Esileht Pereelu ja suhted ämm :)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: ämm :)

Postitas:

ma ei tea…. ega loodusest tasub snitti võtta küll. samas toimib looduses ka looduslik valik.
mulle see looduslik valik hästi inimeste puhul ei meeldiks. milleks muidu meil on üldse mingi arstlik kontroll ja haiglad, kui mehhaanika toimib.
mulle tundub, et kui titele vett anda, ei riku sellega midagi ära. aga kui põhimõtteliselt mitte anda, siis võib rikkuda küll.
ma ei saa loogikast ka aru. et kui rinnapiimal lapsele pole vett vaja, miks siis asendajat saavale imikule on? te ju panete samamoodi pudelisse vett juurde pulbrile. miks siis rpa saajale on vett juurde vaja teie loogika kohaselt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 07:46; 28.02 09:29; 28.02 12:40; 28.02 12:59; 28.02 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuulge võtke mõistusega – inimene on loom, täpsemalt imetaja. Ükskõik millist teist looma me loomariigis vaatame, olgu selleks koer või ahv või siga, ajal, mil nad emapiimast toituvad, piisabki neile sellest täiesti. Vett hakkavad nad ühel hetkel juurde võtma (meie lähimate \”sugulaste\” puhul siis, kui emad nad vee äärde viivad). Ja elavad ja õitsevad ja ei sure ära. Inimene võib ahvist tiba taibukam olla, aga mehhaanika toimib ikka sama moodi.[/tsitaat]

Siin oli juttu sellest, et vett ei vaja ka mitteimetatav inimeselaps. Rpa-d saav titt. Ahv, kass ja koer ei sega oma lastele toitu pudelisse kindlast kogusest pulbrist ja veest. Rinnapiima koostis on väga muutlik erinevalt toidusegust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 12:48; 28.02 12:57; 28.02 13:00; 28.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
ma ei saa loogikast ka aru. et kui rinnapiimal lapsele pole vett vaja, miks siis asendajat saavale imikule on? te ju panete samamoodi pudelisse vett juurde pulbrile. miks siis rpa saajale on vett juurde vaja teie loogika kohaselt?[/tsitaat]

Rinnapiima koostis on muutuv. Alguses, kui toidukord algab, on see poolläbipaistev lurr. Praktiliselt vesi tõesti. Kui rind hakkab tühjaks saama, siis on piim hoopis teistsugune. Meenutab koort. Et siis januga tihti rinnalkäiv laps saabki vett. Näljane laps on rinnal kauem ja saab \”magustoidu\” ka kätte. Pudelis olev vedelik on ühe ja sama koostisega. Kui lapsel on janu, siis saab ta nuumatud selle janu kustutamise käigus. Ja kui lapsel on palav või palavik, siis tahab ta vedelikku rohkesti, aga süüa tegelikult mitte eriti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 12:48; 28.02 12:57; 28.02 13:00; 28.02 13:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Siin oli juttu sellest, et vett ei vaja ka mitteimetatav inimeselaps. Rpa-d saav titt. Ahv, kass ja koer ei sega oma lastele toitu pudelisse kindlast kogusest pulbrist ja veest. Rinnapiima koostis on väga muutlik erinevalt toidusegust.[/tsitaat]

Selles osas ei võta ma üldse sõna, sest minu meelest peaks rpa olema viimane võimalus ja hädavariant olukorras, kus mingil põhjusel rinnapiima ei ole. Siin jääb thti mulje, et paljud annavad seda a la selle pärast, et siis laps magab öösel rahulikumalt või on lehma lellepojalt kuulnud, et imetamine rikub rinnad ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Postitas: Kägu (3 kuu vanune)

