Esileht Jutud ämmaemandaga Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 4.-8. mai

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 4.-8. mai

Traditsiooniliselt tähistatakse 5.mail rahvusvahelist ämmaemandate päeva.

Käesolev aasta on nimetatud ka rahvusvaheliseks ämmaemandate ja õdede aastaks.
Ämmaemand on tervishoiutöötaja, kes on oma töös pühendunud toetama naisi, lapseootel ja lastega peresid kogu elukaare vältel, olles sageli esimene spetsialist, kellelt saab tervisenõustamist ning soovitusi.

Mõeldes kõikidele ämmaemandatele ning naistele ja peredele korraldame veebikogukonnas perekool.ee kampaania „Ämmaemand vastab“.

Kampaania jooksul vastab ämmaemand kasutajate poolt esitatud küsimustele, mis on seotud raseduseelse aja, raseduse, sünnituse ning sünnitusjärgse perioodiga. sh vastsündinu hoolduse ja imetamisega.

Kampaania kestab 4.-8.maini. Ämmaemand vastab küsimustele ajavahemikul kl. 9-18.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tere

Kas on lootust? Esmasünnitajatele vajaliku tugi olemasolu on hindmatu väärtusega.

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89732965

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:53; 06.05 12:17;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tere

Kas on lootust? Esmasünnitajatele vajaliku tugi olemasolu on hindmatu väärtusega.

https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89732965

Tere

Mõistame Teie muret ja tegeleme koostöös erialaseltside, terviseameti, sotsiaalministeeriumiga, et leida probleemile kiiresti lahenduse lähtuvalt ülemaailmsetest tõenduspõhistest soovitustest. Teie mure toetuseks saame anda head nõu, et igas sünnitusabi teenust osutavas asutuses on olemas ämmaemandad, kes oma parimal viisil toetavad sünnitajaid, püüdes sellel keerulises ajajärgul anda professionaalset abi, olla tugiisiku rollis, et sünnituskogemus oleks positiivne.

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tere!
Proovin rasestuda, aga samal ajal ka imetan (ka öösiti). Päevad algasid juba 4 kuud pärast sünnitust. On küll olnud liiga pikki tsükleid (40p), aga viimased kuud 30 päeva, aga ma ei ole suutnud ribatestidega ovulatsiooni määrata. Kas on võimalik, et päevad käivad tavapäraselt, aga ovulatsiooni siiski ei toimu?

Ette tänades!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kas pärast ebaõnnestunud IVFi on normaalne, et tsükkel venib väga pikaks? Juba üle 50. päeva. Kas see mõjutab edasisi katseid või võimalik kohe külmaringiga jätkata, kui päevad hakkavad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Proovin rasestuda, aga samal ajal ka imetan (ka öösiti). Päevad algasid juba 4 kuud pärast sünnitust. On küll olnud liiga pikki tsükleid (40p), aga viimased kuud 30 päeva, aga ma ei ole suutnud ribatestidega ovulatsiooni määrata. Kas on võimalik, et päevad käivad tavapäraselt, aga ovulatsiooni siiski ei toimu?

Ette tänades!

Tere
See võimalus, et menstruatsioon on taastunud, kuid ovulatsiooni ei teki on võimalik. Rinnapiimatootlust soodustava hormooni prolaktiini süntees takistab ovulatsiooni toimumast. Kui ei teki ovulatsiooni ehk munaraku vabanemist munasarjast, ei saa tekkida ka rasedust.
See ei tähenda, et ühel päeval on prolaktiinitase nii palju madalam, et tekib ka ovulatsioon. Soovime edu edaspidi rasestumisel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kas pärast ebaõnnestunud IVFi on normaalne, et tsükkel venib väga pikaks? Juba üle 50. päeva. Kas see mõjutab edasisi katseid või võimalik kohe külmaringiga jätkata, kui päevad hakkavad?

