Esileht Jutud ämmaemandaga 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. oktoober

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )

Teema: 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. oktoober

Oma igapäevases töös on ämmaemand omamoodi õpetaja.Õpetajate päevale mõeldes teeme kingituse lapseootel ja lastega peredele ning
korraldame veebikogukonnas perekool.ee kampaania „Ämmaemand vastab“.

Kampaania jooksul vastab ämmaemand kasutajate poolt esitatud küsimustele, mis on seotud
raseduseelse aja, raseduse, sünnituse ning sünnitusjärgse perioodiga.

Vastajatateks on ämmaemandad Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikust, Pärnu Haiglast ning Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikumist.

Kampaania kestab 7.-11.oktoobrini ämmaemandad vastavad sellel perioodil vahemikus 09:00-20:00

Juhul, kui teil on juba praegu meile küsimus, siis võid selle julgelt siia teemasse kirjutada. Vastame alates 7. oktoobrist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.10 16:32; 10.10 20:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastame alates 5. maist.

??

Täname tähelepanu juhtimise eest, tegime paranduse.

Perekooli Moderaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal võib uuesti hakata triipe püüdma peale keisrilõiget? Kas täpselt aasta või juba paar kuud ennem võib hakata juba proovima ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on raseduse 10 nädal ja jube janu… Aga vett juua ei suuda, sest sellel justkui oleks solgi lõhn,maitse ja see ajab iiveldama. Sunniviisiliselt nüüd rasedana proovin päeva jooksul pool liitrit vett juua… Enne rasedust oli sammuti vesi vastumeelne ja siis jõin päevas u 10 tassi kohvi/muud ei midagi.
Praegu rasedana nüüd kohvi isu kadus(ei suuda seda sammuti juua) Proovisin teega asendada aga eilähe ikka ajab iiveldama. Ma päriselt arstile esimesel visiidil seda rääkida ei julenud, ja ei tea kas edaspidigi julgen aga tahaks teada, mida veel ise teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on võimalik rasestuda kui eelmisest sünnitusest on aasta möödas, kuid päevad pole veel hakanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 5 nädalat rase ja pidin enne rasedaks jaamist minema konistatsioonile. Kas raske emakakaela düsplaasia mōjub minu rasedusele ohtlikult?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

tahaks teada rohkem gripi vaktsiini ja raseduse kohta.paar aastat tagasi ei olnud vaktsineerimine üldse soovituslik või lubatud.mis nüüd siis on vaktsiinis muutunud…et seda radedatele ohutuks peetakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on raseduse 10 nädal ja jube janu… Aga vett juua ei suuda, sest sellel justkui oleks solgi lõhn,maitse ja see ajab iiveldama. Sunniviisiliselt nüüd rasedana proovin päeva jooksul pool liitrit vett juua… Enne rasedust oli sammuti vesi vastumeelne ja siis jõin päevas u 10 tassi kohvi/muud ei midagi.

Praegu rasedana nüüd kohvi isu kadus(ei suuda seda sammuti juua) Proovisin teega asendada aga eilähe ikka ajab iiveldama. Ma päriselt arstile esimesel visiidil seda rääkida ei julenud, ja ei tea kas edaspidigi julgen aga tahaks teada, mida veel ise teha?

Tere

Vee joomine on väga oluline raseduse ajal. Keeruline on ennast sundida eriti juhul kui iiveldab. Proovige vähemalt 10 tassi vett päeva peale ära jagada kasutades vett erineval kujul: pange vette üks sidruni viil või kurk, kiivi või Teile endale sobiv vili, et muuta tüüpilist vee maitset. Kui kasutate vee joomisel pudelit, siis ehk ei tungi vee lõhn Teile ninna. Kohvi ja tee joomine ei asenda vee joomist.
Ärge kartke Teid jälgiva ämmaemanda või naistearstiga jagada muret – koos on võimalik leida lahendus, et Teie rasedus kulges kenasti ning Teid vaevavad mured leiaksid lahenduse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mure.Olen 6ndat nädalat rase ja mul tekkinud kätele,just peopesas ja sõrmede vahele mingid pisikesed punnid.peopesas nagu nahaalused ja suht vaevumärgatavad.aga just hommikuti sügelevad ja on sellised kibedad.tunne on nagu oleks eelmisel päeval nõgese käest kõrvetada saanud.kestab see juba umbes nädala.esimene arsti aeg on alles 3 nädala pärast.kuidas seda leevendada ja mida teha.

