Esileht Jutud ämmaemandaga 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. november

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. november

Postitas:

Minul hetkel käimas 32 rasedusnädal ja paar nädalat tagasi hakkas mul uuesti iiveldus ja torkiv tunne nabast kõrgemal. Lisaks olen koguaeg väsinud, tunnen ka kerget õhupuudust. Kurstin ämmaemandale ka enda kaebusi ja ta kuulas loote südamelööke, kõik oli korras. Ka oli korras vererõhk 122/88, lisaks tegin vereanalüüsid ja maksanäitajad, ka need olid korras, ainult hemoglobiin oli 104 ja ämmaks soovitas hakata võtma retaferi tablette. Kuna mul on varasemalt enne rasedust olnud mao probleemid, refluks ja gastriit, siis kas ei või olla, et retaferi tabletid ärritavad magu ja sellest see torkiv tunne, või siiski põhjustab seda torkimist kasvav laps? Laps on keeranud end ka peaseisu. Mul on olemas Tothema rauaampullid, kuid neid võttes tundsin kohest iiveldust. Samas kui retafer ärritab magu, kas siis oleks sama tõhus võtta edasi tothemat? Millest võib olla iiveldus ja ülakõhuvalu, kui teised verenäitajad on korras. Olen kaalu juurde võtnud 11 kg siiani. Viimati tuli kuuga 2,3 kg. Vanust 37a ja neljas rasedus. Lisaks tarvitan magneesiumi jalakrampide vastu.

Ette tänades!

Tere

Retaferi tabletil on tõesti maovaevusi tekitav toime. Seega Teie kaebused võivad olla seotud retaferi tarbimisega. Kui Teile sobib Tothema, siis rauapreparaati peaksite kindlasti tarbima, et hemoglobiini väärtus tõuseks. Veel on võimalik paluda ämmaemandalt retsepti Ferrum lek’i tabletile, mis mõnelegi rasedale sobib rohkem. Seda rauapreparaati on võimalik saada ainult retseptiga. Kõik muud näitajad tunduvad Teil korras olevat.
Iiveldus võib olla seotud tõesti kasvava lapsega, kes üha rohkem surub maole. Proovige süüa sagedasti ja väikeste kogustega, ehk aitab see iivelduse vastu.
Kõhuvalu on selliselt keeruline kommenteerida, sest jääb arusaamatuks, kas kõhuvalu on seotud kasvava lapsega või lokaliseerub kõhuvalu eraldi, näiteks maopiirkonnas. Samas kui Teile tehtud kõik vereanalüüsid on korras olnud, siis suure tõenäosusega on see seotud ikkagi kasvava lapsega.
Proovige kanda bandaaži, mis toetab emakat, mille suur koormus võib samuti tekitada ebamäärast kõhuvalu ja iiveldust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Rasedust 7+3 nädalat.

Olen paar nädalat vahelduva eduga võidelnud kurguvaluga, vahel kaob ära, siis tuleb jälle tagasi. Apteegist soovitati Decatylen spray-d ning proovin ka puuviljateesid juua, aga päris tagasi ei ole läinud.

Kas on mingeid ravimeid veel, mida kasutada võiksin? Eelistaksin imemustablette.

Kas raseduse alguses kurguvalu võib ka lootele kuidagi kahjulik olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Rasedust 7+3 nädalat.

Olen paar nädalat vahelduva eduga võidelnud kurguvaluga, vahel kaob ära, siis tuleb jälle tagasi. Apteegist soovitati Decatylen spray-d ning proovin ka puuviljateesid juua, aga päris tagasi ei ole läinud.

Kas on mingeid ravimeid veel, mida kasutada võiksin? Eelistaksin imemustablette.

Kas raseduse alguses kurguvalu võib ka lootele kuidagi kahjulik olla?

