Esileht Pereelu ja suhted Ämma toidud

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 229 )

Teema: Ämma toidud

Postitas:
Kägu

Teemalgataja olen. Tegelikult on see raske teema minu jaoks. Saan ühest küljest aru neist, kes soovitavad lihtsalt öeldagi, et ma ei lase ennast solvata ja minema marssida. Tahaks küll vahel nii teha, kui see mõnitamine väga suued tuurid üles võtab – just see printsessi teema ja et ma söön ainult “presidendi vastuvõtu toitu” ja söön ainult siis kui toit on gurmeerestost jne. See on lihtsalt solvav, sest see on vale. Tulen ise pigem vaesemast perest ja teen ka kodus tavalisi toite. Vahel muidugi tähtpäevadeks midagi erilisemat ka.

Igatahes nendel hetkedel mingi süütunne mehe ja kogu pere ees ei luba seda teha. Ma rikuksin sellega ju kõigi õhtu. Seepärast ma lihtsalt ütlen viisakalt vastu, et ei saa/suuda/taha rohkem süüa. Tänan tegijat ja lihtsalt loobun.

Nüüd oli hiljuti veel ka ämma uue mehe sünnipäev, kus siis samuti ämma sõbrannad kohal olid. Need pilgud, mis mind lauas jälgisid…Tõesti väga põlglikud. Ma sain kohe aru, et ämm on minust midagi rääkinud. Ja siis oligi nii, et kui toit lauda toodi – mulgipuder (mis oli super hea, jah, rasvane, aga see kuidagi hajus sinna kartuli sisse ära ja oli maitsev) ja mulgipudru kõrvale oli siis selline suur kauss rasva, kus sees ujusid pekikõrned. See rasv siis oli nö kaste. Ja ma tõstsin endale seda mulgiputru ja sealt seest siis püüdsin kurnata ilma rasvata mõne kõrned pudru peale. Kohe kui ämm märkas, et ma seda tema nn kastet ei võta vaid ainult mõne suitsuliha kõrne, siis läks norimine lahti. Kuna ta liikus ringi, tõi marineeritud seeni jne, siis kõigepealt tuli mu kõrvale, selja tagant ja ütles, et oota, ma tõstan sulle suurema lusikaga, sa ei saa ju kastet kätte. Ütlesin et ma ei tahagi. Ta muidugi ju teadis seda juba. Üritas ikka mulle seda tõsta ja ajas oma juttu edasi, et näe, see on maitseks vajalik, nagu peekonimaitse, soolakas ja hea. Ma siis ikka suutsin ta sealt seljatagant eemale peletada. Siis hakkas sõbranna tal oma jutuga. Et tead, kallikene, on selliseid, on selliseid. Midagi pole teha kallikene. Mina kohe tõstan endale su head toitu. Ja siis hakkas rääkima mingist oma naabrist, kes on kohutav pirts. Rääkis sellest naabrist, aga aru oli saada, et see jutt oli mulle ja minust ja kui nõme ma olen. Lõpuks mees ütles, et rahunege palun maha, et igaüks sööb mida tahab. Sõbranna jäi selle peale vaid, aga ämma see kahjuks ei peatunud, ka ülejäänud õhtu jätkusid kommentaarid selliste väikeste intervallidega.

Ühesõnaga selline ebameeldiv tunne jääb ja pole siiani head taktikat leidnud, kuidas ennast selle pika laua tähelepanu keskpunktist ära saada ????