Tere!

Teie poolt kirjeldatud põhjal on keeruline arvata, millega täpselt tegemist on. Tasub läbi mõelda, kas viimasel ajal on olnud kokkupuudet ainete, pesuvahendite vms, mis võiksid esile kutsuda sarnase reaktsiooni. Kui täpne vaevuse põhjus ei ole teada, siis on keeruline anda soovitusi leevendusviiside osas, sest ebaõiged võtted võivad olukorda halvendada.
Kõige parem on siinkohal pöörduda esmalt oma perearsti vastuvõtule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tahaks teada rohkem gripi vaktsiini ja raseduse kohta.paar aastat tagasi ei olnud vaktsineerimine üldse soovituslik või lubatud.mis nüüd siis on vaktsiinis muutunud…et seda radedatele ohutuks peetakse?

Tere!

Gripp on haigus, mille kulg võib olla erinevatel inimestel erinev. Kuna rasedus seab naise organismile kõrgemad nõudmised ning tekivad muutused immuunsüsteemis, on rasedatel suurem risk põdeda grippi raskemal kujul. Sellest tulenevalt on antud soovitus vaktsineerida gripivastase vaktsiiniga kõiki rasedaid, eriti kui raseduse teine ja kolmas trimester jäävad gripi kõrghooajale (https://rasedajalgimine.weebly.com/vaktsineerimine-rasedust-planeerides-ja-raseduse-ajal.html)

Kasulikud infomaterjalid on leitavad http://www.vaktsineeri.ee/fileadmin/dok/Nakkushaigused/uus_gripp/Info__gripp_ja_rasedus.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 5 nädalat rase ja pidin enne rasedaks jaamist minema konistatsioonile. Kas raske emakakaela düsplaasia mōjub minu rasedusele ohtlikult?

Tere

Düsplaasia tekitab emakakaela pindmistes kudedes rakulisi muutusi. Ei tahaks nimetada, et see on Teie rasedusele ohtlik, kuid riskid raseduse kandmise ajaks on olemas, sest düsplaasia mõjutab emakakaela füsioloogiat. Üheks riskiks on enneaegne sünnitus. Kuna haigusseisund on teada, siis Teie rasedust jälgiv ämmaemand või naistearst on sellest teadlikud ning konsulteerivad ja nõustavad Teid jooksvalt kogu raseduse ajal lähtuvalt kaebustest ja muutustest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal võib uuesti hakata triipe püüdma peale keisrilõiget? Kas täpselt aasta või juba paar kuud ennem võib hakata juba proovima ?

Tere

Kui keisrilõikega ei ole kaasnenud komplikatsioone, siis järgmist rasedust planeerida ei ole soovitav enne poolt aastat eelmisest sünnitusest. Mida kauem saab emakal olev arm paraneda seda parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on võimalik rasestuda kui eelmisest sünnitusest on aasta möödas, kuid päevad pole veel hakanud?

Tere

Jah on võimalik. Kui Te imetate, siis see tõenäosus on väiksem, kuid ei ole takistus rasestumiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kuna olen saanud väga erinevaid arvamusi (ka arstidelt ja ämmaemandatelt), siis küsiksin ka siit nõu. Raseduse alguses avastati platsenta eesasetsus, hetkeks (31 nädalat rasedust) on platsenta kaugus emakakaelast 1,7cm. Kas sellise kaugusega võiks juba ise sünnitada? Saan aru, et sellise seisundiga kaasnevaid riske sünnitusel on palju sh. verejooksud ning erakorraline keiser. Hetkel ühtegi komplikatsiooni olnud pole.

