Esileht Jutud ämmaemandaga 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. november

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )

Teema: 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. november

Isal on oluline roll perekonnas lapseootuse ja lapse kasvamise ajal. Soovides tähistada saabuvat isadepäeva ning mõeldes kõikidele isadele, jätkame veebikogukonnas perekool.ee kampaaniat „Ämmaemand vastab“.

Kampaania jooksul vastab ämmaemand kasutajate poolt esitatud küsimustele, mis on seotud raseduseelse aja, raseduse, sünnituse ning sünnitusjärgse perioodiga.

Vastajateks on ämmaemandad Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliinikust, Pärnu Haiglast ning Sihtasutus Tartu Ülikooli Kliinikumist.

Kampaania kestab 7.-11.novembrini. Ämmaemandad vastavad sellel perioodil ajavahemikus kl. 09:00-20:00

Juhul, kui teil on juba praegu meile küsimus, siis võid selle julgelt siia teemasse kirjutada. Vastame alates 7. novembrist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Tahaksin teada, kas vistrikevastased kreemid on rasedse ajal (eriti I trimestril) ohutud? Konkreetselt huvitab Ducray Kerancyl PP vistrikevastane kreem?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 10:22; 09.11 16:08; 10.11 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.minul küsimus puukborrelioosi kohta.nelt juulis mul diagnoositi borrelioos.sain 21 päeva antibiootikumi ravi.septembris jäin lapse ootele ja õnnestus ka samal kuul uus puuk leida endalt.nüüd on juba nädala jägu kaelalihased sellised kanged ja valusad ja ka peavalud.nüüd ei teagi kas õnnestus uus borrelioos külge hankida või on see rasedusest.kas borrelios võib kuidagi halvasti ka beebile mõjuda.vereproovi pole ju ka vist mõtet teha sest esimese haiguse näidud püsivad ju nagunii kaua veres.millega saaksin kaelasooni ravida.aitäh

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suurem ehmatus võib lootele halvasti mõjuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas Pärnu haiglas saab KV ultrahelis lootest ka tasulise 3D/4D pildi teha? Kas sellest soovist peab enne visiiti teada andma?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 15:59; 02.11 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rasedussümptomite muutumine ja aegajalt kadumine on normaalne? Näiteks nibud ei ole enam 8. nädalal nii hellad ja mõnel päeval ei iivelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 15:59; 02.11 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 2,5 nädalat tagasi kaksikud. Nüüd selgus, et on jäänud sisse platsentatükike. Mul juba tehti 1 emakaõõne abrasioon, kus saadi palju platsentaosakesi ja lootekestasid, kuid midagi jäi ikka sisse. Kardan väga ja olen nii mures. Kui ohtlik see on? Põletikunäitajad on praegu normis, küll aga vaevab mind kõhuvalu, eriti soolte liikumise ajal.
Praegu ei taheta mulle teist puhastust teha, vaid saadeti koju ootama, et tükk ise välja tuleks ja kui ei tule, siis vist ikkagi tehakse uus puhastus kuu aja pärast. See on vist kinnitunud nii tugevalt emakaseina külge, et ei taha ise lahti tulla ja praegu võib kirurgiliselt emakat vigastada (liiga vähe aega möödas). Kui haruldane selline olukord on ja kas kõik saab lõpuks korda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Hetkel aktuaalne teema- gripivaktsiin. Nädalaid 8 ja arst soovitas nii pea kui võimalik kolmevalentne vaktsiin teha, küll aga lugesin infolehelt, et I trimestri kohta on vähem uuringuid vaktsiini mõjust lootele, kui II ja III. Teine trimester peaks algama siis jaanuari algusega. Kuidas teie soovitaksite toimida, kas teha vaktsiin kohe või oodata II trimestri algus ära?
Tavapäraselt pärast vaktsineerimisi kaasnenud palavik, seega ei julge riskida.

