Esileht Pereelu ja suhted ämmale emadepäevaks?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: ämmale emadepäevaks?

Kas ma peaksin ämmale emadepäevaks ka mingi kingituse vms tegema? Tavaliselt oleme teinud mehe/lastega koos, aga seekord juhtub nii, et ma olen üldse reisil sel päeval (saabun emadepäeva õhtul hilja) ja ämma tõenäoliselt õigel päeval üldse ei näe. Kohtun võibolla nt mingi nädal hiljem või nii. Kas siis tuleks veel tagantjärgi emadepäevanänn viia?
Ma saan aru, et ühest küljest on ta mulle tubli mehe üles kasvatanud ema ja lastele on ta ka tore vanaema, et tuleks nagu ikka meeles pidada, aga mulle isiklikult ta nüüd mingi igisümpaatia just pole. Mees teeb eraldi kingi nagunii ja lapsed vast mingit kaardivärki ka.
Mis teie arvate? Kuidas ise olete ämmade ja emadepäevadega käitunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 23:56; 10.05 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käib see peres nii, et lapsed ja lapselapsed õnnitlevad oma emasid-vanaemasid ning abikaasad toimetavad koos lastega emadepäevadel, et emasid üllatada. Ämma ei ole kunagi emadepäeval spetsiaalselt meeles pidanud, ikka laps ja mees on need, kes õnnitlevad. Mul ju oma ema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 00:06; 10.05 00:32;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil käib see peres nii, et lapsed ja lapselapsed õnnitlevad oma emasid-vanaemasid ning abikaasad toimetavad koos lastega emadepäevadel, et emasid üllatada. Ämma ei ole kunagi emadepäeval spetsiaalselt meeles pidanud, ikka laps ja mees on need, kes õnnitlevad. Mul ju oma ema. [/tsitaat]

Aitäh esimesele kiirele vastajale!
Oma emaga on asi palju lihtsam. Temaga on meil ammu kokku lepitud, mida talle emadepäeva puhuks toon ja tõin selle asja just täna enne ärasõitu ära kah. Meie omavahel ei tseremoonitse 🙂

Samuti on oma lastega lihtne, näevad mind järgmisel hommikul, kui uni ära läheb ja eks siis saab emadepäevakalli ka takkajärgi tehtud, lasteaia emadepäevalaulud on juba lauldud ja meisterdused üle antud.
Aga vot ämmaga ei oska olla :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.05 23:56; 10.05 00:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina saadaks hoopis postkaardi kui kohtuda ei saa, tekstiga a la tänan toreda mehe eest. 😉 Ise pole ämma kunagi õnnitlenud sellel päeval, sest ta ei ole ju minu ema (kuigi käitub sellena, heas mõttes), laps aga peab meeles, kuna ämm ju lapse vanaema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 00:06; 10.05 00:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ole kunagi eraldi ämmale midagi kinkinud. Oleme teinud mehe ja ta venna perega koos kingituse või siis mees on lilled viinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks ämmale kingituse viima? Tal on ju oma laps, las see viib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Kui ämma laps ja lapselapsed nagunii midagi teevad, siis mina hiljem teeks midagi ainult siis, kui ämmaga tõesti sõbrannasuhted oleks. Mina isiklikult ei fänna üldse hilisemaid kingitusi-kaarte jms. Kui sündmus on möödas, siis on möödas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma vaatan asjale nii, et minu ema on minu ema. Ämm ei ole minu ema. Igaüks peab meeles siiski ENDA ema. Ämm minusse ei puutu.

Lapsed aga viivad mõlemale vanaemale lilleoksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina viin ema hauale lilled ja kindlasti ka oma mehe emale, see teeb talle rõõmu ja ta on suurepärane vanaema meie lapsele ning ülilahedad pojad üles kasvatanud. See väärib tunnustamist küll 🙂
Inimesed võiks oluliselt rohkem oma lähedastele lilli kinkida , ka siis kui sugugi põhjust pole, mitte otsida põhjust miks kohe kindlasti mitte lilli viia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm ei ole minu ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma emale ja mees oma emale. Kuigi kingitusi meie ei teegi, lilled ja kook, kui isiklikult kohtume, või kaart ja telefonikõne, kui kaugel oleme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. See asi läheks juba väga jaburaks, sest minu elus on väga palju olulisi inimesi ja kui ma kõigi nende emasid emadepäeval lilletama-kingitama hakkaks, siis poleks sellel asjal enam otsa ega äärt. Igal inimesel on oma ja 1 ema ja sellele emadepäeval peakski keskenduma. Seega on kõik inimesed eranditult hõlmatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 21:03; 10.05 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei. See asi läheks juba väga jaburaks, sest minu elus on väga palju olulisi inimesi ja kui ma kõigi nende emasid emadepäeval lilletama-kingitama hakkaks, siis poleks sellel asjal enam otsa ega äärt. Igal inimesel on oma ja 1 ema ja sellele emadepäeval peakski keskenduma. Seega on kõik inimesed eranditult hõlmatud.[/tsitaat]

Et siis meeles peab pidama tingimata ainult bioloogilist ema, kuigi kasvatanud on nt. keegi teine suures osas(vanaema)?

Kindlasti helistan emadepäeval ka eksämmale, ta on mulle palju lähedasem, kui ema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Et siis meeles peab pidama tingimata ainult bioloogilist ema, kuigi kasvatanud on nt. keegi teine suures osas(vanaema)?

[/tsitaat]
no see on erand, mina rääkisin üldiselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 21:03; 10.05 21:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et oma ema ja ehk ka veel vanaema võiks sel päeval meeles pidada. Või kui on tõesti olnud erandlik juhus, et keegi teine on olnud rohkem ema eest, siis teda. Aga igasugused muud naissugulased, sh ämm – ei-ei-ei, neil on omad lapsed! Ja veel tagantjärele, no milleks?
Meil mehega elavad emad mõlemal rohkem kui 100 km kaugusel. Helistame ja täname hea kasvatuse eest sel päeval. Kohale kahjuks ei sõida, kuna meil on niiviisi sattunud, et minu isal on mai algul sünnipäev ja ämmal mai lõpupoole. Nii et siis on sõitmist niikuinii. Vahepeal tahaks ühe nädalavahetuse olla omas kodus. Aeg on ka selline, et hädasti vaja seda ühte nädalavahetust, kus aias natuke asjatada. Nüüdki tahaks minna Luigele ja mõned põõsad osta ning maha istutada. Oma elu ka vaja elada, ei saa muudkui ilma mööda uhada, lilleõiekesed näpus.
Aga isegi kui läheks emadepäeval emadele külla, viiks ainult lilled. Mis kinkimise jutt see on iga viimase kui tähtpäeva puhul? Varsti on juba jaanipäeva ja ülestõusmispüha kingitused ka. No viimased lastele ongi, sokolaadimunad.
Oma emale ma teen kingitusi niisama. Vahel näen ilusat pluusi või salli, ostan talle. Ta ise on hästi tagasihoidlik ja kokkuhoidlik, ise endale midagi ei osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted ämmale emadepäevaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.