Kallis Teemaalgataja, kahtlemata oled teinud kiire arengu, et kolmekuusena Perekoolis sõna oskad võtta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tuli naer peale, kuna minu ämm on täpselt selline. Iga kord, kui laps nuttis arvas ta, et laps kindlasti tahab vett juua. Laps sai siis rp ja arsti sõnul küll tale vett vaja polnud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sellest on artikleid kirjutatud mida ta halba teeb. halbade asjaolude kokkulangemisel teeb väga palju halba.
aga asi on ka põhimõttes – miks peab ämm/ema olema automaatselt arvamusliider ja otsustaja? sellepäras, et ta vanem? samas pole lugenud ühtki uuemat uurimust beebide toitmisest. ma ei muidugi ei eeldagi, et vanaema peaks nüüd hakkama ilgelt uurima ja end kurssi viima. abs ei pea. aga ta ka ei otsusta siis.
mina sellepärast alla-aastast hoida ei jätnudki – krt teab. ja nüüd pooleteisesena ikkagi probleemid. ja ma ei tea, kuidas neist ilusti rääkida. ma ei süüdista, kritiseeri ega pahanda temaga. lihtsalt palun, et minu laps ja minu reeglid.[/tsitaat]
Kui asi on vaid põhimõttes…
kas ämma arvamus peab sellepärast kohe halb olema, et see tuleb ämma suust? Võiks ikka väikese kriitikaga kuulata – kui tundub mõistlik nõuanne, siis järgida, kui ei ole mõistlik, siis nii öeldagi. Mitte kohe sildistada \”ämma jutt=lollus\”

Aga RPA-d saav laps peab suvel palavaga KINDLASTI lisavett saama, just sel põhjusel, et selle koostis on muutumatu. Rinnapiima koostis muutub, kui nii võib öelda, vastavalt oludele ja vajadustele – suvel palavaga joob ema ise ka niikuinii rohkem, piim on lahjem ja laps saab oma janu täis. RPA puhul te sellisele automaagilisele muutusele loota ei saa ja kui lapsel on kõht täis, pole tark tegu teda lehmapiimast tehtud pulbriga täiendavalt koormama hakata, andke vahepeal vett ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui asi on vaid põhimõttes…
kas ämma arvamus peab sellepärast kohe halb olema, et see tuleb ämma suust? Võiks ikka väikese kriitikaga kuulata – kui tundub mõistlik nõuanne, siis järgida, kui ei ole mõistlik, siis nii öeldagi. Mitte kohe sildistada \”ämma jutt=lollus\”
[/tsitaat]
ei ole automaatselt lollus, aga automaatselt õigus ka ei ole. aga tema arvates on tal automaatselt õigus, kuna on nii kaua ilmas elanud.
no kui laps istub vannis, siis ei saa ju vesi kuum olla, muidu ta seal rahulikult poleks või oleks punane vms. ja siis kui ma suure nurumise peale lapse sinna jätta – kohe vanni ja \”õige temperatuuriga\” vette. palju tänu.
kõik inimesed, sh ämmad, võiksid meelde jätta, et nõu anda on kohane siis, kui seda küsitakse. ei, tema alukogemus annab talle õiguse nõu anda (mis mind nii ei segagi) ja minu nõu järgi mitte tegutseda.
tegelikult on ta hea inimene ja tahab aidata ja ma hoolin temast – ei vihka ega midagi sellist. ma mõistan väga hästi ta mõttekäiku – elukogend inimene ei saa ju mingi kollanoka käest juhtnööre vastu võtta… ja ma ei õpetagi teda üldiselt, aga see on minu laps, kellega nüüd mina olen mitu ööd üleval istund, sest nina on kinni ja ta magab kole halvasti.
anna siis nõu, kuidas ära hoida, seda, et ta järgmine kord jälle last külma vanni ei topiks (praegu ütleb ta, et laps vannis küll külma ei saanud – kindlasti sai kuskilt mujalt). vannitamist ära ta ei jäta, isegi minu palve peale mitte. ta teab ju paremini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 01:00; 28.02 08:45; 28.02 14:04; 28.02 14:29; 28.02 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Vot selliseid tsitaate ma armastan. Tõsiselt kohe. Need võivad mu meelest kohe täitsa tõsi olla. Aga enamasti need liigse vee kartjad koolilaste alarubriigis kurdavad, et miks küll kehalise kasvatuse õpetaja ei luba algklassilapsel kaheliitrise veepudeliga kehalise kasvatuse tundi tulla. Et inimene peab jooma vähemalt kaks liitrit vett lisaks muule vedelikule. Ja trenni- ja kaalulangetamisteemadel vesteldes rõhutatakse, et veepudel peab pidevalt kaasas olema nii tööl kui kodus ja iga natukese aja tagant tuleb lonks võtta. Muidu tuleb vedelikupuudus.[/tsitaat]

