Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Amoxicillin võtmise ajal rasedaks

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Amoxicillin võtmise ajal rasedaks

Postitas:

Tere!
Uurin, kas keegi on rasestunud antibiootikumide (Amoxicillin 500mg) võtmise ajal? Või tasuks pigem vältida beebitegu sel ajal? Nimelt mul OV test täna positiivne, aga ei tea kas tasub praegu proovida voi mitte 🙁
Kui keegi on, kas on siis koik hasti lainud ? Ma pean ise veel 13 paeva AB-D võtma. Muidu enesetunne on Ok.
Tänud ette vastamast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 11:19; 06.10 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juhul, kui Sa pole veel proovinud googeldada, siis Amoxicillin + rasestumine on päris palju küsimusi ja vastuseid: https://tinyurl.com/y8fy7z4q

Umbes 10 minuti jooksul erinevaid foorumeid lugedes sain infot, et selle antibiootikumi võtmine on ohutu beebiteo ajal ja võib seda isegi soodustada (nt antibeebipilli võtjatel on seda antibiootikumi võttes suurem risk rasestuda). Aga loomulikult on tegu n-ö tavaliste inimestega foorumites ja info nendes ei pruugi olla adekvaatne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud! Olen googeldanud küll, arstidelt ka küsinud ja siis on öeldud, et kui olen rase pole hullu aga kui küsin, et kas võin proovida samal ajal rasestuda siis nad pigem soovitavad oodata… jääb nagu arusaamatuks?!
Googeldades olen leidnud, et enamus on juba rasedad olnud aga mis neist edasi saanud on, et kas on mingeid riske ka olnud vms, selle kohta pole leidnud… vb pole piisavalt googeldanud ka 🙂
Aga suured tänud vastamast!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 11:19; 06.10 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See uurimus on Sulle ilmselt kõige usaldusväärsemaks allikaks: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1884575/

Ilmselt võtad juba pro(ja pre-)biootikume nagunii, eks? Vähemalt paar tundi antibiootikumist eraldi 🙂

Soovin teile palju edu ja õnne!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt mul OV test täna positiivne, aga ei tea kas tasub praegu proovida voi mitte ????

Minule ütles arst, et ovulatsioonitest on selles mõttes hea, et näed, kas ovulatsioon üldse toimub ja mis ajal täpsemalt, aga sel hetkel kui test ovulatsiooni näitab, pidavat olema jub pigem hilja rasedaks jääda. Ütles, et see aeg, mis jääb päevade lõpu ja ovulatsiooni vahele, on aeg, mil peaks asjaga tegelema. Ühtlasi soovitas ülepäeviti teha, mitte iga päev, sest muidu jääb sperma lahjaks. Ja kuna sperma püsib mõned päevad sinu sees ilusti elus, siis ovulatsiooni ajaks võiks see seal juba olemas olla. Meil toimis! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt mul OV test täna positiivne, aga ei tea kas tasub praegu proovida voi mitte ????

Minule ütles arst, et ovulatsioonitest on selles mõttes hea, et näed, kas ovulatsioon üldse toimub ja mis ajal täpsemalt, aga sel hetkel kui test ovulatsiooni näitab, pidavat olema jub pigem hilja rasedaks jääda. Ütles, et see aeg, mis jääb päevade lõpu ja ovulatsiooni vahele, on aeg, mil peaks asjaga tegelema. Ühtlasi soovitas ülepäeviti teha, mitte iga päev, sest muidu jääb sperma lahjaks. Ja kuna sperma püsib mõned päevad sinu sees ilusti elus, siis ovulatsiooni ajaks võiks see seal juba olemas olla. Meil toimis! ????

Ei tea millise arstiga sa rääkisid… mitte ükski ovulatsioonitest ei näita ov toimumist. Positiivne test näitab, et ovulatsioon toimub (eeldatavalt ja hormooni tõusu järgi) 12-36h jooksul. Regulaarne, ülepäeviti seksimine on igal juhul soovitatav aga sperma igapäevasest seksimisest küll “lahjaks” ei jää, see on müüt. Vähemalt ei kinnita seda teadusuuringud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt mul OV test täna positiivne, aga ei tea kas tasub praegu proovida voi mitte ????

Minule ütles arst, et ovulatsioonitest on selles mõttes hea, et näed, kas ovulatsioon üldse toimub ja mis ajal täpsemalt, aga sel hetkel kui test ovulatsiooni näitab, pidavat olema jub pigem hilja rasedaks jääda. Ütles, et see aeg, mis jääb päevade lõpu ja ovulatsiooni vahele, on aeg, mil peaks asjaga tegelema. Ühtlasi soovitas ülepäeviti teha, mitte iga päev, sest muidu jääb sperma lahjaks. Ja kuna sperma püsib mõned päevad sinu sees ilusti elus, siis ovulatsiooni ajaks võiks see seal juba olemas olla. Meil toimis! ????

Ei tea millise arstiga sa rääkisid… mitte ükski ovulatsioonitest ei näita ov toimumist. Positiivne test näitab, et ovulatsioon toimub (eeldatavalt ja hormooni tõusu järgi) 12-36h jooksul. Regulaarne, ülepäeviti seksimine on igal juhul soovitatav aga sperma igapäevasest seksimisest küll “lahjaks” ei jää, see on müüt. Vähemalt ei kinnita seda teadusuuringud.

Spermatosoide on natuke vähem, kui iga päev seksida, aga tavalise terve mehe puhul on neid ikkagi piisavalt. Need mehed, kelledel spermas vähe spermatosoide, ei tohiks iga päev vahekorras olla. Seda kinnitavad teaduslikud uuringud. Sperma on muide kvaliteetsem (vähem dna vigu), kui seksida iga päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Amoxicillin võtmise ajal rasedaks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.