Tere
See kuidas naise keha reageerib kunstlikule viljastamisele on erinevatel naistel erinev. Teie tsükkel võib muutuda ebaregulaarseks, sealhulgas ka tsükli pikkus. See, kuidas mõjutab hetke olukord Teie edaspidist ravi ja kunstlikku viljastamist vajab rohkem täpsustamist ning soovitame pöörduda oma raviarsti poole, et planeerida järgmiseid tegevusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Olen rase eeldatavalt 5 nädalat. Kas esmasele vastuvõtule oodatakse ikka alles pea 10nda nädala paiku või on võimalus varem? Kas peaksin veel ootama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Lõpetasin pillidega aprillis pere loomise eesmärgil. Olin võtnud neid üle 8 aasta. Viimasele aktiivsele pillile järgnes veritsus tavapäraselt. Siis järgnes 3 päeva ilma vooluseta ja 4. päeval toimus uuesti veritsus üheks korraks. Õhtuks ja edasi jälle ilma selleta. Kas see ühepäevane ilmutis võis olla juba päris menstruatsioon või mis see oli? Varem ei ole mul midagi sellist ühepäevast toimunud. Enne pille olid mu päevad väga rasked ja ebaregulaarsed.

Millal võiks olla esimene viljakas aeg, kas juba enne päris päevi on üldse võimalik või pean veel ootama tsükli normaliseerumist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kas esimese trimestri rase võib käia nädalas mitu korda saunas ja jooksmas? Olen küll googeldanud, kuid saanud 50/50 vastuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Olen rase eeldatavalt 5 nädalat. Kas esmasele vastuvõtule oodatakse ikka alles pea 10nda nädala paiku või on võimalus varem? Kas peaksin veel ootama?

Tere.
Ei pea ootama kuni 10.rasedusnädalat täitub. Võtke ühendust asutusega, kus osutatakse ämmaemandusabiteenust raseda arvele võtmiseks ja jälgimisel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Lõpetasin pillidega aprillis pere loomise eesmärgil. Olin võtnud neid üle 8 aasta. Viimasele aktiivsele pillile järgnes veritsus tavapäraselt. Siis järgnes 3 päeva ilma vooluseta ja 4. päeval toimus uuesti veritsus üheks korraks. Õhtuks ja edasi jälle ilma selleta. Kas see ühepäevane ilmutis võis olla juba päris menstruatsioon või mis see oli? Varem ei ole mul midagi sellist ühepäevast toimunud. Enne pille olid mu päevad väga rasked ja ebaregulaarsed.

Millal võiks olla esimene viljakas aeg, kas juba enne päris päevi on üldse võimalik või pean veel ootama tsükli normaliseerumist?

Tere.
Kuna rasestumisvastased vahendid peale nende lõpetamist ei reguleeri enam Teie menstruaaltsüklit, siis võib esineda selliseid lühiaegseid veritsusi. See ühepäevane “ilmutis” ei olnud menstruatsioon, vaid vahemäärimine. Esimene viljakas aeg toimub nüüd vastavalt teie organismis taastuvale menstruaaltsüklile. Kuna hetkel ei oska öelda, milliseks see kujuneb, siis umbkaudne arvutamine ei too oodatud tulemust. Rasestumise eesmärgil ei pea Te ootama tsükli normaliseerumist. Soovime Teile edu rasestumisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega seoses eriolukorraga ei ole sünnitusmajades piiratud niiöelda mitte elutähtsaid protseduure nagu sünnitusvalu vähendamiseks epiduraalanelgeesia ja varem kokku lepitud individuaalse ämmaemanda teenus (pean silmas just ämmaemandat, kes on haigla töötaja)? Konkreetselt huvitab ITK.

Avalikult sellest kuskil räägitud ei ole, aga on tekkinud hirm, et sünnitusmajja jõudes selgub, et kontaktid minimeerimiseks tuleb lõpuks täiesti üksi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kas esimese trimestri rase võib käia nädalas mitu korda saunas ja jooksmas? Olen küll googeldanud, kuid saanud 50/50 vastuseid.

Tere!