Suured tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 00:31; 05.11 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 35. rasedusnädalal võib Vermox’it võtta?
Koeral ilmnesid solkmed ning terve pere peaks ravikuuri läbima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, 3 aasta jooksul olnud 1 seismajäänud rasedus II kuu pealt. Üks emakaväline rasedus. Munajuhad jäid mõlemad alles. Ja üks sünnitus 38 nädala pealt, lapsel avastati raske südamerike(1:100 000) 28 nädalal Dr Shoisi poolt, eelnevalt tehtud KV, LA ultrahelidel ei näinud ükski arst mitte mingit riket. Lisaks oli veel sündroom, millega kaasnes verehüübimatus ja veel palju asju. Laps elas vähem kui 7 päeva. Kas nüüd järgmine kord loetakse mind ka kuidagi riskirasedaks ja tehakse rohkem uuringuid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 19:36; 09.11 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Registreerusin juba mitu kuud tagasi geenidoonoriks, aga vereproovi andma ei jõudnud. Nüüd sain teada, et olen rase. Kas raseduse ajal tohib minna geeniproovi jaoks verd andma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks teada riskide tõenäosust lennureisi suhtes. 11+3 nädalal planeeritud 2.5h+10.5h lend ning tagasi samal moel 13+2 nädalal.
Arst kirjutas välja Clexane süstid, soovitas tugisukki ning võimalikult palju vee tarbimist ja liikumist.
Muid riske tuvastatud ei ole, aga arst jättis mulle mulje, et lendamine raseduse I trimestril väga ohutu ei ole..

seetõttu sooviks rohkem informatsiooni- milline on tõenäosus katkemisele? Kas välja toodud ettevaatusabinõud on piisavad riskide vähendamiseks? Reis sai küll tükk aega tagasi broneeritud ning parajalt kulukas, kuid kui tõenäosus, et midagi võib valesti minna, on suur, siis sellega kindlasti riskida ei soovi.

Suured tänud!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 00:31; 05.11 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka see sama reisiteema, reisin kui nädalaid 10 täis ja lennu kestus 5,5h samamoodi pikalt ette planeeritud ja makstud. hetkel on kõik ok. 15 lähen end uuesti arstile näitama siis saab ta mind juba ka arvele võtta, käisin esimest korda veidi liiga vara. ega see ei ole ohtlik (arst väitis küll et ei ole) ja mida kindlasti meeles pidada võõral soojal maal olles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Tahaksin teada, kas vistrikevastased kreemid on rasedse ajal (eriti I trimestril) ohutud? Konkreetselt huvitab Ducray Kerancyl PP vistrikevastane kreem?

Tere!

Käsimüügis olevaid paikse toimega vistrikevastaseid näokreeme ja -puhastusvahendeid võib raseduse ajal kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.minul küsimus puukborrelioosi kohta.nelt juulis mul diagnoositi borrelioos.sain 21 päeva antibiootikumi ravi.septembris jäin lapse ootele ja õnnestus ka samal kuul uus puuk leida endalt.nüüd on juba nädala jägu kaelalihased sellised kanged ja valusad ja ka peavalud.nüüd ei teagi kas õnnestus uus borrelioos külge hankida või on see rasedusest.kas borrelios võib kuidagi halvasti ka beebile mõjuda.vereproovi pole ju ka vist mõtet teha sest esimese haiguse näidud püsivad ju nagunii kaua veres.millega saaksin kaelasooni ravida.aitäh

Tere!

Arvestades Teie kirjeldatud situatsiooni soovitame Teil täpsemate vastuste saamiseks pöörduda oma ämmaemanda poole ning seejärel infektsiooniarsti või -õe vastuvõtule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas suurem ehmatus võib lootele halvasti mõjuda?

Tere!

Suure tõenäosusega ei mõju ema ehmatus lootele halvasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, kas Pärnu haiglas saab KV ultrahelis lootest ka tasulise 3D/4D pildi teha? Kas sellest soovist peab enne visiiti teada andma?

Tere!