Eelmise lapse sünnitasin peaaegu 4 aastat tagasi, sünnitus venis pikaks ning lõppes vaakumiga.

Tänan

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Kuna olen saanud väga erinevaid arvamusi (ka arstidelt ja ämmaemandatelt), siis küsiksin ka siit nõu. Raseduse alguses avastati platsenta eesasetsus, hetkeks (31 nädalat rasedust) on platsenta kaugus emakakaelast 1,7cm. Kas sellise kaugusega võiks juba ise sünnitada? Saan aru, et sellise seisundiga kaasnevaid riske sünnitusel on palju sh. verejooksud ning erakorraline keiser. Hetkel ühtegi komplikatsiooni olnud pole.

Eelmise lapse sünnitasin peaaegu 4 aastat tagasi, sünnitus venis pikaks ning lõppes vaakumiga.

Tänan

Tere!

Teie poolt kirjeldatu põhjal olete riskirase. Lähtudes kehtivast raseduse jälgimise juhendist toimub esialgse sünnitusplaani koostamine naistearsti visiidil 36.rasedusnädalal.
Sünnitusplaani koostamine raseduse 31./32.nädalal on liiga vara eriti, kui rasedus on kulgenud komplikatsioonideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tulemas korraline keiser. Kui tavalise sünnituse korral soovitatakse kasutada hiljem bandaaži, siis keisri puhul vist mitte.

Kas ja kuidas käituda keisri korral?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tulemas korraline keiser. Kui tavalise sünnituse korral soovitatakse kasutada hiljem bandaaži, siis keisri puhul vist mitte.

Kas ja kuidas käituda keisri korral?

Tere

Bandaaži eesmärk on toetada kõhulihaseid, alaselga jt vaevuseid, mida sünnitusjärgselt võib esineda paaril esimesel kuul. Kui Teil sünnitusjärgselt neid vaevuseid ei ole, siis sünnitusjärgsel perioodil 6-8 nädalat ei ole vajadust bandaaži kanda. Kui Teil aga esineb mõni vaevus või Teid ootab ees päev, kus olete rohkem jalgadel, siis bandaaž ei ole vastunäidustatud. Oluline bandaaži kandmisel on see, et ta ei ole pikalt keha ümber ja operatsioonihaav ei saa paranemiseks õhku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Olen 30 a. olemas juba kolm last noorem on 5 a. Eelmise aasta lõpus otsustasime abikaasaga, et tahaks veel lisa. Siiani pole õnnestunud menstruatsiooni tsükkel ka paigast ära aasta algusest saadik. Mõned korrad on olnud kui on olnud ilusti õigel ajal alanud. Tsükli pikkus on muidu 28 päeva. Kevadel sai käidud ka naistearsti juures analüüsid ja kilpnääre on korras. Nüüdki viimane tsükkel läks üle. Nüüd ei teagi kas peaks uuesti günekoloogi juurde minema või veel ootama. OV teste ma pole teinud kuna umbes olen arvutanud välja millal peaks olema OV kui päevad on õigel ajal alanud. Nüüd viimane tsükkel läks nädal üle ehk siis päevad oleksid pidanud hakkama 25.sept. aga hakkasid 2.okt. nüüd ei teagi millal see OV peaks olema.
Mainin veel ära, et abikaasa käis suvel kontrollis ja kõik oli korras. Abikaasa vanus 42a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Mul on küsimus kas peaksin muretsema kui viimase kahe kuuga on juurde tulnud kaalu 8 kg. Käimas hetkel 27 nädal. Raseduse alguses kaalu juurde ei tulnud, kaal on tulema hakanud nüüd. Algkaalust alates juures praegu 11kg. Ämmaemand saatis eelmine kuu glükoositestile ja see oli korras. Lisaks on tihti mul toonused ja kõht vahest nagu valutaks, kas see on normaalne? Veel olen täheldanud, et rinnast eritub ternespiima, pigistades tuleb paremast pruunikas punast piima, vasakust rinnast valkjat. Kas see on normaalne et rinnapiim voib olla ka punakas pruunikas? Vanus mul 37 ja käesolev rasedus neljas. Mammograafia tehti mulle 2a tagasi siis oli kõik korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Olen 30 a. olemas juba kolm last noorem on 5 a. Eelmise aasta lõpus otsustasime abikaasaga, et tahaks veel lisa. Siiani pole õnnestunud menstruatsiooni tsükkel ka paigast ära aasta algusest saadik. Mõned korrad on olnud kui on olnud ilusti õigel ajal alanud. Tsükli pikkus on muidu 28 päeva. Kevadel sai käidud ka naistearsti juures analüüsid ja kilpnääre on korras. Nüüdki viimane tsükkel läks üle. Nüüd ei teagi kas peaks uuesti günekoloogi juurde minema või veel ootama. OV teste ma pole teinud kuna umbes olen arvutanud välja millal peaks olema OV kui päevad on õigel ajal alanud. Nüüd viimane tsükkel läks nädal üle ehk siis päevad oleksid pidanud hakkama 25.sept. aga hakkasid 2.okt. nüüd ei teagi millal see OV peaks olema.
Mainin veel ära, et abikaasa käis suvel kontrollis ja kõik oli korras. Abikaasa vanus 42a.