Kui saunas käimine ja jooksmine on olnud enne rasedust teie tavapärane elurütm ning käesoleva raseduse ajal ei ole Teil ilmnenud komplikatsioone ja enesetunne on hea, siis võite jätkata oma tavapärast rutiini. Oluline on jälgida, et Teie enesetunne on saunas olles või treeningut tehes hea. Usaldage oma sisetunnet.
Soovin Teile kerget ja muretut rasedust!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega seoses eriolukorraga ei ole sünnitusmajades piiratud niiöelda mitte elutähtsaid protseduure nagu sünnitusvalu vähendamiseks epiduraalanelgeesia ja varem kokku lepitud individuaalse ämmaemanda teenus (pean silmas just ämmaemandat, kes on haigla töötaja)? Konkreetselt huvitab ITK.

Avalikult sellest kuskil räägitud ei ole, aga on tekkinud hirm, et sünnitusmajja jõudes selgub, et kontaktid minimeerimiseks tuleb lõpuks täiesti üksi olla.

Tere!

Mõistan Teie muret. Kuna soovite vastust konkreetse asutuse kohta, siis palun pöörduge oma ämmaemanda poole või helistage Ida-Tallinna Keskhaigla rasedatele mõeldud infotelefonile.
Sünnitusvalude leevendamisel peaks epiduraalanesteesia olema kättesaadav.
Võimalusel arutage lähiajal läbi kõik tekkinud mõtted oma rasedust jälgiva või sünnitusele kutsutava ämmaemandaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Niptify vs Oscar. Eelmise rasedusega oli gestatsioonidiabeet, lisaks preeklampsia oht. Sain just 38-aastaseks. Kas soovitate teha mul Niptify või pigem Oscari? Saatekiri Niptile on olemas, aga selleks ajaks kui vastused tulevad, on Oscarit liiga hilja teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Niptify vs Oscar. Eelmise rasedusega oli gestatsioonidiabeet, lisaks preeklampsia oht. Sain just 38-aastaseks. Kas soovitate teha mul Niptify või pigem Oscari? Saatekiri Niptile on olemas, aga selleks ajaks kui vastused tulevad, on Oscarit liiga hilja teha.

Tere!

Praeguses eriolukorras kehtib Eestis Eesti Naistearstide Seltsi, Eesti Ämmaemandate Ühingu, Eesti Lastearstide Seltsi ja Eesti Perinatoloogia Seltsi poolt 24.03.2020 kokku lepitud soovitused normaalse raseduse jälgimiseks Covid-19 epideemia ajal, mille kohaselt kombineeritud I trimestri sõeluuringuid ei teostata. NIPT e. loote rakuvaba
DNA testimine ema verest loote kromosoomihaiguste skriininguks muutub
eriolukorra ajal ajutiselt esmaseks kromosoomihaiguste sünnieelseks sõeltestiks.
Eriolukord on Eestis kehtestatud kuni 17.05.2020.

Olete kätte saanud NIPT saatekirja ning ilmselt on ämmaemand vastavalt raseduse suurusele toimetanud nii nagu hetke olukorras võimalik. Vajadusel võtke ühendust oma ämmaemandaga või selle asutusega, kus te rasedusega jälgimisel olete.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kas te palun kirjeldaksite antud hetkel sünnitama tulemise protsessi ja just seda poolt, mis on seotud nö oma kaasa võetud asjadega (kohver/kott riiete jm vajalikuga). Olles esmasünnitaja ning antud hetkel kehtiva eriolukorra tõttu ei ole leidnud adekvaatset infot, kuidas antud juhul kõik toimib. Nagu aru saan, siis tuleb kõik asjad kohe kaasa võtta, aga kuidas järgneb sünnitusmajas protsess. Võetakse vastu, tehakse koroona test aga edasi. Mis saab minu asjadest, mis olen kaasa võtnud. Nagu aru saan siis on sünnitustoad – kas kõik asjad tulevad kohe sinna kaasa, peale seda pakin oma kohvri uuesti kokku ja vean sünnitusjärgsesse tuppa või kuidas just see pool on organiseeritud. Varasemalt oli see funktsioon tugiisikul, kes kõik vajalikud asjad kohale tõi, kokku-lahti pakkis jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 16:13; 05.05 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kas te palun kirjeldaksite antud hetkel sünnitama tulemise protsessi ja just seda poolt, mis on seotud nö oma kaasa võetud asjadega (kohver/kott riiete jm vajalikuga). Olles esmasünnitaja ning antud hetkel kehtiva eriolukorra tõttu ei ole leidnud adekvaatset infot, kuidas antud juhul kõik toimib. Nagu aru saan, siis tuleb kõik asjad kohe kaasa võtta, aga kuidas järgneb sünnitusmajas protsess. Võetakse vastu, tehakse koroona test aga edasi. Mis saab minu asjadest, mis olen kaasa võtnud. Nagu aru saan siis on sünnitustoad – kas kõik asjad tulevad kohe sinna kaasa, peale seda pakin oma kohvri uuesti kokku ja vean sünnitusjärgsesse tuppa või kuidas just see pool on organiseeritud. Varasemalt oli see funktsioon tugiisikul, kes kõik vajalikud asjad kohale tõi, kokku-lahti pakkis jne.