Pärnu Haiglas on igal ultrahelil võimalik saada endale tasuline pilt uuringust kui see on loote asendi ja nähtavuse tõttu teostatav. Pildi saamise soovist võiks teada anda enne uuringu alustamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas rasedussümptomite muutumine ja aegajalt kadumine on normaalne? Näiteks nibud ei ole enam 8. nädalal nii hellad ja mõnel päeval ei iivelda.

Tere!

Rasedusaegsete sümptomite esinemine võib olla kogu raseduse vältel väga erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 2,5 nädalat tagasi kaksikud. Nüüd selgus, et on jäänud sisse platsentatükike. Mul juba tehti 1 emakaõõne abrasioon, kus saadi palju platsentaosakesi ja lootekestasid, kuid midagi jäi ikka sisse. Kardan väga ja olen nii mures. Kui ohtlik see on? Põletikunäitajad on praegu normis, küll aga vaevab mind kõhuvalu, eriti soolte liikumise ajal.

Praegu ei taheta mulle teist puhastust teha, vaid saadeti koju ootama, et tükk ise välja tuleks ja kui ei tule, siis vist ikkagi tehakse uus puhastus kuu aja pärast. See on vist kinnitunud nii tugevalt emakaseina külge, et ei taha ise lahti tulla ja praegu võib kirurgiliselt emakat vigastada (liiga vähe aega möödas). Kui haruldane selline olukord on ja kas kõik saab lõpuks korda?

Tere!

Teie kirjeldatud olukord ei ole igapäevane, kuid kirjelduse järgi tundub, et Teid on nõustatud ja konkreetne plaan on paika pandud. Soovitame järgida Teie raviarsti poolt määratud plaani ning vajadusel pöörduda nõustamiseks oma ämmaemanda või naistearsti poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Hetkel aktuaalne teema- gripivaktsiin. Nädalaid 8 ja arst soovitas nii pea kui võimalik kolmevalentne vaktsiin teha, küll aga lugesin infolehelt, et I trimestri kohta on vähem uuringuid vaktsiini mõjust lootele, kui II ja III. Teine trimester peaks algama siis jaanuari algusega. Kuidas teie soovitaksite toimida, kas teha vaktsiin kohe või oodata II trimestri algus ära?

Tavapäraselt pärast vaktsineerimisi kaasnenud palavik, seega ei julge riskida.

Suured tänud!

Tere!

Raseduse ajal võib end gripi vastu vaktsineerida olenemata trimestrist.
Lisainfo leitav siit:
http://www.vaktsineeri.ee/gripi-info.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas 35. rasedusnädalal võib Vermox’it võtta?

Koeral ilmnesid solkmed ning terve pere peaks ravikuuri läbima.

Tere!

Palume Teil ravimi tarvitamise osas konsulteerida oma ämmaemanda või naistearstiga.
Lisainfo leitav siit:
http://koodikeskus.ravimiamet.ee/Data/PIL/PIL_1007222.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus vitamiinide kohta raseduse ajal. Hetkel käimas I trimester ning võtan igapäevaselt foolhapet, sisaldus 400 mikrogrammi.

Lisaks peaks võtma ka d-vitamiini, aga kui suure mikrogrammide sisaldusega peaks võtma? Ja millined d-vitamiini on rasedatele kõige sobilikum?

Kas peale foolhappe ja d-vitamiini peaks veel midagi võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, 3 aasta jooksul olnud 1 seismajäänud rasedus II kuu pealt. Üks emakaväline rasedus. Munajuhad jäid mõlemad alles. Ja üks sünnitus 38 nädala pealt, lapsel avastati raske südamerike(1:100 000) 28 nädalal Dr Shoisi poolt, eelnevalt tehtud KV, LA ultrahelidel ei näinud ükski arst mitte mingit riket. Lisaks oli veel sündroom, millega kaasnes verehüübimatus ja veel palju asju. Laps elas vähem kui 7 päeva. Kas nüüd järgmine kord loetakse mind ka kuidagi riskirasedaks ja tehakse rohkem uuringuid?

