Esileht Pereelu ja suhted Ämmale jäi kehakaal ette :(

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Ämmale jäi kehakaal ette :(

Postitas:

Olen 2 nädalase põnni värske emme. Pidasime eelmine nädalavahetus väikse katsikupidustuse. Minu ja mehe töökaaslased, ämm ja paar mehe sugulast.

Kõik ilus tore kuniks ämm hakkas minu kehakaalu kallal ilkuma, kaks nädalat olla pikk aeg sünnitusest taastumiseks. Kõhulihaseharjutusi pead hakkama tegema ja reied on liiga paksuks läinud, taljet pole ollagi suur suvi tulemas. ( Kaalun 62 kg. 166 cm. pikk. Ämm 49 kg. 166 cm.) Mehe sugulased kiitsid takka.

Väga piinkil olukord tekkis. Tundsin suurt alaväärsust ja siiani väga halb olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ämm kiirustas ja oli taktitu, aga loodetavasti ei jäägi sa pont¨u-emmeks, kui misiganes rebendid kinni kasvavad, siis on just õige aeg hakata ilusas kevades lapsega pikki jalutuskäike tegema jne. Edu 🙂

62kg on sellise pikkuse juures ikka palju, ma olen 180 ja 63kg ning olen täiesti tavaline, mitte kõhn.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 13:17; 04.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks sõbrants – 168pikk ja ka 50kg ja juba sünnitusmajast väljudes oli ta jälle 50 kg.

Ja tema ka tavatseb kõikide käest küsida, et miks sa nii paks oled?

Sedasorti läbikäiguga (ainevahetusega) inimesed ei saagi eales aru saama, miks ja kuidas mõni teine inimene 55kg kaalub.

Mina olen 164 ja 63 kg ja … tuleb tõde tunnistada, pekk reitel ja siin-seal käib ikka närvidele. Eriti piltidel ja kaameraga filmides ennast vaadates kaob söögiisu kohe ära.

Nii et vaata tõele näkku, ära muretse ja võta seda kui väljakutset.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata, sina saad iga kell oma kehakaaluga midagi ette võtta, kui väga tahad, aga ämm endale enam head kasvatust ja taktitunnet ei hangi parimagi tahtmise juures.
2 nädalat on sünnitusest taastumiseks peaaegu olematu aeg. Olen lugenud, et naise organism taastub raseduse ja sünnitusega kaasnenud pingutustest 9 – 10 kuud.
Ja isegi siis ei oleks su ämmal õigust sinu kehakaalu kritiseerida. Kasvatatud inimene lihtsalt ei tee nii.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta inimesi nii nagu nad on- ämm paistab olevat üks õnnetu enesekeskne inimene, kes kaalust on teinud enda jaoks elu suurima probleemi ja eesmärgi. On arvata et selliseid või teistsuguseid valusaid kriitikaid hakkab sealtpoolt tulema sinu, pere, lapsekasvatuse ja jumal teab mille suhtes veel ja mitte vähe. Teda sa ei muuda, aga sa saad õppida kuidas sellele sisemiselt reageerida. SIna iseendaga saad alati tööd teha.

Kriitika on valus ainult siis kui sa ise selle enda jaoks valusalt vastu võtad!! Kui suudad läbi mõelda selle- et sa ei lase tema öeldul endale haiget teha, et sa lihtsalt ei võta seda lauset vastu, nagu vesi jookseb mööda selga maha. Sisenda endale et tema kriitikat ei ole olemas sinu jaoks sa lihtsalt ei võta seda vastu. Tema mure- tema probleem mitte sinu mure. SIna otsustad ise mis on sinu ja pere jaoks tähtis.

Kamooon, sa oled väga palju kergem kui mina, ok ma olen pisut pikem.Aga minu arust ma olen ideaalses vormis, ja seda alles 10 kuud pärast sünnitust. Mulle ei julgeks vist keegi midagi kriitilist öelda, kaugelt on näha et ma ei võta seda vastu. tihti ongi nii et kriitika eesmärk on sellel inimesel ennast teha tähtsamaks, ja seda rakendataksegi nende peal kes tunduvad nõrgemad. Kui ei ole nõrk siis pole põhjust plõksida.

