Esileht Jutud ämmaemandaga 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 5.-11. mai

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Teema: 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 5.-11. mai

Postitas:

Lapse ise elab välismaal, seega on mingi aeg pärast sünnitust plaanis võtta lennureis, et poleks temast liiga kaua eemal. Mis on see minimaalne imiku vanus, millal võiks reisida ja mida peaks silmas pidama s.h millised vaktsiinid võiksid selleks ajaks tehtud olema?

Esimesed sünnitusjärgsed kuud on ka emale kohanemiseks ning väga varakult pikemate reiside ettevõtmine on tõsine väljakutse. Üldjuhul ei soovitata imikuga pikemaid reise ette võtta enne lapse 3 kuuseks saamist, kuid kõik sõltub asjaoludest, lennu pikkusest ning kindlasti sihtriigist. Sellises vanuses lapse immuunsüsteem on juba tugevam ning kui on järgitud vaktsineerimiskava on tavaliselt tehtud B-viirushepatiidi vaktsiin, tuberkuloosi, rotaviirusnakkuse, difteeria, teetanuse, läkaköha, poliomüeliidi vaktsiinid.

Asjakohane on läbi mõelda, kuidas saate leevendada õhurõhkude vahest tingituna tekkida võivat kõrva valu,mitte kõik lapsed ei pruugi seda kogeda. Imikule on siis hea pakkuda rinda või teisi alternatiivseid viise, mis soodustavad neelatamist. Lisaks annab lähedus lapsele turvatunde ning ta tunneb end rahulikumana, sest uus olukord on temagi jaoks uus.

Hea on omada tervisekindlustust ning vajadusel võtta kaasa lapse tervisekaart juhuks, kui lapse tervislik seisund seda nõuab. Enne lennureisi soovitatakse kõik detailid üle kontrollida lennufirma kodulehelt või konsulteerida vastava konsultandiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks ema küsis kahe lapse soovitusliku vanusevahe kohta ja vastuses mainiti, et soovituslik on kahe lapse vanusevahe umbes 3 aastat. Kuidas haakub see Eestis kehtiva vanemahüvitise süsteemiga, mis väidetavalt soosib järjestikuseid sünde?

Ämmaemanda soovitused lähtuvad eelkõige sünnitusjärgse perioodi füsioloogiast ning sellest, kuidas tagada võimalikult hea taastumine enne järgmist rasedust. Varasemad uurimistööd kinnitavad, et kui sünnituse ja uue raseduse vahe on lühem kui 12 kuud võib suureneda risk ema kurnatuse, rasedusaegse depressiooni jt riskide tekkeks, sest aeg sünnitusjärgseks taastumiseks ei ole olnud piisav.

Kahtlemata otsustab iga perekond ise oma pere juurdekasvu planeerimise ja ajastamise üle, kuid kindlasti soovitame arvestada naise enesetunde ja sünnitusjärgse kohanemisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks spordi küsimused vahele jäid…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.05 15:10; 06.05 13:19; 06.05 15:51; 09.05 13:20; 09.05 23:24; 11.05 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks spordi küsimused vahele jäid…

Vabandame väikese viivituse pärast! Tahame oma vastustes ja soovitustes olla täpsed ning spordiga seotud küsimused just sellesse valdkonda kuuluvad. Palume siinkohal pisut kannatust, ootame hetkel tagasisidet meid konsulteerivalt spetsialistilt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks spordi küsimused vahele jäid…

Vabandame väikese viivituse pärast! Tahame oma vastustes ja soovitustes olla täpsed ning spordiga seotud küsimused just sellesse valdkonda kuuluvad. Palume siinkohal pisut kannatust, ootame hetkel tagasisidet meid konsulteerivalt spetsialistilt.

selle nimel kannatan hea meelega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 04.05 15:10; 06.05 13:19; 06.05 15:51; 09.05 13:20; 09.05 23:24; 11.05 19:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

21 sajand. Haigla personal häbeneb mulle näidata mu enda naist isegi sünnituseks ümber riietumas (oleksin aidanud naist valudes lahti riietuda, naine üksi tühjas ruumis). Kogu protsessi kokkuvõtteks tegin ka oma pahameele osapoolele selgeks. Vastuseks sain loetamatu epikriisi, mida oleks väga vaja läinud järgmise lapse sünnil, ehk siis omamoodi “karistus”. Õnneks tookordne laps ja ka epikriisi nõudev jäid ellu, ka edasised (olin juba targem ja oskasin enesekehtestada).