Tere!

Mõistan, et sünnitama minek ja ebapiisav info tekitab Teis segadust ja ärevust.
Igal haiglal on sünnitaja liikumisega seotud logistika lahendatud omal viisil, mis võib asutustes veidi erineda ning ei pruugi igal pool sarnaselt toimida.
Kui te olete saabunud sünnitusosakonda, siis Teie asjad paigaldatakse turvaliselt Teie juurde, kas samas palatis või muus selleks ettenähtud kohas. Teil on kindlasti olemas võimalus oma asjadele ise ligi pääseda. Samuti on sünnitusel olemas personal, kes Teid vajadusel kõigega abistab. Sünnitama minnes arutage ämmaemandaga läbi kõik oma mõtted ja vastusteta jäänud küsimused.
Soovitan Teil võimalusel võtta ühendust oma ämmaemandaga, kes selgitab Teile, kuidas Teie asutuses kõik sünnitusega seonduv korraldatud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kui kaua kulub keskeltläbi aega, kuni koonatesti tulemus selgub või on kasutusel kiirtestid, et sünnitajate testitulemused võimalikult kiiresti selguksid sõltumata kellaajast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 16:13; 05.05 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Kui kaua kulub keskeltläbi aega, kuni koonatesti tulemus selgub või on kasutusel kiirtestid, et sünnitajate testitulemused võimalikult kiiresti selguksid sõltumata kellaajast?

Tere

Koroonateste on erinevaid, mida tehakse. Sünnitajatele tehtav test on üldreeglina kiirtest, mille vastusega võtab aega üks tund. Teised testid, mis tehakse võtavad enam aega – keskmiselt 4-12 tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere taas

Valitsus on seisukohal, et haiglad on ise keelanud ära ja taaslubamise peavad ka ise otsustama. Mis on takistuseks?

Raamatukogud, poed jne avatakse ka koolid osaliselt, aga isasi lapse sünni juurde on keelatud. See on nii stressi tekitav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 22:53; 06.05 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
7aprillil sain triibud ja panin see järel arstile aja.Hakkasin kohe võtma ka elevit vitammine. 30 aprill kahjuks sain kurva uudise osaliseks, rasedus oli peetunud 6nädalal.. 2.mai olin haiglas sain tabelti puhastust.
Küsimus järgmine millal on soovitatav hakata uuesti proovima ?
Minule haiglas öeldi et oota 3 mens. tsükklit ära( muidu võib jälle peetumise oht olla), aga teine arst jälle ütles et soovitatav on 1 tsükkel ära oodata. Olen ka ise segaduses mida teha.
Muidugi hetke ma ootan et kõik saaks korda et saaksin kuu pärast minna arstile kontrolli.

Last üritasime juba oktoober 2019 saada,õnnestus alles aprillis ja nii väheseks see meie rõõm jäigi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere taas

Valitsus on seisukohal, et haiglad on ise keelanud ära ja taaslubamise peavad ka ise otsustama. Mis on takistuseks?