Edu- sul on imearmas lapsuke, armasta temast tugev inimene ja ära lase enesekergitajatel sinu pere rahu rikkuda. sest sinu pere rahu on 90% ulatuses sinu peas kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma saan aru,et teemaalgatajat häirib just see, et ämm tema keha kritiseerida võttis. tal endal ei ole sellega probleemi (ja väga õige, ei peagi olema 2ndl pärast sünnitust).
minu soovitus on: kasva suureks! nüüd ja kohe. sa oled nüüd ema. sul tuleb elus veel oi kui palju enda (ja oma lapse) eest seista. hakka kohe harjutama!

ega see kerge ei ole.
ma olen pealt 20a abielus ja 4 lapse ema. eelmine nädal jäi mu ämmale ette üks festivali käepael, mida ma mitu päeva järjest kandsin (siuke eriti ereoran¸, jah, tunnistan, tõsiselt silmatorkav, eriti mu valdavalt musta värvi riiete taustal, aga ma ei näinud ka mingit vajadust seda nüüd riiete alla peitma hakata). torkas, et mis uusi ehteid ma kannan ja mis stiil see selline on ja oi-oi-oi ja ai-ai-ai. ma ei tea, tegi enda meelest nalja või mis. aga mul kihvatas küll sees, et mis see tema asi on. kuigi ma peaksin ju olema juba harjunud ja paksu naha selga kasvatanud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa küsinud ämma käest, et kas ta tahab sind jaanipäeval ära süüa, et nii hirmsasti sinu kehakaalu pärast muretseb.
sul on aega taastuda küll. imetamine ja jalutuskäigud aitavad vormi tagasi saada. iga tervisespetsialist naeraks sellise jutu peale, et 2 nädalaga on võimalik midagi olulist kaalu või vormi osas saavutada. ikka tasapisi, siis püsivad ka tulemused.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga nõme on tulla äsja sünnitanu kaalu kallal ilkuma – üleüldse pole kellelgi õigust teise kehakaalu kohta midagi öelda.
minu arust pole sa mingi paks – täiesti normaalne. Piitspeenikesed pole mingid ilusad ju.
Naine ongi ilus kui tal natuke vormi ka on.
Mina oleks ka solvunud sinu asemel – väga inetu käitumine sinu külaliste poolt.
Loodetavasti ei lase sa sellel vahejuhtumil ennast niivõrd palju häirida, et hakkad dieeditama ja seetõttu lapse rinnaga toitmise pead lõpetama piima puuduse tõttu. Ole üle kõigist nendest rumalatest, kes arvavad, et ainult nii peabki kõik olema nagu nemad õigeks peavad. Ja ainult see ongi ilus, mida nemad iluks peavad.
Noor ema on väga ilus oma kerge ülekaalu ja pisikese silmarõõmuga. Naudi seda imelist aega oma pisikese tibuga ja ära muretse teisejärguliste asjade pärast. Kena suve ja päikest sulle!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin ämmale laialt naeratanud ja öelnud, et \”Aga ma tunnen ennast nii pagana hästi!\” Ja pärast seda pistnud suhu suure koogitüki. Sa oled ju kahenädalase lapse ema. Jõuad veel alla võtta. Ära kohe üldse põe 🙂 Ilusat kevadet teile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulla kaks nädalat tagasi sünnitanud naisele ütlema, et miks ta ikka veel paks on, on ikka ülim idiootsus. Ära sa palun ennast nüüd, lolli ütluse pärast, näljutama hakka. Küll need kilod kaovad titega toimetades ise ära. Mul laps 8kuune ja nüüd olen samas kaalus mis enne rasedaks jäämist. Kõhulihaste harjutusi tohib tegema hakata, mu mäletamise järgi, 2 kuud pärast sünnitust. Ämm saada peesse!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa oleks pidanud ämmale vastama, et kurb, et tema arust on tähtsaim aspekt kahe nädalase lapse kõrval sinu sünnitusjärgsed lisakilod (mis arvatavasti kaovad kiiremini kui sa arvata oskad)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üks tuttav ütleb sellistel puhkudel alati mesimagusa naeratusega – selle lausega sai tänaseks solvangute limiit läbi, edasi võtan vastu ainult komplimente. Palun, olen kuuldel:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olek öelnud, et mõned peavad ka paksud olema, muidu ei paista ilusad ja saledad välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule ütles kunagi üks sugulane, kui olin viimast kuud rase: \”Issakene, ma pole nii suurt rasedat veel näinud!\”. Õnneks suutsin ennast talitseda ja vastasin suht rõõmsalt, et mina olen rase, aga mis tema vabandus on 🙂 (oli ka selline tüsedapoolne inimene )