Tere

Kuna olete kevadel käinud naistearstil ja abikaasagi uuringutel käinud, siis soovitaksin Teil veel oodata vähemalt selle aasta lõpuni. Suures ootusärevuses võib rasestumine aega võtta kui vanust juurde tuleb. Kui aasta pooleteise jooksul ei toimu rasestumist, siis võiks kaaluda uut naistearsti külastust. Soovin Teile pikka meelt ja kannatust, ehk Jõuludeks on rõõm majas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Mul on küsimus kas peaksin muretsema kui viimase kahe kuuga on juurde tulnud kaalu 8 kg. Käimas hetkel 27 nädal. Raseduse alguses kaalu juurde ei tulnud, kaal on tulema hakanud nüüd. Algkaalust alates juures praegu 11kg. Ämmaemand saatis eelmine kuu glükoositestile ja see oli korras. Lisaks on tihti mul toonused ja kõht vahest nagu valutaks, kas see on normaalne? Veel olen täheldanud, et rinnast eritub ternespiima, pigistades tuleb paremast pruunikas punast piima, vasakust rinnast valkjat. Kas see on normaalne et rinnapiim voib olla ka punakas pruunikas? Vanus mul 37 ja käesolev rasedus neljas. Mammograafia tehti mulle 2a tagasi siis oli kõik korras.