Aga rp/rpa laps ei olegi ju ilma veeta. Ka rpa koosneb enamuselt veest. Reeglina läheb iga 30 ml vee kohta 1 kulp pulbrit. 90ml vett, kolm kulpi pulbrit annab reeglina 120ml piima, seega on segust 3/4 puhas vesi. Täiesti piisav ju. Ja kui laps sööb segu 2-3 tunni tagant, siis enam kui küll.
Kooliealised ja täiskasvanud dieeditajad vaevalt rp/rpa-d tarvitavad, nemad peaksidki vett/vm vedelikku jooma.
Ja olgem ausad, 2 liitrit vett kehalise kasvatuse tunnis juua on liig mis liig, palju sa ikka seal selle 45min jooksul rahmeldada ja vett kaotada jaksad, kui kolmandik tunnist läheb veel riietumiseks/tunni alustamiseks/pesemiseks.
Ja muideks, veega võivad liialdada ka täiskasvanud. Ise olen selle ehe näide – käisin ka pidevalt veepudel kotis – pidi ju kasulik olema, aga kui neerud pidevalt häda tegema hakkasid, tuli välja, et miski pole liigselt hea – mõõdukuse piirides. Aga 3-4-kuuse lapse puhul võib liialdamiseks piisada ka juba paari pudeli jagu veest (väikest lutipudelit mõtlen siis).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 10:42; 28.02 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see vannitamine on ka kahtlane….
kuidas saab laps vannis nii haigeks jääda. ma olen näinud, kui imikutega käiakse veekeskuses. seal pole ju ka vesi kuigi soe, vent tõmbab, õhk on jahe endalegi, kui märg oled.
lastega, koguni beebidega käiakse suvel veekogudes ujutamas neis. ei jää nad ju kohe peale veeprotseduuri haigeks. kui külm saab olla vesi, mis on vanniks külm, nii kül, et ära külmetab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 07:46; 28.02 09:29; 28.02 12:40; 28.02 12:59; 28.02 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see vannitamine on ka kahtlane….
kuidas saab laps vannis nii haigeks jääda. ma olen näinud, kui imikutega käiakse veekeskuses. seal pole ju ka vesi kuigi soe, vent tõmbab, õhk on jahe endalegi, kui märg oled.
lastega, koguni beebidega käiakse suvel veekogudes ujutamas neis. ei jää nad ju kohe peale veeprotseduuri haigeks. kui külm saab olla vesi, mis on vanniks külm, nii kül, et ära külmetab?[/tsitaat]

no ega ta tõesti nii haige ei ole. tal on ainult nohu – aga see on jube ebameeldiv – ise ta ju nuusata ei oska ja öösel on nina kinni ka.
no eks need tegurid ongi. vannituba jahe – ise oled ju riietes ja ei tunnegi, siblid seal edasi uks käib ja tuuletõmbus. sellep. mina ka kodus ja seal eriti teen tavapärasest soojemat vanni. veekeskuses lapsed jooksevad ja rabelevad vees. minu titt istus nagu nunnu seal jahedas vannis… ja jahtus.
vann või mitte vann, minu point on see, et lapse ema midagi palub (ilusti, alati teen seda viisakalt ja vahel läbi lillede, et ta end lolliks tehtuna ei tunneks. või läbi huumori), siis võiks seda arvestada. Aga ei, tema teab ALATI ise paremini.
aga ega ma siin viitsi vaielda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 01:00; 28.02 08:45; 28.02 14:04; 28.02 14:29; 28.02 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

no ega ta tõesti nii haige ei ole. tal on ainult nohu – aga see on jube ebameeldiv – ise ta ju nuusata ei oska ja öösel on nina kinni ka.
no eks need tegurid ongi. vannituba jahe – ise oled ju riietes ja ei tunnegi, siblid seal edasi uks käib ja tuuletõmbus. sellep. mina ka kodus ja seal eriti teen tavapärasest soojemat vanni. veekeskuses lapsed jooksevad ja rabelevad vees. minu titt istus nagu nunnu seal jahedas vannis… ja jahtus.
vann või mitte vann, minu point on see, et lapse ema midagi palub (ilusti, alati teen seda viisakalt ja vahel läbi lillede, et ta end lolliks tehtuna ei tunneks. või läbi huumori), siis võiks seda arvestada. Aga ei, tema teab ALATI ise paremini.
aga ega ma siin viitsi vaielda. [/tsitaat]

