Esileht Ilu ja tervis Analüüsi tulemused

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Analüüsi tulemused

Postitas:

Palun selgitage, mida tähendab:

Hemogramm 5-osalise leukogrammiga

kui Plt on 450 (ref väärtus 157 – 372)

ja

Pct on 0.47 (ref väärtus 0.18 – 0.38)

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.10 18:16; 10.10 16:42; 10.10 18:30; 10.10 19:30; 10.10 21:13; 11.10 10:41; 11.10 17:36; 11.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Külm talv tuleb.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõstan!

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.10 18:16; 10.10 16:42; 10.10 18:30; 10.10 19:30; 10.10 21:13; 11.10 10:41; 11.10 17:36; 11.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pistan!

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 17:57; 10.10 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kahju, et  see on kellegi jaoks naljakas.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.10 18:16; 10.10 16:42; 10.10 18:30; 10.10 19:30; 10.10 21:13; 11.10 10:41; 11.10 17:36; 11.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kahju, et see on kellegi jaoks naljakas.

Vabandust, aga mitte naljakas vaid naeruväärne on foorumist otsida tõlgendust analüüsidele enda arsti asemel

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 17:57; 10.10 18:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kahju, et see on kellegi jaoks naljakas.

Vabandust, aga mitte naljakas vaid naeruväärne on foorumist otsida tõlgendust analüüsidele enda arsti asemel

Arst lubas mulle helistada, aga ei ole mitu päev helistanud. Ma ei taha pealetükkiv olla. Lihtsalt ootan arsti kõnet. Aga, kuna mitu päeva on möödas ja mure on suur, siis küsin seniks ka siit. On see halb? Kui sind häirib, siis tõesti vabandan!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.10 18:16; 10.10 16:42; 10.10 18:30; 10.10 19:30; 10.10 21:13; 11.10 10:41; 11.10 17:36; 11.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<i>K</i>ui analüüs korras, siis arstid tavaliselt ei helistagi tagasi. Äkki on digilukku kommentaari jätnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<i>K</i>ui analüüs korras, siis arstid tavaliselt ei helistagi tagasi. Äkki on digilukku kommentaari jätnud?

Helistavad nagunii, sest muud näitajad (seoses kroonilise haigusega, mis ei ole kontrolli all) ei ole ka korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.10 18:16; 10.10 16:42; 10.10 18:30; 10.10 19:30; 10.10 21:13; 11.10 10:41; 11.10 17:36; 11.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need näitajad on ainult veidi normivahemikust väljas, selline väike muutus võib kaasneda nt põletikuga. Kahe ükskiku analüüsi põhjal muud ei oska öelda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

PLT on trombotsüüdide näit veres, seotud vere hüübimisega.

aga mida miski näit tähendab peaks ikka arstilt küsida. kui juba mitu päeva ootad, siis ei ole ise helistades pealetükkiv.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst lubas mulle helistada, aga ei ole mitu päev helistanud. Ma ei taha pealetükkiv olla. Lihtsalt ootan arsti kõnet. Aga, kuna mitu päeva on möödas ja mure on suur, siis küsin seniks ka siit. On see halb? Kui sind häirib, siis tõesti vabandan!

Kui midagi väga hullu on, siis tavaliselt helistavad küll, pigem on vaikus hea märk, et midagi erilist ei ole. Mina näiteks ootasin hiljuti vastust, et kas on vähidiagnoos, ei pandud analüüse digiloosse üles ja ei helistatud ka. Pidin siis ootama vastuvõttu, olin täitsa närvis juba. Ka meilidele ei vastanud keegi, helistada ei saagi arstile. Mulle ka lubati helistada. Tegelikult olid analüüsid korras, aga sellest ei pidanud keegi vajalikuks mind teavitada, kui vastuvõtt niigi nädala pärast. Samas üks tuttav vähihaige ütles, et talle helistati pühapäeval ja pandi praktiliselt kahe päeva pärast operatsiooniaeg.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 05:35; 11.10 15:59; 11.10 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arst lubas mulle helistada, aga ei ole mitu päev helistanud. Ma ei taha pealetükkiv olla. Lihtsalt ootan arsti kõnet. Aga, kuna mitu päeva on möödas ja mure on suur, siis küsin seniks ka siit. On see halb? Kui sind häirib, siis tõesti vabandan!