Tere

Kurguvalu lootele ohtlik ei ole, pigem vaevab ta Teid. Kui kurguvaluga ei kaasne teisi külmetushaiguse sümptomeid, siis soovitan jätkata pigem erinevate kurguteede joomist, kuhu võite lisada veel mett ja sidrunit.
Imemistablettidest valige endale sobivam – neid võib rase tarbida – kõige olulisem, mida imemistablettide puhul vaadake on, kui palju sisaldab suhkrut, ehk valige sellised imemistabletid, kus suhkru sisaldus on võimalikult väike.
Kui Teil esinevad ka teised külmetusnähud, siis soovitan võtta ühendust perearstiga, et välistada gripiviirus.
Kiiret paranemist soovides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

mul on hetkel 5+0 rasedust, eile käisin meeletute valude tõttu Pelgulinna sünnitusmaja erakorralises vastuvõtus, sest valud olid väga suured ja kartsin emakavälist rasedust. UH näitas, et välist pole midagi aga ma ei saanud mitte midagi aru jutust – kollaskeha vasakus munasarjas – Endomeetrium 18 mm, ebaühtlase struktuuriga.2,9 x 1,6 cm, normaalse struktuuriga. Vasem ovaarium3,6 x 2,7 cm, selles kollabeerumas kollaskeha, paksude ebaühtlaste servadega, nähtav hüpoehhogeense sisuga osas ka hüperehhogeenseid vaheseinu- iseloomulik kollaskehale. Kas see siis viitab, et rasedus on olemas ja mitte katkemas? HCG tase oli 460.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mul on rasedus 37+5 ja siiani on kõik proovid korras olnud, muresid nagu ka pole.
Täna viisin uriiniproovi ja sellega oli mingi mure, et leukotsüüdide näit on 500 /ul, 3+ E6/L. Ja seetõttu tehti ka uriini sademe mikroskoopia, milles avaldus: Lameepiteeli rakud- palju /hpf, Erütrotsüüdid- 0-1 /hpf, Neutrofiilid- 15-20 /hpf, bakterid +, lima+.
Enne proovi tegemist, öösel oli mul väga hullud kõrvetised ja sõin paar rennie tabletti. Kas see võis mõjutada proovi tulemust? Kas mul on põhjust muretsemiseks?
Mul on oma ämmaemanda juures aeg alles esmaspäeval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Minul hetkel rasedust 32+3, ämmaemanda visiit oli sel nädalal ja kõik oli normis, kaalu olin juurde võtnud 3 kilo, kokku tulnud juurde 11 kg. Enesetunne on mul kehvema poolsem, kuna on tagasi tulnud iiveldus, õhupuudus, südamekloppimine. Ämmaemand määras nii uriini kui vereanalüüsi, ka maksanäitajad mis olid kõik korras. Ka vererõhk oli 122/88. Arvaski et vaevused tulenevad, kuna laps surub ja kasvab jne. Hemoglobiin oli 104 ja ämmaemand soovitas hakata tarvitama rauda, mida ma nüüd ka teen, kuna retfaer ei sobinud ajas iiveldama ja hakkas maole, siis kasutan hetkel vees lahustuvat tecnoferi, kas sellest piisab või peaks võtma kaks korda päevas? Kui tõhus see on, ma ei talu kõrvaltoimeid, seepärast katsetan erinevaid.
Täna aga käisin ma 3D ultraheliuurigul ja seal arst ütles, et muidu kõik normis aga et lootevett normist rohkem ja rasedus vastab 35 nädalale, lapse kaal 2392g ja soovitas mul teha glükoositalvusetest. Minul on aga seoses suure kaaluiive tõttu antud uuring tehtud 25 rasedusnädalal ja siis oli see test korras esimene verevõtt algnäit 5,0, teine näit 4,1 ja kolmas näit 4,3. Kuna ma olen nüüd mures, et lootevett rohkem, kas peaksin ämmaemandale helistama ja paluma seda uuringut uuesti? järgmine visiidiaeg alles 10 detsember. Mida teie arvate, enesetunne on tõesti raske, pidevalt süda paha ja iiveldab, ka on kõrvetised ja olen väsinud, kuid alustasin alles rauakuuriga.

Ette tänades!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 16:29; 08.11 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Mul on sarveline emakas retroversioonis. Kas see raskendab kuidagi rasedust või lapse kandmist?
Mida saan ära teha ja millega pean arvestama?

