Esileht Jutud ämmaemandaga Ämmaemand räägib – lapseootamine eriolukorras

Teema: Ämmaemand räägib – lapseootamine eriolukorras

Perekooli moderaator

Perekool.ee’s vestleb kasutajatega lapseootuse teemadel Tartu naistekliiniku ämmaemand ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Marge Mahla. Kohtume kolmel esmaspäeval järjest kolmel erineval teemal. Keskendume eelkõige loengus käsitletavale ja ootame kasutajate aktiivset panustamist vestlusesse. Kui tead juba ette, et Sinul on isiklikult tekkinud teemast lähtuv küsimus, siis pane see kirja ning kohtume juba esmaspäeval.

Meiega saab liituda esmaspäeviti kl. 13:00 klikates lingil https://zoom.us/j/91818729119

20.aprillil kl. 13.-13.30 toimub loeng teemal “ Rasedusaegsed muutused Sinu kehas”.
Tere tulemast meie 15’loengusse! Rasedus ei ole haigus, kuid naise kehas toimuvad olulised ümberkohastumised, mis suuremal osal naistest annavad endast tunda. Millisel põhjusel ja millised muutused toimuvad, kas ja kuidas saab soodustada nende füsioloogiliste muutustega kohanemist erinevtes raseduse etappides. Need on teemad, millest sel korral räägime. Ole kohal!

27. aprillil kl. 13-13.30 toimub loeng teemal “Rasedusaegne kohanemine ehk mis toimub Sinu peas”
Tere tulemast meie 15’loengusse! Rasedus on imeline ja kordumatu aeg, kuid rasedusaegsed hormonaalsed ja kehalised muutused toovad endaga kaasa muutusi emotsionaalsetes ja käitumuslikes mõttemustrites. Kuidas endaga toime tulla? Kuidas toetada oma partnerit ja märgata teineteise vajadusi? Kuidas toime tulla ebakindluse, ärevuse ning vahest ka hirmuga?
Millised on sagedamad ebakindluse ja hirmu põhjused? Need on teemad, millest sel korral räägime. Ole kohal!

4.mail kl. 13-13:30 toimub loeng teemal “Lapseootaja vajadused”. Lapseootus mõjutab mõlemat partnerit ja tulevast lapsevanemat ning maailmas ei ole võrreldavat kogemust, kui lapseootusega seotud positiivne ootusärevus. Paraku tajuvad mõlemad partnered lapse ootamist erinevalt, erinevad on ka vajadused uue rolliga kohanemiseks ja lapsevanemaks kasvamisel. Kuidas teineteist kuulata? Kuidas jagada oma tundeid, kõhklusi ja ka hirme? Kuidas teha end arusaadavaks? Kuidas kasvada koos lapsevanemaks ja säilitada positiivsust? Need on teemad, millest sel korral räägime. Ole kohal!

Ootame tekkinud küsimusi ühisvestlusesse.

NB! Kohtade arv on piiratud (maksimaalselt 100 kuulajat)

Kui olete esmakordsed kasutajad, tuleb tarkvara alla laadida. Ehk jälgige juhiseid ja nõustuge tingimustega. Ülaltoodud lingilt sisenemine on väga loogiline ja ei võta üle paari minuti. Sisenemise järgselt võiks kõikidel osalejatel olla mikrofon vaigistatud. Et kuulajaskond on väga suur, siis eesmärgiga vältida tehnilisi probleeme palume, et lisate küsimused loengu käigus ühisvestlusesse (Chat)

Chat’i nupp asub ekraani alumises servas. Küsimusi näevad kõik osalejad ja saame nendele järjest vastata.

Kõike head ning kohtumiseni

Esileht Jutud ämmaemandaga Ämmaemand räägib – lapseootamine eriolukorras