Esileht Lapse ootamine Ämmaemand

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Ämmaemand

Postitas:

Tere, googeldan siin ja otsin, et millist ämmaemandat Tallinnas soovitate? Ja kas Pelgu või ITK, kumb haigla parem on, st kus on ruumi enam, sõbralikumad töötajad, mitte selline konkreetne käsutamine ja liinitöö, nagu ka osadest blogidest-siitsamast foorumistki olen lugenud. Olen esmarase ja otsin, kus arvele end lasta võtta.
Nunnutajat ei otsi, aga lahket ja sõbralikku, kes päriselt hoolib patsiendist, selgitab ja teeb kõik vajalikud testid, mis vaja, ja oskab omaenda paha tujuga ka hakkama saada, eriti kui on patsiendiga vastuvõtul.
Ette tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:38; 10.01 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kogemus ainult Pelguga. Ka praeguse rasedusega seal, sest kõik meeldis. Ämmaemandana soovitaksin Maria Lugovskajat- tõeliselt hooliv, tore ja rõõmsameelne ämmakas. Kui esmarase, siis arvan, et temaga positiivne kogemus;)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka esmarase ja pikalt kaalusin, googeldasin, lugesin, et kumb haigla valida. Üldiselt kiidetakse mõlemat üsna võrdselt ja mõlemal on oma probleemid. Mingi sisetunde alusel otsustasin siiski Pelgu kasuks, lihtsalt tundus sümpaatsem. Hetkel olen ühel ämmaemanda visiidil käinud (ei osanud valida, sattusin juhusulikul), kelleks on Piret Sepp. Esimese mulje järgi tundub igati asjalik ja mulle sobiv. Konkreetne, ei ole ninnunännu, aga samas sõbralik, tundus, et oskas mind “lugeda” ja aru saada, missugune lähenemine mulle sobib. Hetkel olen igatahes rahul, aga kui peakski mingi probleem tekkima, siis saab ju vahetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olles pelgus olnud oma kahe lapsega ja kolmandaga nüüd, siis soovitan Ulvi Kreitsmanni. Väga konkreetne, kuid samas väga sõbralik. Ja ei ole ninnunännu. Samas ITK-s oli ämmakas Tatjana Talja, kellega mul ei olnud üldse klappi ja vahetasin Pelgu vastu. Pelgus kõik tuttavad arstid ja tunduvalt lihtsam kui võõras kohas jälle uuesti alustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ITK-s väga meeldiv, lugupidav, asjalik: Annika Hommik. Üldse ei sobinud: Marika Nõmmemees – iganenud, patsiente kohatult võimupositsioonilt kohtleva suhtumisega. Läheb närvi, kui küsid spetsiifilisi küsimusi, et teha informeeritud otsuseid; nimetas haigla ekskursioonil sünnitusplaani “kapriiside leheks” jne. See ei tähenda, et ta ei võiks just sinule sobida. Peamine ongi: proovi järgi ja ära häbene ämmaemandat vahetada, kui tunned, et pole sulle õige.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgus Piret Sepp, Tene Kolossova, Maria Lugovskaja, Rita Uulman.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kell pelgu!

Pelgu valvetoa ämmakatel ja arstidel palju parem ja sõbralikum suhtumine kui ITKs. ITKs sain kolmel korral neljast poole kohaga sõimata, et ma sinna üldse läksin, sest kõik okei (olin suur riskirase).

Lapse sünnitasin Pelgus 37+0 nädalal ja tal oli tekkinud üsasisene kasvupeetus (oli sellele kõrge risk aga itk ei teinud teist nägugi). Tegelikult oleksin pidanud üle nädala kontroll uh-d saama aga itk ämmakas arvas, et pole vaja, sest kõik ju okei. Käisin ise oma raha eest 36+0 Šoisi juures loote heaolu uuringut tegemas kus selgus, et laps on hakanud kasvust maha jääma ja tuleks jälgima hakata (TA nihkus lausa 2 nädalat hilisemaks esialgse järgi). Isegi see polnud piisav, et ämmaemand oleks hakanud mu riske tõsiselt võtma. Fun fact: see on veel üks kiidetud itk ämmaemand.

Pelgus suurem võimalus perepalatit saada ja seal on need palju hubasemad ja ilusamad ka kui itks.

Kui veel kunagi peaksin rasedaks jääma, siis valin kohe Pelgu. Enam ITK poole ei vaata ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 13:38; 09.01 15:25; 09.01 15:43; 10.01 19:06; 10.01 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte Pelgu! Seal töötavad tigedad liinitöölised. Olen seal korduvalt sõimata saanud ja ma ei teagi mille eest!
Laste suremus on Pelgus kõrgem, tean mitut juhust, kus hoolimatuse tõttu beebi lihtsalt suri.