Ette tänades,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

mul on hetkel 5+0 rasedust, eile käisin meeletute valude tõttu Pelgulinna sünnitusmaja erakorralises vastuvõtus, sest valud olid väga suured ja kartsin emakavälist rasedust. UH näitas, et välist pole midagi aga ma ei saanud mitte midagi aru jutust – kollaskeha vasakus munasarjas – Endomeetrium 18 mm, ebaühtlase struktuuriga.2,9 x 1,6 cm, normaalse struktuuriga. Vasem ovaarium3,6 x 2,7 cm, selles kollabeerumas kollaskeha, paksude ebaühtlaste servadega, nähtav hüpoehhogeense sisuga osas ka hüperehhogeenseid vaheseinu- iseloomulik kollaskehale. Kas see siis viitab, et rasedus on olemas ja mitte katkemas? HCG tase oli 460.

Tere

Hcg taseme järgi olete rase. Raseduse katkemise osas on vara öelda, mis edasi saab. Kindlasti soovitan panna aeg ämmaemandale kahe nädala pärast, et ennast rasedusega arvele võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mul on rasedus 37+5 ja siiani on kõik proovid korras olnud, muresid nagu ka pole.

Täna viisin uriiniproovi ja sellega oli mingi mure, et leukotsüüdide näit on 500 /ul, 3+ E6/L. Ja seetõttu tehti ka uriini sademe mikroskoopia, milles avaldus: Lameepiteeli rakud- palju /hpf, Erütrotsüüdid- 0-1 /hpf, Neutrofiilid- 15-20 /hpf, bakterid +, lima+.

Enne proovi tegemist, öösel oli mul väga hullud kõrvetised ja sõin paar rennie tabletti. Kas see võis mõjutada proovi tulemust? Kas mul on põhjust muretsemiseks?

Mul on oma ämmaemanda juures aeg alles esmaspäeval.

Tere

Kui üldine tervislik seisund on normaliseerunud, siis muretsema ei pea. Järgmisel ämmaemanda visiidil saate sellest oma ämmaemandaga rääkida ja vajadusel teeb ta lisauuringuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Mul on sarveline emakas retroversioonis. Kas see raskendab kuidagi rasedust või lapse kandmist?

Mida saan ära teha ja millega pean arvestama?

Ette tänades,

Tere

Kahesarvelise emakaga raseduse kandmine on suurema tähelepanu all. Kui jääte rasedaks ja võtate ennast arvele, siis kindlasti mainige seda oma ämmaemandale. Teie kahjuks ei saa midagi teha, sest loodus on Teile just sellise emaka andnud. Arvestama peate sellega, et raseduse kandmisel olete suurema tähelepanu all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peale LAP-is eemaldatud emakavälise raseduse puhul on normaalne, et määrib nii vähe et saan pesukaitsmega hakkama? Täna öösel polnud üldse tulnud, peale teist pissil käiku natuke roosakat voolust. LAP oli 07.11 . Ja selline küsimus, et kaua rasedustunnused püsivad? Mul tekkisid korralikud rasedustunnused jne. Üldse tundsin ennast hästi raseduse ajal. Nagu rase ikka. Aga uh selgus , et emakaväline.Ja hcg oli 5600, et oleks pidanud uh nägema. Imestasid ka arstid, et mul kaebusi pole kõik ok. Rasedust oli 6+6 .Lisan veel , et eemaldati koos munajuhaga. Teine juha ilus. Arst lubas uuesti proovida siis kui üks tsükkel ära on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Minul hetkel rasedust 32+3, ämmaemanda visiit oli sel nädalal ja kõik oli normis, kaalu olin juurde võtnud 3 kilo, kokku tulnud juurde 11 kg. Enesetunne on mul kehvema poolsem, kuna on tagasi tulnud iiveldus, õhupuudus, südamekloppimine. Ämmaemand määras nii uriini kui vereanalüüsi, ka maksanäitajad mis olid kõik korras. Ka vererõhk oli 122/88. Arvaski et vaevused tulenevad, kuna laps surub ja kasvab jne. Hemoglobiin oli 104 ja ämmaemand soovitas hakata tarvitama rauda, mida ma nüüd ka teen, kuna retfaer ei sobinud ajas iiveldama ja hakkas maole, siis kasutan hetkel vees lahustuvat tecnoferi, kas sellest piisab või peaks võtma kaks korda päevas? Kui tõhus see on, ma ei talu kõrvaltoimeid, seepärast katsetan erinevaid.