Nii õudne, eriti see ämma sõbrana jutt, kes üldse ju on kõrvaline inimene-mida tema veel seal targutab? aga ei soovita ka rohkem seda viisakat juttu ajada. Pole mingit kasu öelda, et küll sa oled tubli söögitegija ja mulle ei mahu. Tuleb öelda välja, mis ei meeldi ja rasv ei ole kaste vaid on praerasv ja teiste taldrikutesse ei minda ise midagi lisaks tõstma. Uskumatu, et ämm seda tegi. Kui soovid seda nn kastet, võtad ise ja ei pea ämmaga arutama, mida sööd ja miks millestki keeldud. See pole asi, mida arutada.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miskipärast jääb mulje, et sa ei meeldi eriti ämmale ja ämm teeb meelega veidraid roogi, sest on aru saanud, et söök on sulle tundlik teema ja see on see kont, mida ämm järada üritab.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi rohkem muus suhtumises ja kui selle korda saad, siis lõpeb ka toiduga kiusamine. Leia mingi ühine teema/huvi, millest ämmaga rääkida ja sõprust tekitada – no kasvõi pisasi nagu koristamine või aiapidamine, kui need talle südamelähedased on. Teiseks ära näita välja, et tunned ennast tema seltskonnas ebakindlalt, ole julge ja räägi palju nagu sind üldse ei häiriks. See teeb õhustikku kergemaks ja teised ehk siis ämm võtab ka sõbralikuma tooni sinu kui vestluse juhtija/domineerija järgi. Näita, et tunned ennast vabalt, tee nalju, juhi vestlust. Sellega näitad, et sa pole loll printsess või mingi madal nuustik, keda oleks hea kiusata. Ebasõbralikus seltskonnas on seda raske teha ja hakkad kohe kapselduma, aga ületa see tunne.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi rohkem muus suhtumises ja kui selle korda saad, siis lõpeb ka toiduga kiusamine. Leia mingi ühine teema/huvi, millest ämmaga rääkida ja sõprust tekitada – no kasvõi pisasi nagu koristamine või aiapidamine, kui need talle südamelähedased on. Teiseks ära näita välja, et tunned ennast tema seltskonnas ebakindlalt, ole julge ja räägi palju nagu sind üldse ei häiriks. See teeb õhustikku kergemaks ja teised ehk siis ämm võtab ka sõbralikuma tooni sinu kui vestluse juhtija/domineerija järgi. Näita, et tunned ennast vabalt, tee nalju, juhi vestlust. Sellega näitad, et sa pole loll printsess või mingi madal nuustik, keda oleks hea kiusata. Ebasõbralikus seltskonnas on seda raske teha ja hakkad kohe kapselduma, aga ületa see tunne.

Sul on ôigus, see kapseldumine ongi aina enam vôimust vôtnud, sest mul pole nagu head lahendust ja olen lootnud, et ajaga väsib ja loobub, aga ei. See on kestnud pikki aastaid ja tunnen nüüd et hakkan tàitsa vàsima sellest. Olen muidu ikka lobisenud ja olnud ja ei saa öelda et me ämma juures koos töidki poleks palju teinud…lihtsalt mulle tundub vahepeal, et ei môju siin ei ussi ega püssirohi. Aga seda kapseldusmist peab vist puudma ikkagi vältida jah.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga raske on istuda sünnipäevalauas kui kogu aeg torgitakse, et ega siis temale ei kôlba, ta muuga harjunud, ega tema siis pole meiesugune, et seda sööks, ega tema ju meil kuningasoost. Lisaks hakkab norima muudel teemadel ka kui vähe söön.

Tundub, et see on tegelik probleem. Ämm otsib põhjust minia kallal näägutada. Viisakas inimene pakub toitu, ent ei anna hinnanguid. Hinnangute andmine stiilis, et kui sina minu toitu ei  söö,  siis sina pead ennast teistest paremaks, arvad, et oled mingi kuningasoost printsessike jne-jne on juba sulaselge tülinorimine.