Miks häbenete mehi ja “karistate”. Erinevatel põhjustel olen ka ise tervisesüsteemis sees ja tean väga hästi, miks “juhtumisi 4 tunni tilguti alla satutakse”. Tänan ette.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 19:13; 06.05 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

21 sajand. Haigla personal häbeneb mulle näidata mu enda naist isegi sünnituseks ümber riietumas (oleksin aidanud naist valudes lahti riietuda, naine üksi tühjas ruumis). Kogu protsessi kokkuvõtteks tegin ka oma pahameele osapoolele selgeks. Vastuseks sain loetamatu epikriisi, mida oleks väga vaja läinud järgmise lapse sünnil, ehk siis omamoodi “karistus”. Õnneks tookordne laps ja ka epikriisi nõudev jäid ellu, ka edasised (olin juba targem ja oskasin enesekehtestada).

Miks häbenete mehi ja “karistate”. Erinevatel põhjustel olen ka ise tervisesüsteemis sees ja tean väga hästi, miks “juhtumisi 4 tunni tilguti alla satutakse”. Tänan ette.

Ämmaemandad püüavad oma tegevuses lähtuda ämmaemandushoolduse filosoofiast, mis muuhulgas toob välja järgneva.
Ämmaemandushooldus on oma olemuselt holistlik ja tugineb naiste psühholoogilistele, emotsionaalsetele, füüsilistele, kultuurilistele ja sotsiaalsetele kogemustele ning lähtub parimatest olemasolevatest tõendusmaterjalidest. Ämmaemand teeb koostööd naise ja tema partneriga, seda iseloomustab individuaalne lähenemine, hoolduse järjepidevus ja lugupidav suhtumine.

Kahjuks võivad ämmaemandushoolduse osutamisel ilmneda teatud piirangud ja kitsaskohad, kas tervishoiuasutusest või toimivast süsteemist tingituna ning on keeruline kommenteerida Teie poolt kogetut, siiski on meie eesmärgiks arvestada naise ja pere vajadusi nii palju kui võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas taha poole kaldu emakas võib kuidagi sünnitust mõjutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 14:54; 06.05 20:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emaka kuju ei mõjuta kuidagi loote arvu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

21 sajand. Haigla personal häbeneb mulle näidata mu enda naist isegi sünnituseks ümber riietumas …

Ämmaemandad püüavad oma tegevuses lähtuda ämmaemandushoolduse filosoofiast, mis muuhulgas toob välja järgneva.
Ämmaemandushooldus on oma olemuselt holistlik ja tugineb naiste psühholoogilistele, emotsionaalsetele, füüsilistele, kultuurilistele ja … /…/

Holism: vikipeedia: Holism on õpetus, mis rõhutab terviku esmasust selle osade ees.
Klassikalises mõttes, mees ja naine otsustasid saada lapse(d). Kas on midagi imelikku? Terviku esmasus! Kas tervik on puu ja inimene? Naine ja naine ja siis ka vastupidi teine sugu?
Minu puhul: rebitakse tulevane isa kõige tähtsamast sündmusest eemale palati ukse taha, naine mehe poole abi paludes!? Täna tuleb tädikene tänaval vastu ja häbeneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 19:13; 06.05 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise rasedusega tekkis preeklampsia, sünnitus kutsuti esile 38+2. Nüüd teise rasedusega on ämmaemand mulle suuliselt ennustanud kindlat saabuvat preeklampsiat (kuna enne oli). Samas kuulsin sõbrannalt, et temale tehti 12 nädala UH raames spetsiaalne test mis ennustas võimalikku preeklampsia riski ning selle tõttu soovitati hakata võtma igapäevaselt aspiriini. Kui küsisin oma ämmaemandalt miks mulle seda veretesti ei tehtud, ei osanud ta midagi mõistlikku öelda, samuti ei arvanud midagi aspiriini võtmisest.
Kas peaksin nimetatud testi nõudma? Aspiriini võtma hakkama? Kellelt nõu küsida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

7kuud tagasi avastati mul polutsütiliste munasarjade sündroom,
3päeva tagasi 4.05 wc’s peale pühkimist tekkis wc’e paberile vereklimbi moodi asi,arvasin,et päevad hakkavad.. nüüd ülejäänud päevad on tulnud heleroosakat voolust, ja vasakus pooles alakõhus õrnad valulikud tuikamised.
Seda heleroosaka voolusega on varem ka möni üksik kord olnud aga,et vasakus alakõhus valu-seda pole olnud.
Milles see tingitud vöib olla?
Arstile alles sain aja 2 nädala pärast.

