Esileht Jutud ämmaemandaga 2019 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 1.-4. juuni

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: 2019 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 1.-4. juuni

Postitas:

Tere!

Minul peetus rasedus jaanuaris. Soovisin emaka puhastamist kirurgiliselt. Arst hoiatas, et uuesti rasestumine võib olla keerulisem, kuna emaka limaskest võib viga saada ning pesastumine ei õnnestu. Siiani ei olegi rasestumine õnnestunud. Kui kaua võtab limaskesta taastumine aega? Tavaliselt on mul ka menstruatsioon üsna vererohke, kuid viimane tsükkel oli pigem tagasihoidlik. Kas see on märk õhukesest limaskestast? Kas saaksin ka ise midagi teha, et limaskest paksem oleks nt kas kortslehe tee joomisest võiks abiks olla? Peale peetumist käisin ka järelkontrollis ning arst kiitis, et kõik korras. Konkreetselt limaskestast juttu ei olnud ja unustasin ka uurida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Minul peetus rasedus jaanuaris. Soovisin emaka puhastamist kirurgiliselt. Arst hoiatas, et uuesti rasestumine võib olla keerulisem, kuna emaka limaskest võib viga saada ning pesastumine ei õnnestu. Siiani ei olegi rasestumine õnnestunud. Kui kaua võtab limaskesta taastumine aega? Tavaliselt on mul ka menstruatsioon üsna vererohke, kuid viimane tsükkel oli pigem tagasihoidlik. Kas see on märk õhukesest limaskestast? Kas saaksin ka ise midagi teha, et limaskest paksem oleks nt kas kortslehe tee joomisest võiks abiks olla? Peale peetumist käisin ka järelkontrollis ning arst kiitis, et kõik korras. Konkreetselt limaskestast juttu ei olnud ja unustasin ka uurida.

Tere

Raseduse katkemise järgselt võtab emakal taastumine aega paarist päevast kuni mitme kuuni. Inimeste organismid on erinevad ja sellest tulenevalt ka erinev taastumise aeg. Seda, kas seekordne menstruatsiooni vähesus on seotud õhukese limaskestaga on keeruline ilma läbivaatuseta otsustada. Järelkontroll hõlmas endas konkreetse protseduuri järgset tegevust, kuid siis oli ka liiga vara vaadata emaka limaskesta, sest olite tulnud kirurgiliselt protseduurililt. Teie muret lugedes tekib küsimus, kas peale raseduse katkemist on Teil olnud tavapärane menstruatsioon, teile omase vererohkusega? Soovitan teil veel igaks juhuks teha rasedustest. Looduslike teede joomine on alati abiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tänapäeval tehakse keiser ka üldnarkoosiga kui näiteks üks kaksikutest on valet pidi ees siis on tulemas keiser.Samas ma ei kannata ei proovide võtmist ega ka muid selliseid asju ,hakkab paha ajab oksele ja pilt kaub ära lihtsalt silme ees. Ma ei kujuta ette kui peaks keiser tulema ja nö kuulen kõik mis teevad ja mingil määral näen mis toimub kas on lootus et ikka üldnarkoosis tehakse?

Tere

Plaanilisi keisrilõikeid üldreeglina ei tehta üldnarkoosis. Teie puhul on eriti oluline, et oleks võimalus teha spinaal-/epiduraalanalgeesias. Anesteesia valik on oluline teie laste seisukohalt. Anesteesiat tehes ei pea te muretsema, sest kogu protseduur kaetakse vastavate steriilsete linadega ja te ei näe midagi. Samuti ei ole tavaks arstidel rääkida, mida nad parasjagu teevad. Te võite enne operatsiooni seda ka teid opereerivale meeskonnale öelda, et te ei soovi teada, mida parasjagu tehakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimus.
Minul selgus , et AMH proov (märts , see aasta) ehk munarakureserv on madal, aga rasestumine täiesti olemas ja võimalik, nagu minu arst ütles. Näit on alla 0,50 . Novembris oli emakaväline rasedus, nädalaid LAP opi ajaks oli 6+5 , pluss eemaldati üks munajuha. Teine puhas ja korras. Jaanuarist plaanime uut rasedust, aga ei taha tulla kuidagi.No väga palju möödas ka pole, aga siiski… Kuigi alles sügisel olin rase. Muud proovid korras. Kui ruttu üldse AMH väheneb ? 10 aastat tagasi sünnitasin teise lapse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 08:26; 04.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimus.

Minul selgus , et AMH proov (märts , see aasta) ehk munarakureserv on madal, aga rasestumine täiesti olemas ja võimalik, nagu minu arst ütles. Näit on alla 0,50 . Novembris oli emakaväline rasedus, nädalaid LAP opi ajaks oli 6+5 , pluss eemaldati üks munajuha. Teine puhas ja korras. Jaanuarist plaanime uut rasedust, aga ei taha tulla kuidagi.No väga palju möödas ka pole, aga siiski… Kuigi alles sügisel olin rase. Muud proovid korras. Kui ruttu üldse AMH väheneb ? 10 aastat tagasi sünnitasin teise lapse.