Äkki prooviks välja selgitada tagapõhja, miks ämm minia kallal võtab? Kas talle ei meeldi minia juures midagi või põeb ikka veel, et teine naine ta poja nn ära võttis?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need pilgud, mis mind lauas jälgisid…Tõesti väga põlglikud. Ma sain kohe aru, et ämm on minust midagi rääkinud. Ja siis oligi nii, et kui toit lauda toodi – mulgipuder (mis oli super hea, jah, rasvane, aga see kuidagi hajus sinna kartuli sisse ära ja oli maitsev) ja mulgipudru kõrvale oli siis selline suur kauss rasva, kus sees ujusid pekikõrned. See rasv siis oli nö kaste. Ja ma tõstsin endale seda mulgiputru ja sealt seest siis püüdsin kurnata ilma rasvata mõne kõrned pudru peale. Kohe kui ämm märkas, et ma seda tema nn kastet ei võta vaid ainult mõne suitsuliha kõrne, siis läks norimine lahti. Kuna ta liikus ringi, tõi marineeritud seeni jne, siis kõigepealt tuli mu kõrvale, selja tagant ja ütles, et oota, ma tõstan sulle suurema lusikaga, sa ei saa ju kastet kätte. Ütlesin et ma ei tahagi. Ta muidugi ju teadis seda juba. Üritas ikka mulle seda tõsta ja ajas oma juttu edasi, et näe, see on maitseks vajalik, nagu peekonimaitse, soolakas ja hea. Ma siis ikka suutsin ta sealt seljatagant eemale peletada. Siis hakkas sõbranna tal oma jutuga. Et tead, kallikene, on selliseid, on selliseid. Midagi pole teha kallikene. Mina kohe tõstan endale su head toitu. Ja siis hakkas rääkima mingist oma naabrist, kes on kohutav pirts. Rääkis sellest naabrist, aga aru oli saada, et see jutt oli mulle ja minust ja kui nõme ma olen. Lõpuks mees ütles, et rahunege palun maha, et igaüks sööb mida tahab. Sõbranna jäi selle peale vaid, aga ämma see kahjuks ei peatunud,

Teemasse süvenedes oli minul ka alguses mõte soovitada minial käituda lauas võimalikult enesekindlalt,  juhtida vestlust, visata nalja jne, lootuses, et ämm mingil hetkel ennast muudab, kui aru saab, et minia on ju täitsa asjalik.

Ent lugedes tsiteeritud kirjeldust, kadus mul lootus, et sellist kiusamist ja tülinorimist minia üksi ja veel heaga parandada suudaks.

Sestap oleks minu soovitus antud konkreetsel  juhul, vastata rünnakule rünnakuga. Kui  ämm jälle oma “pirtsutava printsessi” jutud sinu aadressil kogu lauaseltskonna ees välja kraamib, siis vastagi talle jumala ausalt, et sa ei saa süüa seda pekist toitu, kuna see on sinu jaoks kahjuks liiga rasvane.

Jah, ei ole küll viisakas perenaise toidu osas ausat kriitikat edastada, kuid samamoodi ei ole perenaisest viisakas külalist halvustada ja tema kallal norida. On inimesi, kellega tuleb rääkida nende endi keeles, muidu ei saa nad aru.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen neid perekoolis kirjeldanud. See ämm, kes külaliste taldrikuid kokku korjates neid laua ääres kohe lakub, võõrastele taldrikutele jäänud näteks kanakintsu kondid läbi lutsutab. Kui tormata neid ise kööki viima, siis läheb kööki ja ilmub söögitoa uksele ikka võõras kont näpus või nägu võõras taldrikus. Kui midagi kahvlilt maha kukub, üksksõik kellel, siis ronib kasvõi laua alla, võtab selle maast üles, uurib, paneb suhu ja sööb ära. Dementne kaugeltki ei ole, tegutsev õppejõud, teadustööde autor, laia silmaringiga inimene. Mida siis teha? Peksa ju ei anna. Kööki lukku tema kodus ei pane.

Ja mida ta ütleb, kui talle märkuse teete, et see on rõve ning te ei soovi niiviisi tema seltskonnas viibida?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul ämmal pole toidu maitsel midagi viga, lihtsad vanamoelised toidud. Mõnikord lausa täpselt, mida hing ihkab. Ka ei ole need kunagi liiga rasvased, teinekord veidi ehk liiga soolased, aga siis aitab hpukoor vms. Aegunud toiduaineid ta ei kasuta. Aga ikka ma niisama tema juures süüa ei saa, sest tema lauakombed on nii kohutavad. Päris aus olles ma joon end iga kord suht täis enne, kui sinna sööma minnakse. Jõuluks või sünnipäevale või pulma-aastapäevale näiteks. Muidu joon ma üliharva, paar korda aastas pluss siis need ämma korrad. Siis läheb ikka mitu viinaga segu enne sisse ja kohe lauas ka, mida pakutakse. Ainult siis suudan ma neid lauakombeid taluda. Äi on harjunud, mees mul ka – kuigi ise on absoluutselt laitmatute (laua)kommetele tänu oma isapoolse vanaema õpetustele ja eeskujule.