Täna aga käisin ma 3D ultraheliuurigul ja seal arst ütles, et muidu kõik normis aga et lootevett normist rohkem ja rasedus vastab 35 nädalale, lapse kaal 2392g ja soovitas mul teha glükoositalvusetest. Minul on aga seoses suure kaaluiive tõttu antud uuring tehtud 25 rasedusnädalal ja siis oli see test korras esimene verevõtt algnäit 5,0, teine näit 4,1 ja kolmas näit 4,3. Kuna ma olen nüüd mures, et lootevett rohkem, kas peaksin ämmaemandale helistama ja paluma seda uuringut uuesti? järgmine visiidiaeg alles 10 detsember. Mida teie arvate, enesetunne on tõesti raske, pidevalt süda paha ja iiveldab, ka on kõrvetised ja olen väsinud, kuid alustasin alles rauakuuriga.

Ette tänades!

Tere!

Raseduse viimane trimester on nimetatud ka koormuse staadiumiks ning sel perioodil on naised kogenud väga erinevat. Nii mõnelgi tulevad tagasi raseduse algusajal esinevad kaebused ja ebamugavus.
Kindlasti on esmalt mõistlik võtta ühendust oma ämmaemandaga ning temaga kooskõlastada kõik edasised sammud ning pidada koos plaani, millised lisauuringud ning toidulisandid/ravimid võiksid olla Teie jaoks sobivaimad.

Soovin head!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punktsioon 24.10- siirdamine 29.10.
Esimene VT 05.11 , näit 63
Teine VT 7.11 , näit 116
Kolmas VT 9.11 , näit 200.
Kas sellest kasvust võib piisata, või on ikkagi liiga väike kasv ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase raseduse ajal käisiem geneetiku juures. Igasugused riskid olid madalad. Öledi, et looduse vingerpuss.

Soovitate pöörduda geneetiku juurde, mida me sealt veel küsime või mis alusel läheme sinna? Naistearsti poolt öeldi, et võite uuesti proovida last saada ja muud ei midagi.

Tere, 3 aasta jooksul olnud 1 seismajäänud rasedus II kuu pealt. Üks emakaväline rasedus. Munajuhad jäid mõlemad alles. Ja üks sünnitus 38 nädala pealt, lapsel avastati raske südamerike(1:100 000) 28 nädalal Dr Shoisi poolt, eelnevalt tehtud KV, LA ultrahelidel ei näinud ükski arst mitte mingit riket. Lisaks oli veel sündroom, millega kaasnes verehüübimatus ja veel palju asju. Laps elas vähem kui 7 päeva. Kas nüüd järgmine kord loetakse mind ka kuidagi riskirasedaks ja tehakse rohkem uuringuid?

Tere!

Tulenevalt Teie anamneesist on järgmise raseduse korral kindlasti tegemist riskirasedusega. Soovitame Teil rasedust planeerides pöörduda geneetiku konsultatsioonile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 19:36; 09.11 13:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas peale LAP-is eemaldatud emakavälise raseduse puhul on normaalne, et määrib nii vähe et saan pesukaitsmega hakkama? Täna öösel polnud üldse tulnud, peale teist pissil käiku natuke roosakat voolust. LAP oli 07.11 . Ja selline küsimus, et kaua rasedustunnused püsivad? Mul tekkisid korralikud rasedustunnused jne. Üldse tundsin ennast hästi raseduse ajal. Nagu rase ikka. Aga uh selgus , et emakaväline.Ja hcg oli 5600, et oleks pidanud uh nägema. Imestasid ka arstid, et mul kaebusi pole kõik ok. Rasedust oli 6+6 .Lisan veel , et eemaldati koos munajuhaga. Teine juha ilus. Arst lubas uuesti proovida siis kui üks tsükkel ära on.

Tere!

Laparoskoopilise lõikuse järel on vähene vaginaalne määrimine üsnagi tavapärane. Rasedustunnuste esinemine on otseselt seotud rasedushormooni hCg hulgaga organismis. Kui rasedust enam ei ole, siis hakkab ka rasedushormooni hulk vähenema ning sellega koos ka nn rasedustunnuste ilmnemine. On keeruline öelda, kuivõrd kiiresti need kaovad, kuna inimesed on erinevad.
Püüdke end nüüd kosutada ja loodame parimat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Punktsioon 24.10- siirdamine 29.10.

Esimene VT 05.11 , näit 63

Teine VT 7.11 , näit 116

Kolmas VT 9.11 , näit 200.