Uhh, ma ei kujuta ettegi, et annan oma tite ämmale vannitada!!! Ega ta mingi mänguasi pole…
Ja kui ma 6,5 a tagasi esimese lapse sain, siis küll vett ei kästud anda, vastupidi, öeldi, et rp piisab ja hoiatati ohtude eest, kui liiga palju vett pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh jeerum, ma mõtlesin, et saan ainult mõne nõuande, kuidas viisakalt ja sõbralikult ämmale öelda, et lapse kasvatamisega siiski ise suudan hakkama saada. milleks nüüd selline käts vee andmise üle? Kes tahab, see annab, kes ei, see ei. Ja oma ämma vastu pole mul muidu midagi, saame hästi läbi, ta selline tore memmeke. Teema algatsingi ju selleks, et mitte ämmaga nugade peale minna.

Ja vee andmisest- milleks minna alati siin äärmustesse. Küll üks ütleb, et lapsel tekib vedelikupuudus ja teine, et kurnab neerud. Mõlemal on ju õigus, aga väga äärmuslikkel juhtudel.

Annan oma lapsele rpa ja ta saab oma vedeliku vajalikus koguses kätte. Kui nüüd keegi küsib, et kuidas ma seda tean, küsin vastu- kuidas sa tead, et ei saa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.02 20:15; 27.02 20:55; 28.02 11:12; 28.02 11:13; 28.02 15:37; 28.02 15:41; 01.03 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Postitas: Kägu (3 kuu vanune)

Kallis Teemaalgataja, kahtlemata oled teinud kiire arengu, et kolmekuusena Perekoolis sõna oskad võtta :)[/tsitaat]

irw, sai jah üks kiire areng tehtud, ega see kerge olnud 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.02 20:15; 27.02 20:55; 28.02 11:12; 28.02 11:13; 28.02 15:37; 28.02 15:41; 01.03 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Uhh, ma ei kujuta ettegi, et annan oma tite ämmale vannitada!!! Ega ta mingi mänguasi pole…
Ja kui ma 6,5 a tagasi esimese lapse sain, siis küll vett ei kästud anda, vastupidi, öeldi, et rp piisab ja hoiatati ohtude eest, kui liiga palju vett pakkuda. [/tsitaat]