KK.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pikk võiks rasedal olla paus kahe toidukorra vahel ja kas see on trimestriti erinev? Olen kuulnud, et kõhubeebi arengule pole hea liiga pikka pausi jätta. Kas on tõsi? Nimelt söön harjumusest korraliku õhtusöögi hiljemalt kell 7 ja siis taas alles 8 paiku hommiksuöögi. Mul vahepeal isu polegi, kui hommik v.a, aga sinna vahele võib jääda kuni 14h.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 12:08; 06.05 10:50; 07.05 09:47; 08.05 09:38; 10.05 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise rasedusega tekkis preeklampsia, sünnitus kutsuti esile 38+2. Nüüd teise rasedusega on ämmaemand mulle suuliselt ennustanud kindlat saabuvat preeklampsiat (kuna enne oli). Samas kuulsin sõbrannalt, et temale tehti 12 nädala UH raames spetsiaalne test mis ennustas võimalikku preeklampsia riski ning selle tõttu soovitati hakata võtma igapäevaselt aspiriini. Kui küsisin oma ämmaemandalt miks mulle seda veretesti ei tehtud, ei osanud ta midagi mõistlikku öelda, samuti ei arvanud midagi aspiriini võtmisest.
Kas peaksin nimetatud testi nõudma? Aspiriini võtma hakkama? Kellelt nõu küsida?

Preeklampsia varaseks ennustamiseks võib kasutada kombineeritud testi raseduse I trimestril 11.-13. nädalal. Riskihinnangut on võimalik läbi viia koos I trimestri seerum- ja ultraheliuuringuga. Hinnatavad parameetrid on: naise vanus, pikkus, kaal, rass, suitsetamine, keskmine arteriaalne vererõhk, vereseerumis määratav platsenta kasvufaktor ja ultraheli uuringul mõõdetav verevoolu pulsatiilsusindeks emakaarterites. Riski hinnang võimaldab ennustada 75% varase preeklampsia (enne 34. rasedusnädalat) juhtudest, kuid alla poolte hilise preeklampsia juhtudest.

Kõrgenenud riski korral on soovitav kasutada igapäevaselt atsetüülsalitsüülhapet 150 mg kuni raseduse 35. nädalani. Profülaktiline ravi, kui see on alustatud enne 16. rasedusnädalat vähendab varase (enne 34. rasedusnädalat) preeklampsia tekke tõenäosust 60%.

Preeklampsiat esineb Eestis 1 juhtum 50 raseduse kohta, varast preeklampsiat 1 juhtum 200 raseduse kohta. Praegu ei ole preeklampsia ennustamise test madala sensitiivsuse ja spetsiifilisuse tõttu rutiinselt kasutatav. Igas tervishoiuasutuses lähtutakse oma printsiipidest ja sätestatud korrast.

Preeklampsial on kindlad ohumärgid ja kaebused, mis rasedal tekivad. Igal antenataalsel visiidil mõõdetakse naise arteriaalne vererõhk, küsitletakse preeklampsiale viitavate subjektiivsete vaevuste osas ning tehakse uriini analüüs proteinuuria hindamiseks.

Kuna meil puudub info teie anamneesi, raseduse kulu ja tehtud uuringute osas, siis peaksite pöörduma täpsemate vastuste saamiseks siiski oma ämmaemanda või naistearsti poole, kes vajadusel teid edasi suunab.

Allikas: Raseduse jälgimise juhend, Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhend, versioon 5 (2018)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

7kuud tagasi avastati mul polutsütiliste munasarjade sündroom,
3päeva tagasi 4.05 wc’s peale pühkimist tekkis wc’e paberile vereklimbi moodi asi,arvasin,et päevad hakkavad.. nüüd ülejäänud päevad on tulnud heleroosakat voolust, ja vasakus pooles alakõhus õrnad valulikud tuikamised.
Seda heleroosaka voolusega on varem ka möni üksik kord olnud aga,et vasakus alakõhus valu-seda pole olnud.
Milles see tingitud vöib olla?
Arstile alles sain aja 2 nädala pärast.

KK.