Tere

Raseduse jooksul võime öelda, et ideaalne kaalutõus on kuni 15kg. Rasedate puhul on see hästi varieeruv, mida mõjutavad mitmed erinevad faktorid: raseduseelne kaal, kehamassi indeks, toitumistavad jne. Teie puhul on mitmed asjad olulised ja olete õigesti neid märganud. Ühtlasi on Teid jälgiv ämmaemand teinud võimalikud rasedusaegseid riske maandavad uuringud. Kuna raseduse alguses Te eriti kaalu juurde ei võtnud, siis nüüd on ta otsustanud tõusta natuke rohkem, samas olete algkaaluga võrreldes juurde võtnud 11 kg ehk ideaalsele rasedusaegsele kaalutõusule pürgimiseks on Teil varuks veel 4 kg. Väga hoolikalt oma toitumist jälgida on võimalik järgnevate kuude jooksul jääda selle 4 puudu oleva kg piiridesse ja kui ka mõned kg rohkem tulevad ei tähenda see, et Teie rasedusega on midagi halvasti. Hetkel ei tea me Teie algkaalu ega kehamassiindeksi. Kui olete eelnevalt väga sale olnud, siis mõned kilod rohkem ideaalsest kaalutõusust raseduse ajal ei tee veel paha.
Emaka toonused 27.rasedusnädalal rase naine tundma ei peaks, samuti kõhuvalu. Kui Teil sellised tähelepanekud esinevad, siis soovitan pigem minna ennast näitama, kas oma ämmaemandale või sünnitusmaja erakorralisse vastuvõttu.
Ternespiim raseduse jooksul võib esineda. Tegelikkuses algab kõrgekvaliteetse rinnapiima toodang juba raseduse 14 nädalast, kuid kõikidel naistel see raseduse ajal endast märku ei anna. See, mida Teie märkate on kolostrum ehk ternespiim ning normaalne olukord kui seda ei voola või tekita teisi kaebuseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
1. Lõpetasin märtsis Gesytil tablettide võtmise. Esimestel kuudel oli tsükkel ebaregulaarne, nüüd viimased 3kuud ilusti 27 päeva. Mure aga selles, et päevad on väga verevaesed – 1,5päeva tuleb natuke verd ja teine 1,5päeva määrib vaid natuke (enamuse ajast pruuni verd). Luteaalfaas 11päeva (olen 3kuud digitaalseid teste teinud). Viimased 3-4kuud on ka rinnad alati peale ov-d kuni päevadeni väga valusad.
Kas verevaesed päevad või mu 11päevane luteaalfaas võivad takistada rasestumist? Eelmised rasedused on tulnud väga kiiresti (1.kuul, 1 vahekorrast kuus ja 3ndal kuul), seepärast olen mures, et nüüd hakkab juba 8.kuu ja rasedaks pole õnnestunud veel jääda.
2. Millest tuleb, et laps viimasel kuul väga suureks kasvab? Kaks viimast last olid sündides 4,5kg (sündisid 41+ ndl). Viimases uh-s öeldi mõlema kohta, et tähtajal sündides on ca 3,5-3,7kg (35ndl dr.Soisi juures). Veresuhkur oli raseduste ajal 4,7-5,1; viimasega 3,8. Ulekaalulisena v6tsin juurde 5-6kg.
3. Platsenta syndimisega on mul alati raskusi olnud. Enne 20min ei toimu midagi ja viimane kord v6ttis 40min aega ja kaotasin 800ml verd ning minestasin 2korda, lisaks laks veidi katki ka. Kardan, et jargmine kord v6ib jalle nii minna v6i veel hullemini.

N 32

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

1. Lõpetasin märtsis Gesytil tablettide võtmise. Esimestel kuudel oli tsükkel ebaregulaarne, nüüd viimased 3kuud ilusti 27 päeva. Mure aga selles, et päevad on väga verevaesed – 1,5päeva tuleb natuke verd ja teine 1,5päeva määrib vaid natuke (enamuse ajast pruuni verd). Luteaalfaas 11päeva (olen 3kuud digitaalseid teste teinud). Viimased 3-4kuud on ka rinnad alati peale ov-d kuni päevadeni väga valusad.

Kas verevaesed päevad või mu 11päevane luteaalfaas võivad takistada rasestumist? Eelmised rasedused on tulnud väga kiiresti (1.kuul, 1 vahekorrast kuus ja 3ndal kuul), seepärast olen mures, et nüüd hakkab juba 8.kuu ja rasedaks pole õnnestunud veel jääda.

2. Millest tuleb, et laps viimasel kuul väga suureks kasvab? Kaks viimast last olid sündides 4,5kg (sündisid 41+ ndl). Viimases uh-s öeldi mõlema kohta, et tähtajal sündides on ca 3,5-3,7kg (35ndl dr.Soisi juures). Veresuhkur oli raseduste ajal 4,7-5,1; viimasega 3,8. Ulekaalulisena v6tsin juurde 5-6kg.