no vat, ma ei annagi vannitada. ämm ise tahab lapsi enda juurde. ja ta on tõesti tore vanaema – mängib nendega väsimatult ja neil on seal tore olla. see 1,5-aastane samuti fännab oma vanaema ja jääb sinna meelsasti ööseks ka. no aga ta paneb nad vanni ka, hoolimata mu palvest mitte seda teha. neil suurepärane side ja ma ei tahaks seda mingil juhul rikkuda. no kuidas talle ilusti selgeks teha, et nii armas oleks, kui mind ka vahest kuulaks?
aga võib-olla ongi seda palju tahetud. sest vastasel korral oleks tegu ideaalse vanaemaga ja ideaalseid asju ju pole 🙂
tulemus ongi see, et ma kannatan selle nohu ära. ja veel mõned. ja varsti on ta suurem ja siis on juba ok. sest mu suurem 5-aastane ütleb juba rahulikult vanaemale, et ei, minu emme seda ei luba ja mina nii ei tee:) tema puhul pole enam mingeid probleeme (liigse kommi jms-ga).
inimeste vahelised suhted ongi komplitseeritud. eriti inimeste puhul, keda sa ise ei ole valinud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.02 01:00; 28.02 08:45; 28.02 14:04; 28.02 14:29; 28.02 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lahendasin oma ämmaga sellised probleemid nii, et ütlesin väga sõbraliku näoga ja naeratades, et ma kohe kuidagi ei tahaks, et me siin harvem külas peaksime hakkama käima. Ta küsis, et miks ometi – ja mina vastasin ikka sama sõbraliku näoga, et ta ju ignoreerib minu seisukohti, aga sellistes tingimustes ei tule ju asjast head nahka. Läks muidugi mu mehele kaebama, mees küsis, et miks ta siis ei arvesta mu seisukohtadega ja nii jäigi. Natuke mossitas, aga tagasi tõmbas ja nüüdseks saame jälle kenasti läbi. No ja mina omalt poolt kuulan viisakalt, kuidas kollane värv mulle ei sobi jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga rp/rpa laps ei olegi ju ilma veeta. Ka rpa koosneb enamuselt veest. Reeglina läheb iga 30 ml vee kohta 1 kulp pulbrit. 90ml vett, kolm kulpi pulbrit annab reeglina 120ml piima, seega on segust 3/4 puhas vesi. Täiesti piisav ju. Ja kui laps sööb segu 2-3 tunni tagant, siis enam kui küll.
Kooliealised ja täiskasvanud dieeditajad vaevalt rp/rpa-d tarvitavad, nemad peaksidki vett/vm vedelikku jooma.
Ja olgem ausad, 2 liitrit vett kehalise kasvatuse tunnis juua on liig mis liig, palju sa ikka seal selle 45min jooksul rahmeldada ja vett kaotada jaksad, kui kolmandik tunnist läheb veel riietumiseks/tunni alustamiseks/pesemiseks.
Ja muideks, veega võivad liialdada ka täiskasvanud. Ise olen selle ehe näide – käisin ka pidevalt veepudel kotis – pidi ju kasulik olema, aga kui neerud pidevalt häda tegema hakkasid, tuli välja, et miski pole liigselt hea – mõõdukuse piirides. Aga 3-4-kuuse lapse puhul võib liialdamiseks piisada ka juba paari pudeli jagu veest (väikest lutipudelit mõtlen siis).[/tsitaat]

anna andeks aga sa oled lammas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

oma lapse kasvatamisel ikka on küll. Vanavanemad võivad aidata, aga ei otsusta. Just nimelt see miniahakatis otsustab, mis tema lapsele hea on.[/tsitaat]

Miks vanavanemad peaks aitama, kui sa selline pipar nende vastu oled! Ise kasvata oma äranägemise järgi ja ära neid kutsu Sulle puhkust andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks vanavanemad peaks aitama, kui sa selline pipar nende vastu oled! Ise kasvata oma äranägemise järgi ja ära neid kutsu Sulle puhkust andma.[/tsitaat]

ega jah, kui vanavanemad ei taha lapselapsega tegeleda muidu kui ainult nende nõuannete täitmisel, siis vast polegi neist asja.

Lapselaps peaks hinge küljes olema olenemata kas minia-väimees on kuulekas või ei.ja hoidmine ei peaks olema vaid vanematele aja andmiseks vaid ka oma lapselapsega aja veetmises.

vähemalt mina arvan nii…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.02 20:15; 27.02 20:55; 28.02 11:12; 28.02 11:13; 28.02 15:37; 28.02 15:41; 01.03 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] iga miniahakatis võiks ka aru saada, et tema ei ole maailma naba. [/tsitaat]
Ei tea, kas kunagi see päev ka koidab, kui üksainuski ämm aru saab, et isegi mitte tema pole maailma naba…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna ikka oma lapsele vett juua.
Meil perearst ka ei soovitanud lastele vett anda. Kuulasin, ikkagi ju arst. Laps oli juba aastane, kui jäi erimest korrda haigeks-palavik. Piima ta ei tahtnud ja vett juua ei olnud harjunud. Nii sattusimegi haiglasse vedelikupuudusega. Väikelastel see väga ohtlik asi. Kui koju saime õpetasime kohe lapsed vett jooma. Perearstil ikka oli sama jutt pole vaja nii väiksele vett anda, loomulikult ei kuulanud me enam teda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]nii huvi pärast – mida see vesi siis titele teeb, et seda anda ei tohi???
Inimorganism (k.a. beebi oma) koosneb suures osas VEEST. Talupojamõistus ei võta seda \”no water\” keeldu…[/tsitaat]

Loomapojad ei joo ju vett. Talupojamõistus peaks seda võtma küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 20:24; 07.03 11:46; 07.03 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kulla teemaalgataja, Sa siiski oled eksiteel- RPA laps VAJAB lisaks juua küll! See, et ei vaja, käib RP-laste kohta!