Polütsüstiliste munasarjade sündroomi puhul võib esineda häireid menstruaaltsükklis. Üldjuhul sellega valu ei kaasne. Valulikkust ja ebamugavustunnet alakõhus võivad põhjustada erinevad põletikud või munasarjatsüstid. Kuna eelpool nimetatud seisundite diagnoosimise ja raviga tegelevad naistearstid, siis soovitame teil ära oodata oma vastuvõtu aeg või üldseisundi olulisel halvenemisel pöörduda erakorralise meditsiiniosakonna poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ui pikk võiks rasedal olla paus kahe toidukorra vahel ja kas see on trimestriti erinev? Olen kuulnud, et kõhubeebi arengule pole hea liiga pikka pausi jätta. Kas on tõsi? Nimelt söön harjumusest korraliku õhtusöögi hiljemalt kell 7 ja siis taas alles 8 paiku hommiksuöögi. Mul vahepeal isu polegi, kui hommik v.a, aga sinna vahele võib jääda kuni 14h.

Raseduse ajal tuleb süüa mitmekülgselt ja täisväärtuslikult. See tähendab, et tuleks tarbida erinevaid toiduaineid erinevatest toidugruppidest. Mida laiem ja mitmekesisem on toitude valik, seda tõenäolisem on vajalike toitainete saamine. Päevaste toidukordade vahed võiksid olla 3-tunniste vahedega, et hambad saaksid lõplikult taastuda eelmisest happerünnakust. Kui te olete harjunud toituma nii nagu ülalpool kirjeldate, siis selles midagi halba ei ole. Oluline on see, et te ei pea dieeti, sööte korralikku toitu, ei tunne nälga ja enesetunne sealjuures on hea ning rasedusaegne kaaluiive normipärane.

Allikas: Eesti toitumis- ja liikumisoovitused 2015. Tervise Arengu Instituut
https://intra.tai.ee/images/prints/documents/149019033869_eesti%20toitumis-
%20ja%20liikumissoovitused.pdf Rasedate toidu- ja toitumissoovitused
http://toitumine.ee/toitumine-erinevates-eluetappides/rasedad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas taha poole kaldu emakas võib kuidagi sünnitust mõjutada?

Retroversioonis emakas ei mõjuta kuidagi normaalselt kulgevat rasedust ega sünnitust. Tavaliselt paraneb emaka positsioon raseduse kaheteistkümnendaks nädalaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 10 nädalat rase ja vahepeal määrib kergelt. Kas peaks muretsema ja mis hetkest peaks minema näitama ennast kusagile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 10 nädalat rase ja vahepeal määrib kergelt. Kas peaks muretsema ja mis hetkest peaks minema näitama ennast kusagile?

Raseduse I trimestril esineb määrimist küllaltki sageli ja väga erinevatel põhjustel. Täpsustamiseks soovitame teil pöörduda esimesel võimalusel oma ämmaemanda või naistearsti poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Tänuväärt ettevõtmine, aitäh ämmaemandatele.

Kas preeklampsia saab olla pärilik, kui nii emal ja õel on see diagnoositud? Kas ja mida saab rase (lisaks südameaspiriini võtmisele) preeklampsia ennetamiseks teha? Käsil on II trimestri algus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!

Tänuväärt ettevõtmine, aitäh ämmaemandatele.

Kas preeklampsia saab olla pärilik, kui nii emal ja õel on see diagnoositud? Kas ja mida saab rase (lisaks südameaspiriini võtmisele) preeklampsia ennetamiseks teha? Käsil on II trimestri algus.

Täname teid heade sõnade eest!

Preeklampsia üheks tekkepõhjuseks võib olla pärilikkus. Ehk siis rasedal, kelle emal või õel on esinenud preeklamsiat raseduse ajal, on suurem risk preeklampsia tekkeks. Ennetamiseks võib võtta atsetüülsalitsüülhapet. Samuti on oluline teada, millised on preeklampsiaga kaasnevad kaebused. Nendeks võivad olla peavalu, nägemishäired (udune nägemine, sähvatused silmade ees, virvendus), tugev valu roidekaare all, korduv oksendamine raseduse II või III trimestril, käte ja näo tursete tekkimine, jalgade turse kiire süvenemine. Selliste kaebuste tekkimisel tuleb kindlasti pöörduda oma ämmaemanda või naistearsti poole.

Igal antenataalsel visiidil mõõdab ämmaemand teie vererõhku, küsitleb preeklampsiale viitavate subjektiivsete vaevuste osas ning teeb uriini analüüsi proteinuuria hindamiseks. Saadud tulemused on olulised preeklampsia diagnoosimisel.