Raamatukogud, poed jne avatakse ka koolid osaliselt, aga isasi lapse sünni juurde on keelatud. See on nii stressi tekitav.

Tere

Haiglad oma tegevustes ja otsustes teevad koostööd erialaseltsidega ja ühingutega, kus selle valdkonna spetsialistid jagavad soovitusi ning juhendeid, mis on integreeritud nii tõenduspõhise meditsiiniga kui parimate praktikatega.
Eriolukord oli kõikidele eriline ja ootamatu. Hetkel nagu eelpool juba täheldatud, siis kõikide kostööpartneritega tehakse tihedat koostööd, et sünnitusabis leevendada eriolukorrast kehtestatud reegleid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere taas

Valitsus on seisukohal, et haiglad on ise keelanud ära ja taaslubamise peavad ka ise otsustama. Mis on takistuseks?

Raamatukogud, poed jne avatakse ka koolid osaliselt, aga isasi lapse sünni juurde on keelatud. See on nii stressi tekitav.

Tere

Haiglad oma tegevustes ja otsustes teevad koostööd erialaseltsidega ja ühingutega, kus selle valdkonna spetsialistid jagavad soovitusi ning juhendeid, mis on integreeritud nii tõenduspõhise meditsiiniga kui parimate praktikatega.
Eriolukord oli kõikidele eriline ja ootamatu. Hetkel nagu eelpool juba täheldatud, siis kõikide kostööpartneritega tehakse tihedat koostööd, et sünnitusabis leevendada eriolukorrast kehtestatud reegleid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

7aprillil sain triibud ja panin see järel arstile aja.Hakkasin kohe võtma ka elevit vitammine. 30 aprill kahjuks sain kurva uudise osaliseks, rasedus oli peetunud 6nädalal.. 2.mai olin haiglas sain tabelti puhastust.

Küsimus järgmine millal on soovitatav hakata uuesti proovima ?

Minule haiglas öeldi et oota 3 mens. tsükklit ära( muidu võib jälle peetumise oht olla), aga teine arst jälle ütles et soovitatav on 1 tsükkel ära oodata. Olen ka ise segaduses mida teha.

Muidugi hetke ma ootan et kõik saaks korda et saaksin kuu pärast minna arstile kontrolli.

Last üritasime juba oktoober 2019 saada,õnnestus alles aprillis ja nii väheseks see meie rõõm jäigi.

Tere
Tõesti on kahju, et Teie meeldiv ootus sellisena lõppes. Soovitame kuulata oma raviarsti, kes on kõige paremini kursis Teie tervisliku olukorraga.
Enamuses kirjandusi soovitab oodata vähemalt ühe tsükli, et siis uuesti proovida. Need, kes Teile soovitasid kolm tsüklit oodata soovisid samuti parimat ja ei eksinud, vaid pigem sooviti, et taastuks tsüklitel mingi regulaarsus, et mõista ovulatsiooni aega, samaaegselt saaksite tarvitada vajalikke vitamiine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

7aprillil sain triibud ja panin see järel arstile aja.Hakkasin kohe võtma ka elevit vitammine. 30 aprill kahjuks sain kurva uudise osaliseks, rasedus oli peetunud 6nädalal.. 2.mai olin haiglas sain tabelti puhastust.

Küsimus järgmine millal on soovitatav hakata uuesti proovima ?

Minule haiglas öeldi et oota 3 mens. tsükklit ära( muidu võib jälle peetumise oht olla), aga teine arst jälle ütles et soovitatav on 1 tsükkel ära oodata. Olen ka ise segaduses mida teha.

Muidugi hetke ma ootan et kõik saaks korda et saaksin kuu pärast minna arstile kontrolli.

Last üritasime juba oktoober 2019 saada,õnnestus alles aprillis ja nii väheseks see meie rõõm jäigi.