Tere!

AMH (Anti Müller hormoon) taseme määramisega verest on võimalik hinnata kui palju munarakke on alles naise munasarjades. Meeles tuleb pidada, et olukorda hinnatakse erinevate vere ja ultraheli näitajate põhjal ning ei lähtuta ainult ühest näitajast.

Teie kirjeldusest võib välja lugeda, et peale emakavälist rasedust eemaldati ka üks munajuha, mis kahandab rasedaks jäämise võimalusi.
Viljakust määravad naise elus väga paljud tegurid nagu eluviis, üldine tervislik seisund ja kindlasti ka vanus.
Soovitan siinkohal kindlasti jätkata rasedaks jäämise proovimist. Samuti oleks mõistlik antud teema läbi arutada ka oma naistearstiga, kes tunneb põhjalikumalt teie terviselugu ning saab siis täpsemaid soovitusi Teile anda.
Loodan, et väga varsti saabub Teile positiivne ja kauaoodatud uudis!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimus.

Minul selgus , et AMH proov (märts , see aasta) ehk munarakureserv on madal, aga rasestumine täiesti olemas ja võimalik, nagu minu arst ütles. Näit on alla 0,50 . Novembris oli emakaväline rasedus, nädalaid LAP opi ajaks oli 6+5 , pluss eemaldati üks munajuha. Teine puhas ja korras. Jaanuarist plaanime uut rasedust, aga ei taha tulla kuidagi.No väga palju möödas ka pole, aga siiski… Kuigi alles sügisel olin rase. Muud proovid korras. Kui ruttu üldse AMH väheneb ? 10 aastat tagasi sünnitasin teise lapse.

Tere!

AMH (Anti Müller hormoon) taseme määramisega verest on võimalik hinnata kui palju munarakke on alles naise munasarjades. Meeles tuleb pidada, et olukorda hinnatakse erinevate vere ja ultraheli näitajate põhjal ning ei lähtuta ainult ühest näitajast.

Teie kirjeldusest võib välja lugeda, et peale emakavälist rasedust eemaldati ka üks munajuha, mis kahandab rasedaks jäämise võimalusi.

Viljakust määravad naise elus väga paljud tegurid nagu eluviis, üldine tervislik seisund ja kindlasti ka vanus.

Soovitan siinkohal kindlasti jätkata rasedaks jäämise proovimist. Samuti oleks mõistlik antud teema läbi arutada ka oma naistearstiga, kes tunneb põhjalikumalt teie terviselugu ning saab siis täpsemaid soovitusi Teile anda.

Loodan, et väga varsti saabub Teile positiivne ja kauaoodatud uudis!

Aitäh! Eluviisid korras nii minul kui mehel. Arstiga jäigi jutt, et kui augustils pole,siis tagasi tema juurde. Minu nsistearst on ka viljatusravi arst, seega kaks ühes.
Loodan siiski enne ilusa uudise saada????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 08:26; 04.06 13:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Olen esmarase, kuna ise sündisin sünnitraumaga, mis oli tingitud hapnikupuudusest(üks kehapool nõrgem), siis minu küsimus on selline, kas on kogemusi või statistikat, kas see võib mõjutada raseduse kulgu või sünnitust? Enda naistearst ei näe põhjust muretsemiseks.

M.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Olen esmarase, kuna ise sündisin sünnitraumaga, mis oli tingitud hapnikupuudusest(üks kehapool nõrgem), siis minu küsimus on selline, kas on kogemusi või statistikat, kas see võib mõjutada raseduse kulgu või sünnitust? Enda naistearst ei näe põhjust muretsemiseks.

M.

Tere!
Kui üks kehapool on teisest nõrgem ja muid probleeme ei kaasne ning kõikide jäsemete ja elundite funktsioonid on tavapärased, siis ei tohiks probleeme käesoleva rasedusega kaasneda.
Soovitaksin pöörduda füsioterapeudi poole, kes jagaks infot, kuidas toime tulla rasedusest tuleneva koormusega.
Usaldage oma arsti ja rääkige oma tunnetest ja mõtetest ka enda ämmaemandaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Olen täpselt 6 nädalat rase ning mul on tekkinud väike palavik, kuni 37,2 C. Palavikuga kaasneb mõõdukas lihasvalu, mis mul alati palavikuga tekib. Lisaks ka iiveldab, kuid päris oksendama ei aja. Kas see on normaalne või peaksin igaks juhuks arsti juurde pöörduma? Olen esimest korda rase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Olen täpselt 6 nädalat rase ning mul on tekkinud väike palavik, kuni 37,2 C. Palavikuga kaasneb mõõdukas lihasvalu, mis mul alati palavikuga tekib. Lisaks ka iiveldab, kuid päris oksendama ei aja. Kas see on normaalne või peaksin igaks juhuks arsti juurde pöörduma? Olen esimest korda rase.