3. Platsenta syndimisega on mul alati raskusi olnud. Enne 20min ei toimu midagi ja viimane kord v6ttis 40min aega ja kaotasin 800ml verd ning minestasin 2korda, lisaks laks veidi katki ka. Kardan, et jargmine kord v6ib jalle nii minna v6i veel hullemini.

N 32

Üldjuhul ei ole pillide kasutamist nimetatud rasestumist takistava tegurina. Rasestumine võib olla mõjutatud erinevatest teguritest, näiteks KMI, vanus jms. Üle maailma ei õnnestu 1 umbes ühel paaril kuuest esimese 12 kuu jooksul rasestuda. Tegelikkuses on naisel igas menstruaaltsüklis võimalik viljastuda vaid suhteliselt lühikese ajavahemiku jooksul. Kui ei ole õnnestunud last eostada 12 kuu jooksul vaatamata rasestumisvastaste vahendite ärajätmisele ja regulaarsele seksuaalvahekorrale keskmiselt 2-3 korda nädalas, tuleks pöörduda oma naistearsti konsultatsioonile. Kui Teie vanus on üle 35-aasta ja kuue kuu jooksul ei ole hoolimata soovist rasedust tekkinud, võiks konsulteerida oma naistearstiga.

Ultraheliuuringute käigus loote oletatava massi mõõtmisel võib mõõtmisviga olla +-500 g. Aga, alates umbes 32.rasedusnädalast algab organismisiseselt loote ettevalmistamine sünnituseks. Üsas puudub beebil sisuliselt nahaalune rasvkude, sest selleks puudub vajadus. Kuid mida lähemale sünnitustähtajale, seda suuremat rõhku pannakse nahaaluse rasvkoe loomisele. Kui tingimused on soodsad, siis võib loote kaal suureneda nädalas keskmiselt 200-300g.

Platsentaarperiood võib kestab tavaliselt 20 minutit, kui verejooksu ei teki, siis võib oodata platsenta sündimist 30-60 minutit. On keeruline prognoosida, kui kiiresti järgmisel sünnitusel platsenta irdumine võiks toimuda. Iga sünnitus on võrreldes eelmisega erinev ning selle kulgu võivad mõjutada väga erinevad tegurid. Verekaotust sünnitusel loetakse füsioloogiliseks kui see on kuni 500 ml. Teie sünnitusel ole verekaotus veidi normist suurem, sellest ka muutus enesetundes. Järgmise sünnituse sünnitusplaani koostamisel on vajalik arvesse võtta eelmisel sünnitusel tekkinud verekaotust, et vajadusel rakendada ennetavaid tegevusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Olen rase, nädalaid 26+. Kas rase võib magada selili ja kõhuli? Paratamatult vajun öösel kõhuli magama, ei suuda külje peal kaua olla. Kas see võib lapsele olla kahjulik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Olen rase, nädalaid 26+. Kas rase võib magada selili ja kõhuli? Paratamatult vajun öösel kõhuli magama, ei suuda külje peal kaua olla. Kas see võib lapsele olla kahjulik?

Üldine soovitus on raseduse ajal magada pigem vasemal küljel. Tõepoolest, jäädes magama külili asendis võib juhtuda, et ärgates olete kas kõhuli või selili. Kõhuli või selili magamine konkreetselt ei kahjusta Teie last, kuid soovitused on seotud eelkõige rasedusaegsete muutustega erinevate elundkondade töös.
Raseduse III trimestris võivad esineda sauurenenud emaka tõttu hingamisraskused, õhupuudustunne, kõrvetised, vereringehäired jms. Emaka surve naaberorganitele võib põhjustada nende talitlushäireid. Näiteks, seliliasendis võib tekkida nn. õõnesveeni sündroom (vena cava sündroom), mis kujutab endast kollapsitaolist seisundit ning on tingitud raseda emaka survest alumisele õõnesveenile ning sellest tulenevatest vereringehäiretest.

