuma. Oli ja on siiani palju sarnaseid kõigile teada ütlusi – ja nüüd keegi tuleb mõttele, et ämm arvab sellega midagi halba? Oi ei. Eriti, kui ta teid pidevalt enda juurde kutsub ja lapsukest hoida tahab. Olge rahul, et lapsel saab olema hea vanaema, keda ta vajab ilmselt palju aastaid.

Küsimine, kas järgmine nädal jälle tulevad, pole ometi külla kutsumine.

Kui ämm on saanud õigustatud kriitikat lapsega tegelemise kohta, siis pole ju pärast seda terve päev enam last süllegi võtnud. Loe teemaalgatust, seal on kirjas.

Üldiselt, kui inimesel on teatud kombed nagu sobimatute naljade viskamine, võiks ju külaliste tulekuks need naljad tegemata jätta.

Mina ämma elu nii lihtsaks ei teeks ja sinna külla rohkem ei läheks. Muidugi ka ei ütleks, et enam külla ei tule tema kommentaaride pärast. Hakkaks hoopis ämma külla kutsuma. Täpselt sama hästi võib ämm ise lapselapsele külla sõita ja seal lapselapsega tegeleda.

MILLINE oli sobimatu nali?! Küll võib teie elu ikka raske olla, kui kõik on sobimatu ja solvav. Nagu mingid poolearulised olete kõik, võtate sõnast kinni ja kaagutate: sobimatu ja sobimatu. Või on kogu asi selles, et seda ütles ämm, mitte ema, sõbranna või õde?

Poolearuline oled sa ikka ise. Vahet pole, ämm või mitte, aga sellise psühhoterrori harrastajad on samad inimesed, kes hiljem hakkavad tegema “naljaga pooleks” märkusi lapse kehakaalu, toitumise, sõprade, riiete ja õppimise kohta. Ilmselt kuuluvad tema repertuaari ka geni…taalsed kommentaarid mehe ja naise omavaheliste suhete kohta, sest kui irisetakse lapse ja vanema suhete kallal, siis on ju kõik suhted “naljaga pooleks” kritiseeritavad.

Ma olen 50 ja juba minu ema tegi juba meie lapsepõlves selgeks, mislaadi märkusi “naljaga pooleks” on viisakas teha ja milliseid mitte. Ja kuigi mu vanaema oli lihtne maanaine ja läks ka mõnikord natuke üle piiri “peigmeestest” rääkides, siis sellist juttu, nagu “su vanemad ei hooli sinust vist üldse” ta ei harrastanud.

Sest sellised jutud on jälgid.

Ah, ma käitun nüüd sinu suhtes samamoodi, nagu teemaalgataja ämm ja teen ka paar sarnast … nalja: su ema vist ei armastanud sind sugugi, kui sa tuim tükk oled ja ega sul vist sõpru ka eriti ei ole.

Kuidas meeldib? On naljakas?

+7
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

hehe, lapse vanavanaema kraaksub iga nutu peale “GAASID!? Su lapsel on gaasid!”

tegelt on see maapere seal üsna intensiivne. mulamulamula käib teleka ja raadioga võidu. kaks inimest võivad minuga korraga kahte täiesti erinevat juttu rääkida.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seepärast neid ‘nalju’ ju südamesse võetakse, et tegijaks on ämm ja lapse vanaema. Oleks võõras või sõbrannagi, ei mõjuks see nii teravalt. Tahetakse ju häid suhteid perekonnas ja põlvkondade vahel, sellest ka suurem tundlikkus ja solvumine.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ämm kutsub külla ja noored ju lähevad külla. Mis mõttes siis ämm rahul ei ole ja nii üle pakub? Nii palju on noori, kes üldse külla ei lähe või käivad väga harva. Seda võiks ka hinnata osata, et temaga tahetakse suhelda. See on suur asi tegelikult.

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seepärast neid ‘nalju’ ju südamesse võetakse, et tegijaks on ämm ja lapse vanaema. Oleks võõras või sõbrannagi, ei mõjuks see nii teravalt. Tahetakse ju häid suhteid perekonnas ja põlvkondade vahel, sellest ka suurem tundlikkus ja solvumine.

Selles võiks just ju suureneda tolerantsus, eriti vanemate inimeste veidi vanaaegsete ütluste suhtes. Iga vana asi kipub ka tiiruga tagasi tulema.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen 50 ja juba minu ema tegi juba meie lapsepõlves selgeks, mislaadi märkusi “naljaga pooleks” on viisakas teha ja milliseid mitte. Ja kuigi mu vanaema oli lihtne maanaine ja läks ka mõnikord natuke üle piiri “peigmeestest” rääkides, siis sellist juttu, nagu “su vanemad ei hooli sinust vist üldse” ta ei harrastanud. Sest sellised jutud on jälgid.

50 ja ikka sama loll nagu lauajalg!?

