Esileht Jutud ämmaemandaga Ämmaemand küsib Perekool.ee Portaalis 1.-7. august

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Ämmaemand küsib Perekool.ee Portaalis 1.-7. august

Postitas:
Merilin_4

1. Millised on Sinu kogemused rinnaga toitmisega alustamisega?

Esimese lapsega ei teadnud väga mida oodata. Olin kindel, et imetan aastajagu. Imemisvõte oli esialgu pisut vale ja rind sai viga. Kreemitasin ja jätkasin visalt. Imemisvõte sai õigeks umbes 2 nädalaga ja kõik laabus kenasti. Kokku imetasin aasta ja 2 kuud. Teise lapsega oli algus sama. Olen imetanud tänaseks aasta ja ühe kuu. Lähipäevil lõpetan, sest laps on hammaste tulekuga rahutu ning läbi une haarab rinda hammastega ning see võtab pisara silma. Lisaks tegin ise valesti, et harjutasin esimesena ära päevasest piimast. Nüüd öösel see rinna haaramine eriti häiriv. Olen rahul, et niigi hästi on läinud.

2. Kuidas on rinnaga toitmise edenemisel Sind erinevad inimesed (lähedased, tervishoiutöötajad) saanud toetada?

Kõige enam on mind toetanud ja motiveerinud abikaasa. Ja samuti mõned sõbrannad kes on samuti pikemalt imetanud. Arstid on samuti tunnustanud hea sõnaga. Ema on olnud seda meelt, et pole vaja nii kaua imetada midagi. Ja surunud peale arvamust, et mul oleks rohkem vabadust ja lapsel iseseisvust kui oleksin varem lõpetanud. Kõõritab endiselt silmi kui ütlen, et imetan siiani.

3. Milliste erinevate (ka vastuoluliste) soovitustega oled imetamisega seoses kokku puutunud ning kuidas nendele lahenduse leidnud?

Esimene põhiline soovitus oli kõikide arstide poolt- alati alusta imetamist sellest rinnast, millega enne lõpetasid. Kõige halvem nõuanne mida olen kuulnud. Praktika näitab- ükskõik kui vähe või palju laps imeb, järgmisel korral anna kohe teisest rinnast. Nii on piimatootmine ühtlasem ja ei teki piimapaisu eriti palju. Teise lapse ajal tegin kohe nii ja paise praktiliselt ei esinenud, erinevalt esimesest korrast kui sain tänu piimapaisule 2.5 päeva 40 palavikus olla. Nb! Võib olla kellelgi on teised kogemused ja tõesti toimib selline soovitus ka, minule ei sobi.

Kui on piimapais kasuta kapsalehte- on soovitatud palju. Ei ole seda kasutanud, vaid ikka taktikat, et last palju rinnale või pumbanud pumbaga välja. Esimese lapsega käsipumbaga, teise ajal elektrilisega. Kindlasti soovitan elektrilist kellel vähegi võimalik soetada.

4. Beebi gaasivalud ehk koolikud esinevad 10-40% imikutest. Kuidas oled Sina vältinud või toime tulnud imiku gaasivaludega imetamise ajal?

Esimesele lapsele andsin espumisani tilku enne ööund ja öösel. Koolikuid polnud, vahel tundus et natuke gaasivalusid ainult. Kindel ei saa olla, et milleski muus asi polnud. Umbes 4 kuud.
Teisel lapsel oli gaasivalusid rohkem, kuid siiski mitte koolikuid ilmselt. 5 kuud ilmselt. Kindel ei saa olla, sest hambad tulid ka kahekaupa ja samal ajal. Andsin Cuplatoni enne ööund ja öösel. Aga ühel päeval lugesin, et andma peaks enne igat toidukorda, et mõju näha oleks, seega ei näinud mõtet rohkem üldse anda. Miski ei muutunud ka siis. Piima andsin küll üsna iga jorina peale. Kindlasti ei vähendanud piima andmist kui tundus, et gaasivalu. Seega, oli üldse tegemist gaasivaludega? Ei tea. Olen õnnelik, et selles osas üsna kergelt nö pääsenud oleme. Muidugi mõlema lapsega esimese 3 kuu jooksul ei tarbinud ma kohvi üldse. Ja vähendasin oluliselt nende toiduainete koguseid, mis võiks gaase tekitada. Nt hernes, õun, uba jms. Täielikult ei vältinud peale kohvi midagi.

Please wait...
Postitas:
Merilin_4

5. Kuidas olen kindel, et ainult rinnapiimal olles on laps piisavalt piima saanud?

Mõlemad lapsed olid ainult rinnapiimal 5.5 kuud. Mõlemad võtsid kuude lõikes korralikult juurde. Esimestel 3 kuul üle kilo iga kuu ja nii mõlemad. Ma andsin rinda ka kohe kui tundus, et laps seda soovib. Ja seda ei oönud just vähe. Kui oleks olnud kahtlus, et ei piisa piimast, oleksin püreesid varem hakanud andma. Rpa pole kummalegi andnud. St proovisin esimesele anda, kuid ta ei soovinud pudelit. Teisele ei näe ka mõtet anda.

Please wait...
Postitas:
Ämmaemand

Tänuks sisuka rinnaga toitmise nädala eest!

Sel korral toimunud kampaania “Ämmaemand küsib” on lõppenud. Oleme väga tänulikud kõikidele, kes olid julged ning soovisid jagada oma arvamusi, kogemusi ning mõtteid seoses rinnaga toitmisega.
Tõepoolest, nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid kogemusi ning arvamusi. Rinnaga toitmine on loomulik inimlapse toitmisviis, kuid mõjutajad on väga rohkelt. Iga jagatud kogemus sisaldas õpetlikke soovitusi ning tähelepanekuid, mida saab samas olukorras olev noor ema kasutada ja ämmaemand juhendamisel arvestada.

Aitäh!

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Jutud ämmaemandaga Ämmaemand küsib Perekool.ee Portaalis 1.-7. august

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.