Ega sa vist praegugi päris selge ole.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on 3 last, kel igaühel toiduga omad nõudmised. Ma püüan leida kõigile sobivat, aga sisimas olen ma ärritunud. See toiduga pirtsutamine ärritab mind. Ma ei käi peale, ei sunni. Aga ma arvan nagu t.a. ämm. Lihtsalt ma ei näita välja.

Aga mis paneb sind arvama, et sinu toite peaks armastatama? Nii enesekeskne! Minu ema tõi kunagi ühe meie vaidluse ajal (ei olnud toiduteema) argumendiks, et ta on ema. Tore, aga ma olen ta laps (50), palun ka minu arvamust kuulata ning arvestada. See, et sa oled ema, ei tähenda automaatselt, et teised ei võigi midagi arvata.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis tõused püsti, tänad ja ütled, et sa ei pea ennadt solvata laskma ning lähed ära. Kui mees on nii mömm, et oma naist kaitsta ei märka, siis pole sihukesse perre küll asja.

Minu arvsmus.

Ühesõnaga…sa lähed selleks kellelegi külla, et neile öelda, ei, ma ei lase teil end solvata ja tõused püsti ja kõnnid minema? Okei siis.

Ei, ms lähen külla/peole noemaalse inimese mõtetega, et ka mulnon seal tore olla. Lähen, et näha inimesi, rääkida juttu, olla koos lähedastega. Seda, et mind solvama hakatakse, ma ei pea teadma, sest see pole normaalne.
Aga kui ma seda juba tean, siis ei lähegi sinna. Kuniks ämm ise või möku mees asja ära klaarida ei suuda.
Nii, millest sa aru ei saanud?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need pilgud, mis mind lauas jälgisid…Tõesti väga põlglikud. Ma sain kohe aru, et ämm on minust midagi rääkinud. Ja siis oligi nii, et kui toit lauda toodi – mulgipuder (mis oli super hea, jah, rasvane, aga see kuidagi hajus sinna kartuli sisse ära ja oli maitsev) ja mulgipudru kõrvale oli siis selline suur kauss rasva, kus sees ujusid pekikõrned. See rasv siis oli nö kaste. Ja ma tõstsin endale seda mulgiputru ja sealt seest siis püüdsin kurnata ilma rasvata mõne kõrned pudru peale. Kohe kui ämm märkas, et ma seda tema nn kastet ei võta vaid ainult mõne suitsuliha kõrne, siis läks norimine lahti. Kuna ta liikus ringi, tõi marineeritud seeni jne, siis kõigepealt tuli mu kõrvale, selja tagant ja ütles, et oota, ma tõstan sulle suurema lusikaga, sa ei saa ju kastet kätte. Ütlesin et ma ei tahagi. Ta muidugi ju teadis seda juba. Üritas ikka mulle seda tõsta ja ajas oma juttu edasi, et näe, see on maitseks vajalik, nagu peekonimaitse, soolakas ja hea. Ma siis ikka suutsin ta sealt seljatagant eemale peletada. Siis hakkas sõbranna tal oma jutuga. Et tead, kallikene, on selliseid, on selliseid. Midagi pole teha kallikene. Mina kohe tõstan endale su head toitu. Ja siis hakkas rääkima mingist oma naabrist, kes on kohutav pirts. Rääkis sellest naabrist, aga aru oli saada, et see jutt oli mulle ja minust ja kui nõme ma olen. Lõpuks mees ütles, et rahunege palun maha, et igaüks sööb mida tahab. Sõbranna jäi selle peale vaid, aga ämma see kahjuks ei peatunud,

Teemasse süvenedes oli minul ka alguses mõte soovitada minial käituda lauas võimalikult enesekindlalt, juhtida vestlust, visata nalja jne, lootuses, et ämm mingil hetkel ennast muudab, kui aru saab, et minia on ju täitsa asjalik.

Ent lugedes tsiteeritud kirjeldust, kadus mul lootus, et sellist kiusamist ja tülinorimist minia üksi ja veel heaga parandada suudaks.