100% soovitan ITKd. Olen seal kolmandat korda arvel, personali suhtumine on hoopis teine, kõik on sõbralikud ja abivalmis, arstid on seal paremad kui Pelgus. Ja kui sünnitusel peaks midagi juhtuma, on abi kohe võtta. Nt sõbrannal jäi sünnituse ajal süda seisma ja kohe kutsuti kardioloog kohale. Kust seda kardioloogi Pelgust võtta? Ei olegi. Pelgus lapsega midagi juhtub, viiakse ta kohe sünnitustoast Lastehaiglasse, aga ITKs on vajalikud masinad ja intensiivid olemas.
Ämmaemandatest soovitan Annika Hommikut, Triin Rootalu ja Hedi Pajustet. Nendega kogemused olemas ja super ämmaemandad 🙂

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 15:12; 09.01 15:13; 09.01 15:41; 09.01 15:44;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Pelgul on minu arvates juba negatiivne energia, alati kui sealt möödun, käivad judinad seljast üle.

Aga eks igaüks kiidab oma, minul kogemus mõlema haiglaga, seega Pelgusse ma ei lähe never.
Perepalatid on ITKs väga mõnusad ja hubased ning mugavad.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 15:12; 09.01 15:13; 09.01 15:41; 09.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte Pelgu! Seal töötavad tigedad liinitöölised. Olen seal korduvalt sõimata saanud ja ma ei teagi mille eest!

Laste suremus on Pelgus kõrgem, tean mitut juhust, kus hoolimatuse tõttu beebi lihtsalt suri.

100% soovitan ITKd. Olen seal kolmandat korda arvel, personali suhtumine on hoopis teine, kõik on sõbralikud ja abivalmis, arstid on seal paremad kui Pelgus. Ja kui sünnitusel peaks midagi juhtuma, on abi kohe võtta. Nt sõbrannal jäi sünnituse ajal süda seisma ja kohe kutsuti kardioloog kohale. Kust seda kardioloogi Pelgust võtta? Ei olegi. Pelgus lapsega midagi juhtub, viiakse ta kohe sünnitustoast Lastehaiglasse, aga ITKs on vajalikud masinad ja intensiivid olemas.

Ämmaemandatest soovitan Annika Hommikut, Triin Rootalu ja Hedi Pajustet. Nendega kogemused olemas ja super ämmaemandad ????

Sinu jutust jääb mulje nagu Pelgus ainult lapsed surevadki,

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 13:38; 09.01 15:25; 09.01 15:43; 10.01 19:06; 10.01 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keda soovitate ITK tasulistest ämmakatest sünnitusele võtta? 🙂

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 15:35; 09.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte Pelgu! Seal töötavad tigedad liinitöölised. Olen seal korduvalt sõimata saanud ja ma ei teagi mille eest!

Laste suremus on Pelgus kõrgem, tean mitut juhust, kus hoolimatuse tõttu beebi lihtsalt suri.

100% soovitan ITKd. Olen seal kolmandat korda arvel, personali suhtumine on hoopis teine, kõik on sõbralikud ja abivalmis, arstid on seal paremad kui Pelgus. Ja kui sünnitusel peaks midagi juhtuma, on abi kohe võtta. Nt sõbrannal jäi sünnituse ajal süda seisma ja kohe kutsuti kardioloog kohale. Kust seda kardioloogi Pelgust võtta? Ei olegi. Pelgus lapsega midagi juhtub, viiakse ta kohe sünnitustoast Lastehaiglasse, aga ITKs on vajalikud masinad ja intensiivid olemas.

Ämmaemandatest soovitan Annika Hommikut, Triin Rootalu ja Hedi Pajustet. Nendega kogemused olemas ja super ämmaemandad ????

Sinu jutust jääb mulje nagu Pelgus ainult lapsed surevadki,

Ma ei ole seda öelnud, aga kahjuks laste suremus on jah Pelgus suurem kui ITKs.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 15:12; 09.01 15:13; 09.01 15:41; 09.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte Pelgu! Seal töötavad tigedad liinitöölised. Olen seal korduvalt sõimata saanud ja ma ei teagi mille eest!

Laste suremus on Pelgus kõrgem, tean mitut juhust, kus hoolimatuse tõttu beebi lihtsalt suri.