Tere!

Tulenevalt Teie anamneesist on järgmise raseduse korral kindlasti tegemist riskirasedusega. Soovitame Teil rasedust planeerides pöörduda geneetiku konsultatsioonile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooviks teada riskide tõenäosust lennureisi suhtes. 11+3 nädalal planeeritud 2.5h+10.5h lend ning tagasi samal moel 13+2 nädalal.

Arst kirjutas välja Clexane süstid, soovitas tugisukki ning võimalikult palju vee tarbimist ja liikumist.

Muid riske tuvastatud ei ole, aga arst jättis mulle mulje, et lendamine raseduse I trimestril väga ohutu ei ole..

seetõttu sooviks rohkem informatsiooni- milline on tõenäosus katkemisele? Kas välja toodud ettevaatusabinõud on piisavad riskide vähendamiseks? Reis sai küll tükk aega tagasi broneeritud ning parajalt kulukas, kuid kui tõenäosus, et midagi võib valesti minna, on suur, siis sellega kindlasti riskida ei soovi.

Suured tänud!

Tere!

Normaalselt kulgeva raseduse korral on lennureis lubatud olenemata raseduse trimestrist.
Tavaliselt on lennufirmadel omad nõudmised rasedatele, kes planeerivad lennureisi.
Pikkemade reiside korral suureneb venoosse trombemboolia risk, kuid selles osas on arst Teid hästi nõustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka see sama reisiteema, reisin kui nädalaid 10 täis ja lennu kestus 5,5h samamoodi pikalt ette planeeritud ja makstud. hetkel on kõik ok. 15 lähen end uuesti arstile näitama siis saab ta mind juba ka arvele võtta, käisin esimest korda veidi liiga vara. ega see ei ole ohtlik (arst väitis küll et ei ole) ja mida kindlasti meeles pidada võõral soojal maal olles.

Tere!

Normaalselt kulgeva raseduse korral on lennukiga reisimine lubatud. Rääkige sellest oma ämmaemanda või naistearstiga, et saaksite Teie anamneesist tulenevaid soovitusi.
Kui rasedus kulgeb normaalselt, siis lennureisi ajal on soovituslik liikuda ning tarbida piisavalt vedelikku. Samuti oleks hea kasutada tugisukkasid.
Olenevalt reisisihtkohast soovitame Teil üle vaadata reisiga seonduv dokumentatsioon ja vajadusel teha lisakindlustus. Lisaks võiks läbi mõelda, millised võimalikud tervisehädad võiksid tulenevalt sihtkohast Teid ohustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Registreerusin juba mitu kuud tagasi geenidoonoriks, aga vereproovi andma ei jõudnud. Nüüd sain teada, et olen rase. Kas raseduse ajal tohib minna geeniproovi jaoks verd andma?

Tere!

Rasedus ei takista geeniproovi andmist ega selle analüüsimist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus vitamiinide kohta raseduse ajal. Hetkel käimas I trimester ning võtan igapäevaselt foolhapet, sisaldus 400 mikrogrammi.

Lisaks peaks võtma ka d-vitamiini, aga kui suure mikrogrammide sisaldusega peaks võtma? Ja millined d-vitamiini on rasedatele kõige sobilikum?

Kas peale foolhappe ja d-vitamiini peaks veel midagi võtma?

Tere!