Kas sellest kasvust võib piisata, või on ikkagi liiga väike kasv ?

Tere!

Mõistame täiel määral muret, mis Teid käesoleval hetkel valdab.
Rasedushormooni (hCG) väärtused kasvavad proportsionaalselt rasedusega. Tuginedes SynLabi andmetele kahekordistub raseduse varajases staadiumis (I trimestri lõpuni) hCG kontsentratsioon 1,5 päeva tagant st kaks või enam päeva hiljem samalt rasedalt kogutud proovimaterjali analüüsimisel peaks hCG kontsentratsioon olema kaks korda kõrgem.
Antud hetkel ei saa meie kindlasti hinnangut anda ning kõige pädevam Teile tagasisidet andma on siiski tohter, kes Teiega selles protsessis koos töötab.
Julgesti pöörduge kõikide oma murede ja rõõmudega tema poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus toksoplasmoosi kohta – kas haigus levib ainult kokkupuutel kassi väljaheitega või võib nakatuda ka õhu kaudu?

Nimelt andsin loomaarsti soovitusel vahepeal kassile toorest kanaliha, kuna seedimine oli halb ja loomal oli pidev kõhukinnisus. Mingil hetkel tekkis tal aga kõhulahtisus ja oksendamine, jätsin toore liha andmise järgi. Tol ajal oli ka salmonelloosi puhang.

Kui kassil probleemid olid, olin alles 2 nädalat rase ning ise veel sellest ei teadnud. Kassi liivakasti puhastasin ise, aga käes olid alati kummikindad. Näo ees ei olnud midagi.

Kui suur on tõenäosus, et võisin viirusega nakatuda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 10:22; 09.11 16:08; 10.11 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,
Rasedust 6 nädalat. Mure on pidev valu alakõhus, nagu munasarjade piirkonnas õhtuti. Nii kui rohkem olen jalgadel, hakkab valutama. Olen ka nn riskirase katkemisohuga. Süstin verevedeldajat ja kasutan progesterooni geeli. Arstilt sain valu kohta vastuse, et ju siis emakas suureneb ja venib, et see võib nii olla, aga see valu on selline torkiv ja põletav. Kas seal võib põhjuseks ka midagi muud olla? Valu oli olemas juba enne ravimite tarbima hakkamist. No Spa on seni aidanud ja pikali puhkamine. Kas No Spad võib võtta igal õhtul, kui vaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

2.08 eemaldati homoonspiraal, sest ajast on olnud regulaarselt 25päevased tsüklid. Viimasel korral sain Ov-testil 2 triipu kätte CD18, eelduslikult hindasin OV ajaks valutorgete põhjal CD20-22 ehk vahetult enne tavapärase tsükli lõppu.
Päevi aga ei alanud. CD29 tekkid hommikul korraks määrimine, ülejäänud päev polnud midagi, CD30 määris päeva vältel mõned korrad, CD31 ehk täna samuti. Tavapäraselt kestavad päevad koos määrimisega 4 päeva (3s päev korralikult ning 4s päev juba lõpumäärimine), täna kolmandal päeval on määrimine isegi väiksem kui eile. Tegin täna hommikul ka rasedustesti, mis oli negatiivne.
Üleeile ja eile esines tugevat iiveldust, mis päris oksendamisega siiski ei lõppenud, kõht on punnis ning on vahelduva eduga kergelt lahti, esineb ka valutorkeid, viimasel 4-5 päeva on mitmed korrad päevas üsna tugevad kõrvetised.

Eeldusliku OV järgi ehk ongi veel vara testi teha ning mõistan, et tegu võib olla nii tsüklihäirega (ning “peast rasedusega”), kuid võimalik siiski ka raseduse algus?

Siit ka minu küsimus: lähtuvalt minu tavatsükli pikkusest (25 päeva) ja võimalikust OV ajast (29-31.oktoober), millal võiksin testi teha, et võimalik rasedus kindlasti testil kajastuks? Ehk aeg, mil negatiivne test tähendakski kindlasti negatiivset, mitte enam võimalikku liiga varajast rasedust?

Mul on hetkel kirjas igaks juhuks ka aeg naistearsti juurde 16.11 ehk täpselt nädala pärast, kuid tahaks teada, kas mul on mõtet proovida ka juba vahepeal teste teha.

