Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Analüüsid

Postitas:

Kas keegi oskab kommenteerida tsükli alguses võetud analüüside vastuseid?
FSH- 1,46
LH – 1.03
Progest – 1.04
Testost – 0.31
TSH – 3.694
Insuliin – 22

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TSH kõrge… peaks vaatama FT4 ja FT3 ka ja kilpnäärme antikehasid. kui viimased kõrged, siis gluteenivaba dieet….

muude kohta ei oska miskit öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa pead arsti seletuse ära ootama, loodetavasti kaua ootama ei pea. TSH osas nõustun eelmise vastajaga, rasestumiseks on ta tõesti juba kõrge. Kas sul tulemustega koos mingeid viitearve ei ole?
Vaatasin järgi, mul olid tsükli alguses tehtud LH ja FSH tunduvalt kõrgemad (4,3 ja 7,1) aga midagi on meeles arsti jutust, et oluline on, et nende näitajate vahe poleks liiga suur? Minu näitudega ei maksa võrrelda, rasedaks jäin alles rohkem kui aasta peale nende proovide andmist.
Kusjuures mina sain gluteenivabal dieedil olles TSH ise alla, muidu oleks IVF tõttu rohud määratud (IVF-i tehes peab olema alla 2,5). Gluteenivabalt hakkasin toituma endometrioosi tõttu ja TSH langus oli lihtsalt meeldiv kaasmõju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 14:58; 04.04 14:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi oskab kommenteerida, mida tähendab, kui:

FSH – 6,5
LH – 21,80

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viljatusega on probleeme, kuid TSH (kilpnääret stimuliseeriva hormooni) näit kuulub normi piiri sisse nagu siin toodud analüüsis ja on nö normi ülaosas (ehk siis päris kilpnäärme alatalituse alla tavaelus ei kuulu) siis vahel naistearstid lisavad väikses annuses L-türoksiini (kilpnäärme hormoon mida keha piisavalt ei tooda) raviskeemi. ((See muidugi kehtib kui ei ole pandud varasemalt välja kilpnäärme alatalituse diagnoosi, siis nad lihtsalt suurendavad ajutiselt lapse proovimise ja raseduse ajaks ravimi doosi))

Kui inimesel on üks autoimmuune haigus (nt kilpnäärme põletik- türeoidiit) siis võib sel inimesel sageli (aga mitte alati!!) olla ka teisi autoimmuunhaiguseid (nagu gluteeni talumatus – tsöliaakia). Selleks et tsöliaakiat diagnoosida, ei tohi olla eelnevalt gluteenivabal dieedil, sest siis ei saa diagnoosi kätte. Tsöliaakia korral on olemas ka muud haigusele viitavad sümptomid. Enne kui end ise ravima hakata- saa arsti poolt diagnoos kätte.

Insuliin on siin analüüsis normivahemikus (eeldades et analüüs antud ettenähtud tingimustel)

Ülejäänud hormoonanalüüsid on aga väga menstruaaltsükli spetsiifilised ja nende referentsväärtused muutuvad tsükli faaside muutudes. Neid täpseid normi väärtuste vahemikke ei tea isegi ükski üldarst peast. Ühesõnaga, see arst (tõenäoliselt siis naistearst) kes need analüüsid tellis on kõige pädevam neid vastuseid seletama, sest sõber google võib väga segadusse ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tsöliaakiat peaks igal juhul enne gluteenivabale dieedile minemist kontrollima. Ma siis siin enne kirjutasin, et toitun gluteenivabalt ja et see võttis TSH alla. Mul on korduvalt kahtlustatud nii tsöliaakiat kui Crohni tõbe tõsiste seedeprobleemide tõttu ja neid ka kolmel eri korral testitud tavatoidul olles. Viljatusraviarst diagnoosis hoopis endometrioosi ning selle tõttu soovitas gluteenivaba toitu. Üldiselt soovitatakse gluteenivaba toitumist (ka arstide poolt) erinevate autoimmuunhaiguste puhul. Mul ühel tuttaval on Hashimoto tõbi ja ta on ka gluteenivabal dieedil.

Niisama, täitsa ilma põhjuseta gluteenivaba dieeti ei soovitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 14:58; 04.04 14:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.