Mina sinu asemel oleks palunud ämmalt pilti, milline nägi tema välja 2 nädalat peale sünnitust 🙂

Ära üldse põe, ega ämmasid niisama kiruta, millegipärast annavad nad alati põhjust 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solvuda tõe peale on lapsik!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen 2 nädalase põnni värske emme. Pidasime eelmine nädalavahetus väikse katsikupidustuse. Minu ja mehe töökaaslased, ämm ja paar mehe sugulast.

Kõik ilus tore kuniks ämm hakkas minu kehakaalu kallal ilkuma, kaks nädalat olla pikk aeg sünnitusest taastumiseks. Kõhulihaseharjutusi pead hakkama tegema ja reied on liiga paksuks läinud, taljet pole ollagi suur suvi tulemas. ( Kaalun 62 kg. 166 cm. pikk. Ämm 49 kg. 166 cm.) Mehe sugulased kiitsid takka.

Väga piinkil olukord tekkis. Tundsin suurt alaväärsust ja siiani väga halb olla.

[/tsitaat]
Tõepoolest, ma tunneksin ennast ka halvasti, et mu meest selline ema kasvatanud on. Alaväärsust nüüd küll ei tunneks. Matsid jäävad matsideks, las nemad tunnevad ennast halvasti. Tore oleks öelda, et näe, missugune krimpsus õuna meenutav nägu sul on, endal alles nii vähe aastaid turjal. Aga see oleks ka matslik. Parem on selle peale alati inimest lihtsalt pika pilguga vaadata, veidi kulme kergitada ja nimme liialdatud sõbralikkusega vastu naeratada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 16:11; 04.05 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esmalt palju õnne lapse sünni puhul. Kaks nädalat on väga lühike aeg. Minul on sünnitusest möödas 6 kuud ja alles nüüd hakkab endine (enne rasedaks jäämist kaalusin 53 kg 168 cm pikk)keha tagasi tulema. Sedagi väikeste mööndustega. Rinnad on suuremad, sest toidan last rinnaga. Kõhulihased ei ole veel päris vormis ja väike \”punu\” kipub häirima. Kuid ma tean, et kõige tähtsam on olla hea ja rahulik ema oma lastele (3 last). Peale teist last tekkisid mul tõsised söömishäired ja seda just tänu mehe lähisugulaste häirivatele märkustele. Täna ei lase ma sapistest märkustest häirida. Olen täpselt seline nagu olen. Minu lapsed ja mees on mulle kõige olulisemad ning ma tahan nendega koos olla pikki aastaid. Seepärast ei vaeva ma enam oma keha dieetidega. Elan tervislikult ja liigun täpselt niipalju kui jaksu on. Sinagi ära tee sapistest inimestest välja. Sinu laps vajab rinnapiima sina, aga piitsutamise asemel, puhkust ja rahu. Kui toidad last rinnaga kaovad ka kogunendud lisakilod kiiremini. Ole tubli ja kindlasti ära lase nina norgu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma kunagi kaalusin pikkus -100, siis ma olin ikka täielik tümikas, istmik kattis juba vaat et terve tooli ära ja korralikud sangad võdisesid. On ikka õrnahingelisi siin ilmas. Öeldi paks, siis öeldi. Eriti nilbe on aga siinsetel kägudel veel ülekaalulisele inimesele soovitada, et ignoreeri probleemi ja söö veel mõnuga kooki ka peale ja et naine ongi ilus kui vormi on. Ongi ilus jah, kui vorm on, mitte lotendav pekk.

Inimesel on nüüd laps, tema enda huvides on oma eluiga võimalikult pikendada ja iga liigne lisakilo sööb 1-2 aastat elueast maha. Kui ei usu, tutvuge vastava kirjandusega, ülesöömine tapab praegu rohkem inimesi kui nälg. Lapselapsi tahab kunagi näha? Või peaks ennast 60selt hauda õgima koogiga?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 13:17; 04.05 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämm käitus muidugi halvasti aga mis su mees senikaua tegi kui su ämm sind solvas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene on 166/62, siis pole ta mingist otsast ülekaaluline. ERITI vaevu sünnitanuna. Tema KMI on 22,5.
Need, kes paksuks väidavad, on kuidagi väärastunud kehapildiga. Kahju kohe, kui selliste arvamus meeli mürgitama pääseb.