Tere

Tõesti on kahju, et Teie meeldiv ootus sellisena lõppes. Soovitame kuulata oma raviarsti, kes on kõige paremini kursis Teie tervisliku olukorraga.

Enamuses kirjandusi soovitab oodata vähemalt ühe tsükli, et siis uuesti proovida. Need, kes Teile soovitasid kolm tsüklit oodata soovisid samuti parimat ja ei eksinud, vaid pigem sooviti, et taastuks tsüklitel mingi regulaarsus, et mõista ovulatsiooni aega, samaaegselt saaksite tarvitada vajalikke vitamiine.

Mis vitamiine ma võtma peaksin ?
Kas oskate öelda kaua valutamine on normaalne? Kuigi puhastusest on möödas aind mõni päevake siis on valud vahepeal päris tihedalt ja ikka valusad nii alaselga kui alakõhtu / emakas teeb valu. võtan muidugi paratsetamoli kui asi ikka väga valulik.
Mis võib olla normaalne aeg kui ültse veritsus kõik järgi jääb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

7aprillil sain triibud ja panin see järel arstile aja.Hakkasin kohe võtma ka elevit vitammine. 30 aprill kahjuks sain kurva uudise osaliseks, rasedus oli peetunud 6nädalal.. 2.mai olin haiglas sain tabelti puhastust.

Küsimus järgmine millal on soovitatav hakata uuesti proovima ?

Minule haiglas öeldi et oota 3 mens. tsükklit ära( muidu võib jälle peetumise oht olla), aga teine arst jälle ütles et soovitatav on 1 tsükkel ära oodata. Olen ka ise segaduses mida teha.

Muidugi hetke ma ootan et kõik saaks korda et saaksin kuu pärast minna arstile kontrolli.

Last üritasime juba oktoober 2019 saada,õnnestus alles aprillis ja nii väheseks see meie rõõm jäigi.

Tere

Tõesti on kahju, et Teie meeldiv ootus sellisena lõppes. Soovitame kuulata oma raviarsti, kes on kõige paremini kursis Teie tervisliku olukorraga.

Enamuses kirjandusi soovitab oodata vähemalt ühe tsükli, et siis uuesti proovida. Need, kes Teile soovitasid kolm tsüklit oodata soovisid samuti parimat ja ei eksinud, vaid pigem sooviti, et taastuks tsüklitel mingi regulaarsus, et mõista ovulatsiooni aega, samaaegselt saaksite tarvitada vajalikke vitamiine.

Mis vitamiine ma võtma peaksin ?

Kas oskate öelda kaua valutamine on normaalne? Kuigi puhastusest on möödas aind mõni päevake siis on valud vahepeal päris tihedalt ja ikka valusad nii alaselga kui alakõhtu / emakas teeb valu. võtan muidugi paratsetamoli kui asi ikka väga valulik.

Mis võib olla normaalne aeg kui ültse veritsus kõik järgi jääb?

Tere!

Organismi kosutamiseks on hea tarvitada näiteks kompleksvitamiine, mis sisaldavad teiste hulgas sobivas koguses foolhapet, rauda ning magneesiumit. Kui toitute mitmekesiselt, siis eraldi vitamiinide tarbimine ei pruugigi olla vajalik. Kui Teie toidulaual ei ole piisavalt rohelisi köögivilju, siis võiks lisaks tarbida foolhapet.

Medikamentoosne raseduse katkestamise korral tekivad valulikud emaka kokkutõmbed. Kramplike valude esinemine võib olla normaalne paari tunni kuni paari päeva vältel.Leevenduseks võib kasutada ibuprofeeni 400-800 mg (1-2 tbl).

Pärast raseduse katkestamist kestab vereeritus tupest (mis ei ole menstruatsioon) vähenevas hulgas keskmiselt 2 nädalat. Tugevnevad valud koos suurema veritsuse ja/või lisandunud palavikuga vajavad erakorralist pöördumist naistearstile.

Heade soovidega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
Perekool.ee Foorumis on keelatud:
4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.
Perekooli Moderaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Jutud ämmaemandaga Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 4.-8. mai

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.