Magamisasendite korrigeerimiseks on hea kasutada patjade või rulli keeratud tekkide tuge, et vältida kõhuli- või seliliasendeid ja olla pigem poolselili või poolkülili. Asendite valikul on kindlasti oluline lähtuda eelkõige enesetundest ning mugavusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
1.
Kui hull võib olla rasedana reisida soojale maale kus liigub zika viirus? Mul on tuttavaid kes räägivad, et kui kasutada palju sääsetõrje vahendit siis ei juhtu midagi. Või mere ääres ei ole üldiselt neid sääski.
Aga milline on reaalsus? Plaan on reisida jaanuaris Dominikaani. Kuid planeerime last.
Kui palju on olnud olukordi, et 5* hotellis soojal maal saab mingi bakteri mis võib lootele halvasti mõjuda?
Kas Teie, kui ämmaemandad üldse pooldavad sellist reisi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

1.

Kui hull võib olla rasedana reisida soojale maale kus liigub zika viirus? Mul on tuttavaid kes räägivad, et kui kasutada palju sääsetõrje vahendit siis ei juhtu midagi. Või mere ääres ei ole üldiselt neid sääski.

Aga milline on reaalsus? Plaan on reisida jaanuaris Dominikaani. Kuid planeerime last.

Kui palju on olnud olukordi, et 5* hotellis soojal maal saab mingi bakteri mis võib lootele halvasti mõjuda?

Kas Teie, kui ämmaemandad üldse pooldavad sellist reisi?

Reisimine raseduse ajal ei ole keelatud, sest rasedus ei ole haigus. Reisimist soovitame pigem II trimestril, kui naise keha on rasedusega kohanenud ning raseduse algusega seotud vaevused leevenenud.

Riskipiirkondadesse reisimist rasedust planeerides ja rasedana ei soovitata.
Vajalikku informatsiooni võib leida https://www.terviseamet.ee/fileadmin/dok/Nakkushaigused/reisimine/Zika_viirusnakkus_reisijatele.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua on normaalne, et rindadest eritub midagi pärast laste saamist? Imetamisest on möödas 7 aastat, ent nibust pigistades tuleb kas läbipaistvat või kollakat/rohekat/hallikat eritist. Ma teadsin varem, et rinnad peaks täitsa kuivaks jääma lõpuks. Muid nähtusi (valulikkus, tükid, iseeneslik eritumine) ei ole. Naistearstil käisin viimati paar-kolm aastat tagasi, seal arvati, et ärge näppige rindu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua on normaalne, et rindadest eritub midagi pärast laste saamist? Imetamisest on möödas 7 aastat, ent nibust pigistades tuleb kas läbipaistvat või kollakat/rohekat/hallikat eritist. Ma teadsin varem, et rinnad peaks täitsa kuivaks jääma lõpuks. Muid nähtusi (valulikkus, tükid, iseeneslik eritumine) ei ole. Naistearstil käisin viimati paar-kolm aastat tagasi, seal arvati, et ärge näppige rindu.

Tere!

Rinnanääre on igasugusele stimulatsioonile üsna tundlik. Üldjuhul, kui naisel, kes ei imeta, eritub rinnast värvitut või valkjat/kollakat eritist, soovitatakse pöörduda oma perearsti või naistearsti konsultatsioonile.
Rinnaga toitmise järgselt võib rinnanäärmest erituda eritist veel 6 kuud kuni aasta, kuid siinkohal on oluline,et rinnanibu ei stimuleeritaks ega testitaks pigistades eritise olemasolu.

Naistearsti konsultatsioonile soovitatakse pöörduda tervisekontrolliks vähemalt kord 2-3 aasta järel. Kui Teie viimasest visiidist on mõõdas 2-3 aastat, siis on hea aeg uut külastust planeerida ning muuhulgas kõneleda ka ikka veel jätkuvast eritisest rinnanäärmest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 49 )


Esileht Jutud ämmaemandaga 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. oktoober

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.