100% soovitan ITKd. Olen seal kolmandat korda arvel, personali suhtumine on hoopis teine, kõik on sõbralikud ja abivalmis, arstid on seal paremad kui Pelgus. Ja kui sünnitusel peaks midagi juhtuma, on abi kohe võtta. Nt sõbrannal jäi sünnituse ajal süda seisma ja kohe kutsuti kardioloog kohale. Kust seda kardioloogi Pelgust võtta? Ei olegi. Pelgus lapsega midagi juhtub, viiakse ta kohe sünnitustoast Lastehaiglasse, aga ITKs on vajalikud masinad ja intensiivid olemas.

Ämmaemandatest soovitan Annika Hommikut, Triin Rootalu ja Hedi Pajustet. Nendega kogemused olemas ja super ämmaemandad ????

Sinu jutust jääb mulje nagu Pelgus ainult lapsed surevadki,

Ma ei ole seda öelnud, aga kahjuks laste suremus on jah Pelgus suurem kui ITKs.

Kas sa mulle statistikat saad näidata? Ise otsisin ka aga ei leidnud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 13:38; 09.01 15:25; 09.01 15:43; 10.01 19:06; 10.01 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keda soovitate ITK tasulistest ämmakatest sünnitusele võtta? ????

Merilin Krumins, Kaili Nisu, Aive Jürgenson – ainult kiidusõnad

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.01 15:12; 09.01 15:13; 09.01 15:41; 09.01 15:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmarasedana olin ITK-s ning rahule jäin kõigega – nii jälgimisega kui sünnitusega. Tõesti, kõik olid pädevad ja hoolivad. Ainus halb kogemus oli üks ülbe naistearst, kes oli vahepeal korraks sünnituse juures, aga enamuse ajast olid siiski ämmaemandad.
Arvele võtmiseks soovitan ka Hedi Pajuste, väga-väga tore ämmakas oli. Rasedusaegseid uuringuid tegid erinevad arstid, kelle kohta googlest eriti midagi ei leidnud, kuid jäin väga rahule. Ka sünnitusjärgne osakond oli super, seal oldi eriti hoolivad.

Mina olen kuulnud rohkem halba just Pelgu kohta ja ei julgenud sinna minna. Eks mõlemal omad plussid miinused.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 15:48; 10.01 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ITKs Hedi Pajuste. Väga tore ja hooliv ämmakas.
See, et ITKs suremus väiksem võib puhtalt olla seotud asjaoluga, et ITKs on oma majas olemas kõik arstid, keda peaks hädaolukorras vaja minema. Ehk siis reageerimine kiirem.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 15:35; 09.01 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan Aet Leesmenti Itk. Kiidan taevani. Alati tore, julgustav, ei ütle halba. Positiivne, rahulik. Olen väga rahul. Individuaalseks ämmakaks valisin Merilyn Kalmu. Saime kokku ja tundub väga tore inimene. Pelgu kohta ei tea kuid Itk olen väga rahul. Olen ka sünnituseelses osakonnas olnud, seal on küll kõik toredad. Selgitavad, räägivad vastavad küsimustele. Mina sünnitan Itk.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka ITK-s Merilin Kruminsiga positiivsed kogemused.
Nüüd uue rasedusega panin ka jälle tema juurde aja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan Aet Leesmenti Itk. Kiidan taevani. Alati tore, julgustav, ei ütle halba. Positiivne, rahulik. Olen väga rahul. Individuaalseks ämmakaks valisin Merilyn Kalmu. Saime kokku ja tundub väga tore inimene. Pelgu kohta ei tea kuid Itk olen väga rahul. Olen ka sünnituseelses osakonnas olnud, seal on küll kõik toredad. Selgitavad, räägivad vastavad küsimustele. Mina sünnitan Itk.

Teda soovitaks ainult siis kui rasedus kulgeb normaalselt. Mina olin tema all ja korralik jälgimine oli alla igasuguse arvestuse. Eiras teise arsti uh-l põhinevaid hoiatusi ja minu kõrgeid riske. Vähegi raskematele küsimustele vastuseid ei saanud ja selleks pidin teise arsti poole pöörduma. Lõpuks sünnitasingi üsasisese kasvupeetusega lapse, sest tema arvates oli ju kõik normaalne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 13:38; 09.01 15:25; 09.01 15:43; 10.01 19:06; 10.01 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk et siis peaks kahe eri ämmaka juures igaks juhuks käima ja soovitavalt eri haiglates, loen siit välja, et oleks kindel, et kõik saaks kaetud, mida üks arsti võib kahe silma vahele jätta?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.01 20:38; 10.01 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta rahulikult. Kui mingi kahtlus tekib, saad vahetada ämmakat / paluda lisauuringuid või lähed erakasse teise arsti juurde.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 15:48; 10.01 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk et siis peaks kahe eri ämmaka juures igaks juhuks käima ja soovitavalt eri haiglates, loen siit välja, et oleks kindel, et kõik saaks kaetud, mida üks arsti võib kahe silma vahele jätta?