D-vitamiini päevane vajalik minimaalne kogus rasedatel on 10 mikrogrammi (400 IU). Omale sobiva valiku saate teha lähimas apteegis. Apteekrid oskavad rasedatele vitamiinide kasutamise osas väga head nõu anda.
Soovitame Teil kaaluda kompleksvitamiini võtmist.
Lisa infot leiate siit:
http://toitumine.ee/energia-ja-toitainete-vajadused/vitamiinid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hetkel rasedust 8+3 nädalat. Viimased kolm nädalat on möödunud kohutava iivelduse ja oksendamisega. See halvab igapäevaelu ja mulle tundub, et enesetunne läheb ainult hullemaks. Tunnen, et selline seisund hakkab mõjuma meeleolule, raske on näha midagi positiivset, kõik tundub nii tumedates värvides. Olen proovinud kõikvõimalikke nippe (ingver, sidrunivesi, näksimine, väikesed toiduportsjonid jne), aga miski ei aita. Tänaseks ei suuda ma isegi enam vett juua, juba mõte sellest ajab südame pahaks. Süljeeritus on nii suur, et mul on juba psühholoogiliselt raske iga kolmas sekund suur kogust sülge alla neelata. Mida ma veel teha saan, et ennast aidata, kas sellise olukorra vastu on ka mingeid ravimeid, mis on rasedusele ohutud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul hetkel käimas 32 rasedusnädal ja paar nädalat tagasi hakkas mul uuesti iiveldus ja torkiv tunne nabast kõrgemal. Lisaks olen koguaeg väsinud, tunnen ka kerget õhupuudust. Kurstin ämmaemandale ka enda kaebusi ja ta kuulas loote südamelööke, kõik oli korras. Ka oli korras vererõhk 122/88, lisaks tegin vereanalüüsid ja maksanäitajad, ka need olid korras, ainult hemoglobiin oli 104 ja ämmaks soovitas hakata võtma retaferi tablette. Kuna mul on varasemalt enne rasedust olnud mao probleemid, refluks ja gastriit, siis kas ei või olla, et retaferi tabletid ärritavad magu ja sellest see torkiv tunne, või siiski põhjustab seda torkimist kasvav laps? Laps on keeranud end ka peaseisu. Mul on olemas Tothema rauaampullid, kuid neid võttes tundsin kohest iiveldust. Samas kui retafer ärritab magu, kas siis oleks sama tõhus võtta edasi tothemat? Millest võib olla iiveldus ja ülakõhuvalu, kui teised verenäitajad on korras. Olen kaalu juurde võtnud 11 kg siiani. Viimati tuli kuuga 2,3 kg. Vanust 37a ja neljas rasedus. Lisaks tarvitan magneesiumi jalakrampide vastu.

Ette tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 16:29; 08.11 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on hetkel rasedust 8+3 nädalat. Viimased kolm nädalat on möödunud kohutava iivelduse ja oksendamisega. See halvab igapäevaelu ja mulle tundub, et enesetunne läheb ainult hullemaks. Tunnen, et selline seisund hakkab mõjuma meeleolule, raske on näha midagi positiivset, kõik tundub nii tumedates värvides. Olen proovinud kõikvõimalikke nippe (ingver, sidrunivesi, näksimine, väikesed toiduportsjonid jne), aga miski ei aita. Tänaseks ei suuda ma isegi enam vett juua, juba mõte sellest ajab südame pahaks. Süljeeritus on nii suur, et mul on juba psühholoogiliselt raske iga kolmas sekund suur kogust sülge alla neelata. Mida ma veel teha saan, et ennast aidata, kas sellise olukorra vastu on ka mingeid ravimeid, mis on rasedusele ohutud?

Tere

Selline olukord on tõesti vaevaline. Olete enda abistamiseks tõesti juba kõike teinud. Suur süljeeritus raseduse ajal pole teaduslikku selgitust leidnud – kindel on see, et peale sünnitust see kaob. Kuna peaaegu mitte miski ei ole Teile leevendust toonud, siis soovitan ühendust võtta oma ämmaemandaga. Oluline on, et vähekenegi suudaksite toitaineid tarbida ja kui iseseisvalt on see suur vaev, siis sünnituseelses osakonnas on võimalik Teie olukorda leevendada veenisiseste ravimitega.
Soovin Teile pikka meelt veel paar nädalat vastu pidada, siis läheb üldine olukord kergemaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 57 )


Esileht Jutud ämmaemandaga 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. november

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.