Kui midagi väga hullu on, siis tavaliselt helistavad küll, pigem on vaikus hea märk, et midagi erilist ei ole. Mina näiteks ootasin hiljuti vastust, et kas on vähidiagnoos, ei pandud analüüse digiloosse üles ja ei helistatud ka. Pidin siis ootama vastuvõttu, olin täitsa närvis juba. Ka meilidele ei vastanud keegi, helistada ei saagi arstile. Mulle ka lubati helistada. Tegelikult olid analüüsid korras, aga sellest ei pidanud keegi vajalikuks mind teavitada, kui vastuvõtt niigi nädala pärast. Samas üks tuttav vähihaige ütles, et talle helistati pühapäeval ja pandi praktiliselt kahe päeva pärast operatsiooniaeg.

Ma saan aru, mida tahad öelda, aga nagu eespool ütlesin, siis mul on teisiti. Olen ühe kroonilise haigusega seoses jälgimise all ja seetõttu käin regulaarselt analüüse andmas. Meil on nii, et kui analüüsid olid enam-vähem korras, helistab registratuuri töötaja ja annab edasised juhised. Kui on midagi tõsisemat, helistab arst ise. Nii, et igal juhul keegi helistab.

See, millest sina räägid on midagi muud. Kui on rutiinne PAP-testi andmine, siis ongi nii, et helistatakse vaid sel juhul, kui midagi on korrast ära. Muul juhul ei helistata. Sama on näiteks rinnauuringute puhul.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.10 18:16; 10.10 16:42; 10.10 18:30; 10.10 19:30; 10.10 21:13; 11.10 10:41; 11.10 17:36; 11.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, mida tahad öelda, aga nagu eespool ütlesin, siis mul on teisiti. Olen ühe kroonilise haigusega seoses jälgimise all ja seetõttu käin regulaarselt analüüse andmas. Meil on nii, et kui analüüsid olid enam-vähem korras, helistab registratuuri töötaja ja annab edasised juhised. Kui on midagi tõsisemat, helistab arst ise. Nii, et igal juhul keegi helistab. See, millest sina räägid on midagi muud. Kui on rutiinne PAP-testi andmine, siis ongi nii, et helistatakse vaid sel juhul, kui midagi on korrast ära. Muul juhul ei helistata. Sama on näiteks rinnauuringute puhul.

Ju sul pole siis midagi viga, et ei helistatud. Ja miks sa ometi arvad, et ma ootasin rutiinse PAP testi vastuseid, mida oleks pidanud mulle helistades ette kandma.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 05:35; 11.10 15:59; 11.10 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan aru, mida tahad öelda, aga nagu eespool ütlesin, siis mul on teisiti. Olen ühe kroonilise haigusega seoses jälgimise all ja seetõttu käin regulaarselt analüüse andmas. Meil on nii, et kui analüüsid olid enam-vähem korras, helistab registratuuri töötaja ja annab edasised juhised. Kui on midagi tõsisemat, helistab arst ise. Nii, et igal juhul keegi helistab. See, millest sina räägid on midagi muud. Kui on rutiinne PAP-testi andmine, siis ongi nii, et helistatakse vaid sel juhul, kui midagi on korrast ära. Muul juhul ei helistata. Sama on näiteks rinnauuringute puhul.

Ju sul pole siis midagi viga, et ei helistatud. Ja miks sa ometi arvad, et ma ootasin rutiinse PAP testi vastuseid, mida oleks pidanud mulle helistades ette kandma.

Kuule, kui arst ütleb, et ta helistab (või helistab registratuuri töötaja), siis ta ka helistab. Niimoodi on see olnud koguaeg, aastaid. Miks peaks asi nüüd järsku teistmoodi olema? Seda enam, et ma ise näen analüüsi tulemustest (konkreetselt sellest näidust, mis mu haigust  puudutab), et proovid on korrast ära ja kindlasti on vaja ravimidoosi muuta.