Tee nii nagu sisetunne ütleb! Nagu siin juba mainitud, siis mõlemal haiglal on nii plussid kui miinused ja ega nad väga ei erine üksteisest.

Loeb sinu enda isiklik vedamine. Mina sattusin ITKs alati nõmedate arstide otsa. Üks soovitas toonuste puhul kuuma vanni võtta (see oli mulle keelatud verejooksude tõttu) ja põhimõtteliselt sõimas näo täis, et mida ma üldse seal teen, võtku ma no spad. Järgmine päev läksin Pelgusse ja seal tuli välja, et emakakael lühenenud ja enneaegse sünnituse alguse suur risk. Samas viimasel korral sattusin valvetuppa Zsirko (ei oska ta nime õieti kirjutada) juurde ja tema oli väga tore ning abivalmis. Ütles isegi, et ma ämmaemandale kindlasti ütleks, et tuleb mulle hakata tihedamalt uh-sid tegema. Minul lihtsalt ei vedanud ja sattusin 99% kordadest valede inimeste juurde ja üldjuhul olid need noored residendid kes kõik üle jala ära tegid.

Pelgus jällegist võeti mind iga kord tõdiselt ja eks seetõttu ongi minu isiklik eelistus just Pelgu. Ämmaemandat saab muidugi alati vahetada kui juba kohe saad aru, et koostöö ei suju. Ma ise vahetasin 3 korda (algul olin Tartus, siis Rakveres ja lõpuks Tallinnas). Viimane kord ei juõenud enam muuta, sest niigi oli rasedus juba 20+ nädalat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 09.01 13:38; 09.01 15:25; 09.01 15:43; 10.01 19:06; 10.01 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla rumal küsimus aga kyi pelgusse helistada et esimeseks visiidiks aega panna, siis kas võib kohe soovi avaldada, kelle juurde tahaks/ei tahaks minna? Arvestatakse seda või määratakse ämmaemand?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kolmandat korda juba itk-s arvel ja rahul. Ämmaemandaks Annika Hommik, julgen soovitada. Professionaalne, sõbralik, abivalmis. Iga rasedusega olen 1-2x naistekliiniku emo-s ka käinud ja siiani pole kordagi ebameeldivat suhtumist kogenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba teisega arvel ITKs Laima Alksnite juures. Mulle ta hullult meeldib, hästi soe ja emalik. Väga armas ja põhjalik inimene.
Pelgusse oma jalga enam ei tõsta!!Pikalt ei taha seletada aga saatsid mind tabletiabordile kuna rasedus väidetavalt peetunud (süda enam ei löö). Õnneks lasin ise erakas korra veel vereproovi teha, hcg oli väga palju tõusnud ja kui ITKsse läksin uuesti kontrolli, leiti ilusti kasvav loode.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiidan samuti ITK-st Annika Hommikut. Tore, sõbralik, rahulik ning oskab hästi nõu anda.

Sünnitust vastu võtma valisime Irena Bartelsi, kes tundub samuti igati asjalik, huumorisoon on ka õige koha peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba teisega arvel ITKs Laima Alksnite juures. Mulle ta hullult meeldib, hästi soe ja emalik. Väga armas ja põhjalik inimene.

Ta on tore ja armas jah, aga ma ei ütleks, et just ülipõhjalik. Mul oli preeklampsia risk, mille kohta ta midagi ei seletanud (UH arst, kes sellest teada andis, ka ei seletanud eriti midagi peale selle, et tuleb südameaspiriini võtta). Jah, suutsin googeldada, aga usun, et on ka neid, kes ei suuda ise asjaliku infot kätte saada ja oleks hea, kui arst mainiks. Samamoodi ei võtnud arst tõsiselt, kui ütlesin, et mul ebaloogiliselt väike kõht raseduse kestvuse kohta. Rasedus kestis üle aja, aga laps oli ikka väga väike, st ei saanud kõhus piisavalt toitu kätte. Õnneks see tema tervist ei mõjutanud, aga jah, tean, et teiste puhul, kel sarnane olukord, on ikkagi ultraheli tehtud jms meetmed, et kasvupeetust varakult märgata, kasutusele võetud. Arst oli tõesti armas ja toetav ja sobis iseenesest mulle kui ülemuretsejale oma rahustava olekuga, aga soovitan teda pigem sellisele inimesele, kes ise end kõige tähtsaga, sh diagnooside ja riskidega, kurssi viib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Lapse ootamine Ämmaemand