Ja kui on juba pidu, siis muidugi võib tüki kooki võtta. Ega inime seda iga päev hommikust õhtuni sisse söö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täielik huumorinurk. Kuidas saab sellist jama üldse tõsiselt võtta, nagu su ämm suust välja ajab? Tead ju ise väga hästi, et 166cm ja 62 kilo on 2 nädalat pärast sünnitust väga hea vorm. Kui kõht ongi natuke lõdvem kui enne, siis see tõmbab varsti tagasi.

Ja loodan, et sa ignoreerid seda 35-kilost trolli siin, kellel ilmselt puudub nii mees kui laps ja kes teemale üldse pihta ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui ma kunagi kaalusin pikkus -100, siis ma olin ikka täielik tümikas, istmik kattis juba vaat et terve tooli ära ja korralikud sangad võdisesid. On ikka õrnahingelisi siin ilmas. Öeldi paks, siis öeldi. Eriti nilbe on aga siinsetel kägudel veel ülekaalulisele inimesele soovitada, et ignoreeri probleemi ja söö veel mõnuga kooki ka peale ja et naine ongi ilus kui vormi on. Ongi ilus jah, kui vorm on, mitte lotendav pekk.

Inimesel on nüüd laps, tema enda huvides on oma eluiga võimalikult pikendada ja iga liigne lisakilo sööb 1-2 aastat elueast maha. Kui ei usu, tutvuge vastava kirjandusega, ülesöömine tapab praegu rohkem inimesi kui nälg. Lapselapsi tahab kunagi näha? Või peaks ennast 60selt hauda õgima koogiga?[/tsitaat]

Tupsuke, kui nälg ikka tigedaks ajab, siis tuleb teha üks mõnus võileib. Võta kohe mitu viilakat, määri võid peale, pane paksud singiviilakad ja juustu ning ohtralt majoneesi. Mmmmmmm … Hakkab parem, ma luban.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tupsuke, kui nälg ikka tigedaks ajab, siis tuleb teha üks mõnus võileib. Võta kohe mitu viilakat, määri võid peale, pane paksud singiviilakad ja juustu ning ohtralt majoneesi. Mmmmmmm … Hakkab parem, ma luban.[/tsitaat]

Tigeduse vastu võib ju aidata, aga sellist uskumatut lollust, nagu sinu poolt tsiteeritu sõnavõtt näitab, see kahjuks ei paranda :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mnjaa, mõni kohe pole sotsiaalseks loodud.
Eluaeg on mul meeles, kuidas mehe sugulane, kuuendat kuud lapseootel, mulle samuti 2 nädalat pärast sünnitust ütles, et näe, meil sama suured kõhud!
Jah, pärast sünnitust oli mul veel natuke aega kõht ees, kuid selleks ajaks oli see juba üsna tagasi tõmmanud.
Jumal küll, värskelt emaks saanule ei tehta selliseid kommentaare!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 17:45; 04.05 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui ma kunagi kaalusin pikkus -100, siis ma olin ikka täielik tümikas, istmik kattis juba vaat et terve tooli ära ja korralikud sangad võdisesid. On ikka õrnahingelisi siin ilmas. Öeldi paks, siis öeldi. Eriti nilbe on aga siinsetel kägudel veel ülekaalulisele inimesele soovitada, et ignoreeri probleemi ja söö veel mõnuga kooki ka peale ja et naine ongi ilus kui vormi on. Ongi ilus jah, kui vorm on, mitte lotendav pekk.