Sestap oleks minu soovitus antud konkreetsel juhul, vastata rünnakule rünnakuga. Kui ämm jälle oma “pirtsutava printsessi” jutud sinu aadressil kogu lauaseltskonna ees välja kraamib, siis vastagi talle jumala ausalt, et sa ei saa süüa seda pekist toitu, kuna see on sinu jaoks kahjuks liiga rasvane.

Jah, ei ole küll viisakas perenaise toidu osas ausat kriitikat edastada, kuid samamoodi ei ole perenaisest viisakas külalist halvustada ja tema kallal norida. On inimesi, kellega tuleb rääkida nende endi keeles, muidu ei saa nad aru.

Teemaalgataja olen. See on tôesti mul veel proovimata. Varsti ûks talgu- ja saunaôhtu ees, ehk peakski proovima vastata nö tema keeles…

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemalgataja olen. Tegelikult on see raske teema minu jaoks. Saan ühest küljest aru neist, kes soovitavad lihtsalt öeldagi, et ma ei lase ennast solvata ja minema marssida. Tahaks küll vahel nii teha, kui see mõnitamine väga suued tuurid üles võtab – just see printsessi teema ja et ma söön ainult “presidendi vastuvõtu toitu” ja söön ainult siis kui toit on gurmeerestost jne. See on lihtsalt solvav, sest see on vale. Tulen ise pigem vaesemast perest ja teen ka kodus tavalisi toite. Vahel muidugi tähtpäevadeks midagi erilisemat ka.

Igatahes nendel hetkedel mingi süütunne mehe ja kogu pere ees ei luba seda teha. Ma rikuksin sellega ju kõigi õhtu. Seepärast ma lihtsalt ütlen viisakalt vastu, et ei saa/suuda/taha rohkem süüa. Tänan tegijat ja lihtsalt loobun.

Nüüd oli hiljuti veel ka ämma uue mehe sünnipäev, kus siis samuti ämma sõbrannad kohal olid. Need pilgud, mis mind lauas jälgisid…Tõesti väga põlglikud. Ma sain kohe aru, et ämm on minust midagi rääkinud. Ja siis oligi nii, et kui toit lauda toodi – mulgipuder (mis oli super hea, jah, rasvane, aga see kuidagi hajus sinna kartuli sisse ära ja oli maitsev) ja mulgipudru kõrvale oli siis selline suur kauss rasva, kus sees ujusid pekikõrned. See rasv siis oli nö kaste. Ja ma tõstsin endale seda mulgiputru ja sealt seest siis püüdsin kurnata ilma rasvata mõne kõrned pudru peale. Kohe kui ämm märkas, et ma seda tema nn kastet ei võta vaid ainult mõne suitsuliha kõrne, siis läks norimine lahti. Kuna ta liikus ringi, tõi marineeritud seeni jne, siis kõigepealt tuli mu kõrvale, selja tagant ja ütles, et oota, ma tõstan sulle suurema lusikaga, sa ei saa ju kastet kätte. Ütlesin et ma ei tahagi. Ta muidugi ju teadis seda juba. Üritas ikka mulle seda tõsta ja ajas oma juttu edasi, et näe, see on maitseks vajalik, nagu peekonimaitse, soolakas ja hea. Ma siis ikka suutsin ta sealt seljatagant eemale peletada. Siis hakkas sõbranna tal oma jutuga. Et tead, kallikene, on selliseid, on selliseid. Midagi pole teha kallikene. Mina kohe tõstan endale su head toitu. Ja siis hakkas rääkima mingist oma naabrist, kes on kohutav pirts. Rääkis sellest naabrist, aga aru oli saada, et see jutt oli mulle ja minust ja kui nõme ma olen. Lõpuks mees ütles, et rahunege palun maha, et igaüks sööb mida tahab. Sõbranna jäi selle peale vaid, aga ämma see kahjuks ei peatunud, ka ülejäänud õhtu jätkusid kommentaarid selliste väikeste intervallidega.

Ühesõnaga selline ebameeldiv tunne jääb ja pole siiani head taktikat leidnud, kuidas ennast selle pika laua tähelepanu keskpunktist ära saada ????