Ette tänades
Elli-Ly

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

2.08 eemaldati homoonspiraal, sest ajast on olnud regulaarselt 25päevased tsüklid. Viimasel korral sain Ov-testil 2 triipu kätte CD18, eelduslikult hindasin OV ajaks valutorgete põhjal CD20-22 ehk vahetult enne tavapärase tsükli lõppu.

Päevi aga ei alanud. CD29 tekkid hommikul korraks määrimine, ülejäänud päev polnud midagi, CD30 määris päeva vältel mõned korrad, CD31 ehk täna samuti. Tavapäraselt kestavad päevad koos määrimisega 4 päeva (3s päev korralikult ning 4s päev juba lõpumäärimine), täna kolmandal päeval on määrimine isegi väiksem kui eile. Tegin täna hommikul ka rasedustesti, mis oli negatiivne.

Üleeile ja eile esines tugevat iiveldust, mis päris oksendamisega siiski ei lõppenud, kõht on punnis ning on vahelduva eduga kergelt lahti, esineb ka valutorkeid, viimasel 4-5 päeva on mitmed korrad päevas üsna tugevad kõrvetised.

Eeldusliku OV järgi ehk ongi veel vara testi teha ning mõistan, et tegu võib olla nii tsüklihäirega (ning “peast rasedusega”), kuid võimalik siiski ka raseduse algus?

Siit ka minu küsimus: lähtuvalt minu tavatsükli pikkusest (25 päeva) ja võimalikust OV ajast (29-31.oktoober), millal võiksin testi teha, et võimalik rasedus kindlasti testil kajastuks? Ehk aeg, mil negatiivne test tähendakski kindlasti negatiivset, mitte enam võimalikku liiga varajast rasedust?

Mul on hetkel kirjas igaks juhuks ka aeg naistearsti juurde 16.11 ehk täpselt nädala pärast, kuid tahaks teada, kas mul on mõtet proovida ka juba vahepeal teste teha.

Ette tänades

Elli-Ly

Tere!

Uriinist tehtavaid rasedusteste on erinevaid, kuid vältimaks nn vale-negatiivset tulemust, on asjakohane testi teha siis, kui ärajäänud menstruatsioonist on möödunud 7-10 päeva.
Kui naistearsti visiit on 16.11, siis saab samuti määrata rasedushormooni (hCg) vereseerumist, kuid suure tõenäosusega ei ole lootemuna veel ultraheliga näha.

Hoiame pöialt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

Rasedust 6 nädalat. Mure on pidev valu alakõhus, nagu munasarjade piirkonnas õhtuti. Nii kui rohkem olen jalgadel, hakkab valutama. Olen ka nn riskirase katkemisohuga. Süstin verevedeldajat ja kasutan progesterooni geeli. Arstilt sain valu kohta vastuse, et ju siis emakas suureneb ja venib, et see võib nii olla, aga see valu on selline torkiv ja põletav. Kas seal võib põhjuseks ka midagi muud olla? Valu oli olemas juba enne ravimite tarbima hakkamist. No Spa on seni aidanud ja pikali puhkamine. Kas No Spad võib võtta igal õhtul, kui vaja?

Tere!

Kestev valu raseduse alguses võib kindlasti olla muret tekitav. Sellises raseduses suuruses võib see olla seotud muuhulgas ka munasarjades munaraku vabanemise järgselt tekkinud kollaskehaga, mis võib anda pisteid. Tegemist on tavapärase nähtusega, kuid tundlikumad naised võivad seda tajuda tervamalt. Säästev reziim ja vajadusel No-Spa võiks anda leevendust.

Head kosumist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus toksoplasmoosi kohta – kas haigus levib ainult kokkupuutel kassi väljaheitega või võib nakatuda ka õhu kaudu?

Nimelt andsin loomaarsti soovitusel vahepeal kassile toorest kanaliha, kuna seedimine oli halb ja loomal oli pidev kõhukinnisus. Mingil hetkel tekkis tal aga kõhulahtisus ja oksendamine, jätsin toore liha andmise järgi. Tol ajal oli ka salmonelloosi puhang.

Kui kassil probleemid olid, olin alles 2 nädalat rase ning ise veel sellest ei teadnud. Kassi liivakasti puhastasin ise, aga käes olid alati kummikindad. Näo ees ei olnud midagi.