Allikas: Raseduse jälgimise juhend, Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhend, versioon 5 (2018)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on normaalne, kui 26. rasedusnädalal on loote liigutused võrreldes varasemaga muutunud palju nõrgemaks ja harvemaks? Nii juba mitmeid päevi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on normaalne, kui 26. rasedusnädalal on loote liigutused võrreldes varasemaga muutunud palju nõrgemaks ja harvemaks? Nii juba mitmeid päevi.

Liigutuste tundmine võib olla päeviti väga erinev, sest see sõltub lapse aktiivsusest ja magamistsüklitest. Nõrgemad ja harvemad loote liigutused võivad tulla sellest, et rasedus areneb ja kasvab ning loode vahetab lihtsalt asendit, mistõttu liigutused ei ole enam eelnevaga võrreldes nii hästi tuntavad. Püüdke senisest täpsemalt jälgida liigutusi kogu päeva vältel, eriti kui sööte ja joote midagi, olete aktiivsem ning kui silitate kõhtu või püüate kõhubeebiga suhelda. Kui teile siiski tundub, et liigutused on oluliselt vähenenud ja tunnete muret, siis pöörduge oma ämmaemanda või naistearsti poole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käes 22. rasedusnädal, liigun palju jala (5-10km päevas). Vahel kõndides kõht tõmbab punni ja kõvaks, kerget pistmislaadset tunnet esineb paremal alakõhus. Ma ei kõnni liiga kiiresti ja proovin mitte korraga kõndida üle 5km. Kas see nö kõvadus võib olla toonus ja kas selleks vara pole? Mida saaks teha selle vältimiseks? Paraku on kõndimine minu ainus ja igapäevane vormis hoidmise viis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.05 12:08; 06.05 10:50; 07.05 09:47; 08.05 09:38; 10.05 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käes 22. rasedusnädal, liigun palju jala (5-10km päevas). Vahel kõndides kõht tõmbab punni ja kõvaks, kerget pistmislaadset tunnet esineb paremal alakõhus. Ma ei kõnni liiga kiiresti ja proovin mitte korraga kõndida üle 5km. Kas see nö kõvadus võib olla toonus ja kas selleks vara pole? Mida saaks teha selle vältimiseks? Paraku on kõndimine minu ainus ja igapäevane vormis hoidmise viis.

Rasedatele soovitatakse kerget ja mõõdukat regulaarset kehalist koormust, kuna neil, kes on ühendanud oma igapäevase eluviisi kehalise koormusega paraneb psühholoogiline ja füsioloogiline heaolutunne, vähenevad rasedusaegsed vaevused, treenitud lihaskond aitab säilitada head rühti ning hoida loodet õiges asendis. Regulaarne füüsiline koormus soodustab ettevalmistust sünnituseks ning sünnitusjärgset taastumist. Sobivad rasedate võimlemine, ujumine, vesivõimlemine, kõndimine, jooga.

Kui teil esineb vaevusi kõndimise ajal, siis tuleks kindlasti endale puhkust anda. Oluline on tunda end hästi oma kehas. Kui 5 km läbimine tundub õheks korraks olevat liiga pikk, siis vähendage oma päevast distantsi. Tõenäoliselt üritab keha teile märku anda, et teie füüsilise koormuse taluvus ei ole enam võrdväärne raseduseeelsega ning koormust tuleks veidi vähendada nii, et teil treenimisel/kõndimisel vaevuseid ei tekiks. Üksikud emaka kokkutõmbed ning pisted või torked alakõhus viitavad emaka hoidesidemete venitusele, mis rahuolekus ja puhates peaksid iseenesest mööduma.

Allikas: Allikas: Raseduse jälgimise juhend, Eesti Naistearstide Seltsi ravijuhend, versioon 5 (2018)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mida peaks arvestama rasedaks jäädes spordi osas? oletame, et olen käinud muidu jõusaalis pikka aega, aga enamus harjutusi matil ja oma keharaskusega või hantlitega, mitte masinatega. paljud materjalid räägivad, et kui oled trenni teinud, siis võid jätkata. füsioterapeut soovitas, et nt istessetõsteid ei teeks liiga suure amplituudiga ja raskused väiksemaks, aga muidu kõike võib teha.

küll aga tekkis mul kohe raseduse alguses (5. nädalal) verejooks ja valvearst ütles “osadele ei sobigi trenn”. rasedus katkes, ise olen lugenud, et see on väga sage, et rasedused katkevad nii varajases staadiumis ja tavaliselt on tegu kromosoomivigadega vmt. kas tegelikult võib viga olla trennis? kas rasedaks jäädes peaks esimeseks trimestriks trenni ära jätma? samas on jällegi raseduse ajal liikumine väga oluline ju?