On ilmselge, et sa oma ämmale lihtsalt ei meeldi ja toidu mittesöömine on hea vabandus, et sind kiusata. Tema suhtumine sinusse on minu arvates nii vastik, et ma vastaks samaga ja ei laseks enda üle irvitada. Kaotada pole ju midagi, ta nagunii sinust lugu ei pea. Täna ja vasta, et kui sa ei võta, jääbki neile rohkem. Näost näha, et üleliigsed kalorid neid ei häiri. Kui ämm ja ta sõbrannad on kõhnad, milles sügavalt kahtlen, saad öelda, et ei ole endale veel nii tugevat füüsilist tööd leidnud, et sellist toitu süüa.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mis paneb sind arvama, et sinu toite peaks armastatama? Nii enesekeskne! Minu ema tõi kunagi ühe meie vaidluse ajal (ei olnud toiduteema) argumendiks, et ta on ema. Tore, aga ma olen ta laps (50), palun ka minu arvamust kuulata ning arvestada. See, et sa oled ema, ei tähenda automaatselt, et teised ei võigi midagi arvata.

See et oled ema tähendab ka seda et tuleb lastele süüa teha. Mis siis teha kui lastele ei maitse? Ei teegi või? Annad bolti numbri?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen neid perekoolis kirjeldanud. See ämm, kes külaliste taldrikuid kokku korjates neid laua ääres kohe lakub, võõrastele taldrikutele jäänud näteks kanakintsu kondid läbi lutsutab. Kui tormata neid ise kööki viima, siis läheb kööki ja ilmub söögitoa uksele ikka võõras kont näpus või nägu võõras taldrikus. Kui midagi kahvlilt maha kukub, üksksõik kellel, siis ronib kasvõi laua alla, võtab selle maast üles, uurib, paneb suhu ja sööb ära. Dementne kaugeltki ei ole, tegutsev õppejõud, teadustööde autor, laia silmaringiga inimene. Mida siis teha? Peksa ju ei anna. Kööki lukku tema kodus ei pane.

Ja mida ta ütleb, kui talle märkuse teete, et see on rõve ning te ei soovi niiviisi tema seltskonnas viibida?

Naerab ja katsub järgmine kord poole kerega nurga taga toimetada. “Ära palun tee seda” või “Pane käest ära” tähendab talle, et astub mõni samm lauast eemale ning keerab poolküljega. Nagu ütlesin, peksa ei anna ju. Tema jaoks on see…viisakas ja kodune, sest ta on omade seltskonnas. Restoranis ta seda ei tee. Või ma ei tea ka. Muidu ideaalne ämm.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätke palun see “möku mehe” sõimamine. Teises teemas tehakse väga üheselt selgeks, et tänapäeval naise aitamine mehe poolt on naise alandamine lapseks, kes ise ilma mehe abita hakkama ei saavat.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ütleks, et puudulik toiduhügieen häiriks nii ämma kui enda ema puhul. Enda emal see häda, et kipub tegema üsna rasvaiseid toite, mis minu seedimisele hästi ei istu. Üritan siis valida laualt lahjemalt, et otse lauast vetsu sööstma ei peaks.

Ämmal probleemid pigem toiduhügieeniga. Näiteks oli kord külmikus juba riknenud kana. Säilivusaeg üle ja lhnas halvasti. Mees mul võttis selle külmikust välja, et õuekoertele anda (aga enne õue viimist jäi kana pooleks päevaks kapist välja). Ämm avastas mingil hetkel selle soojas seisva niigi riknenud kana ja pani külmikusst tagasi teatades, et sellest saab veel süüa teha küll…. Õnneks mul mees saab oma emast jagu ja inimeste lauale see roiskunud toit ei jõudnud. Lisaks ei ole ämmal lõhna-ja maitsemeelega päris korras. Näiteks ei pane ta toitudele mitte ühtki maitseainet, ise väidab, et eelistab “naturaalseid maitseid”. No ma ei tea, päris vesimage ja ilma teragi soolata tehtud seapraad minu jaoks “naturaalne maitse” ei ole ja hiljem soola lisamine seda ei paranda ka…