+10
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Selles võiks just ju suureneda tolerantsus, eriti vanemate inimeste veidi vanaaegsete ütluste suhtes. Iga vana asi kipub ka tiiruga tagasi tulema.

Vanaaegsed ütlused? Ehk siis taktitundetu ja kohatu möla?

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ämm kutsub külla ja noored ju lähevad külla. Mis mõttes siis ämm rahul ei ole ja nii üle pakub? Nii palju on noori, kes üldse külla ei lähe või käivad väga harva. Seda võiks ka hinnata osata, et temaga tahetakse suhelda. See on suur asi tegelikult.

Ega ämmad ei ole mingid vallasandid, et peaksid olema maani tänulikud, et noored last näitamas käivad! Ämm on tõenäoliselt veel täies elujõus inimene ja saab elatud ka ilma selleta, et minia lapselapsega seal nägusid tegemas ja nina kirtsutamas käib. Ja kui jääb vanaks ja viletsaks, eks siis müüb maja maha ja läheb hooldekodusse. Ei taha ükski ämm selliseid pahurdavaid noori oma koju altkulmu vahtima ega pea nad ka millegi eest eriliselt tänulikud olema.

+12
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda.

Teemaalgataja titt on siis üks ülimalt andekas laps,  kes juba 7-kuuselt ämma nalju halvaks ja nõmedaks pidada oskab.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga vanasõnad ja kõnekäänud? Kas neid üldse tohib laste kuuldes kasutada?

EI. Ära muinasjuttudega siia üldse trügigi. Iga normaalse lumehelbekese repertuaaris on minestamine, kui keegi peaks ta väikelapsele “Põhja Konn” muinasjuttu või varateismelisele Romeo ja Julia sužeed jutustama.

+3
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga vanasõnad ja kõnekäänud? Kas neid üldse tohib laste kuuldes kasutada?

EI. Ära muinasjuttudega siia üldse trügigi. Iga normaalse lumehelbekese repertuaaris on minestamine, kui keegi peaks ta väikelapsele “Põhja Konn” muinasjuttu või varateismelisele Romeo ja Julia sužeed jutustama.

Sužeed?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ütlen oma teismelistele, et siin majas teist ei hoolita, peate ise endale täna süüa tegema. Või oi kui sassis te tuba on, küll on kahju et teil pole head ema, kes koristaks. Talvel tossudega käies-ja talvesaapaid ka teil pole. Tegelikult on. Jope peab olema eest lahti talvel. ?-vasekesed, jope lukk on katki, ainult tohutu sall päästab ümer kaela. Ja püksisääreed on ka nii lühikesed-küll on kahju et ema ei raatsi uusi pükse osta.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, kui lapse isa läheks pksi imikuga ema juurde. Kas see keelatakse ära või istub emme kodus infarkieelses olukorras.

+3
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik peale musitamise oli kindlasti nali. Ma loodan, et paljud ikkagi saavad sellest veel aru. Või arvad tõesti, et vanaema tahab last endale võtta? Vanaemaks olemise juures on just hea, et lapse saab alati vanematele tagasi anda.

Teemaalgataja titt on siis üks ülimalt andekas laps, kes juba 7-kuuselt ämma nalju halvaks ja nõmedaks pidada oskab.

Varsti hakkab aru saama, mis räägitakse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ütlen oma teismelistele, et siin majas teist ei hoolita, peate ise endale täna süüa tegema. Või oi kui sassis te tuba on, küll on kahju et teil pole head ema, kes koristaks. Talvel tossudega käies-ja talvesaapaid ka teil pole. Tegelikult on. Jope peab olema eest lahti talvel. ?-vasekesed, jope lukk on katki, ainult tohutu sall päästab ümer kaela. Ja püksisääreed on ka nii lühikesed-küll on kahju et ema ei raatsi uusi pükse osta.

Ja su teismelised naeravad hoides kõhust kinni või pigem pööritavad silmi nende nõme-naljade peale?

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et mul ema sellist möla suust välja ei aja.

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja su teismelised naeravad hoides kõhust kinni või pigem pööritavad silmi nende nõme-naljade peale?

Pakun, et lähevad ja teevad oma asjad ära ning mingit hullu puberteeti ei ole ega tule, sest ema ei õienda ega tänita. Lisaks omandavad hea huumorimeele.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakun, et lähevad ja teevad oma asjad ära ning mingit hullu puberteeti ei ole ega tule, sest ema ei õienda ega tänita. Lisaks omandavad hea huumorimeele.

Ei kommenteeri.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis see hea huumorimeel on siis, hakkavad samamoodi nalju tegema?

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal tänatud, et mul ema sellist möla suust välja ei aja.

Kuule, kui sa nii woke oled, siis mida sa räuskad siin teise inimese peale? Pesueht wokebully.

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 157 )

Esileht Pereelu ja suhted Ämm vanaemana