Normaalselt kulgeva raseduse korral soovitatakse jätkata normaalset eluviisi, kaasaarvatud treeningud. Üldiselt soovitatakse raseduse teada saamisest pidada nõu treeningute jätkamise osas oma treeneri ning esimesel võimalusel ka oma ämmaemanda või naistearstiga.

Suur osa rasedusi katkeb I trimestri ajal ning raseduse katkemise põhjuseid võib olla väga palju. Küll aga ei ole ühtegi uuringut, mis tõestaks et treeningute tegemine võiks kuidagi normaalset rasedust katkestada. Rasedad ei ole ka sihtrühm, kellega suuri uuringuid läbi viidaks. Kuna sageli on katkemise põhjus teadmata, siis vahel arvatakse, et treenimine võis olla põhjuseks. Samas katkevad rasedused ka neil naistel, kes igapäevaselt treenimisega ei tegele. Antud teemal nõustamine ongi väga keeruline, kuna puuduvad ühtsed põhimõtted ja arusaamised ning nõustamissoovitused raseduse ja treenimise kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Miks osad ämmaka soovitavad peale raseduse katkemist oodata 2kuud või enam ja jällegi teine ütleb, etei pea ootama ja võib kohe uuesti proovida? Millest see erinevus? Mõtlen siis väikest rasedust mis katkeb kuskil 5-6nädalal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 11:54; 09.05 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Miks osad ämmaka soovitavad peale raseduse katkemist oodata 2kuud või enam ja jällegi teine ütleb, etei pea ootama ja võib kohe uuesti proovida? Millest see erinevus? Mõtlen siis väikest rasedust mis katkeb kuskil 5-6nädalal.

Kui raseduse katkestamisega ei kaasne tüsistusi ja anamneesis ei ole vastunäidustusi, siis peale raseduse katkemist võib uuesti rasedaks jääda kohe kui selleks soov on. Arvestada tuleb sellega, et menstruatsiooni saabumine pärast raseduse katkemist võib võtta aega 4-6 nädalat. Raseduse katkestamise järgselt nõustatakse naist individuaalselt lähtudes tema anamneesist ja antud olukorrast, mistõttu on meil hetkel keeruline anda hinnangut teile antud soovitustele. Igas tervishoiuasutuses lähtutakse oma printsiipidest ja sätestatud korrast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Sain 20.da nädala ultrahelis teada, et meie perre on tulemas kolmas samast soost laps. Tunnen, et olen pettunud. Ootan seda last samas väga ja tunnen ennast süüdi, et nii mõtlen. Kas sellist tunnet esineb ka teistel rasedatel ning kuidas sellest üle saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.

Sain 20.da nädala ultrahelis teada, et meie perre on tulemas kolmas samast soost laps. Tunnen, et olen pettunud. Ootan seda last samas väga ja tunnen ennast süüdi, et nii mõtlen. Kas sellist tunnet esineb ka teistel rasedatel ning kuidas sellest üle saada.

Tere!

Iga rasedus on eriline kogemus ja lapseootus kõikide kaasnevate suurte ja väiksemate rõõmudega on imeline aeg iga pere jaoks.

Rasedus seab ema organismile üsna kõrged füüsilised kui ka psühholoogilised nõudmised ning nende muutustega toimetulek võib olla erinevatel põhjustel häiritud. On inimlik, et omistame oma kõhubeebile omadusi, millest me veel teadlikud ei ole ning see võib valmistada pettumust. Andke endale andeks ning ärge tundke süüd, et Teie ootused olid reaalsusest erinevad.

Suure tõenäosusega ootavad kõik tulevased lapsevanemad, et nende peres oleks kasvamas mõlemast soost lapsukesed, kuid reaalsuses on peresid, kus on kasvamas ainult tüdrukud või ainult poisid.

Positiivsus aitab edasi! Tulemas on imeline lapsuke, keda olete oodanud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )


Esileht Jutud ämmaemandaga 2018 Ämmaemand vastab Perekool.ee portaalis 5.-11. mai

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.