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA-le. Kui ämm järgmine kord hakkab seltskonnas nöökima ütle vastu, et “ma ei tea, mis kuidas sa eelmine kord seda sööki tegid, aga terve järgmine päev pidid vetsus istuma (ja potti kallistama). Kui hakkab seltskonnas sinu söömist kambaga nöökima võid ju vihje tema söögile teha, et said sealt toidumürgituse. See vast tõmbaks seltskonnas nöökimise osas tuure maha ja ehk hakkaks piinlik ka.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need pilgud, mis mind lauas jälgisid…Tõesti väga põlglikud. Ma sain kohe aru, et ämm on minust midagi rääkinud. Ja siis oligi nii, et kui toit lauda toodi – mulgipuder (mis oli super hea, jah, rasvane, aga see kuidagi hajus sinna kartuli sisse ära ja oli maitsev) ja mulgipudru kõrvale oli siis selline suur kauss rasva, kus sees ujusid pekikõrned. See rasv siis oli nö kaste. Ja ma tõstsin endale seda mulgiputru ja sealt seest siis püüdsin kurnata ilma rasvata mõne kõrned pudru peale. Kohe kui ämm märkas, et ma seda tema nn kastet ei võta vaid ainult mõne suitsuliha kõrne, siis läks norimine lahti. Kuna ta liikus ringi, tõi marineeritud seeni jne, siis kõigepealt tuli mu kõrvale, selja tagant ja ütles, et oota, ma tõstan sulle suurema lusikaga, sa ei saa ju kastet kätte. Ütlesin et ma ei tahagi. Ta muidugi ju teadis seda juba. Üritas ikka mulle seda tõsta ja ajas oma juttu edasi, et näe, see on maitseks vajalik, nagu peekonimaitse, soolakas ja hea. Ma siis ikka suutsin ta sealt seljatagant eemale peletada. Siis hakkas sõbranna tal oma jutuga. Et tead, kallikene, on selliseid, on selliseid. Midagi pole teha kallikene. Mina kohe tõstan endale su head toitu. Ja siis hakkas rääkima mingist oma naabrist, kes on kohutav pirts. Rääkis sellest naabrist, aga aru oli saada, et see jutt oli mulle ja minust ja kui nõme ma olen. Lõpuks mees ütles, et rahunege palun maha, et igaüks sööb mida tahab. Sõbranna jäi selle peale vaid, aga ämma see kahjuks ei peatunud,

Teemasse süvenedes oli minul ka alguses mõte soovitada minial käituda lauas võimalikult enesekindlalt, juhtida vestlust, visata nalja jne, lootuses, et ämm mingil hetkel ennast muudab, kui aru saab, et minia on ju täitsa asjalik.

Ent lugedes tsiteeritud kirjeldust, kadus mul lootus, et sellist kiusamist ja tülinorimist minia üksi ja veel heaga parandada suudaks.

Sestap oleks minu soovitus antud konkreetsel juhul, vastata rünnakule rünnakuga. Kui ämm jälle oma “pirtsutava printsessi” jutud sinu aadressil kogu lauaseltskonna ees välja kraamib, siis vastagi talle jumala ausalt, et sa ei saa süüa seda pekist toitu, kuna see on sinu jaoks kahjuks liiga rasvane.

Jah, ei ole küll viisakas perenaise toidu osas ausat kriitikat edastada, kuid samamoodi ei ole perenaisest viisakas külalist halvustada ja tema kallal norida. On inimesi, kellega tuleb rääkida nende endi keeles, muidu ei saa nad aru.

Teemaalgataja olen. See on tôesti mul veel proovimata. Varsti ûks talgu- ja saunaôhtu ees, ehk peakski proovima vastata nö tema keeles…

Minu arvates oled sa enesepiinaja. Miks sa lähed talgutele, kui sa tead, et ämm on nõme?? Mingit suurt pärandust ootad?

Mina ntx olen lastega koos ämma juurest ootamatult lahkunud, sest minu mees ütles oma ema märkuse peale, et me lähme nüüd ära. Ja võttis ikka kuid, kui me nende juurde nõustusime minema. Rohkem pole nõmedaid märkused olnud.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen näinud sellist suhtumist ülekaaluliste inimeste seltskonnas, kuhu on mõni normaalkaalus pereliige või külaline sekka juhtunud. Siis topitakse sellele saledamale inimesele lõputult suuri portsjoneid ja kommenteeritakse lisaks, et ikka “liha kontide peale tuleks” ja muid tobedaid asju.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle ämmale lauas kõigi ees, et su toidud löövad mul iga kord kõhu lahti, ma ei julge neid süüa.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sulle meeldib olla ohver ja märter. Halada ämma üle ja näidata, kuidas sulle liiga tehakse.