Ja kui Sa küsid, kust ma tean, et vajab, siis vastan- teaduskirjandusest ja loengutest, mida oma erialaga seoses meile annab haiglas töötav pediaater, kes on mitmeid kordi valitud parimaks arstiks seal haiglas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:48; 06.03 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]millised võivad küll olla halbade asjade asjade kokkulangevus vee joomise korral, peale selle kui beebi võib olla nii haige, et ta joob liiga palju vett ja naatrium langeb eluohtlikult madalale. aga siis peab beebi juba väga haige olema. ja ükski normaalne ja vastutustundlik ema ei anna beebile nii palju vett. ta tahab ikka et beebi sööks rinnapiima.
kas küsimus ongi jäärapäises \”minu laps, mina tean\” asjas?
te olete lugenud… no te öelge mulle siis paari lausega mida nii hullult halba teeb vesi joogina?
otse loomulikult ei anna te siis ka beebile titeteesid?
beebid lähevad väga kergelt vedelikupuudusesse. kas vesi on ikka nii saatanast, kui te siin teate. või on saatanast ämma ütlused hoopis. [/tsitaat]

Teed terve imik tõepoolest ei vaja, pigem on tavalised teed kahjulikud, kuna viivad kehast rauda välja, ning titeteed asjatult magusad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 20:48; 06.03 20:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui mina 7a tagasi lapse sain, siis soovitati veel vett anda. lisaks rinnapiimale anda ka vett.
kas poleks kergem ja julgem anda lapsele vett ka juua, kui et ise juua suurtes kogustes, et ikka piima jätkuks, et laps saaks sellest nii söödud ja joodud. need pisikesed, need lähevad nii kergesti eksikoosi, et mina annaks vett. igaks juhuks. see on ju vaid vesi. mitte mingi hipi keemiatee, magus.
te noored emad olete võtnud pähe et \”ei pea andama vett\”. kui arstid nii ütlevad, siis olgu nii. aga mis see vesi halba teeb? ega ise ei jõua ka olla mingi imetamismasin, et tsahh tissid välja igal pool, kui tita süüa või juua tahab. veega saab teda lohutada, kuni saab tissi anda.
kui mul oleks minia, kes nii raiuaks et ei pea andama vett, ma ei saaks aru, miks ei võiks anda siis vett. mis see halba teeb. [/tsitaat]Mu laps ka 7aastane ja mina mäletan küll, et juba siis räägiti ja kirjutati (vist oli selles lillas libero raamatus, mis siis kõigile jagati ka), et rp laps ei vaja vett lisaks. Lutipudelit soovitati rinnalapse puhul vältida, kuna imemistehnika on erinev ja laps ei pruugi pärast rinda õigesti võtta ja tuleb sundkorras rpa peale minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Anna ikka oma lapsele vett juua.
Meil perearst ka ei soovitanud lastele vett anda. Kuulasin, ikkagi ju arst. Laps oli juba aastane, kui jäi erimest korrda haigeks-palavik. Piima ta ei tahtnud ja vett juua ei olnud harjunud. Nii sattusimegi haiglasse vedelikupuudusega. Väikelastel see väga ohtlik asi. Kui koju saime õpetasime kohe lapsed vett jooma. Perearstil ikka oli sama jutt pole vaja nii väiksele vett anda, loomulikult ei kuulanud me enam teda.[/tsitaat]

Kui lisatoitu hakatakse andma, tuleb tasapisi ka vee joomist harjutada. See küll su oma viga, et koos lisatoiduga lapsele juua ei andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei tea…. ega loodusest tasub snitti võtta küll. samas toimib looduses ka looduslik valik.
mulle see looduslik valik hästi inimeste puhul ei meeldiks. milleks muidu meil on üldse mingi arstlik kontroll ja haiglad, kui mehhaanika toimib.
mulle tundub, et kui titele vett anda, ei riku sellega midagi ära. aga kui põhimõtteliselt mitte anda, siis võib rikkuda küll.
ma ei saa loogikast ka aru. et kui rinnapiimal lapsele pole vett vaja, miks siis asendajat saavale imikule on? te ju panete samamoodi pudelisse vett juurde pulbrile. miks siis rpa saajale on vett juurde vaja teie loogika kohaselt?[/tsitaat]