Inimesel on nüüd laps, tema enda huvides on oma eluiga võimalikult pikendada ja iga liigne lisakilo sööb 1-2 aastat elueast maha. Kui ei usu, tutvuge vastava kirjandusega, ülesöömine tapab praegu rohkem inimesi kui nälg. Lapselapsi tahab kunagi näha? Või peaks ennast 60selt hauda õgima koogiga?[/tsitaat]
Istmik peakski tooli ära katma, kui pole just tegu tugitooliga. Mis ülesöömisest sa üldse jahud, mis koogist? Praegu on jutt äsja sünnitanud naisest ja raseduskilodest, mis on enamjaolt ikka hormonaalse taustaga. Kahe nädala jooksul ei jõua kõhulihased veel väga paljudel tagasi tõmmata, mida rohkem sünnitusi, seda enam kulub aega. Trenni on esimesel kuul lausa keelatud teha (pean silmas lihastreeninguid) ning aeroobset treeningut on ka äsjasünnitanud, verejooksuga naiselt nagu palju eeldada. Esimesed 2 nädalat on tihti sellised, kus naine ei saa vbla veel istudagi (oleneb rebenditest), kindlasti aga pole sünnitusest taastuval naisel vaja mõelda oma beebikilode peale – see oleks lausa haiglane. Peale sünnitust on kuni 10 ülekilo täiesti normaalne – arvestades, et kaalu annavad juurde ka suurenenud, piima täis rinnad. Arstidki soovitavad peale sünnitust oodata seksi, sauna ja spordiga 2 kuud.

Ja ma ei ole mingi \”tümikas\”, kes end su teemapüstitusest solvatuna tundis – mina olen suht imelise ainevahetusega ja olen alates 16 aastast peale juba 24 aastat ühes kaalus olnud – 173cm ja 53 kg. Aga mitte 2 nädalat peale sünnitust! Kolmanda lapsega ei saanudki beebikilodest lahti enne, kui imetamise lõpetasin (9 kuud pärast). Siis kadus \”ülekaal\” iseenesest kuu ajaga.

ja veel – sama kaalu ja sama pikkusega inimesed EI NÄE ühtemoodi välja. Kiire kaalutõusu põhjuseks on rasvumine. Rasv ei kaalu suht midagi, kuid on väga mahukas. Samas kaalus inimene, kellel on aga kogu aeg selline mass olnud ja kes ka trenni teeb – tema kaalunumber koosneb lihasmassist, mis on rasvast palju raskem ja kindlasti mitte ei võdise. ja kindlasti näeb selline inimene tunduvalt peenem välja kui esimene. Lisaks veel luustruktuur. Kui laia, jässaka luustikuga inimene kaalub sama palju kui kitsa rinnakorvi ja puusaga naine, siis viimane on rasvunud ja esimene ei pruugi seda olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 16:11; 04.05 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

62kg on 166cm pikkuse juures ju igati terve ja normaalne kaal. Ma saan aru, et kui inimene kaalub 166cm juures 82kg, siis tuleks midagi hakata ette võtma, aga 62kg on ju täiesti normaalne kaal!!! KMI, mis teemaalgatajal on 22,5 jääb ilusti normaalkaalu KMI (19-25) vahemikku. Ja arvata võib, et peale sünnitust hakkab kaal niikuinii veelgi langema (imetamine, magamata ööd ja võimalik stress sellest). Seega sellise ämma saadaks ma otse sinnasamusessegi kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mnjaa, mõni kohe pole sotsiaalseks loodud.
Eluaeg on mul meeles, kuidas mehe sugulane, kuuendat kuud lapseootel, mulle samuti 2 nädalat pärast sünnitust ütles, et näe, meil sama suured kõhud![/tsitaat]Mnjaa, mõni on kohe solvujaks loodud.
Teine kiitles oma kõhuga, aga sina pidasid seda enda solvamiseks. Ja veel nii hirmsaks, et eluaeg meeles pidada. Siis oli ikka probleem sinu peas kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oleks mammile ust näidanud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mnjaa, mõni on kohe solvujaks loodud.
Teine kiitles oma kõhuga, aga sina pidasid seda enda solvamiseks. Ja veel nii hirmsaks, et eluaeg meeles pidada. Siis oli ikka probleem sinu peas kinni.[/tsitaat]

Niisiis öelda võib kõike, mis sülg suhu toob…
Ning teemaalgataja on ka hirmus solvuja, eks. Ämm ju lihtsalt kiitles oma hea vormiga 🙂

Jään siiski arvamusele, et see pole taktitundeline, eriti veel äsjasünnitanud ja niigi väga emotsionaalse naise jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 17:45; 04.05 20:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul nägi tädi fotodel mis olid võetud 1 päev peale sünnitust ja kohe oli küsinud, miks ta nii paks on.
Ma olin siis lapse väljutanud oma 10 tundi tagasi.
Lollakas, ise nagu emavaal aga teised jäävad kohe ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Pereelu ja suhted Ämmale jäi kehakaal ette :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.