Kui suur on tõenäosus, et võisin viirusega nakatuda?

Tere!

Toksoplasmoos on põhiliselt kasside väljaheidetega leviv nakkushaigus. Toksoplasmade paljunemine toimub kassi organismis.
Inimene võib nakatuda kokkupuutel kassi roojaga saastunud pinnase, käte või esemetega. Toksoplasmoosi võib saada ka toore- või väheküpsetatud sea-, lamba- või veiseliha söömisel.

Suure tõenäosusega ei ole Te nakatunud, kui olete kassi liivakasti puhastanud kummikindaid kandes ning hoolitsenud isikliku hügieeni eest.
Oluline võib olla teada, et toksoplasmoosi diagnoositakse tavaliselt antikehade ehk vastuainete määramisega veeniverest. Spetsiifiliste antikehade põhjal võib öelda, kas tegemist on värske nakkuse või varem läbipõetud haigusega.

Hoiame pöialt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Ainukene vahekord viimase kahe kuu jooksul oli 7 nädalat ja kolm päeva tagasi. Täna oli ultraheli, kus oli näha ainult lootemuna. Kas on kindlasti tegemist peetunud rasedusega või võib loode sinna sisse veel ilmuda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Ainukene vahekord viimase kahe kuu jooksul oli 7 nädalat ja kolm päeva tagasi. Täna oli ultraheli, kus oli näha ainult lootemuna. Kas on kindlasti tegemist peetunud rasedusega või võib loode sinna sisse veel ilmuda?

Tere

Sellele küsimusele sellisel kujul on väga keeruline vastata. Mida Teile ütles ultraheli teostanud arst?
raseduse suurust määratakse ka viimase menstruatsiooni järgi. Rasestumise võimalus on veel veel võimalik 72 tunni jooksul peale vahekorda.
Soovitan pöörduda oma arsti või ämmaemanda poole järgmisel nädalal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus toksoplasmoosi kohta – kas haigus levib ainult kokkupuutel kassi väljaheitega või võib nakatuda ka õhu kaudu?

Nimelt andsin loomaarsti soovitusel vahepeal kassile toorest kanaliha, kuna seedimine oli halb ja loomal oli pidev kõhukinnisus. Mingil hetkel tekkis tal aga kõhulahtisus ja oksendamine, jätsin toore liha andmise järgi. Tol ajal oli ka salmonelloosi puhang.

Kui kassil probleemid olid, olin alles 2 nädalat rase ning ise veel sellest ei teadnud. Kassi liivakasti puhastasin ise, aga käes olid alati kummikindad. Näo ees ei olnud midagi.

Kui suur on tõenäosus, et võisin viirusega nakatuda?

Tere!

Toksoplasmoos on põhiliselt kasside väljaheidetega leviv nakkushaigus. Toksoplasmade paljunemine toimub kassi organismis.

Inimene võib nakatuda kokkupuutel kassi roojaga saastunud pinnase, käte või esemetega. Toksoplasmoosi võib saada ka toore- või väheküpsetatud sea-, lamba- või veiseliha söömisel.

Suure tõenäosusega ei ole Te nakatunud, kui olete kassi liivakasti puhastanud kummikindaid kandes ning hoolitsenud isikliku hügieeni eest.

Oluline võib olla teada, et toksoplasmoosi diagnoositakse tavaliselt antikehade ehk vastuainete määramisega veeniverest. Spetsiifiliste antikehade põhjal võib öelda, kas tegemist on värske nakkuse või varem läbipõetud haigusega.

Hoiame pöialt!

Tere taas!

Kas toksoplasmoos võib kanduda ka näiteks kassi süljega?

Vahetevahel kass tuleb hommikuti voodi servale ning tõmbab korra keelega üle näo, andes nii märku, et nüüd on söögiaeg. Usun, et see juhtus ka siis, kui tal kõhuprobleemid olid.

Vereproovi aeg juba esmaspäevaks kirjas, aga mure on suur.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.11 10:22; 09.11 16:08; 10.11 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus toksoplasmoosi kohta – kas haigus levib ainult kokkupuutel kassi väljaheitega või võib nakatuda ka õhu kaudu?