Tere!

Suure tõenäosusega olete haigestumas. Jooge palju vett. Kui palavik tõuseb üle 38,5C, siis võib võtta Paracetamooli tabletti 500 mg.
Kui enesetunne läheb kehvemaks, palavik ei alane ja iiveldus asendub oksendamisega ning süüa ja juua ei ole võimalik, siis võtke ühendust oma naistearsti või ämmaemandaga.
Soovin Teile kiiret paranemist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine nädal oli ovulatsioon ja üritasime rasestuda. Nüüd hädas tupeseenega. Kas tohiks võtta Diflazoni või peaks siiski olema kindel, et rasedust pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, küsimus reesuskonflikti kohta. Olen rase 16 nädalat, esmarasedus. Viimane kord ämmaemanda juures sain teada enda veregrupi- AB reesusnegatiivne. Hiljem kodus uurisin mehe käest tema veregruppi ja selgus, et AB reesuspositiivne. Nüüd olen internetist igasuguseid hirmujutte lugenud. Järgmine ämmaemanda visiit alles juulis. Seni on kõik korras olnud, ämmakas ka veregruppide kohta rohkem midagi ei rääkinud. Olen väga mures, kas on võimalik et lapsel tekib reesuskonflikt või on kuidagi muud moodi lapsele ohtlik?

Minul oli samamoodi mul AB negatiivne ja mehel B positiivne. Ei kartnud midagi sest tänapäeval ei tehta sellest enam suurt numbrit. Eriti kui esmarase. Kui antikehad puuduvad siis pole probleemi. Kui tekib pärast sünnitust mingi kartus ämmakatel vms siis tehakse vist süst ka antikehade ennetamiseks. Olin samamoodi esmarase ja sündis terve piiga B negatiivse reesusega. Üldiselt kui sünnivad tüdrukud siis vist pidi võtma ema reesuse. Olen nii vähemalt kuulnud. Antikehad võivad tekkida sul operatsioonidest või siis abordist vms. Üldiselt esmarasedatel puuduvad antikehad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine nädal oli ovulatsioon ja üritasime rasestuda. Nüüd hädas tupeseenega. Kas tohiks võtta Diflazoni või peaks siiski olema kindel, et rasedust pole.

Tere!
Lühiaegse tupesisese seeneravi võib ära teha, eeldusel et vahekorrast ei ole möödas üle 7 päeva. Peale viljastatud munaraku pesastumist (8.-10. päev) on tegemist rasedusega ja I trimestril ei ole ravi soovituslik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See viimane küll imelik soovitus. Ehk siis, kui sa ei tea, et oled rase, siis ok, aga kui teada saad, siis ei ole enam OK? Ehk siis kui sa täna veel ei tea, et oled rase, siis alusta aga raviga, aga homme saad positiivse testi, siis jäta pooleli. Loogiline oleks ju, et kui I trim pole soovitatud, siis suurima tõenäosusega see ju kõige ohtlikum just raseduse kõige varajasemas alguses?

Või mis loogika alusel see soovitus antud on? Minu meelest palju loogilisem oleks soovitada ravi, mida võivad kindlasti ka rasedad kasutada, sest tupeseen raseduse ajal (eriti raseduse alguses) on ju äärmiselt tavaline.

Vihje küsijale – see tupeseen võib olla omamoodi märk just algavast rasedusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See viimane küll imelik soovitus. Ehk siis, kui sa ei tea, et oled rase, siis ok, aga kui teada saad, siis ei ole enam OK? Ehk siis kui sa täna veel ei tea, et oled rase, siis alusta aga raviga, aga homme saad positiivse testi, siis jäta pooleli. Loogiline oleks ju, et kui I trim pole soovitatud, siis suurima tõenäosusega see ju kõige ohtlikum just raseduse kõige varajasemas alguses?

Või mis loogika alusel see soovitus antud on? Minu meelest palju loogilisem oleks soovitada ravi, mida võivad kindlasti ka rasedad kasutada, sest tupeseen raseduse ajal (eriti raseduse alguses) on ju äärmiselt tavaline.

Vihje küsijale – see tupeseen võib olla omamoodi märk just algavast rasedusest.

Tere!
Tänan tähelepanu suunamise eest! Eelmises vastuses on tehtud vastavasisuline parandus.
Üldine soovitus on I trimestril vältida tupeseene ravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )


Esileht Jutud ämmaemandaga 2019 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 1.-4. juuni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.