Iga teine inimene oleks ammu ämma juurde mitte läinud. Lihtsalt ei lähe. Ei pea põhjendama, ei pea selgitama, ei pea rääkima, et laste vanaema jne Mida need lapsed näevad-vanaema  mõnitab avalikult iga kord nende ema.

Aga sina mõtled, et oh, mis ma ikka teen ja ütlen ja valetan. Sa lihtsalt ei lähe sinna. See pole isegi sinu ema, vaid täiesti võõras mutt.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ämm on täiesti võõras mutt? Nii võib mõelda küll, enda rahustamiseks. Aga muidu on ta ju su kaaslase ema. Laste vanaema.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ämm on täiesti võõras mutt? Nii võib mõelda küll, enda rahustamiseks. Aga muidu on ta ju su kaaslase ema. Laste vanaema.

Ongi võõras, kui on kellegi teise ema või vanaema. Aga naised tahavad niiii meeleheitlikult selle naise heakskiitu, et aastaid taluvad igasugu alandavat ja kiusavat käitumist. Milleks? Mida see TAle annab? Mis kasu sellest talle on? Ja nüüd veel läheb muti juurde tööd tasuta tegema. Jeebus. Lehvita mehele, kui ta muti juurde läheb, tee piparmünditeed ja mine vanni ligunema.

+9
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle ämmale lauas kõigi ees, et su toidud löövad mul iga kord kõhu lahti, ma ei julge neid süüa.

Millegipärast arvan, et see ongi ämma eesmärk rikkuda TA tervis nende söökidega. Siis saaks ju veel enam kinnistada sõbrannade ees seda “printsessi” teemat, mille ämm on enda peas loonud TA kohta. Olen täiesti kindel, et harilikult ei sega keegi peekonis küpsetatud toiduõli värskesse salatisse ja ei paku pannil kõrvetatud rasva kastme pähe.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsu ämm enda juurde talgutele ja kutsu oma sõbrannad ka ja tee mingi väga tsilline roog ja mingi kummaline kaste kõrvale ja siis hakka ka ämmaga samas stiilis rääkima, nagu tema sinuga. Korralda talle samasugune õhtusöök, nagu tema sulle korraldas.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsu ämm enda juurde talgutele ja kutsu oma sõbrannad ka ja tee mingi väga tsilline roog ja mingi kummaline kaste kõrvale ja siis hakka ka ämmaga samas stiilis rääkima, nagu tema sinuga. Korralda talle samasugune õhtusöök, nagu tema sulle korraldas.

Ma juba kujutan ette et ämm ütleks et minu kõht neid uue aja toitusid küll ei kannata. Mina söön ikka seda mida eestlane on eluaeg söönud.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsu ämm enda juurde talgutele ja kutsu oma sõbrannad ka ja tee mingi väga tsilline roog ja mingi kummaline kaste kõrvale ja siis hakka ka ämmaga samas stiilis rääkima, nagu tema sinuga. Korralda talle samasugune õhtusöök, nagu tema sulle korraldas.

Ma juba kujutan ette et ämm ütleks et minu kõht neid uue aja toitusid küll ei kannata. Mina söön ikka seda mida eestlane on eluaeg söönud.

Jahukastet?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jahukastet?

Jah. Kas te ei söö jahukastet? Millist kastet te siis teete?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab kaste olema? Veel hullem, jahukaste?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei jaksa seda läbi lugeda. Kuid tahan küsida, et kas TA on ämmaga omavahel sellest rääkinud? Et ei, mitte õiendada vaid normaalselt öelda, rääkida, et “ütle, miks sa nii teed”. Et ära tee niimoodi ei omaette olles ega teiste ees, et las ma söön niipalju, kui tahan ja seda,. mida tahan. Et mis sul sellega on.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 229 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämma toidud