Nimelt andsin loomaarsti soovitusel vahepeal kassile toorest kanaliha, kuna seedimine oli halb ja loomal oli pidev kõhukinnisus. Mingil hetkel tekkis tal aga kõhulahtisus ja oksendamine, jätsin toore liha andmise järgi. Tol ajal oli ka salmonelloosi puhang.

Kui kassil probleemid olid, olin alles 2 nädalat rase ning ise veel sellest ei teadnud. Kassi liivakasti puhastasin ise, aga käes olid alati kummikindad. Näo ees ei olnud midagi.

Kui suur on tõenäosus, et võisin viirusega nakatuda?

Tere!

Toksoplasmoos on põhiliselt kasside väljaheidetega leviv nakkushaigus. Toksoplasmade paljunemine toimub kassi organismis.

Inimene võib nakatuda kokkupuutel kassi roojaga saastunud pinnase, käte või esemetega. Toksoplasmoosi võib saada ka toore- või väheküpsetatud sea-, lamba- või veiseliha söömisel.

Suure tõenäosusega ei ole Te nakatunud, kui olete kassi liivakasti puhastanud kummikindaid kandes ning hoolitsenud isikliku hügieeni eest.

Oluline võib olla teada, et toksoplasmoosi diagnoositakse tavaliselt antikehade ehk vastuainete määramisega veeniverest. Spetsiifiliste antikehade põhjal võib öelda, kas tegemist on värske nakkuse või varem läbipõetud haigusega.

Hoiame pöialt!

Tere taas!

Kas toksoplasmoos võib kanduda ka näiteks kassi süljega?

Vahetevahel kass tuleb hommikuti voodi servale ning tõmbab korra keelega üle näo, andes nii märku, et nüüd on söögiaeg. Usun, et see juhtus ka siis, kui tal kõhuprobleemid olid.

Vereproovi aeg juba esmaspäevaks kirjas, aga mure on suur.

Tere!

Väga hea, et vereanalüüsi aeg on planeeritud. Erinevatest allikatest ei ole leida selget vihjet, et toksoplasmoosi võiks nakatuda kaslase sülje vahendusel.

Öeldakse, et toksoplasmade paljunemine toimub kassi organismis.
Inimene võib nakatuda kokkupuutel kassi roojaga saastunud pinnase, käte või esemetega. Toksoplasmoosi võib saada ka toore- või väheküpsetatud sea-, lamba- või veiseliha söömisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase raseduse ajal käisiem geneetiku juures. Igasugused riskid olid madalad. Öledi, et looduse vingerpuss.

Soovitate pöörduda geneetiku juurde, mida me sealt veel küsime või mis alusel läheme sinna? Naistearsti poolt öeldi, et võite uuesti proovida last saada ja muud ei midagi.

Tere, 3 aasta jooksul olnud 1 seismajäänud rasedus II kuu pealt. Üks emakaväline rasedus. Munajuhad jäid mõlemad alles. Ja üks sünnitus 38 nädala pealt, lapsel avastati raske südamerike(1:100 000) 28 nädalal Dr Shoisi poolt, eelnevalt tehtud KV, LA ultrahelidel ei näinud ükski arst mitte mingit riket. Lisaks oli veel sündroom, millega kaasnes verehüübimatus ja veel palju asju. Laps elas vähem kui 7 päeva. Kas nüüd järgmine kord loetakse mind ka kuidagi riskirasedaks ja tehakse rohkem uuringuid?

Tere!

Tulenevalt Teie anamneesist on järgmise raseduse korral kindlasti tegemist riskirasedusega. Soovitame Teil rasedust planeerides pöörduda geneetiku konsultatsioonile.

Tere!

Kui naisel on anamneesis korduvaid raseduste katkemisi või sündinud lapsel on diagnoositud arengurikkeid, siis oleks soovituslik enne järgmist rasedust pöörduda geneetiku konsultatsioonile selleks, et uurida enda ja tulevase lapse isa perekondliku tausta. Samuti annab geneetik nõu, kas ja milliseid sünnieelseid uuringuid saaks teha ja millised sobiksid või oleksid vajalikud just Teile.
Kui olete geneetikuga sel teemal juba rääkinud, siis rasedaks jäädes määrab kõik vajalikud sünnieelsed uuringud Teile rasedust jälgiv ämmaemand või naistearst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Jutud ämmaemandaga 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 7.-11. november

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.