Sest rpa-d antakse kindlatel aegadel! Sest rpa-koostis ei muutu vastavalt ilmale!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 20:24; 07.03 11:46; 07.03 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Anna ikka oma lapsele vett juua.
Meil perearst ka ei soovitanud lastele vett anda. Kuulasin, ikkagi ju arst. Laps oli juba aastane, kui jäi erimest korrda haigeks-palavik. Piima ta ei tahtnud ja vett juua ei olnud harjunud. Nii sattusimegi haiglasse vedelikupuudusega. Väikelastel see väga ohtlik asi. Kui koju saime õpetasime kohe lapsed vett jooma. Perearstil ikka oli sama jutt pole vaja nii väiksele vett anda, loomulikult ei kuulanud me enam teda.[/tsitaat]

Loomulikult peab aastane vett jooma! Kui imik hakakb lisatoitu saama, siis peab ka vett saama. Siin käin jutt vaid rp-d saavast lapsest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 20:24; 07.03 11:46; 07.03 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

iga miniahakatis võiks ka aru saada, et tema ei ole maailma naba. [/tsitaat]

Oma lapsele on iga ema maailma naba.
Ega asi polegi ju vees, kommides, potitamises või muus praktilises. Solvab, väsitab ja tüütab just see, kui vanaema (olgu ämm või oma ema) püüab oma lapselapse emale selgeks teha, et tegelikult on vanaema kõige tähtsam ja vanaema otsustab.

Ei, ema otsustab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 13:58; 07.03 14:02; 07.03 14:06; 08.03 13:38; 08.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui mina 7a tagasi lapse sain, siis soovitati veel vett anda. lisaks rinnapiimale anda ka vett.
kas poleks kergem ja julgem anda lapsele vett ka juua, kui et ise juua suurtes kogustes, et ikka piima jätkuks, et laps saaks sellest nii söödud ja joodud. need pisikesed, need lähevad nii kergesti eksikoosi, et mina annaks vett. igaks juhuks. see on ju vaid vesi. mitte mingi hipi keemiatee, magus.
te noored emad olete võtnud pähe et \”ei pea andama vett\”. kui arstid nii ütlevad, siis olgu nii. aga mis see vesi halba teeb? ega ise ei jõua ka olla mingi imetamismasin, et tsahh tissid välja igal pool, kui tita süüa või juua tahab. veega saab teda lohutada, kuni saab tissi anda.
kui mul oleks minia, kes nii raiuaks et ei pea andama vett, ma ei saaks aru, miks ei võiks anda siis vett. mis see halba teeb. [/tsitaat]

Minul on kolm last, kõik ainult rp-l olnud, keegi pole mingit vett saanud. Vedelikupuudus on neist olnud ühel, seda kõhulahtisuse tõttu. Ja lihtsalt lambist seda kohe kindlast ei tekigi.

Pisike tita tahab süüa 8-10 korda ööpäevas, veidi suurem juba 6-8 ja pooleaastane 4-6 korda, sest hakkab sööma ka midagi muud. Ma pole eriline kanaema, aga need toidukorrad lühikese aja jooksul (mida imikuaeg on) üle jõu nüüd küll ei käi. Ja pole vaja kogu aeg ka tisse lehvitada avalikus kohas tsahh ja tsahh või alternatiivina vett toppida.

Minu jaoks on absurdne mõelda, et näiteks kuuvanust titat peaks LOHUTAMA veega, peaasi et tisse välja ei kraamiks!

Ja kui mul oleks selline ämm nagu sina, kes aina küsiks, et mis see vesi halba teeb, mis see halba teeb, siis ma vist ütleks ka küllalt konkreetselt, et kui suhteid ära rikkuda ei taha, siis lase mul oma lapsega endal toimetada.

Väide, et kergem oleks imikule anda vett kui seda ise juua, on lihtsalt nii kummaline, et selle peale ei oska midagi kosta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 13:58; 07.03 14:02; 07.03 14:06; 08.03 13:38; 08.03 14:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )


Esileht Pereelu ja suhted ämm :)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.