Ja vahet ei ole, andsid PAP-testi või mingeid muid analüüse. Ka mul on see kogemus, et näiteks naistearstid ei helista, kui analüüsid on korras. Samuti olen kaks korda käinud rindu kontrollimas. Sealt ka ei helistatud, sest kõik oli korras.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.10 18:16; 10.10 16:42; 10.10 18:30; 10.10 19:30; 10.10 21:13; 11.10 10:41; 11.10 17:36; 11.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, kui arst ütleb, et ta helistab (või helistab registratuuri töötaja), siis ta ka helistab. Niimoodi on see olnud koguaeg, aastaid. Miks peaks asi nüüd järsku teistmoodi olema? Seda enam, et ma ise näen analüüsi tulemustest (konkreetselt sellest näidust, mis mu haigust  puudutab), et proovid on korrast ära ja kindlasti on vaja ravimidoosi muuta. Ja vahet ei ole, andsid PAP-testi või mingeid muid analüüse. Ka mul on see kogemus, et näiteks naistearstid ei helista, kui analüüsid on korras. Samuti olen kaks korda käinud rindu kontrollimas. Sealt ka ei helistatud, sest kõik oli korras.

No miks on vaja teiste haigusi madaladada ja ennast mingiks maailmanabaks pidada. Sa ei hakka surema, et sulle oleks pidanud kohe helistama. Kroonilise haigusega ei juhtu paari päevaga midagi. Küll nad helistavad siis. Mul oli tõsise haiguse kahtlus, mitte mingi suva PAP proov või rinnakontroll, kaua sa jaurad sellest. Sul vist pole tõsiste haigustega üldse kokkupuudet, et oma kroonilisest haigusest jubeda numbri teed.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 05:35; 11.10 15:59; 11.10 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, kui arst ütleb, et ta helistab (või helistab registratuuri töötaja), siis ta ka helistab. Niimoodi on see olnud koguaeg, aastaid. Miks peaks asi nüüd järsku teistmoodi olema? Seda enam, et ma ise näen analüüsi tulemustest (konkreetselt sellest näidust, mis mu haigust puudutab), et proovid on korrast ära ja kindlasti on vaja ravimidoosi muuta. Ja vahet ei ole, andsid PAP-testi või mingeid muid analüüse. Ka mul on see kogemus, et näiteks naistearstid ei helista, kui analüüsid on korras. Samuti olen kaks korda käinud rindu kontrollimas. Sealt ka ei helistatud, sest kõik oli korras.

No miks on vaja teiste haigusi madaladada ja ennast mingiks maailmanabaks pidada. Sa ei hakka surema, et sulle oleks pidanud kohe helistama. Kroonilise haigusega ei juhtu paari päevaga midagi. Küll nad helistavad siis. Mul oli tõsise haiguse kahtlus, mitte mingi suva PAP proov või rinnakontroll, kaua sa jaurad sellest. Sul vist pole tõsiste haigustega üldse kokkupuudet, et oma kroonilisest haigusest jubeda numbri teed.

Vabandust, said valesti aru, kui arvad, et tahtsin teiste haigust madalada ja ennast maailmanabaks pidada.  Ei osanud arvata, et asja niimoodi näed. Lihtsalt tahan selgitada, et osadel juhtudel tõesti arstid ei teavita tulemustest. Seda siis, kui tulemused on korras. Ja seda muide arstid alati rõhutavad ka, et helistame siis, kui ei ole korras.

Mina aga üritan nüüd mitmendat korda selgitada, et minu puhul ei ole nii, kui käin oma ühe konkreetse hädaga perearsti juures. Helistatakse alati ja igal juhul, ja seda arst ka rõhutab. Kuna käin sageli ja regulaarselt, siis tean kindlalt, et seda tehakse. Jah, loodetavasti ma ei hakka surema, et “kohe” peaks helistatama, aga kui arst lubas, et helistab neljapäeval, siis ootasingi kõnet neljapäeval.

Miks sa nii hirmsasti tahad vaielda ja mulle selgeks teha, et järelikult oli mul siis kõik korras, kui ma ise näen, et ei ole korras.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 09.10 18:16; 10.10 16:42; 10.10 18:30; 10.10 19:30; 10.10 21:13; 11.10 10:41; 11.10 17:36; 11.10 18:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See minimaalne trombotsüütide arvu tõus ei ole kliiniliselt oluline. Näitab kõikvõimalikke kroonilisi põletikulisi haigusi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Analüüsi tulemused